Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jak nie masz ubezpieczenia zdrowotnego to musisz zdechnąć

Polecane posty

Gość gość
To nie jest prowo, mieszkam na zadupiu gdzie bezrobocie sięga 56%. Ciężko coś tutaj znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ubezpieczenie medicover place 300 zeta na mies ile dam rade to bede placic potem nie mysle , za wczasu zalatwie urne i miejsce na pochowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co chodzi. Chcesz to sie ubezpieczsz, nie chcesz, to w razie czego placisz. jak pracowalam na etacie to mnie ubezpieczano, jak pzrestalam, to ubezpieczalam sie sama.no trudno. Tak jest na swiecie, nie jest to polska specjalnosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Poza tym 5 lat nie byłam ubezpieczona więc jeszcze karę za przerwę w ubezpieczeniu bym musiała zapłacić, która wynosi prawie 6000zł." x x Moze mo to ktos wytlumaczyc?? Jaka kara za przerwe w ubezpieczeniu?? TO jak sie jest bezrobotnymi nie jest sie zarejestrowanym w UP, to ma sie kare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś jak chcesz sie sama ubezpieczyc w nfz to jest kara za brak wczesniejszych skladek jak chcesz sama sie ubezpieczyc to nie w nfz ! bo kolejki do lekarza i tak bedziesz miec takie same jak kazdy inny sa inne ubezpieczenia prywatne przynajmniej jestes traktowana jak pacjent a nie jak scierwo a skladka jest prawie taka sama , tylko tyle ze nie mozna podpiac nikogo z rodziny jak w nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz sie sama ubezpieczyc w nfz to jest kara za brak wczesniejszych skladek x x ale rozumiem ze w przypadku podjecia pracy nie ma takiej kary? albo jakby ktos załozył własna firme? Dziwne to. To zeby sie samemu ubezpieczyc, trzeba to zrobic zaraz po np. utracie pracy zeby było bez kary? To chyba wyjsciem byloby podejcie pracy na najktórszy okres, chocby tylko na papierze, i po niej, jak sie skończy umowa, ubezpieczenie sie samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj na stronie NFZ, tam jest wszystko napisane. Cytuję: Narodowy Fundusz Zdrowia uzależnia objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym osoby, które nie były ubezpieczone: w okresie od 3 miesięcy do roku od wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 788,78 zł w okresie powyżej 1 roku do 2 lat w wysokości 1 971,96 zł w okresie powyżej 2 lat do 5 lat w wysokości 3 943,91 zł w okresie powyżej 5 lat do 10 lat w wysokości 5 915,87 zł w okresie powyżej 10 lat w wysokości 7 887,82 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz założyć firmę albo podejmujesz pracę to NIE ma tej kary. Kara jest tylko wtedy gdy chcesz się ubezpieczyć dobrowolnie i sama sobie płacić składkę około 350 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobra, ale powiedzcie, jakby ktos nie był ubzepieczony w ogóle przez np. 10 lat, potem pracował np kilka lat, powiedzmy 5, i jakby mu sie skończyła praca chciałs ie ubezpieczyc sam, to tez płaci to stawki? Ja i tak sie nie bede sama ubezpieczac, ale sie dziwie. Wiele lat nie byłam ubezpieczona na NFZ, nie miałam pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie dobre pytanie teraz zadałaś bo ja sama tego nie wiem a jak pytałam na forum to otrzymywałam sprzeczne odpowiedzi. Jedni ludzie pisali, że liczy się tylko to kiedy było się OSTATNIO ubezpieczonym, a inni pisali, że jak kiedyś nie miało się ubezpieczenia dość długo to to też się liczy i trzeba płacić tą karę. Więc naprawdę sama tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy powinien być ubezpieczony w ZUS. A jeśli z jakiegoś powodu przestał być ubezpieczony a potem chce wrocić to płaci karę i tyle. Kwota kary jest uzależniona od tego, ile czasu nie płacił ubezpieczenia. Takie jest polskie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LICZY SIĘ CZAS OD OSTATNIEGO UBEZPIECZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mialas dlugą przerwę wystarczy, ze zawrzesz umowę zlecenie (nie o dzielo) choćby na miesiąc i potem dobrowolnie się ubezpieczysz w NFZ, bez kary- proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko tak ci sie wydaje, że bez kary. W końcu cię odnajdą przy pierwszym wpływie składki i kara będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na 95 % liczy się czas od ostatniego ubezpieczenia a nie jakies absurdy ze 10 lat temu nie byłas ubezpieczona rok to Ci dowalą kare...bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi00
Niestety takie mamy realia w Polsce - smutne :( Dlatego postanowiłem zadbać o swoja rodzinę i wykupiliśmy prywatne ubezpieczenie dla całej rodziny w LuxMedzie. Teraz nie mamy problemów z dostaniem się na czas do lekarzy specjalistów i nie potrzeba żadnych skierowań od lekarza rodzinnego. Warto zapoznać się z pakietami jakie oferuja http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/pakiety-medyczne-dla-klientow-indywidualnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prywatnie też chodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oBLY
Jak masz to zdychasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weber007
Ja też korzystam z ubezpieczenia luxmedu a dokladniej z pakietu orzech - dostęp do specjalistów nielimitowany, bez skierowan od rodzinnego. Badania tez w cenie - a za wszystko ok 120zł miesiecznie. To wcale nie jest duzo, jak pomyslisz o nfz ile musisz wystac sie w kolejkach po skierowanie do specjalisty a pozniej zapisac sie do tego specjalisty i znowu odczekac swoje. A jedna prywatna wizyta to koszt 100-150zł wiec na prawde sie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś nie był ubezpieczony długo ale podejmuje pracę lub zarejestruje się w urzędzie pracy to żadnej kary się nie płaci ! Druga sprawa że jak traficie do szpitala to żadne prywatne ubezpieczenie nie da wam tego co ubezpieczenie NFZ wg. mnie , dlatego nie ważne czy się ma prywatne ubezpieczenie czy nie warto mieć ubezpieczenie w NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taflaaa
NFZ w przypadku operacji jest niezbędnę, ale chyba ma je każdy kto pracuje, jest zarejstrowany jako bezrobotny czy emeryt. Pakiety dodatkowe przydaja sie w przypadku koniecznosci wykonania szybko dodatkowych badan, wizyt u specjalisty itp. Ja mam od dawna pakiet w luxmedzie i jestem zadowolona póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie w nfz jest moim zdaniem obowiązkowe. Szczególnie,że wcale nie jest to takie trudne. Jeśli mamy pracę i odprowadzamy składki to mamy je z automatu. Jeśli nie mamy pracy to wpisujemy się na listę bezrobotnych w PUP i również dostajemy ubezpieczenie.
Ubezpieczenie dodatkowe to również ciekawa opcja. Nie jest to jakiś wielki koszt, a jednak w nieprzewidzianych sytuacjach życiowych jest jak miękka poduszka przy twardym upadku.

Polecam tutaj jednak dobrze przejrzeć sobie polisy i zwracać uwagę na wykluczenia"

https://www.portalkonsumenta.pl/wylaczenia-w-ubezpieczeniu-na-zycie-na-co-uwazac

Bo to właśnie wykluczenia potrafią nam powiedzieć czy ubezpieczenie jest dobre czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłam z młodym prywatnie u lekarza i zostałam rzetelnie poinformowana,przepisał odpowiednie leki,udzielił konkretnych informacji odnośnie diety i wystawił skierowanie na oddział SOR,gdyby nie było poprawy
Zapłaciłam z lekami prawie 300zł i krew mnie zalała.Dzień wcześniej syn był u lekarza rodzinnego,nie dostał leków,skierowań na badania,informacji o diecie.Kompletnie nic,oprócz informacji,że jeżeli za parę dni nie przejdzie to ma się zgłosić ponownie.Od soboty ostra biegunka z krwią,z okresowymi przerwami,wychudł i osłabł.Brak temperatury i wymiotów.Krew intensywna,a lekarka mówi "jak za parę dni nie przejdzie".To co załatwiliśmy prywatnie powinien uzyskać w ramach ubezpieczenia.

Ogolnie zastanawiałam się ostatnio nad wykupieniem ubezpieczenia zdrowotnego. Tak aby całkowicie przestać korzystać z opieki na fundusz bo jest to po prostu niemożliwe. Robiłam sobie już wstepne rozpoznanie na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-zdrowotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×