Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Ja zdaje 10.01 niestety nic nie wiadomo jaki bedzie temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka, jak myślicie czym nas uraczą na praktycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka, jak myślicie czym nas uraczą na praktycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyciski były w ubiegłym roku w styczniu, ekstrakcja w czerwcu, więc myślę, że raczej nie powinno tego być na tegorocznym egzaminie styczniowym. Może endodoncja? Choć osobiście wolałabym nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może coś z zachowawczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam egzamin w styczniu nie ukrywam ze się denerwuje czy sa osoby które zdawaly w wrześniu lubpazdzierniku proszę napiscie jakie było zadanie jaki plyn był do zrobienia i sterzenie iczas moczenia i oco chodzi z tymi datami z umawianiem pacjenta co 7 dni jest z tego co slyszalam kalendarz do uzupełnienia z datami czy daty piszecie te które sa na egzaminie i od tego liczycie również daty na odpady medyczne i plyn sa datami z egzaminu proszę napiszcie co zrobilyscie z rękawicami gospodarczymi pozrobieniu plynu to jest tez na pewno ważne bo niewiadomo czytego tez nie oceniają wiemze w zeszłym roku była protetyka i trzeba było pisać jakies etapy do protez szkieletowych do laboratorium i to co się robi w gabinecie napiszcie bo nas w tej szkole niczego nie nauczyli teb edukacja poznan jak sa jakies dziewczyny z poznania napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej uczę się na poprawkę teorii czy znacie może jakieś inne książki niż Jańczuk bo ja już sama nie wiem czy to wystarczy żeby zaliczyć ten test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jańczuk 'propedeutyka stomatologii' , Barnett 'asystowanie w stomatoligii',

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grażyna kiedy masz egzamin?? Serio nic Was nie nauczyli, nie znasz totalnie nawet podstaw, napisz do mnie na maila carrie.bradshaw@interia.eu moze mi sie uda Tobie pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny płacilyscie cos szkole za powtorke egzaminu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mi wiadomo to za pierwsze dwa podejścia nie płaci się, dopiero trzeci raz jest płatny, koszt około 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos mial lub ma do 9.01 egzamin zawodowy?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam egzamin pisemny 8.01 - jak wszyscy zresztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też pisemny ciekawe co teraz wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem tego ciekawa. A im bliżej do egzaminu tym bardziej sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A praktyczny czy ktos ma przed 10.01.???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dopiero 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie opłat, to zależy od szkoły. Niektóre pobierają za egzaminy, inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nic nie wiadomo jaki moze byc temat na praktycznym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny zdaje ktoras 10 lub 11 stycznia praktyczny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grazyna65, ja też się uczę w TEBie (nie w Poznaniu) i jestem zadowolona. To wszystko zależy od nauczycieli zawodu w danej szkole. Ja mam wspaniałą nauczycielkę, niesamowicie profesjonalną, która całą dokumentację, roztwory, metryczki itp. "wałkuje" z nami od początku. Ale też i same (jest nas tylko 12 dziewczyn w grupie) się systematycznie uczyłyśmy i choć było na prawdę bardzo mało czasu na naukę (wakacje, potem miesiąc praktyk, święta), to czujemy się dość dobrze przygotowane. Mam nadzieję, że wszystkie zdamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas trzeba było zapłacić 50 zł za pisemny, a 100 zł za praktyczny egzamin. W piśmie z TEBu nic nie napisali , że trzeba płacic, wczoraj się dowiedziałyśmy dopiero, a egzamin w czwartek, i jeszcze święto po drodze. Wczoraj jechałam zapłacić, jak tylko się dowiedziałam i pechowo "polski niemiec" wjechał mi do d**y :(. Przed egzaminem taki pech już :(. My też dużo się uczyłyśmy, miałyśmy fajną Panią, a jednak 12 osób z 24 nie zdało w czerwcu. Pracuje w zawodzie, zakuwałam, więc mam nadzieje, ze tym razem sie uda. Trzymam za WAS wszystkie kciuki dziewczyny!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 osób nie zdało testu, czy praktycznego? Jeśli testu, to nie dziwota, bo był faktycznie bardzo trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, to już pojutrze...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 osób nie zdało testu i 2 osoby praktycznego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które zdają praktyczny w piątek 9 stycznia, napiszcie proszę co było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zdaję poprawkę 08.01 pisemny,ale mam stresa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o znieczulenie to należy je zrobić tak: najpierw przygotować sobie wszystko to co będzie potrzebne, czyli ampułkę, strzykawkę, dwie igły (grubszą i cieńszą), wacik, spirytus. Bierzemy ampułkę, czytamy przy egzaminatorze etykietkę, pukamy w jej górną część, bo tam jest powietrze, bierzemy wacik, polewamy go spirytusem, przecieramy ampułkę. Następnie łamiemy ją, odkładamy na tackę, rozpakowujemy strzykawkę i nie odkładając jej rozpakowujemy grubszą igłę, nakładamy ją na strzykawkę, bierzemy ampułkę i jednym ruchem wprowadzamy igłę do ampułki, nabieramy. Nakładamy nasadkę na igłę, następnie zdejmujemy tą grubszą igłę razem z nasadką. Nie odkładając strzykawki odpakowujemy drugą, cieńszą igłę, zdejmujemy nasadkę, ale jej nie odkładamy (!!!), wypuszczamy powietrze ze strzykawki (1 bąbelek lub 2), nakładamy nasadkę i trzymając za igłę (właściwie za nasadkę) podajemy egzaminatorowi, chyba, że nie będzie chciał to odkładamy na sterylną tackę przy zestawie diagnostycznym igłą w stronę lusterka. Do czerwonego pojemnika wrzucamy: ampułkę, grubą igłę z nasadką, cieńszą igłę z nasadką, Do czerwonego worka wrzucamy: strzykawkę, opakowania po igłach i strzykawce, rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opakowania po strzykawce i igłach do ospadów komunalnych a nie do czerwonego worka. Igłę i strzykawkę po iniekcji wyrzuca się razem do czerwonego twardego pojemnika. Igłę ze strzykawką podaje się lekarzowi na tacce a nie z ręki do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×