Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dziwne. Wygląda na to, że co szkoła to inaczej uczą. Fartuch foliowy powinien być jednorazowy, więc po co go dezynfekować i to w taki sposób? A takich grubych rękawic o niejednolitej powierzchni nie zdezynfekujesz jakimś gazikiem czy papierowym ręcznikiem. To jest dla mnie nielogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko nic sie nie przeciera zadnym wacikiem, fartuch sciagasz, składasz i zostawiasz na biurku,a rekawice myjesz w wodzie, oszuszasz recznikiem papierowym i odkładasz koło fartucha i tyle. Ktos tu chodził na kurs który prowadził jakis kretyn serio, nie wprowadzajcie sie wzajemnie w bład bo oblejecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałyście jakieś szkolenie przedegzaminacyjne? Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko drążę niezrozumiały dla mnie temat, z myślą, że a nuż znajdę coś logicznego w tym temacie. Dziękuję za troskę, droga koleżanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, no to powodzenia na egzaminie!!! Napewno zdamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
""Spryskać papier, ligninę, wacik (w zależności co będzie) środkiem do dezynfekcji i przetrzeć rękawice i fartuch. Nie chodzi o to, żeby to jakoś dokładnie wykonać, liczy się sama czynność. "" i gdzie wywalisz taki wacik????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do niebieskiego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To szkolenie było w ubiegły weekend w Warszawie, ale gdzie dokładnie, przy której ulicy to nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak wywalisz do niebieskiego worka to masz odpady niezaliczone. Kazdy wacik wrzucasz do czerwonego worka, dlatego nie wymyslajcie sobie jakis dezynfekcji rekawic bo sobie same zaszkodzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie wyrzucisz wacik, którym dezynfekowałaś biurko i asystor przed przystąpieniem do zadania? Do niebieskiego worka. Do czerwonego worka trafiają odpady skażone, czyli to co miało kontakt z pacjentem, krwią, śliną itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie waciki ioda do worka czerwonego, cokolwiek nimi zrobisz, nikt nie bedzie patrzył co ty robiłas wacikiem tylko potem przejżą smieci, a jak bedzie wacik w komunalnych to masz pozamiatane. Jesli chcesz dezynfekowac biurko, asystor to rób to juz zwykłym papierem i wtedy go wywal go do komunalnych, wacik zawsze idzie do worka czerwonego bo jest potencjalnie skazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cenna uwaga. W związku z tym rękawice gospodarcze, fartuch foliowy, biurko i asystor przed przystąpieniem do pracy zdezynfekuję papierem wyrzucę to do niebieskiego worka - rozumiem, że wtedy będzie ok. Do czerwonego zaś wyrzucę wacik, którym na przykład zdezynfekuję ampułkę przed pobraniem środka znieczulającego do strzykawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak własnie :) wtedy bedzie idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! Jak Wam poszedł test? Jakie były pytania, też z kosmosu jak na teście w czerwcu? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak test macie może już jakieś inf??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, test był jak dla mnie średniotrudny. Poszło lepiej niż myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są już jakieś odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie. Powinny być jutro lub pojutrze na stronie oke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby wiem, że poszło mi spoko ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie koleżanki , które są już szczęśliwe że maja teorię za sobą .Podajcie kilka pytań z dzisiejszego testu dla nas , które zdają w czerwcu i mają pełne gacie strachu , wtedy albo się uspokoimy że damy radę albo zmobilizuje " lenie " do porządnej nauki .PROSZĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a powiedzcie mi jak obliczyc ilosc płynu dezynfe-kcyjnego według wzoru z Jańczuka czy w glowie-bo wychodzi inaczej policzony w glowie a wedlug wzoru???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie może wyjść inaczej . 2 litry 3 % roztworu , wzór 2000*3 /100 czyli 6000/100 czyli 60 ml roztworu . "W głowie" wychodzi tak samo .Oczywiście musimy odlać te 60 ml wody .Rezultat 60 ml roztworu i 1940 ml wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ciekawszych ptyań: Instrumenty protetyczne i ortodontyczne "rekinki" to kleszcze a. Płasko-wypukłe b. Do formowania grotów c. Uniwersalne kramponowe d. Do formowania pierścieni proste. W celu dopasowania ortodontycznego aparatu czynnego zdejmowanego, lekarzowi należy przygotować a. Frezy protetyczne i kleszcze kramponowe b. Łuk podniebienny i kleszcze do cięcia drutu c. Śrubę do rotowania zębów i kalkę oklyzyjną d. Wosk modelowy, palnik gazowy i duże lusterko. Do powstania dysfunkcji narządu żucia przyczynia się a. Ssanie smoczka b. Obgryzanie paznokci c. Oddychanie przez usta d. Nawykowe podpieranie bródki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże " rekinki " ???? co to jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kleszcze Kramponowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdasz, nie przejmuj się! :) Ja zdawałam pisemny w czerwcu ubiegłego roku (na praktycznym nie byłam, bo nie mogłam dojechać). Niektóre pytania były z kosmosu, w ogóle nie podobne do tych, które były w testach z poprzednich lat. Część odpowiedzi znałam, byłam ich pewna, część wzięłam na logikę, a część strzeliłam. Zdałam ledwo co, miałam chyba 22 lub 23 punkty, dokładnie nie pamiętam, ale najważniejsze, że mam o z głowy. W poniedziałek praktyczny, tego to się dopiero boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie powodzenia w poniedziałek. Proszę napisz czego będzie dotyczyło zadanie. Z góry dzięji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, podzielę się z Wami wrażeniami z egzaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymsm kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×