Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Jak umyjesz pośladki z pampersem???? Musisz umyc plecy ,załozyc koszule ,podłozyc podkład jednorazowy i zaczac sciagac pampes-porzadnie powycierac i zaczac podmywac i na koncu na boku pacjenta umyc posladki woda i myjka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno jak sie ja posadzi na basen na 3 minuty to od razu dostanie odlezyny... Na zolach nie uzywa sie basenow acha dobrze wiedzieć... Ogolnie do podmycia w zadnym zakladzie nie uzywa sie basenu tak jest tylko w algorytmie... Nie wiem kto tak ustalil ale ja pacjentke bym umyla na basenie bo tak jest w algorytmie i nie pisze ze "chyba ze jest zagrozona odlezynami lub lezy na zol" to nie trzeba. Jest na pisane ze myc na basenie to tak powinno byc.. Mezczyznie wystarczy recznik pod posladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogłaby mi jakąś dziewczyna napisać co trzeba było napisać w Działaniach opiekuńczych? Bo zglupialam już sama co tam napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekam juz tylko na tych co mieli egzamin o 16:00.... Potwierdzcie ze mieliscie malarke i przesadzanie na wozek i bede szczesliwa..... Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś ma treść pytań od 30 do 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta druga rozpisalabym tak:Pacjentka wymaga materaca przeciwodlezynowego naklanianie do zmiany pozycji 2 godz stosowanie udogodnien rehabilitacyjnych stos toalety przeciwodlezynowej naklaniania i proby przeprowadzanie rozmow zajecia terapeutyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos po egaminie praktycznym w kujawsko-pomorkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu jakie było zadanie prawdziwe niech ktoś napisze kto miał PROSZĘ bo już sama nie wiem co z tym pacjentem z kręgosłupem jeśli ma złamany to przewracamy czy nie no i ten basen jest czy nie .Opiszcie jak to nie więcej ma wyglądać ile razy zmienialiście rękawiczki i co opisaliście Bardzo proszę pomóżcie .kasienka.kasia70@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś w kujawsko pomorskim jest już po praktycznym? Jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
jutro egzamin na godz 8.00 zaczyna sie zad.2 czyli mycie, o 12.00 zad. 1 czyli przesadzanie i scielenie , o 16.00 znow mycie. zad. 1 wykaz problemow podopiecznej, wykaz dzialan opiekunczych ulatwiajacych adaptacje w zakladzie opiekunczo leczniczym, wypelnienie indywidualnej karty pacjenta tj parafka i godz tam gdzie jest przescielenie lozka i przelozenie na wozek zad 2 wykaz problemow podopiecznej, plan profilaktyki przeciw odlezynowej tj, dzialania opiekuna oraz wykaz srodkow do tego potrzebnych np. stosowanie srodkow natluszczajacych to w wykazie oliwka czy cos innego.... to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie czy te zadania to na całą Polskę czy każde województwo ma inne zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
kasienka1970 nie ma zadnego zlamanego kregoslupa.... uszkodzenie rdzenia kregowego ledzwiowego, takze obracac mozna i basen do podmycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z kuj-pom. U nas sie zaczynaj egz z tego co slyszalam od 20.06 to o jakie wrazenia ci chodzi. Ja zdaje 22.06 w srode w Toruniu. Radziejow od 20.06.watpie by juz ktos zdawal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
egzaminy juz trwaja.... zachodniopomorskie zaczelo wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trwaja ale nie w kuj-pom. W kuj-pom od piniedzialku zaczynamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ta koszule kiedy sie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszule można założyć po umyciu pleców zeby juź pampersa i podmycie miała z koszula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
my zmienialismy po umyciu ciala a przed zmiana pampersa a dlatego ze jak zrobisz budke do podmycia to zeby cyckami nie swiecila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze mi napisac co to sa dzialania opiekuncze ulatwiajace adaptacje w zol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mógł by ktoś napisac mi te zadania jakie były i algorytmy? z góty dizekuje stregio@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktos pisal ze nie ma mycia plecow...to co trzeba umyc? Ona sama szczoteczketrzyma myje? Co po kolei myc prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
oprocz brzuch i konczyn dolnych jest wszystko do mycia.... bynajmniej u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś bedzie po egzaminach w kujawsko pomorkim to ogromna prosba o podzielenie sie zagadnieniami z egzaminu.A czy prakryczny nie jest dla wszystkich taki sam? Czy sa jakies podzialy na województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie sa dzialania opiekuncze w zestawie pierwszym gdzie pacjentka chora na parkinsona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest ktoś kto zdawał na śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś np zapoznanie z oddzialem, pokazac gdzie jest stolowka kiedy sa posilki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie poczytajcie sobie algorytny a nie zadajecie tu banalne pytania... Kiedy zalozyc koszule.... No przeciez nie przed myciem! Umyjesz gorna czesc ciala i mozesz zalozyc... Przy podmyciu i zakladaniu pampersa czysta koszula nie przeszkadza. Wezcie troche na luz... Bo nie podolacie z takim podejsciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli zęby,twarz,szyja,dekolt i odwracam pacjenta na bok i plecy i posladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ktoś kto pisał na śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
np zapoznanie z oddzialem pokazanie gdzie jest stolowka o ktorej sa posilki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×