Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Moja teściowa jest pielęgniarką anestezjologiczną w szpitalu, podpytałam ją co z tą strzykawką i igłą, powiedziała, że najpierw wypuszcza się resztki znieczulenia do pojemnika, odczepia się igłę przy pomocy otworu w pojemniku, wyrzuca się igłę do czerwonego pojemnika, a strzykawkę do czerwonego worka. A odnośnie maseczki to osobiście uważam, że trzeba ją wrzucić do czerwonego worka, bo przecież ma się ją na sobie przez cały czas, podczas (potencjalnie) zabiegu również, więc skoro rękawiczki po zabiegu wyrzuca się do czerwonego worka to maseczkę również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czerwony pojemnik jest na odpady ostre jak sama nazwa wskazuje. A od kiedy strzykawka jest odpadem ostrym. Myslcie troche bo rece opadaja jak sie to czyta. Tak samo odpady ochrony indywidualnej do czerwonego worka i maseczka tez. Zycze Wam wszystkim powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc a co wtedy piszemy w karcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki wielkie dla tej, ktora podzielila sie informacjami co bylo itd itp:-) strzykawka na bank idzie do czerwonego worka, igla do twardego pojemnika a maseczka na bank do worka czerwonego gdyz potencjalnie podczas zabiegu mogla miec kontakt np. z krwia tak na logike;-) niestety stres, ewentualne braki wiedz sprawiaja ze czlowiek dostaje glupawki i juz sam niewie co jest poprawne a prawda jest taka ze wymagania i to co trzeba zrobic na egzaminie nijak ma sie do rzeczywistosci chocby fakt iz trzeba zdjac oslonke z igly wypuscic powietrze a przeciez wszedzie trabi sie o tym ze oslonki zdjetej ponownie nie nakladamy gdyz istnieje ryzyko zakucia paradoks.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a powiedzcie czy trzeba było podać małe narzędzia do opracowania szkliwa (chodzi mi o te różne wiertła)? Czy w zadaniu było napisane, żeby przygotować pojemnik do dezynfekcji małych narzędzi? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 14.12 - w pełni się z Tobą zgadzam! A jeśli już musimy założyć nasadkę na igłę, to robimy to tak jak pisałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co formówka? Przecież lekarz nie robi na tej wizycie wypełnienia, tylko zakłada fleczer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z dziś pisałam dziewczynom wcześniej że strzykawki nie wrzucamy do czerwonego worka uparcie twierdzą że do czerwonego worka wrzucamy ich sprawa jak dla mnie to mogą strzykawkę wrzucić do niebieskiego worka a maseczkę wrzucacie do czerwonego worka nie do niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie mi worek jednorazowy gdzie?a rękawice gospodarcze?bylo cos wspomniane o fleczerze konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie mi fartuch jednorazowy gdzie?a rękawice gospodarcze?bylo cos wspomniane o fleczerze konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za pomylke chodzilo mi o fartuch a nie worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domyślam się, że chodzi Ci o to, gdzie się odkłada fartuch i rękawice... Już tyle razy była o tym mowa... składasz i kładziesz na biurko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fartucha i rękawic gospodarczych nie wyrzucasz nigdzie, najpierw dezynfekujesz (psikasz na papier i przecierasz), fartuch składasz, kładziesz na biurko, obok rękawice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko z 13.53, chyba tylko Ty jedna masz inne zdanie na temat strzykawki i igły. Może skoro jest tak w Janczuku, to kiedyś tak się robiło, ale obecnie, w dobie segregowania odpadów, robi się to bardziej skrupulatnie i po to właśnie wyprodukowali specjalne pojemniki z nacięciami do bezpiecznego zdejmowania igieł ze strzykawek. Być może komisja egzaminacyjna podejdzie do tego tak, że i jeden i drugi sposób będzie dobry, ja jednak trzymam się tego, czego mnie uczą w szkole. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja zdaję jutro, mimo, że mniej więcej wiem co będzie to stresuję się jak nie wiem! Napiszę Wam jutro wieczorem moje wrażenia i spostrzeżenia. Trzymajcie za mnie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko co miało kontakt z pacjentem traktujemy jako materiał potencjalnie skażony! Wszystko wyrzucamy do czerwonego worka, maseczki i strzykawki też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli była dewitalizacja miazgi to na pewno trzeba podać fleczer (jeśli nie trzeba było zarabiać to myślę, że na stolik trzeba było go przygotować) a do niego potrzebne jest upychadło i nakładacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko z 15:14 powodzenia jutro. Trzymam kciuki i czekam na relacje z egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie Panie. Czy wiecie co było na egzaminie praktycznym higienistka stomatologiczna? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Któraś z dziewczyn pisała wcześniej, że na egzaminie dla higienistek była fluoryzacja na łyżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy któraś z Was posiada arkusz egzaminu pisemnego z asystentki stomatologicznej, z 8 stycznia 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maseczka chroni przed ślina i krwia która sie rozpryskuje sie w czasie zabiegu wiec jest skazona i wyrzuca sie ja do worka czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie jaki to był fleczer i jakie były jeszcze zestawy narzędzi oprócz diagnostycznego i ssaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie jakie były narzedzia oprócz diagnostycznego zestawu i jaki rodzaj fleczeru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co jeszcze było do napisania oprócz zalecen i diagramu???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam dziewczyny!!!! mam egzamin we wtorek, bardzo się denerwuje.mam sobie krok po kroku wypisane co mam robić, ale jak to będzie w praktyce?MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
Daj znać jutro jak Ci poszedł egzamin. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie ma mowy w zadaniu o przygotowaniu nakładacza bądź upychadła to się tego nie robi, trzeba czytać i wykonywać tylko te polecenia które są przygotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy kos coś więcej wie o egzaminie praktycznym higienistek 2015 wiem tylko że fluoryzacja na łyżce ale może ktoś wie coś więcej u kogo dotyczy ta fluoryzacja i czy były jakieś wskaźniki do policzenia i do opisana metoda szczotkowania ? z góry dzięki za info mam egzamin 13 .01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×