Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Będzie ekstrakcja ósemki napewno widziałam wykaz trzeba przygotować znieczulenie w carpuli ubistesin forte kleszcze do ósmek jak będzie górna a jak dolna to szerokie majsnery łyżeczkę zebodolowa krzywa lub prosta i dźwignię prosta lub krzywa zależy czy góra czy dół. Iglotrzymacz nici nożyczki gazik nasaczony spirytusem zestaw diagnostyczny. Mam egzamin 13 na 12 więc kto wcześniej niech pisze więcej szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się orientuję wszędzie jest ten sam temat, różni się tylko stężeniem roztworu i numerem zęba. Tak było przez ostatnie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku dolnej ósemki meisnerry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to pewne co napisałas z tym wykazem co widziałaś ? ze tak bedzie trzeba przygotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z przygotowaniem roztworu bedzie gotowy czy trzeba bedzie go zrobic dajcie znac jak wiecie cos juz na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba zrobic roztwor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
secusept activ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie jak ten proszek się rozrabia i liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieje ze na podkarapaciu jest to samo tylko inny zab jak cos bo ten wykaz nawet mi podeszedł jak by tylko to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas mniec wszystko na tej etykiecie bo ja na internecie znalazłam co takiego : W celu uzyskania stezenia 1% lub 2% nalezy odmierzyc na 1 l roztworu: 10 g preparatu (15 ml) - roztwór 1% 20 g preparatu (30 ml) - roztwór 2% Odmierzona ilosc preparatu wsypac do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak bede miala ze zrobic z ulotki to np.roztwor 1% to do jednego litra wody dodaje 10 g proszku tak? A jak trzeba bedzie obliczyc ze wzoru to wychodzi inaczej wtedy bo mniej wody wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie jak byłby ten proszek sekusept active to jak wypełnić metryczkę i zrobić obliczenia? kody na pojemnik twardościenny-ostre- to 180101 i 180103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko 18 01 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 01 03 to jest to co nas interesuje. 18 01 01 to narzędzia pozabiegowe i ich resztki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlaśnie sama nie wiem jak ta metryczke potem uzupełniac bo tam nie ma jakiegos chyba wzoru zeby to obliczyc ? tak kod tylko ten jeden 18 01 03 on nas tylko interesuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieje ze na podkarpaciu bedzie to samo tylko inny zab jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na egzaminie próbnym wszystkie napisałyśmy tak jak na czerwony worek 180103 i Pani Doktor podopisywała nam jeszcze 180101 więc ja tak opiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli pojemnik twardościenny będzie opisany dwoma kodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnien byc jeden kod ten 18 01 03 pierwszy raz sie tak spotykam zeby było dwa kody dziwne to dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnamx
dwa kody 180103 na skażone i na twardo ścienny i na pozostałe 180104, i wiadomo ósemki, pewnie dolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanko jak mozna obliczyc ten roztwor bo nie wiem tym bardziej ze to proszek jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, no właśnie..Tym bardziej że z ulotki wynika że gramatura tego proszku nie równa się z mililitrami...(10 g= 15 ml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i rodzi się odwieczne pytanie, czy obliczać ze wzoru, czy w tym wypadku sypać według ulotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze wzoru nie da rady obliczyc pewnie trzeba bedzie czytac z ulotki jak to robic tylko nie wiem jak znowu ile tej wody lac do tej wanienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,ale namieszane.... kod 180101 dotyczy czerwonego pojemnika o twardych sciankach ,do ktorego wrzucamy igły i naboj po znieczuleniu kod 180103 dotyczy czerwonego worka ,do ktorego wrzucamy wszystkie skażone rzeczy np.kubek,serwety,rękawiczki,gaziki itp., natomiast 180104 to kod na niebieski worek z odpadami pozostalymi czyli na pakiety po narzędziach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mi się wydaje, że jak jest np. 1 l roztworu 2 %, a wg ulotki dodaje się 20 g preparatu, czyli 30 ml to : 1000 ml wody - 30 ml = 970 ml wody i 30 ml preparatu, wtedy jest to 1 l roztworu 2 %. W zadaniu będzie wszystko napisane, nic z czapy nie wezmą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obliczenia są inne gdyż 10g proszku to w miarce 15ml z tym,że 15ml nie zawsze będzie ważyło 10g bo np.mąka ziemniaczana jest ciężka i jak nasypiemy 15ml to będzie ważyło 25g,a np.talk nasypany do poziomu 15ml będzie ważył 6g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
preparat zawsze oblicza się ze wzoru, ponadto w karcie trzeba opisać obliczenia, a później metryczka Metryczka to 1. Nazwa preparatu 2. stężenie roztworu 3. czas ekspozycji (działania) 4. Data i godzina sporządzenia 5. Podpis co do odpadów to dzielimy je na 180103 i 180104 metryczkę do odpadów również trzeba opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do kleszczy, to powinny być podane w zadaniu jaki rodzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obliczenia tego proszku trzeba robić wg gramów a nie ml ponieważ 1gram wody to się równa 1ml wody,ale już substancja w proszku ma inną wagę np.mąka ziemniaczana będzie cięższa jeśli nasypiemy do miarki 15ml to może ważyć 25g a jak nasypiemy 15ml talku to jest lekki i może ważyć 8gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×