Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Witam tez juz nie śpię ;-) tak się podjaralam tym ze zaczęliśmy robić pokoik ze coś związanego z nim mi się śniło ale nie mogę sobie dokładnie przypomnieć, chyba jeszcze niuni w śnie nie było. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry;) Ja juz dawno nie spie, byłam po ciepłe bułeczki i pączusie dla mnie i nie meża;d dzis dzien taki sobie ,po poludniu spotkanko z kumpelka a potem lenistwo. ide robic sniadanko. Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Odnosnie badan polowkowych, to robilam u innego gina na dobrym sprzecie a i tak skonczylo sie na tym, ze musial mi wlozyc glowice.. ( a gin. obiecywal, ze nastepnym razem przez brzuch), bo Maly mial niziutko glowke a chcial sprawdzic dokladnie mozg a uparty juz jest (nastepny uparciuch) i nie chcial zmienic pozycji. Dzis jakas nieswoja jestem. Glowa mnie boli i cos mi sie krecilo w glowie. Teraz jem sobie i tradycyjnie wypije pol kawki. Jaki ja szok przezylam rano. Ostatnio pisalam, ze mi nic z cycuchow nie cieknie. Ogladam sobie brzusio rano ( a co!) i patrze na piersi, ze jakies ciemniejsze i scisnelam sutka a tam kropelka a ja szczena w dol... zdziwienie i przerazenie, ze niedlugo przyjdzie czas na wyklucie Malenstwa :) Cora wyczula, ze meza nad ranem nie ma i przyszla spac do mnie do lozka :)) i nadal spi- chwilka relaksu i ciszy dla mnie :)) W poniedzialek oczekuje juz 2och paczek. Przyjdzie posciel- ciesze sie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka84
dzień dobry dziewczyny, repetytorium, mam nadzieję, że choć trochę wypoczęłaś w nocy i stres troszkę odpuścił, postaraj się w miarę spokojnie czekąć na badanie, dla dobra dzidziusia:) dziewczyny, dzięki za pocieszenia, z tą cytomegalią to jest tak ,że nosicielami są jak już ktoś pisał gł małe dzieci, i dlatego wiele osob pracujacych w szkole czy przedszkolu ma juz przeciwciala. ja tez pracuje w szkole i przedszkolu, ale do tej pory nawet o tej chorobie nie slyszalam, a moj ginek, tez mi o tym nie wspominal przed ciaza ( mam teraz do niego o to zal, bo wiedzial ze pracuje w szkole) igm mam na chwile obecna ujemne czyli nie ma swiezego zakazenia, tylko igg bardzo wysokie- to niby dobrze ze ma sie przeciwciala igg ale zazwyczaj sa to wartosci do 200 maxymalnie a ja mam ponad 500...i to wg lekarza rodzinnego jest podejrzane ( to on mi zlecil to badanie na cytomegalie, zeby ja wykluczyc po infekcji gryopodobnej ktora przeszlam) wg rodzinnego lepiej wiedziec wczesniej zeby sie przygotowac odpowiednio i zglosic w szpitalu po porodzie zeby dziecku na to zrobili badania z tymi wynikami poszlam z kolei przestraszona do mojego ginka a on sie wrecz zezloscil ze robilam te badnia, bo cytomegalii sie i tak nie leczy i w sumie nic na nia nie mozna poradzic i wg niego to niepotrzebny stres dla ciezarnej...takze zgupłam całkowicie..ale zalecil kolejne badanie na awidnosc igg ktore mialo stwierdzic jak dawno byla ta infekcja- no i wyszlo mi ,że dawniej niz 3 mce temu, czyli mozeto oznaczac ze przed ciaza ale moze rowniez oznaczac ze w 1 lub 2 trymestrze....ehh, teraz to juz nic nie mozna stwierdzic, dopiero po porodzie i przebadaniu dziecka.. eh ci lekarze, jeden mowi taka drugi siak...mowie Wam mam juz ich serdecznie dosyc.. ale staram sie myslec pozytywnie, co ma byc to bedzie, co do apetytu to ja tez pozeram straszne ilosci jedzenia a potem cierpie:) obzarstwo na calej lini:) dzieki za zaakceptowanie na fb, piękne macie brzuszki:) a wóżeczek zimowej mamy jest fantastyczny, nigdy nie widziałąm takiego wynalazku, pozdrowionka, uciekam na uczelnie bo dzis weekend zjazdowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Dzien dobry :) Repetytorium - ja mialam robione usg w każdym trymestrze przez lekarza typowego od serduszek na nowym sprzecie, to nie byl mój prowadzący, widział cos juz w 23 tyg ale mowil ze może byc albo sie zrosnie i jednak sie potwierdzilo. Skoro Tobie nie stwierdzila wczesniej i teraz jednak cos odkryla to albo jest to bardzo Male albo kobiecina nie ma kompetencji w robieniu echo serc maluszkow. Moje zdanie ale Ty sie Kochana nie stresuj bo sprzety tez potrafią zawodzić, będzie wszystko w porządku :) Co do cytomegalii i innych to my mieliśmy badania na nie w 1 trymestrze, tez mi igg wyszlo wysokie a to znaczy ze przeszłam kiedys tam...lekarz jakos sie nie przejal to jak przeziębienie sie objawia i nie ma szczególnych objawów. A Wy nie miałyście kompletu badan w 1 trymestrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Uch, w końcu trochę nadrobiłam czytanie! Repetytorium - nie zamartwiaj się na zapas. Ja tez dostałam skierowanie na echo, bo czegoś tam na USG nie mogli się w sercu dopatrzeć i jeszcze na dodatek przepływy im wychodziły nie takie jak trzeba. Czasem się dzieciaczek tak ułoży, że nie widać porządnie tego co trzeba. Trzymam kciukasy! xxx co do cytomegalii to miałam robioną w pierwszym trymestrze i nie mam przeciwciał, więc nie chorowałam, mimo że pracuję w szkole. Ale w sumie z dużymi dzieciakami, więc pewnie też już nie chorują na to i nie zarażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
ja polowkowe mialam robione u mojego ginekologa w gabinecie na jego sprzecie- ale to jest lekzr ktory pracuje w klinice badan prenatalnych i zajmuje sie glownie wykrywaniem i prowadzeniem ciaz z nieprawidlowosciami wiec ufam mu i uwazam go za profesjonaliste :) poza tym juz pislama kiedys ze pislai o im w newsweeku bo wykryl wlasnie w 11 czy 12 tygodniu powazna wade ukladu moczowego u dziecka i dzieki temu mozna bylo malego leczyc:) xxx katka igg swiadcza o tym ze masz przeciwciala i zakazenie bylo dawno :) mozesz sobie widnosc czy widocznosc zbadac to bedziesz wiedziec kiedy mniej wiecej bylo zakazenie, ale nie ma sensu bo igm nie masz dodatnich wiec glowa do gory :) xxx po nacicnieciu sutkow poajwila mi sie na nich bezbarwna mala kropla- myslicie ze to siara?? ona jest bezbarwna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Repetytorium w Anglii to jest wogole zupelnie inaczej, bo tutaj ciaze prowadzi polozna, jak cos sie dzieje to odsyla do szpitala do ginekologa a usg robia specjalnie do tego wyszkoleni lekarze czy technicy czy jak tam ich zwal. Tutaj jesli dwa pierwsze usg wykaza, ze dziecko rozwija sie dobrze nie robi sie usg po 30 tyg. Ja akurat bede miec ale to przez lozysko. xxxxx MĄŻ mi dzis w aucie baze izofix zamontowal i fotelik, zeby sprawdzic czy wszystko ok i jak na to patrzylam to juz bym tak chciala, zeby Emilia tu byla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
cześć Kobitki! jeny jaką miałam fajną noc :) obudziłam się dopiero o 6 na siusiu i do 7 mogłam sobie dalej spać :) normalnie cud, miód i orzeszki ;) a ponieważ wstałam taka szczęśliwa poszłam pokibicować biegaczom i mojemu niemężowi w cosobotnich biegach a potem na plaże :) :D dziś tylko do kolan wlazłam ale zawsze to już jakiś odpoczynek dla zmęczonych nóg :) xx ponieważ cały tydzień chodziły za nami frytki to dziś oczywiście obiadek już się robi :) ino wpadłam w taką euforię radości że obrałam ponad 2kg ziemniaków i chyba będziemy je jeść przez kilka dni :P xx pogoda jest taka piękna, że wyprałam wszystko co tylko było możliwe ;) xx dziewczyny - milego pięknego dnia - jest pięknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Ags oj podejrzewam, ze doczekac sie nie mozesz :) ja tez juz z chęcią wlozylabym Julka do łóżeczka w jego pościel, choc musze ja jeszcze wyprać :) Agagula fryteczki z ziemniaczkow takie najlepsze :D ach jak mi sie skończy kuchnia szpitalna - a dzisiaj juz mi spadlo cisnienie po 6 tabletkach wczorajszych to sobie zrobię :D a w czym robisz? Bo z piekarnika to takie suche chyba co?? Choc nie powiem ze nie smakują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
pierwszy talerz frytek za mną :) dziś zaczynam 35 tydzień :) siedzę sobie i czytam i kurde własnie napisali że powinnam jeść małe porcj****aardzo zdrowego jedzonka... aż mi frytki PRAWIE przestały smakować ;) dobrze że się wcześniej zaopatrzyłam w szklankę mleka - nie mam przez to aż takich wyrzutów sumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Asiek Kochana - najpierw objeździłam sklepy za pięknymi dużymi ziemniaczkami, potem własnoręcznie je obrałam i pokroiłam i pięknie wysmażyłam na głębokiej patelni :) Żeby było "zdrowiej" odsączyłam tłuszczyk w papierze, porządnie osoliłam i dodałam przepyszny keczup włocławek :D żyć nie umierać :) Aż mi szkoda, że nie mogę Cię poczęstować... Fajnie, że ciśnienie już masz niższe... szperałam trochę w necie ale nie znalazłam żadnej rozsądnej podpowiedzi jakbym mogła Ci pomóc :/ jednak najlepsze rozwiązanie to szpital bo i Ty i Dzieciątko jesteście pod kontrolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja----------------27l---------1dz-----------7-15 pazdziernik------Córka Agagula------------31l--------1dz------------01 listopada----------Mieszko Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- ------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada----------Adaś Andzik--------------27l---------1dz-----------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada----------Julian Claudina-----------27l---------1dz------------04 listopada---------Córcia onaoczekująca---27l---------2dz------------06 listopada---------córka Matosza------------38l---------3dz------------07 listopada---------Kalina Malwi86------------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29------------29l---------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7-----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8-----------26l---------3dz-----------15 listopada---------- Nadia/ Artur magdalenkamz---24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990---------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja promyczek85------29l---------2dz-----------16 listopada---------Kubuś gosiaczek847------30l---------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi repetytorium-------29l-------2dz------------23 listopada---------Asia zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania xx Ags brakuje nam Ciebie w tabelce! Kogo jeszcze nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie u nas dzis leniwa sobota cały dzień z młodym w łóżku,zreszta ma biegunkę nie wiadomo z czego. Juz wczoraj wieczorem nic nie jadł na grilu bo mówił ze go brzuszek boli stan podgoraczkowy 37,3 :( no zobaczymy co bedzie dalej, jak narazie spi.Miś pojechał do pracy xxx repetytorium dziewczyny napisały juz wszystko co chciałam ci powiedziec.Napewno bedzie ok ,dzidzia zdrowo sie rozwija i tego sie trzymajmy.Moge ci jedynie zyczyc aby czas do poniedziałku szybko ci zleciał. xxxx katka ja swoja pierwsza ciaze poroniłam w 3 ms bo zaraziłam sie cytomegalia tak wiec mysle ze nie masz sie co stresowac. U ciebie dzidzia ładnie rośnie a to tylko oznacza ze musiałas to przechodzic przed ciaza xxxx ja badania mam zawsze na 4d a prenatalne dla zasady robi ktos inny zeby spojrzec na to świerzym okiem,teraz tez stresa załapałam bo ide na to ostatnie własnie w poniedziałek xxxx iza bluza superasna,a jak samopoczucie? xxx safari super ze paczka dotarła,wrzuc jakies fotki xxx ags fajnie ze po wizycie wszystko ok xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej ja tez dzis leniwie. Rano bylam na zakupach z mama i jestem mega zmeczona. na szczescie mialam obiad z glowy bo maz grilla wymyslil. teraz leze i odpoczywam bo mnie brzuszek boli:-( mam takie delikatne skurcze jak przy okresie. juz od wczoraj tak mam:-( i brzuch mi twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Gosiu moze to wirusowka? 3 dni max powinno trzymac... Mam nadzieje ze szybko Synkowi przejdzie:-) Xx Andzik odpoczywaj duzo. Trzymaj sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Andzik my mamy termin w ten sam dzień choc ja juz będę miala cc to na pewno w październiku ale skurczami sie nie przejmuj dopóki nie ma ponad 15/h. Ja jestem wlasnie po ktg i tez mi wyszlo pare sztuk które są odczuwalne ale oni twierdza ze jest wszystko w porządku :) odpoczywaj dużo i licz jakby sie powtarzaly :) Gosiu to jakas jelitowka moze co? Ostatnimi czasy widzę ze znowu panuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Ja mam dziś podły dzień. Co chwilę chodzę i ryczę. Już wiem, co czułyście pisząc o tych huśtawkach nastroju. Pies mi wygryzł dziurę w dywanie i od tego się zaczęło, teraz z byle powodu łzy mi lecą ciurkiem dosłownie. Dzidzia mało aktywna, chyba mój stres mu się udzielił :( Nie chcę więcej smęcić, więc odezwę się jutro. Zgaga mi się pojawia i humor robi się jeszcze bardziej do du...y. Trzymajcie się laseczki, miłej soboty :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Neska trzymaj się dzielnie! ja najpierw napisałam że jest cudownie i wspaniale...po czym naładowana pozytywną energią stwierdziłam że zmyję w kuchni podłogę na czworaka...myślałam, że może synu w tym czasie się obróci już prawidłowo...a tu lipa - zamiast tego znalazłam pęknięcie na nowym kaflu w mojej nowej kuchni...aż musiałam się uszczypnąć! normalnie wyszłam z siebie i stanęłam obok!!!! najgorsze jest to że zapewne to moja wina bo przecież to mi cały czas coś leci z rąk... więc głowa do góry - połóg będzie trudniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska, ja ostatnio w glowie tworzylam ogloszenie mowiace o oddaniu mojego psa. Myslalam tez, gdzie by ja tu wywiesc i "zgubic" ;). Tak mi na nerwy dzialala... xxxx Aga ja codziennie odkrywam plamy na swiezo malowanych scianach, a pies juz zdazyl jedna nawet podrapac :/ xxxx Asia zapomnialam, ze Ty nadal w szpitalu :( Lekarze planuja cesarke? Ale mam dzis zamulony dzien. Masakra ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agagula ja wczoraj upuściłam garnek i tez mam ryske na płytce w kuchni xxx ags witam w klubie zamulonych dzionków po 12 w południe zasnęłam z młodym w łózku i obudziłam się po 2 h on jeszcze spał do 17 teraz co zje to biegnie do wc ,pojechałam mu specjalnie do sklepu po gorzką czekoladę,suchary,ryż,banany i niegazowaną wodę a wróciłam z ryż arborio do risotto nie wiem jak ja to patrzyłam, bananów i sucharków zapomniałam :( i w rezultacie została mu gorzka czekolada i woda jestem do niczego,do miska nie moge sie dodzwonic a młodziana nie chce drugi raz zostawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Ags od okulisty mam zalecenie takze wyjde ze szpitala, w czwartek mam wizytę u swojego dra i będę z nim rozmawiać czy ustalamy teraz czy na następnej wizycie. A Ty masz dużego pieska prawda? Jej wspolczuje Wam zniszczonych rzeczy, ale mimo wszystko zazdroszczę, moja malutka została zagryziona w kwietniu i mimo butków i tapety ktora mi obgryzla jak byla mlodziutka to bardzo za nią tęsknię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia podobno cola i solone paluszki pomagaja, lekarz mi kiedys mowil. Biedny Twoj syncio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja mam malego kundelka, ale z ADHD ;) Moja wlasnie tez sie rzuca na duze psy i czasami mam stracha o nia w parku. Tak samo kiedys malego lisa w parku pogonila a lisia mama ja ;) Ale spieprzala a ja omal zawalu nie dostalam ;) A ja myslalam, ze lekarz planuje wczesniej cc przez Twoje skoki cisnienia, teraz juz pamietam, ze o okuliscie pisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, opowiem wam numer, wczoraj pierwszy raz poszłam do mojej gin zadowolona, bo ciśnienie mam niskie więc wiedziałam, że nie będzie się czepiać, w dodatku chciałam zapytać o tą gr krwi, czy trzeba mieć oryginał, czy wystarczy to co w karcie ciąży wpisane. Siedzę w poczekalni, wychodzi moja gin zeby zawołac kolejną pacjentke, patrzy na mnie i zdziwiona pyta, czy byłyśmy na dziś umówione, ja na to, że tak, ona ''acha'' i poszła do rejestracji babkę opieprzać, że mojej kartoteki nie ma. I tak siedzę i myślę, i mnie olśniło, żeby sprawdzić karteczkę z terminem wizyty. I zonk, bo okazało się, że wizytę dopiero za tydzień mam. No i zaczęła się procedura przepraszania z mojej strony, na początek panią w rejestracji, a później moją gin:-) wstydu sie trochę najadłam, no ale jakoś z tej sytuacji musiałam wybrnąć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek faktycznie wygazowana cola pomaga w takich sytuacjach i z tego co pamiętam ugotowana marchewka również:-) Repetytorium trzymaj się jakoś, ja sobie zawsze wmawiam, że będzie dobrze, bo musi być dobrze:-) mnie też moja gin raz nastraszyła, bo powiedziała, ze mały ma za duży brzuch w stosunku do reszty ciała i ze jej się to nie podoba, bo ogólnie to za dużo przybrał, w ciągu dwoch tyg z 1600 na 2500 przytył, przepłakałam noc, na drugi dzień do szpitala i okazało się ze wszystko jest ok:-) położne powiedziały, żebym się na przyszłość nie martwiła takimi rzeczami dopóki nie będzie to pewne, bo niepotrzebnie dziecko stresuję:-) więc głowa do góry i będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Stokrota no to faktycznie niezly numer z tą wizytą ;-) no ale coz, nam ciezarnym moze sie to zdazac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka84
Gosia, odgazowana cola i sucha bułka do jedzenia...w bielsku jelitowka ponoć panuje u nas tez w cieszynie..koleżanka mi pisała ze cały żłobek załatwiony. .. Co do piesków to my na szczęście nie mamy - to przeze mnie strasznie leniwa jestem i nie chciałoby mi sie wychodzić z nim na spacer;) Kurcze chcieliśmy ostatnio usg 3d zrobić na pamiątkę ale mały ma całą twarz zakryta pepowina...szkoda.. czy może mnie ktoś do tabelki dopisać? Odrzuca mi jako spam Katka84........30. ....2 dziecko....Tp 11. 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś spokojniutko na forum;) Ja już po plotkach z kumpelka, spacerek zaliczyłysmy i teraz bolą mnie nogi i trochę zmęczona jestem,allee zrobiłyście mi takiego smaka na frytki ze miałam jeszcze siłe obrac ziemniaki i pokroic;d zaraz idę smażyć, muszę tylko nie męża wysłać po keczup bo mi nie starczy i będę marudzic;d xx A i dzis miałam wene i wyprałam pościel do łożeczka;) xx Lecę smażyć frytunie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka, ja takie gafy robie nawet bez ciazy ;) xxxx A mnie tak zgaga zlapala, ze nic totalnie mi sie jesc nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×