Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
a skad my mamy wiedziec jak on wyglada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzamin praktyczny, czyli przygotowanie stanowiska pracy lekarza, jest zadanie główne: czyli jak mówisz przygotowanie cementu na bazie tlenku cynku z eugenolem. na początku musisz przynieś sobie wszystkie potrzebne przedmioty do dezynfekcji: czyli wanienki, płyn do dezynfekcji, ręczniczki papierowe, pamiętaj, że środek dezynfekcyjny należy przygotowywać w stroju ochronnym (przyłbica, rękawiczki robocze, fartuch jednorazowy, maseczka), oprócz tego należy też wziąć worki niebieski i czerwony i odpowiednio jest nałożyć na opisane kosze. dezynfekujesz blaty, zabierasz się (wcześniej zgłaszając to egzaminatorowi ) do przygotowania roztworu. w zależności jaki będziesz miała płyn do użycia tak wlewasz, woda potem płyn albo odwrotnie, oczywiście wcześniej musisz sobie przygotować proporcje, obliczając ze wzoru. później pewnie będziesz musiała zadanie główne przygotować, czy mieszasz dany cement przy obecności egzaminatora, po jego odejściu zabierasz się za porządkowanie, odpowiednio wrzucasz odpady do danych koszy, pojemników. na samym końcu zostaje dokumentacja do wypełnienia. generalnie w arkuszu wszystko jest napisane, kiedy wołać egzaminatora itp, więc spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby która napisała" jak mamy wiedziec jak to wygląda". Jeżeli nie zdawałaś to nie wypowiadaj. Do gościa który napisał jak ma to wygladac wielkie dzięki za info. Dowiedziałam sie ze u nas juz nie trzeba bedzie przygotować roztworu , będzie juz zrobiony przez asystenta . Stres robi swoje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ja to ale się zmieniło, jak asystent przygotowuje roztwór, dziwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak sie składa ze zdawałam egzamin, ale skad mam wiedziec jakie ona zadanie dostanie??? i nie wierze w bajki ze ktos za was zrobi roztwór, jego przygotowanie jest oceniane przez egzaminatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się pytam jak zrobić zadanie. czy o przygotowanie jak to mniej wiecej wygląda. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Egzamin się zmienia , nie będzie zawsze taki sam. Mamy wanienke już mieć przygotowana na stole a prawdopodobnie będzie przygotowanie tlenku cynku z eugenolem i paska na formówk do tego myjemy narzędzia na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj znać jak poszło i co było na egzaminie, powodzenia ;) 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuj***ardzo za trzymanie kciuków. Egzamin bardzo łatwy w zadaniu wypełnienie tymczasowe tlenek cynku z eugenolem do tego założenie paska na formuwke. środek do dezynfekcji był zrobiony przed asystenta przed egzaminem do tego nie było metryczek. W dokumentacji uzupełnić diagram, następną wizytę oraz karte z przebiegiem leczenia. O tym że nie trzeba będzie robić roztworu wiedziałam ale strasznie mnie zdziwiło że nie ma żadnej metryczki do wypełnienia. Ogólnie cieszę się ze mam to za sobą. Wyszłam po 50 minutach , naprawdę pozytywnie zaskoczona byłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby która pisała że ktoś przygotuje roztwor to bajka.w idzisz jednak to nie bajka. Zaraz napiszesz że ściemniam. Zadz gdzie trzeba to się dowiesz że nie zawsze jesteś najmądrzejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
formówkę jesli juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to super ;) a kiedy teraz macie wyniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniki można sprawdzić na stronie OKE 28 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć w styczniu zdaję pisemny i praktyczny na as.stom.jak bedziecie juz po to dajcie znac co za pytania były no i praktyczny.strasznie się boję pracuję w tym zawodzie i zalerzy mi na zdaniu !!!!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie pytania beda na egzaminie teoretycznym to sie dowiemy w jednym czasie - na egzaminie :). A jak bedzie po praktycznym to napisze co bylo. Moje kolezanki beda zdawaly to sie dowiem. A wiecie moze ktorego stycznia bedzie egzamin z teorii? Cos gdzies widzialam ze 8 stycznia, ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość40
Czy ktos zna pytanie na egzamin zawodowy ,ktory odbedzie sie w styczniu 2015 na asystentke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy jest ktoś kto zdaje w styczniu praktyczny ???? Test byl faktycznie trudny niektore pytania byly z kosmosu :) lekarze mieli problem z rozwiązaniem a co dopiero asystentka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej , ja tez bede zdawac w styczniu egzamin pisemny , bo w czerwcu nie zdalam egzaminu pisemnego , we wrzesniu zlozylam podanie o ponowne przystapienie ale jeszcze nie wiem kiedy jest egzamin ani gdzie sie odbedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisemny zaliczyłam niestety do praktycznego zabrakło mi 2 % :( niewiem jak to sie stało tym bardziej ,że pracuje w zawodzie od 4 lat mało tego przygotowałam 3 dziewczyny do tego egzaminu które nie pracuja i one zdały :) szukam osoby która bedzie poprawiała praktyczny może jakas kolezanka ??? Egzamin pisemny bedzie w styczniu praktyczny tez chyba na stronie CKE jest juz podane co do praktycznego bedzie rozłozony na kilka dni dlatego fajnie by było jakby ktoś zyczliwy podpowiedzial na co sie szykowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zdałaś dlatego, że pracujesz w zawodzie. Zgubiła Cię rutyna. I... nieprawidłowości niestety. Ty masz przygotować się do egzaminu wg poprawnych wzorów. A nie wg tego, jak to jest robione u Ciebie w gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdawalam jako jedna z pierwszych wiec żadna z nas nie miala pojecia jak to wygląda nigdzie nie bylo klucza odpowiedzi co tak naprawde bylo oceniane poszlo mi dobrze wyszlam zadowolona nic nie zrobilam takiego zeby oblac gdzie u mnie kolezanki powylewaly plyny , nie napisaly wszystkiego w dokumentacji i zdały mysle ,że zalezy tez duzo od osoby sprawdzajacej :) nie ma co sie przejmowac trzeba sie szykowac na styczen ale widze ze w pazdzierniku niektorzy mieli dziwne i calkiem inny praktyczny jest nawet klucz odpowiedzi teraz napewno bedzie wiadomo co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a od kiedy klucz do pytan jest znany przed egzaminem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalne ,że klucz jest po egzaminach ale ze stycznia niestety nigdzie nie znalazlam wiec nie moglam zobaczyc co bylo oceniane i jakie popełniłam błedy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klucz nigdy nie jest nigdzie podany, mogłas jechac do OKE i poprosic o pokazanie swojego egzaminu i wszystko bys wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn ktore zdawaly w czerwcu i musza poprawiac. Czy jest tak ze bedziemy poprawiac go w styczniu czy musimy czekac do czerwca, bo w tej sesji ukonczylysmy szkole. W szkole nam mowili caly czas, ze w styczniu, a teraz sie dowiedzialam ze rok trzeba czekac na to zeby poprawic egzamin zawodowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba rok czekac, moja kumpela oblała w styczniu a zdawała we wrzesniu, no chyba ze nie zdążyłaś złozyc podania o poprawke w wyznaczonym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie dzwonilam do OKE i mi powiedzieli ze widnieje na liscie zdajacych 8 stycznia. Kolezanki mnie przestraszyly, ze trzeba bedzie czekac do czerwca. Dzieki za odpowiedz, juz sie nie martwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×