Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Ja miałam zad 2 i myłam od góry do dołu :zęby, oczy, twarz, uszy, szyja, klatka piersiowa bez brzucha, potem na bok i plecy oczywiście po twarzy zdejmuje koszule, po plecach ubrałam koszulę o******ełam ją do pasa, na wzmak i zabrałam się za pampersa aha pamiętajcie o budce przy pidmywaniu, ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Pierwsza część mojej grupy miala dzisiaj, druga ma jutro w tym ja. Szkoła w Lesznie. Zadanie z przescieleniem i wysadzeniem na wózek: koc na krzesło, poduszki też i kołdra. pozniej pacjenta na wozek, oczywiscie w łóżku zakład mu się skarpetki, jak już siedzi na łóżku to szlafrok a jak się go wysadzi na wózek to zakładamy mu kapcie. Później obluzniamy od góry przescieradlo z podkladami. Ściągamy po kolei podkłady i odkładamy na krzesło, następnie przescieradlo. Teraz UWAGA. W tresci zadania jest napisane zeby zrobic to BEZ OBRACANIA MATERACA, tylko przetrzeć go myjka - tak jakby się wymiatalo okruchy, ale tylko z materaca. A później odkładamy wszystko po kolei czyli przescieradlo, robimy kopertę i chowamy pod materac po jednej stronie i od razu po tej stronie robimy podkłady, pozniej z drugiej strony to samo, następnie kołdra, poduszki i na końcu koc. Teraz ZADANIE 2 z myciem pacjenta i zmiana pieluchomajtek. Pacjentke można sadzac w pozycji polwysokiej, jest to zaznaczone w treści zadania. A mycie wykonujemy bez mycia rak i nog, co rowniez jest zaznaczone w tresci. Koc na krzesło, obluzniona kołdra, jasiek na krzesło, sadzamy pacjentke w pozycji polwysokiej, ppdkladamy recznik, wymiatamy szpatulka , dajemy wode do wyplukania, myjemy zeby, ponownie plucze, osuszamy usta ręcznikiem i smarujemy je kremem. Zabieramy recznik, opuszczamy do pozycji leżącej, ściągamy koszule, sadzamy, kladziemy duzy recznik za glowe, myjemy gazikami oczy, myjemy myjka twarz 2 razy, wycieramy ręcznikiem, myjemy uszy i szyję, wycieramy, wyciagamy recznik zza głowy, opuszczamy pacjentke na płasko, podkladamy recznik pod kołdrę, myjemy klatkę piersiową 2 razy, osuszamy, zmieniamy wodę przed myciem plecow (przynajmniej my tak się uczyliśmy, bo już jest za chłodna i np brudna), przekrecamy pacjenta na bok, ppdkladamy duzy recznik, myjemy plecy od dolu do gory okreznymi ******* 2 razy, osuszamy, zabieramy recznik, nasaczamy gazik spirytusem salicylowym, smarujemy plecy i oklepujemy je, pozniej gazik z oliwka i smarujemy plecy. Odwracamy pacjenta na wznak, zakladamy swieza koszule, zginamy kolana, robimy budke z kołdry, podkladamy podklad, odpinamy pieluche, wycieramy lignina, okrecamy pacjenta na bok, wycieramy pośladki lignina,wyrzucamy stara pieluche, bierzemy podsuwacz i przykładamy do pośladków, okrecamy pacjenta na wznak przytrzymując podsuwacz, polewamy krocze, czyścimy je gazikami, następnie myjemy myjka, osuszamy, zabieramy podsuwacz, przekrecamy pacjenta na bok, myjemy pośladki myjka 2 razy bo pierwszy raz z mydłem a drugi w domyśle sama woda, osuszamy, smarujemy oliwka, aktywujemy nowa pieluche i podkladamy ja na posladki , okrecamy pacjenta na wznak, zapinamy pieluche, wyjmujemy podklad, zmieniamy rękawiczki, poprawiamy koszule, wkładamy jaska pod głowę, scielimy koldre, zakładamy koc. I chyba jeszcze po umyciu pleców ten duży recznik i pierwsza myjke wyrzucamy do niebieskiego worka, ale to muszę jeszcze sprawdzić. Mam nadzieję ze pomoglam. Powodzenia. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w zadaniu nie bylo,ze pacjentka nie ma kkd z niedowładem?? bo jak tak to przeciez nie ugnie ich sama w kolanach i nie utrzyma w celu zrobienia budki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękujemy za relację :) Pozdrowienia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy używaliście spirytusu do pleców czy tylko oliwki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te z zad. 2 robimy jednym ciagiem czy najpierw mycie potem drugi raz zglaszam gotowosc ze chce zmienic pampersa. Czy od razu robie wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spirytusu nie używa sie w profilaktyce przeciwodleżynowej wiec chyba tylko oliwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucha113
Z tego co wyczytałam zadanie 2 jest robione jednym ciągiem. Nie ma odstępu jak w zadaniu 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucha113
Gość 21.59 jeśli będziesz mieć w magazynku spirytus to napewno będzie on do oklepania pleców. Wszystko zależy od tego co będzie przygotowane w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej co z tymi nogami chorej? sa zdrowe?moze je sama zginac czy sa niedowładne? bo jak sa sparalizowane to nie zrobimy przeciez budki??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osób które zdawały chodzi o zadanie 2 ta pani może siadać i ma sprawne ręce tak ? To moim zdaniem mycie zebow twarzy szyję uszy rąk i klatki piersiowej powinna wykonać sama my tylko pomagamy nie wyreczamy tak czy nie ? Nasze zadanie powinno się zacząć od mycia pleców. ...czy się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alos
też mam problem co zrobić z informacją o sparaliżowanych nogach, czy to nie zmieni techniki podmywania? nogi sparaliżowane, czyli jakie? zbyt sztywne, żeby je zginać w kolanach? zbyt wiotkie, żeby utrzymać "budkę" na kolanach? sparaliżowane nie będą zachowywać się tak jak zdrowe, po coś ta informacja została podana. Czy to nie jest jakiś "haczyk" żeby sprawdzić logiczne myślenie przyszłego opiekuna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alos
za to wiemy, że ręce sprawne - co zatem z myciem zębów? Myjemy sami, czy tylko mówimy głośno, że podajemy pacjentce po kolei wszystko, żeby sobie sama umyła i podtrzymujemy tylko miskę nerkową do wypluwania wody i pasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alos
za to wiemy, że ręce sprawne - co zatem z myciem zębów? Myjemy sami, czy tylko mówimy głośno, że podajemy pacjentce po kolei wszystko, żeby sobie sama umyła i podtrzymujemy tylko miskę nerkową do wypluwania wody i pasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie Dlatego pytam o te kkd ....budki sie nie zrobi podlozysz basen ale jak lezy na boku po ogarnieciu posladkow i w tedy basen i na plecy i myje krocze i zas na bok wyciagam basen , posladki smaruje kremem , podkladam czysty papmers i na plecy ukladam po cos ta informacja z kkd niesprwanymi byla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logiczne myślenie... No wlasnie... Tego tu brakuje co niektorym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucha113
Wiecie co?.....Ja się chyba muszę napić czegoś z procentami bo głupieje......chyba zaczynamy robić sobie sami pod górkę do zadania 2.....teraz doszły nawet zdrowe ręce i może umyć się sama,i chore nogi gdzie nie będzie można zrobić budki bo nogi nie utrzymają kołdry.......NIE, JA WYMIĘKAM.....NORMALNIE NIE DAWAM RADY...!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po to ta informacja byla ze pacjentka sama nog nie podniesie tylko musisz jej podniesc! Nie ma zadnych przeszkod z tym ze ma niesprawne nogi.. Nieprzeszkadzw to w ich ugieciu tylko musisz to zrobic ty za pacjentke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pacjentka ma górę sprawna i rece tak tylko dół paraliż ? Proszę o potwierdzenie osob ktore zdawały lub zaprzeczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Litosci no pewnie ze mozna ugiac nogi takiej pacjentce... Tylko mowimy ze... Teraz pomoge pani zgiac nogi w celu zrobienia budki i zachowania intymności. Ta informacja jest tylko po to zeby wiedziec ze pacjentka sama nog nie ugnie i ze nie podniesie sie do podlozenia basenu tylko musisz podlozyc jej ewentualnie bokiem lub podmyc na pampersie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest porażenie to ok noge zegniesz ,ale sie nie utrzyma w tej pozycji sama !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robcie sobie jak chcecie. Ja wiem ze nogi mozna ugiac i zrobic budke. Kazdy ma swoj rozum niech robi jak chce ale zachowanie intymnosci to bardzo wazna sprawa jezeli chodzi o prace z pacjentem zwlaszcza na egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucha113
Jest skupienie na nogach.....a co powiecie na temat mycia zębów i reszty skoro ręce ma zdrowe????? Myje opiekun czy pacjentka myje się sama?????? Zaznaczam że ręce ma zdrowe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko ludzie nie załamujcie!!! chodziliście rok do szkoły a nawet d**y umyć nie umiecie!!!! naprawdę aż tak algorytmów potrzebujecie do tego? każdy krok opisany Przejrzyjcie karty oceniania z lat ubiegłych to sami się przekonacie że to nie wygląda tak strasznie Ważniejsze est to że daną czynność zrobiliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lucha113 ja też się nad tym zastanawiam skoro moze siedzieć i ma rece zdrowe to nie powinnismy wyreczac chorej u nas caly czas to powtarzali bo chora w ten sposób ćwiczy usprawnia się a więc. .....myślę że tylko mowimy i podajemy myjki a ona sama się myje a my zaczynamy od pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LUCHA to jest batdzo prosta sprawa najprostsza z tymi zebami Oczywiscie pacjentka myje zeby sama bo ma sprawne rece ale oczywiscie ze pacjentka jest manekinem to robimy to za nia ale tak jakby ona to robila trzymamy jej reke i szorujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabeł tkwi w szczegółach, w tych zadaniach są fajne haczyki, które pewnie będą w kryterium oceniania. Ciekawe czy zwróciliście na to uwagę...chociażby w sprawie z basenem, niedowładem nóg, pomaganiem a nie wyręczaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pacjentka myje zeby sama skoro rece ma zdrowe ale ze pacjentka jest manekinem to opiekun musi tRzymac jej reke i udawac ze to ona myje sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest z rozmowa ? Czy rozmawiac z manekinem? Co sie robi w danej chwili ? Bo w szkole mowili zeby nie rozmawiac bo moze to byc uznane jako podpowiadanie tym co robia tą sama czynnosc co my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×