Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
poprosze o opis tej dewitalizacjii błagam czy trzeba napisać od samego poczatku jak prosimy pacjenta do gabinetu i czy zdążę tyle napisać ?? Mnie uczono, że strzykawkę wrzucamy do twardościennego przecież jest na końcu ostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny metryczka na pojemnik z ostrymi odpadami jaki ma kod ? Ile moze stac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie kody sa na metryczki z odpadami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kod na ostre 180101. Ale nie bedzie ci to potrzebne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanko a co trzeba zaznaczyć na diagramie chodzi mi czy próchnicę tego zeba 46????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie zeby ktore sa wypisane na karcie. Pod diagramem jest legenda wiec nie ma co sobie diagramem glowy zawracac bo jest bardzo latwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaleceń pozabiegowych nie było w poleceniu, ale ja napisałam kilka na wszelki wypadek. Dziewczyny w innych grupach też miały dewitalizację, ale inny ząb, inna ilość roztworu, i znieczulenie nasiękowe. Dewitalizacji nie trzeba opisywać z głowy, bo tam jest w karcie napisane co trzeba napisać. I są dwie metalowe sterylne tacki, jedna na zestaw diagnostyczny, druga na znieczulenie. Znieczulenie po zrobieniu trzeba położyć koło zestawu diagnostycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będzie metryczek na odpady. Będzie tylko metryczka na środek do dezynfekcji dużych narzędzi. Powtórzcie sobie co tam trzeba wpisać, bo tam będą tylko wykropkowane wiersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie to mozna znalesc w ksiazce o tych narzedziach ? Pamietasz cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy trzeba bylo wypisac skierowanie na rtg? Obliczyc ile lat ma pacjent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pamiętam gdzie to jest w książce, ale na pewno trzeba wpisać z tego co pamiętam nazwę środka, czas działania, stężenie, ilość wody, ilość płynu. Jest miejsce na obliczenia pod spodem. Dziewczyny kochane! Do wypisania jest tylko metryczka na środek do dezynfekcji narzędzi i karta pacjenta. Nie będzie żadnych skierowań, żadnych innych metryczek. Tylko te dwie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny powiedzcie mi jakie znieczulenie jest do jakiego zęba?Na dól przewodowe a na góre nasiękowe?Czy znieczulenie robimy na tace metalowejj na asystorze i jak to robiłyście.Co wogóle miałyśie do napisania w dokumentacji?Powiedzcie mi czy na metryczkach z odpadami medycznymi trzeba było sie podpisac swoim nazwiskiem czy jakimś zmyslonym bądź jakimś z zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znacie etapy tzn.co robi lekarz podczas zatrucia zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowy egzamin nie jest opisowy, nie trzeba pisac wszystkiego co robisz, czasu jest tyle ze spokojnie napiszesz co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kod na narzędzia w czerwonym pojemniku to taki sam jak na worki czyli 180103!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny napiszcie jak postepowałyście albo jakbyście robiły w przypadku przygotowywania znieczulnia,napiszcie krok po kroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co trzeba wpisać na metryczkę na środek do dezynfekcji dużych narzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zacznijcie czytac wszystkie wiadomosci a nie ciagle kazda o to samo pyta !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojemnik ze środkiem dezynfekcyjnym musi być opisany: - nazwą preparatu i jego stężeniem - godzina rozpoczęcia i zakończenia dezynfekcji - podpisem osoby odpowiedzialnej za dezynfekcję czy to jest prawidłowe? Jaki podpis musi tu być mój czy inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie podpisujesz sie na arkuszu swoim nazwiskiem. Podpisujesz się XXX lub jeśli jest nazwisko asystentki to tym nazwiskiem, np asystentka stomatologiczna anna kowalska. Uważnie czytaj treść zadania i wszystkie załączniki. Będzie dobrze.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje . w stresie jaki nam towarzyszy na egzaminie można popełnić najmniejszy,najgłubszy błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zęby górne - znieczulenie nasiękowe. Zęby dolne od 3 do 3 - nasiękowe, a od 4 do 8 przewodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy kazdy miał na tegorocznym egzaminie ząb 46 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja rowniez dzis zdawalam i rowniez mialam dewitalizacje miazgi tyle ze w zebie 26 i trzeba bylo przygotowac znieczulenie w zwiazku z tym nasiekowe, ponoc to gdzie sie przygotowywalo znieczulenie (tzn. na tacce zielonej na biurku czy tez na asystorze) nie mialo znaczenia....martwi mnie to czy trzeba bylo w karcie pacjenta zapisac zalecenia po dewitalizacji, ja tego nie zrobilam sugerujac sie tym, iz nie bylo takiego polecenia w zadaniu...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja rowniez dzis zdawalam i rowniez mialam dewitalizacje tyle ze zeba 26 i w zwiazku z tym znieczulenie nasiekowe...ponoc to gdzie sie robilo znieczulenie (tzn na biurku czy na asystorze nie mialao zasadniczego znaczenia), ja zrobilam na biurku tyle ze strzykawke mialam na sterylnej tacy na asystorze...martwi mnie tez fakt czy trzeba bylo pisac zalecenia po dewitalizacji ja tego nie zrobilam sugerujac sie tym, iz nie bylo takiego polecenia w zadaniu....juz kompletnie zglupialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam zab 26, powiedzcie trzeba bylo pisac zalecenia po dewitalizacji czy nie???:-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki miała zab inna osoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie moze cos jesli chodzi o wiertla albo o koncowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszę nie panikować z tą strzykawką .Ja w gabinecie mam ulotkę na ścianie i jest wyraźnie napisane, ze wrzucamy do czerwonego worka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×