Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość asystentka zuza
Napiszę wam czy zdałam jak przyjdą wyniki. To co napisałam jest naprawdę dobrze przynajmniej napisałam wam to co jest najważniejsze i czego możecie się spodziewać. Dacie radę!!!! Mnie trochę stres zjadł ale modlę się o to 75 procent hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poproszę magdaa91@op.pl Z góry dziękuję :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poproszę. kotyniae@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poproszę magdaa91@op.pl Z góry dziękuję :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też proszę martaasystentka@o2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystentka Zuza też poproszę o wysłanie na maila A.piglowska@interia.pl krok po kroku jak robiłaś na egz praktycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez. Wyslesz na ksyksy@op.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa asystentka
asystentko zuza ja bym tez poprosila spis na adres iwona.wilmanska@onet.pl z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie znowu...szykowałyście też zestaw ochtony indywidualnej dla kekarza pacjenta i asystentki? Czy to bedzie pisalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystentko Zuzo, poproszę o wysłanie: seiguento17@vp.pl Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również poproszę o info zelek14@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wie, jak poprawnie zrobić wszyystko po wyjęciu narzędzi z wanienki?? +sterylizajcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym tez poprosiła . z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też bym poprosiła . kejti1986@wp.pl. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki był zabieg i co było w dokumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam zawsze, ze wanienke trzeba po prostu zostawic z roztworem na biurku i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim celu przyszedł pacjent ,jakie rozpoznanie,czy koncówki nalezy naoliwic i gdzie je połozyc kiedy wiertła sa zamontowane, Czy ktoś może napisać coś więcej z treści egzaminu,i co ze sporalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A testu Sporal A nie opisujemy w żaden sposób, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety, czy jest tu jakaś higienistka, która zdawała już praktyczny i może napisać co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zgrzewie opisywałaś, czy gdzieś indziej? dzięki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpoznanie: Zgorzel miazgi komory korzeniowej w zębie 26. Założenie ćwieków z wodorotlenkowo-wapniowych plus wypełnienie fleczerem u mnie Tymodentin. Dla lekarza przygotowałam przyłbicę, maseczkę, rękawiczki. W zestawie : lusterko, zgłębnik, pęseta+ja miałam jednorazowe kątnicę na mikrosilnik na to zakładałam różyczkę a na kątnicę na turbinę walec. Na tackę wyłożyłam wałki z ligniny, kulki waty, ćwieki z wodorotlenku-wapnia. Odnośnie Sporal A w karcie pracy było skierowanie do stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i tam trzeba było wypełnić ten druk wszystkie inf. potrzebne do wyp. druku sa w arkuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha pacjentka przychodzi na 2 wizytę. Wcześniej miała dewitalizację miazgi komory korzeniowej jodoformem i wyp. tymczasowe zęba 26 Mam nadzieję, że w jakiś sposób Wam pomogłam ;) Powodzenia dacie radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny od kiedy ważność na pakietach wpisuje się na pół roku? zawsze było na 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pakiety zawsze 6 miesięcy. A w którym momencie zmieniłaś rękawiczki i czy zarabiając fleczer była jakaś miarka czy na oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli myjemy narzędzia to wlewacie do zlewu wode i kurkiem zamykacie czy myjecie pod bieżacą woda i pozniej płuczecie woda destylowa? Czy zarabiamy fleczer na matowej stronie płytki szklanej? Czy ćwieki wykładamy na tacke ? Oraz mam pytanie jeśli są ćwieki to były palnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz mam pytanie odnośnie jeśli myjemy narzędzia to zakładacie rękawiczki jednorazowe fartuch ochronny, okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak robimy sporal A to godzina sterylizacji jest godzina zakończenia egzaminu prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. rękawiczki :przed przystąpieniem do dezynfekcji(przed pacjentem) 2.przed przygotowaniem rzeczy dla lekarza, asysty i pacjenta 3.przed zarobieniem materiału fleczer 4.po dezynfekcji przed zapakowaniem narzędzi do pakietów 5.przygotowałam dla lekarza +1.para winylowych do dezynfekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do fleczeru powinna być taka łyżeczka do nabierania 1mg:1kropla wody destylowanej. Zarabiamy na matowej stronie płytki metalową szpatułką 15-25s konsystencja plasteliny/kitu Narzędzia myłam pod bieżącą wodą po wyjęciu z koszyka. Ćwieki miałam z wodorotlenku-wapnia je się zakłada bezpośrednio do kanału nie używa się chyba palnika ja go nie miałam u siebie. Do dezynfekcji: okulary/przyłbica,maseczka, fartuch winylowy,rękawice winylowe/grube gospodarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×