Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Mi w pierwszej ciazy lecialo a teraz nie leci. Co jest kurcze grane? We wtorek pralam gondole, bo stwierdzilam, ze chemia smierdzi. Wpakowalam do wanny, zalalm woda....do dzis mi schnie ;) Dobrze, ze pogoda ladna to moze do listopada wyschnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona oczekująca musi byc oryginał, nawet w którejś z kolei ciąży, znajoma tez robiła w 1 ciąży i miała wpis ze starej karty ciąży i mimo wszystko lekarz kazał jej zrobić, bo do porodu to tylko oryginał. A jeśli robi się badania na nfz to grupy krwi 2 razy oznaczać nie można, jeśli si,ę zagubiło to trzeba bulić samemu, lub wziąć odpis z labo, w którym się robiło, ona mają archiwa :) xx Ags do listopada kupa czasu :) wyschnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Jej dziewczyny ale z Was aparatki, poplakalam sie ze śmiechu :D jednak mogę miec dzisiaj dobry humor Agagula ta kupa byla najlepsza Izula a Ty z tymi posklejanymi udami, wariatka :D ja juz dawno w majtkach śpię bo miałaby tak co noc i to bez lekarstw hehe My mamy fotelik Cybexa 3 i jestem zadowolona bo jest dobrze wyprofilowany, dziecko leży prawie na plasko i ma regulowana wkladke :) Co do dupki malucha to mam hippa ale na poczatku nie będziemy szaleć bo rzeczywiście maly urodzi sie pewnie z nieskażona dupka :D Zamowilam w końcu ten klin :P i dzisiaj bylam u dentysty zab mi się posypal jak tylko dotknela wiertlem hehe. Co polecacie na wzmocnienie? Wapno w czym wcinać aby nie pogubić wszystkich klow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona oczekujaca, ja rodzilam w szlafroku! Tak mnie z zimna trzeslo. Jak o tym teraz mysle to smiac mi sie chce ;) xxxx Tych niedrapek tez nie mam, ale kilka pajacykow z wywijanymi rekawkami. I cieniutkie czapeczki wreszcie udalo mi sie dorwac na ebayu, bo w sklepie nigdzie znalesc nie moglam. xxxx Jak czytam, ze do szpitLa sztucce trzeba i papier toaletowy i reczniczki papierowe to uwierzyc nie moge, ze przez 7 lat nic sie nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupla i wysoka
matko dziewczyny z tym mezem.ja nie mam nic do tego,kto jak zyje.na kocia lape jak jedna tu napisala czy po slubie.razi mnie tylko,jak ktos pisze na meza-jak nim nie jest. asiu,odnosnie twego pytania o szczepienie.nie wiem za bardzo,jaki zwiazek nieplacenie alimentow,na swoje dzieci ma zwiazek ze szczepieniem,ale odpowiem.twoja sprawa czy zaszczepisz czy nie.ja sama akurat szczepilam z opoznieniem,ale wiem ze drugiego dziecka nie zaszczepie,albo z bardzo duzym opoznieniem(tj.po 5 r.z).zeby byla jasnosc,nie mam nic do osob ktore poczely dziecko przy pomocy in vitro,insemnacji,adoptowaly,szczepia/nie szczepia,czy czyjesc dziecko przyjmie sakrament chrztu sw,czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona oczekujaca-potwierdzam musi byc orginal-rodzilam rok temu i zostawilam orginal w szpitalu ale na szczescie moja gin go wziela z archiwum wiec nie musze powtarzac. Xxx Anja-odradzam sudocrem. U nas nawet jak bylo odparzenie to jeszcze bardziej zaognilo sprawe. Polecam alantan krem, my go stosowalismy i bylo ok. Xxx Ja od wczoraj tez mam taki humor do d*** ze co chwile chce mi sie ryczec o byle co w sumie. Xxx A jeszcze mlody mi lezy tak nisko na pecherzu ze jak tylko stoje czy ide do mam wrażenie ze zaraz bede sikac a robilam to chwile wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Szczupla nie dziw sie ze dziewczyny sie podirytowaly, łatwiej jest napisać M czyt. Mąż aniżeli ciągle pisać "partner życiowy" język polski pozwala nam na dużo skrótów myslowych a pisząc tutaj nie używamy imion tylko wlasnie w ten sposób przekazujemy informacje. Wnnikanie w życie dziewczyny jakos na tym wątku nie miało sensu, przyznaj..."znamy sie" kilka miesięcy dzieląc dolegliwościami i przeżyciami, którymi nie dzielimy sie nawet z naszymi mężami nie mężami, nie dlatego ze nie jestesmy szczęśliwe w związkach czy nie kochane ale dlatego ze nie wszystko przekazuje sie swoim mezom- nie mężom. Mysle, ze to nie bylo smaczne, no i nie tylko ja tak mysle. Dla mnie nie placenie alimentów ma tyle do tego wątku co wlasnie rzeczy które wymieniłam, dlatego to zrobiłam...kogo obchodzi tu czy jestem wierzaca i ochrzczę swoje dziecko? Tak jak nie interesuje mnie ile wydają na wyprawkę, każdy wydaje tyle ile ma :) to po co wnikać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Zimowamama nie wiem co lepsze...moj synu ciągle pod prawym żebrem nóżki trzyma i ciśnie jak sie pręży. Bol niemilosierny przy lezeniu najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Haha a ja dzisiaj musiałam powstrzymać sie od płaczu w sklepie jak mi Pani kolejke ustapila...lzy w oczach ale dzielnie wytrzymałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia fajnie ze z małym wszystko w porządku;) Tak was czytam o tych szpitalach, papierach itp i jestem zielona.Zapewne 3/4 z tych rzeczy zapomnę. Ja całe popołudnie dziś leżakuje, nawet nigdzie nie byłam;d Zjadłam budyn z jerzynami i mam zgage. Zrobiłam sałatkę tak jak pisałam rano i o dziwo nie przesoliłam ani nie przepieprzyłam;d to już jakiś postęp. I przypomniało i się ,że nie wyprałam jeszcze pościeli do łożeczka więc musze ogarnac to na dniach jak jeszcze jest pogoda. Czekam na mojego niemeża, będzie dopiero za jakies 2h bo był dalekoo;( i na dodoatek dostał mandat;/ ale kupił od jakiejs babuszki robiącej na drutach butki dla małej;d bo niby go tak zauroczyły;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek mnie też bezlitośnie kopie pod prawym żebrem :) Moja lista ze szpitalnej szkoły rodzenia (ona oczekująca - notuj bo zdaje się do tego samego idziemy!): dowod osobisty, karta ciąży, ostatnie wyniki, szlafrok, klapki, luźny tshirt na poród, bawełniane koszulki rozpinane, przybory toaletowe, kubek sztućce talerzyk, 2x ręcznik, bielizna, wkładki laktacyjne, woda niegazowana, coś do jedzenia na po porodzie (tak mam zanotowane..). Dziecko: 10 pampersow, 3-4 kocyki, ręcznik, 5-6 pieluch tetrowych, śpioszki, 3x kaftanik. Ags w naszych szpitalach to się od 50 lat nic nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś pisałyscie o jakimś preparacie do pipki po porodzie. Przypomnijcie co to było??(nie tantum rosa, chyba coś związane z jakimś drzewem;d;d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-tyle kocykow??? O matko, po co? Ja nie mialam zadnego;) Xxx Palka-ja kiedys pisalam o rivanolu, nie wiem czy o to chodzilo? Mi polozna polecila 2/3xdziennie po 15min. Mnie strasznie rana szczypala podczas sikania i to pomoglo na zaleczenie dosc szybko. Teraz tez to bede kupowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha o korze debu pusala kiedys, cos mi swita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka chyba chodzi o korę dębu. Zimowa tak zanotowalam.. A przy piuszkach tetrowych mam napisane 5-6/dzień ale to chyba niemożliwe? Tyle to ja nawet nie mam. A I zanotowalam też że absolutny deadline na spakowanie torby to 37 tc. Zaczynam się pakować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak kora debu;d hmm tylko ze jak spr na allegro to wyskakują płyny do higieny intymnej z korą dębu to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
O matko Claudina! o co biega z tymi kocykami?? Na podłodze teraz tam dzieci układają czy jak? ;) ja nie planuję brać Ani jednego tylko ten rożek. A Ty na Zaspie chcesz rodzić?? 5 lat temu pieluchy tetrowe tam były szpitalne ogólnodostępne. A 10 sztuk pampersów to zdecydowanie za mało na cały pobyt dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-uwazam ze z kocykami to przesadza. Ja przykrywalam mlodego rozkiem (jak byl rozpiety), a tak to tylko miejsce w torbie zajmuje. Co do pieluch to mialam chyba 2flanelowe i 2/3tetrowe(juz nie pamietam ale napewno nie wiecej), i to mialam na caly pobyt. We flanelowe kobietki od noworodkow wycieraly dziecko po kapieli-myly zawsze rano. Xxx Palka-moze w aptekach popytaj? Xxx I polecam dwa reczniki kapielowe jakby jeden sie zabrudzil, a poza tym ja bralam kilka prysznicow dziennie wiec recznik tak szybko nie wysychal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Dziewczyny na juz nie wiem moze mi pomożecie...cisnienie teraz na lezaka 137/118 to dolne mnie przeraza wzięłam dzisiaj 4 tabletki i dalej nic. Ktoras z Was ma moze problemy tego typu? Co robicie? W szpitalu spokój a tutaj szaleje, niw chce aby małemu cos sie stalo. Co tu wymyśleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziele mam wrazenie ze idziemy zaraz rodzic;d niby jeszcze czas, ale to zleci w mgnieniu oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Palka zmieniałam baterie bo myślałam ze może to. W kwietniu mialam podobnie to zwiekszylam dawkę tabsow i sie wyregulowało a teraz nawet rano wstaje i jest to dolne za wysokie. Wróciłam ze szpitala bylo w miare ok od wczoraj jest za wysokie. Rozumiem, ze te apteczne nie są tak dokładne jak szpitalne ale nie o prawie 30 oczek różnicy...nie wiem może jeszcze przez to dodatkowo sie nakręcam i wzrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Izus jeszcze jedna rzecz ostatnio robilam z niemezem po bozemu:-P ;-) Xx Gosiaczek na mecz Polska-Szwecja:-) problem jest taki ze to jest na wtotek na 20.45 no i Wa-wa:-( chyba bede musiala je odsprzedac:-( bo pita w rozliczeniu dostane... Xx Ja czasem siadam sobie na kibelku z ksiazka i siusiam:-) i siusiam...i siusiam:-) tak mi synu pecherz gniecie Xx Claudina z tymi kocykami cos nie tak - to niemozliwe;-) Xx Asiek a moze wez jutro swoj cisnieniomierz i jedz z nim do przychodni i sprawdz. To dolne cisnienie masz bardzo wysokie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co chyba jutro zadzwonie do szpitala i sie dowiem bo macie rację, na cholerę tyle tych kocyków. :) właśnie sobie wyobrażam jak idę na porodówkę z dwiema walizkami kocykow i od progu krzycze że mają mnie nie nacinac :D mój mąż się wlasnie pyta z czego sie tak śmieję (podkreślam - MĄŻ! ) Pałka kore dębu dostaniesz w aptece za kilka zł. To się gotuje i potem robi nasiadowki albo okłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
claudina a ja sobie wyobrazilam wlasnie jak jestem w szpitalu i wpada laska z walizka kocyków i krzyczy....rodze, pilnujcie moich kocykow i nie nacinajcie mi krocza hahahahahahhahahahahaha :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Pałka, nie wydaje Ci sie wcale, zaraz idziemy rodzic! A ja to nie zaraz tylko w zasadzie juz!!!!!!!! :-D nie wiem ile razy juz pisałam ze sie boje ale napisze jeszcze raz........BOJE SIĘ i to ja cholera!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Claudina mysle ze jak im jutro powiesz ile kocykow chcialas wziac tohumor im poprawisz do wieczora;-) Xx Moj niemaz zaraz bedzie mi plecki masowal:-) tak mnie dzis bolaly ze w koncu golabkow nie zrobilam :-( ale ryz juz mam:-) Xx Teoretycznie do porodu zostaly mi 44 dni:-) Lapie stresa ale juz nie moge sie doczekac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina hehe ale miała bys wejście haha te kocyki to chyba 1 cała torba ;) xx Agagula no domyślam się :) mój nie mąż mówi że w tej pozycji jest się najbliżej Boga, bo to w krzyż :P xx asiek a nie masz możliwości od kogoś pozyczy ciśnieniomierz na 1 dzień chociaż ? kurcze ja nic ci nie poradze, nie znam się :( xx Pałka lepiej zrób sobie listę i miej ja podczas pakowania, bo pierdółki to spoko nie mąz może dowieść, ale dokumenty ważna sprawa :) xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, rozwalacie mnie :) :) :). Walizka kocykow i absolutny zakaz nacinania krocza :) :). Asia, kurcze moze zadzwon do lekarza, albo do szpitala pojedz, bo nie mozna tego lekcewazyc. Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×