Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dzięki za tak szczegółowe info i podpowiedzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę :) Zawsze wyznaję zasadę, że dobro powraca. Ja już jestem po egzaminie, więc wiem jak to wygląda. Jeśli mogę komuś pomóc to robię to i bardzo mnie to cieszy :) Mam nadzieję, że (jeśli nie zaliczę) to będę mogła liczyć na czyjeś podpowiedzi przed czerwcowym egzaminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Dziewczyny za wszystkie informacje, jeśli w innych województwach będzie to samo, to pomogłyście i to bardzo wszystkim, które są jeszcze przed :). Obyśmy wszystkie zdały ten egzamin. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z wczoraj z godz 17.35 jak może być to ekstyrpacja mortalna skoro było robione znieczulenie to najpierw jest przyżyciowa mortalna bedzie na następnej wizycie kiedy ząb bedzie już zatruty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczka1988
Ekstyrpacja mortalna to dewitalizacja zeba, rzadko teraz uzywana w zebach stalych, ale zawsze tą metoda leczy sie zeby mleczne. Z kolei metoda przyżyciowa, tzw. ekstyrpacja przyżyciowa, polega na tym, że już na pierwszej wizycie usuwa się chorą miazgę z komory i kanałów omijając dewitalizacje. Pracuje w gabinecie z dobrym lekarzem ktory mi zawsze wszystko ladnie tlumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małaa Mii
ktoś tu pisał , że na przygotowanie roztworu do dezynfekcji np: 2l 2% potrzeba 1960 ml wody i 40ml środka do dezynfekcji. OK ale patrząc na ulotkę od Lysoforminu 3000 jest napisane na 1l wody 20 ml koncentratu ... Czyli powinno być 2 l wody i 40 ml . to jaka odpowiedź jest prawidłowa?? przez taką pierdołę można stracić punkty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obliczasz wg wzoru z jańczuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie proszę coś więcej z higienistki, mam egzamin w sobotę i nie wiem nic poza tym że będzie fluoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te ml odejmujesz konsetrat od wody czyli wyjdzie Ci 1960 ml wody i 40 koncentratu :) trzeba pisac wzor czy mozna w pamieci sobie obliczyc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, lepiej wzór napiasać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zalecenia to gdzie dopisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To była to ekstrypacja przeżyciowa czy mortalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny w zadaniu jest napisane dokładnie tak: zabieg dewitalizacji miazgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za różnica czy będzie ekstyrpacja mortalna czy przyżyciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HS
Hej, dziewczyny może wiecie co było na egzaminie praktycznym u Higienistek Stomatologicznych ? Jakies szczegóły, będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, wiem tylko, że u higienistek jest fluoryzacja na łyżkach. That's all. Ale to też proste. Szczegółów nie znam bo u nas higienistki dopiero w niedzielę mają egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy któraś się orientuje kiedy będą wyniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety na wyniki trochę będziemy musiały poczekać, na stronie OKE piszą, że będą one dopiero pod koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam roztwór 1l 2% .jaki powinien być czas dzialania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To była lisoformina3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny trzeba zwracać uwagę na te ulotki, które są w zadaniu (ulotka Lisoformin 300 i Lignocainy 2%), uważnie je przeczytajcie. Ja przepisałam z ulotki informacje części ulotki: "Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na środki znieczulenia miejscowego. Gdy cierpisz na nadciśnienie tętnicze, inne choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę, nadczynność tarczycy, jaskrę, miastenię (nużliwość, osłanienie mięśni), schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz leki zwiotczające mięśnie szkieletowe, sulfonamidy, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, leki przeciwcukrzycowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią." Tylko, że napisałam np. "pacjentka nie ma nadwrażliwości na na środki znieczulenia miejscowego itd". Myślę, że jak się to napisze to nie jest to błędem, dlatego nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie to napisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas dzialania plynu 2% to 1godzina. Z papierologia to sobie poradzicie... Zasatanowic sie lepiej co robic krok po kroku. Najpierw idziecie umyc rece, dezynfekcja, rekawiczki. Zabieracie wszystko do wykonania plynu i worki. Robicie plyn przy egzaminatorze. Znowu myjecie rece, rekawiczki i zabieracie reszte. Znowu mycie i robicie znieczulenie....a pozniej posprzatac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W karcie pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli chodzi o pobieranie znieczulenia przez igłe to znieczulenie nie wypłunie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby jak na wypłynąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie wypłynie, nie martw się. To się tak dobrze zassie, że nie ma szans, żeby cokolwiek wypłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis mialam egzamin.podchodze po raz drugi.byla dewitalizacja 26 w znieczuleniu ze strzykawki a nie z carpuli. Pomylilam sie ze srodkiem do dezynfekcji bylo przygotowac 1 litr 2% lysoformine3000 tj.20ml na 980ml wody. A ja dalam za malo wodyvtj.800ml w zwiazku z tym mam tez zle metryczke. Jestem zalamana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna turus
Witam ,serdecznie ja też jestem aktualnie w szkole o tym kierunku.Proszę o wszelkie, ale to wszelkie informacje na temat testów teoretycznych i praktycznych z roku 2012,13,14 .Najlepiej te arkusze i jakieś potrzebne w zakresie egzaminu zawodowego informacje.Z góry wielkie dzięki za wszelaki odzew.Proszę na mój e-mail wysyłać wiadomości. Justynka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Czy orientuje suę ktoś jak są liczone punkty na egzaminie praktycznym. Co najbardziej się liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×