Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Agagula
Izus powodzenia na wizycie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mnie znowu dopadły ciche dni . Jakaś przemęczona jestem, nic mi się nie chce itd no może poza rozwiązaniem, ale to jeszcze za wcześniej :P xxx dziewczyny po wizytach- ale dzieciaczki rosną, fajnie, że wszystko ok. xxx Anja nie trać pozytywnej aury i bądź dzielna, trzymam mocno kciuki za Was :) xxx Magda- ten wózek babyactive elipso jest bardzo ładny i zgrabny, bo oglądałam go na żywo w poniedziałek, ale ma małą gondolkę, dlatego ta waga. Mi doradzano, żeby na okres zimowy stawiać na dużą gondolę i fakt faktem jak to dzieciątko będzie poubierane w kombinezon do tego kocyk, do tego jeśli będzie nie małe, to taka gondola posłuży na krótki okres, a zima może być do marca, nawet kwietnia, zależy jaka ta zima tego roku będzie :) a! i jeśli jesteś wysoka, to wydaje mi się, że ten wózek może być stosunkowo za niski dla Ciebie. poczytaj sobie o wózkach riko nano i expander mondo. Są dość wysokie, stabilne i lekkie , a mają dużą gondolę. Rama z aluminium w oby dwóch, regulowana rączka, pompowane koła itp zerknij sobie gdzieś w sieci :) tu masz stronkę z podziałem na funkcję wózków http://opinie.wozki-dla-dzieci.com/ xxx te wszystkie papierkowe załatwienia to jakiś koszmar, ja póki co o tym nie myślę, bo nie ogarniam :o potem jakoś się to załatwi i też zostawiam to mężowi:P xxx Malwi mi lekarz powiedział, że wskazanie do cc dla kobiety, która będzie rodzić po raz pierwszy jest kiedy dziecko ma się urodzić 4500 kg, czyli jak mój byczek będzie ważyć 4300, to mam się chyba zajechać :O oczywiście mam nadzieję, że do 4 kg nie dobije/nie dobijemy :P i przy tym zostańmy :P xxx Pałka- podziwiam za te zakupy i że znalazłaś kurtkę, ja to nawet się nie wychylam:p mam gruby sweter za tyłek i kurtkę parkę w której jeszcze się dopnę, ale jest cieniutka , więc to tak na teraz , potem będę się martwić, ale ten sweter jeszcze da radę jak coś :) xxx stokrota- nie łap teraz dołów, ciesz się maleństwem i daj mu siebie w taki sposób jaki teraz możesz dać, Twoja miłość i troska na pewno mu teraz wystarczy. No i daj sobie pomóc, bo należy Ci się to teraz. Najważniejsze,że synuś zdrowy, a kto jak nie my mamy zniesiemy resztę z podniesioną głową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Izulinka widzisz, ja oczywiście chciałabym urodzić sn, zresztą od początku byłam tak nastawiona, cc nie wchodziło w gre...:/ Najlepiej gdyby udało się wszystko książkowo, bez nacięcia, poród rodzinny razem z Mężem, przepiękne wspomnienia na całe życie:) tak by mi się to wyobrażało:) Moje plany jednak zaczęły się trochę zmieniać po wizytach, Małą mam ważoną i mierzoną raz na 3-4 tyg teraz już co 2, wszystkie parametry zawsze wyprzedają założone górne granice. Nawet sama P Dr stwierdza, że dziecko do małych nie należy i tu nie chodzi o samą wagę, bo np. główka Marysi na ostatnim badaniu 34t2d miała obwód 33 cm... a tu raczej granicy błędu nie ma bo głowę widać jak BYK!!!:) Jeżeli główka nadal będzie tak szybko rosła to mam nadzieję, że dostanę to skierowanie na cc, bo nie chciałabym popękać w środku i na zewnątrz, chcę, żeby ta moja pipka jeszcze mi posłużyła:) Na wizycie we wtorek, P Dr będzie się zastanawiała co ze mną zrobić, będzie mi już leciał 37 tydzień, może mi poradzi jak tu szybciej urodzić, żeby Maryś nie zdążyła podrosnąć do jakiś gigantycznych jak na noworodka rozmiarów hehehehe:) Eeh Z tym Moim Dzieckiem....:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka widzisz, ja oczywiście chciałabym urodzić sn, zresztą od początku byłam tak nastawiona, cc nie wchodziło w gre...:/ Najlepiej gdyby udało się wszystko książkowo, bez nacięcia, poród rodzinny razem z Mężem, przepiękne wspomnienia na całe życie:) tak by mi się to wyobrażało:) Moje plany jednak zaczęły się trochę zmieniać po wizytach, Małą mam ważoną i mierzoną raz na 3-4 tyg teraz już co 2, wszystkie parametry zawsze wyprzedają założone górne granice. Nawet sama P Dr stwierdza, że dziecko do małych nie należy i tu nie chodzi o samą wagę, bo np. główka Marysi na ostatnim badaniu 34t2d miała obwód 33 cm... a tu raczej granicy błędu nie ma bo głowę widać jak BYK!!!:) Jeżeli główka nadal będzie tak szybko rosła to mam nadzieję, że dostanę to skierowanie na cc, bo nie chciałabym popękać w środku i na zewnątrz, chcę, żeby ta moja pipka jeszcze mi posłużyła:) Na wizycie we wtorek, P Dr będzie się zastanawiała co ze mną zrobić, będzie mi już leciał 37 tydzień, może mi poradzi jak tu szybciej urodzić, żeby Maryś nie zdążyła podrosnąć do jakiś gigantycznych jak na noworodka rozmiarów hehehehe:) Eeh Z tym Moim Dzieckiem....:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula nie dziękuję hehe :D xx natala nie wiem czy oni np nie mają wszędzie takich samych dyspozycji, w sensie nam mówili że jak dzidzia ma właśnie np 4300 plus w zamyśle te 500 gram plus minus to tylko PRÓBUJESZ rodzić sn, ale jeśli poród nie następuje to nie czekają aż dziecko na siłe wciśnie się w szyjke, bo potem cc już nie jest mozliwe, ale jeśli dziecko jest tak duże to nic na siłę, właśnie żeby nie roztrzaskać wszystkiego w środku :) xx malwi o widzisz, o rozmiarze główki mówili nam że pierworódki rodzą sn do 38 max, ale taki maxymalny, więc rzeczywiście w takim tempie wzrostu lepiej żeby zrobili ci cc chyba, ale mi się wydaje że juz wcześniej będziesz mieć skierowanie na cc, i ze względu na wagę i na główkę :) pamiętaj że jakby nie było i tak będzie dobrze, ważne że Maryś nie będzie wymęczona bo gdyby kazali ci rodzić sn to pewnie byłaby wykończona nie mniej niż ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
agagula to milych wrazen z porodowki :) moja mi sie podobala:D no i takie postanowienie super sprawa- gorzej z wykonaniem :) ale co racja to racja - czasami szkoda zycia na takie nerwy :) xxx iza ja mam wrazenei ze z tymi remontami u kobiet w ciazy to ciagle pod gorke- u Was choroba, u nas ciagle cos, a to szkolenie a to nadgodziny i tak w kolko :) i powoidzenia na wizycie:) oczywsicie pisz po co i jak :) xxx co do kurtek na zime to ja wpadlam na genialny pomysl ze pozycze od niemeza bo ma taka troche sportowa prawie uniseks czarna:) a na wojaze i bale lazic nie bede wiec do sklepu sie nada:D szkoda mi kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia, mi moja P Dr nie mówiła dokładnie od jakiej wagi kieruje na cc, myślę, że to zależy od lekarza, ja mojej jak już pisałam ufam bezgranicznie, i wierze, że wie co robi. Jeżeli będzie uważała, że dziecko jest duże, na pewno mi wypisze skierowanie na cc z powodu dużego płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Aaaa...! Zaraz padne! Juz mi cos w biodrach strzela jak slysze 36cm!!! Aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza bardzo możliwe, to by było najbardziej racjonalne rozwiązanie. Tak czy siak wolę pozostać przy wersji, że mój maluszek będzie maluszkiem, a nie klocuszkiem, ale jak będzie, to okaże się na końcu. Póki co czekam na kolejną wizytę , która będzie 22go a ja będę miała 36 tc., potem już wszystko może się zdarzyć :P xxx Malwi- ja na ost. wizycie zapytałam mojego lekarza przy jakiej wadze dziecka jest wskazanie do cc i tak właśnie mi powiedział, chociaż nie pytałam o np. obwód główki, albo te normy + -, które zawsze występują. Też ufam mojemu, ale u mnie jeszcze za wcześniej, żeby mógł cokolwiek powiedzieć na temat cc. Bardziej chyba nastawia się i mnie na sn, mówił opcjonalnie, że mały może się urodzić 3700, 3800 jeśli donoszę do końca, ale u mnie jest jeszcze kwestia tego jak wyjdzie mi druga krzywa cukrowa i ile mały teraz przybierze do kolejnej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Listopad za pasem czas spakować torbę do szpitala! Szeroki wybór bielizny ciążowej i poporodowej oraz koszul ciążowych, do porodu i karmienia znajdziesz na http://sklep.brzuchatki.pl/ Skorzystaj z 5 % rabatu na hasło rabatownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Dziewczyny, dzis ide do szpitala, jutro zrobią mi cc. Z jednej strony czuje radosc a z drugiej lek. Dam rade, w razie czego przypimne sobie o dzwonieniu na kota o bedzie git :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Anja z dzieckiem bedzie na pewno wszystko dobrze a i ty sobie poradzisz z cc i jutro bedziesz miec malenstwo na rekach. Zycze powodzenia i sil. Trzymamy kciuki. Xx Izulinka i natalia dzieki za opinie i tym wozku. Mi tez sie wlasnie spodobal na obrazku ten wozek ale rzeczywiscie na zywo go nie widzialam i wezme wasze rady do serca. Potem zobacze te wozki co mi natalia napisalas. I chyba.czas pojsc do jakiegos sklepu zobaczyc wozki na zywo. Xx Dziewczyny ale sie namachalam przy calej lazience...no ale lsni cala. Teraz leze i odpoczywam a obiad zrobie pozniej najwyzej nie maz troszke poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja - trzymamy kciuki, powodzenia :) w sumie to trochę Ci zazdroszczę, bedziesz miała to już za sobą... A nie wiemy ile z Nas bedzie miało jeszcze cc, wiec nic się nie stresuj :) nie Ty jedna przez to przejdziesz. Bądź dobrej myśli :) xx Od wczoraj tak mnie bolą sutki, że dotknąć ich nie mogę...normalnie aż mnie palą. Wczoraj mi trochę siary poleciało z jednej piersi. Nie wiem czy to normalne i dlatego teraz tak boli. Ale jak mnie już bolą to co bedzie jak Mały się do nich dossa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja byle do jutra:-) :-) Xx A ja sie smialam i mowie do nie meza ze jakbym dlugo nie wracala to znaczy ze mi sie porodowka spodobala a ze miejsce akurat wolne bylo to skorzystalam ;-) niech wezmie tylko torby i moze przyjechac syna usciskac:-P Xx A tak swoja droga to slabo mi sie robi juz teraz na sama mysl ze mam tam wejsc i to ogladac:-( boje sie ze zemdleje a z drugiej strony chce wiedziec co mnie czeka zeby sie dobrze nastawic... Taki ze mnie dziwak;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, Anja powodzenia jutro :) Będzie dobrze, Ja miałam dziś ciężką noc. Mało tego, że co chwilę się budziłam to jeszcze miałam taki napięty brzuch i ucisk na pęcherz, że ledwo się stoczyłam na dół :P Coraz ciekawiej się robi. Ja na obiad dziś serwuję schaboszczaki z ziemniakami puree i kalafiorem. Dziś ostatnie zajęcia ze szkoły rodzenia. Było super, nie żałuję, że poszłam. Miłego dnia laski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjęłam centymetr, odmierzylam 38 cm i złączyłam... o k***a :D w obliczu takiego obwodu masaż krocza którym się katuje od połowy ciąży to jakiś pic na wodę. Ogólnie wszystko mnie boli i mam nadzieję że jeszcze ze dwa tyg max i urodzę. Jutro idę do lekarza to może coś się dowiem. Dziś w nocy obudził mnie taki ból krzyża że nie wiedziałam jak się nazywam. Troche pochodziłam po mieszkaniu i przeszło ale jak to tak będzie bolało podczas porodu to nie ma żartów :) Anja a Ciebie to ominie :) trzymam za Ciebie mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ale jaja z tymi 38 cm hehe to dużo rzeczywiście ale te 38 cm to już tam gdzie są guzy czołowe, czyli nie w najmniejszym miejscu główki a w największym. Ale położna mówiła, że jak tą najmniejszą częścią główki wejdzie dobrze i pokaże się główka właśnie do tych guzów to do 38 cm przechodzi juz spokojnie :) bo polskie dzieci ponoc rodzą się właśnie z rozpiętością głowki 33 - 38 cm, więc w sumie te 5 cm różnicy to chyba nie problem dla naszych kroczy :) claudina apropo nacinania położna mówiła że to czy jest taka potrzeba wychodzi właśnie w momencie pokazania się czubka główki do tych guzów czołowych, czyli tej najmniejszej części główki i wtedy ocenia się aktualny stan rozciągnięcia krocza i czy krocze da rade "bardziej" się rozciągnąć i z której strony jest najsilniejszy nacisk, Znaczy zawsze najsilniejszy jest w strone o***tu bo tak działa siła grawitacji na fotelu porodowym, ale jeśli idzie o milimetr nawet w bok i nie ma ryzyka pęknięcia centralnie w stronę o***tu to raczej nie nacinają (ponoć). Ale mówiła położna że to wszystko zależy właśnie od tego kto prowadzi poród, bo taka położna ma pare sekund na ocenę tej rozciągłości właśnie i te sekundy decydują o nacięciu :) tak to ponoc działa teraz u mnie w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Hej, Nie pamietam juz ile Bartek mial obwodu a ksiazeczke mam w Pl. Ja bylam nacinana i mialam vacuum bo nie moglam go wypchac. Im wiecej Was czytam tym wiekszegi stracha mam. xxxx Anja, trzymam mocno kciuki za Ciebie i Haneczke! xxxx Magda, ten wozek co pokazalas jest faktycznie leciutki, az w szoku jestem :). No i wyglada fajnie. A Milosz bardzo ladne imie. xxx Ciesze sie laseczki, ze po wizytach wszystko dobrze. xxxx Kiedy macie wymazy na paciorkowca? Ja dopiero za 2 tyg. xxxx Faktycznie macie troche zalatwiania z becikowym, ale fajnie, ze jest taka mozliwosc. W Anglii nie kazdy dostaje, ja np nie ;) Tu wogole jest smiesznie, lepiej na zasilkach siedziec niz pracowac uczciwie, czasem sobie mysle. xxxx Ja oprocz tego, ze boli mnie krocze, szybko sie mecze i mala nie ma moejsca i rozpycha sie strasznie czuje sie dobrze. Bole miesiaczkowe minely, brzuch twardnieje sporadycznie. Ja chce juz rodzic za tydzien najdalej 2 !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Wiecie co? jak tam czytam co piszecie o tych naturalnych porodach to jednak ciesze sie ze bede miala cc i zadno vacum itp nie bedzie potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Nie powiedział mi o ktorej, tylko kazał byc naczczo i w sumie to tyle co wiem :-) ale mam nadzieje ze rano bo sfiksuje caly dzien czekajac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzis wizyte mialam-maly wazy 2200 (leci aktualnie 34tc), wszystko jest ok. Ja mam lekka anemie i mam mierzyc cisnienie bo mialam u niej wysokie a puchna mi nogi i dlonie. Dostalam luteine 3x1 do konca października na skurcze, wymaz na gbs mam zrobic sama po 20 października-dala mi ta paleczke. Mam 1cm rozwarcia ale to nic, gin mowi ze szyjka jest jeszcze twarda wiec powinna wytrzymac przynajmniej do końca października a pozniej moze sie juz dziac wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) Byłam dzis rano na badaniach kwi i moczu w pon maz odbierze mi wyniki;) Ogólnie czuje sie dzis do d..y. Słaba jakas jestem;( xxx Malwi na ta chwile rodzimy sn Ale jesli donosimy sie do listopada to raczej czeka mnie cc. Lekarz mówił ze na nastepnej wizycie o tym porozmawiamy xxx Iza powodzenia na wizycie;) xxx Anja powodzenia bede trzymac jutro mocno kciuki za was;) i czekamy na wiesc po;) xxx Magda ale mnie natchłas ta łazienka;) ale ja chyba sie za moja jutro wezme. xxx Ags ja własnie wczoraj miałam wymazy pobrane na paciorkowca . za 4 dni wyniki. Płaciłam nie całe 30 zł xxx Ja dzisiaj dopakowałam reszte drobiazdów do torby do szpitala. jestem juz w 100% gotowa i moge rodzić. xxx A na dretwienie konczyn mam zlecone cwiczenia od doktorka. Mam sie położyc na podłodze z mała poduszka pod szyja tak abym wzrok miała skierowany do tyłu, nogi połozyc na krzesle i prubowac to krzesło przesówac we wszystkie strony. Przez to mam to dretwienie bo cos tam uciska na kregi szyjne i trzeba po prostu troche pocwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ciekawe to co piszesz, fajnie z tą położną trafiłaś że tak dokładnie tłumaczyła. Ags ja gbs robiłam w 35 tc, na szczęście nie mam. Vacuum brzmi hardcorowo ale Ty to chyba twarda babka jesteś. Jeszcze niedawno pracowałaś jak większość z nas już wypoczywała na L4. A co do becikowego to tu też nie każdemu przysługuje, trzeba spełnić kryterium dochodowe, jak zarabiasz powyżej 2 tys zl to juz Ci nie przysługuje (jakby to było dużo! ) Zimowa mamo 34 cm też brzmi pokaznie ale pamiętam że mówiłaś że wyszlas z tego bez szwanku ;) A czy w ogóle standardowo położne czymś natluszczaja krocze żeby ta główka się lepiej prześlizgneła? Widziałam w tym programie o porodach że czasem czymś polewali chyba parafiną.. czy to trzeba mieć ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-becikowego nie dostajesz jezeli przekraczasz 1922zl na osobe wliczajac juz dziecko. Tak-wyszlam bez szwanku, tzn mialam jedno otarcie ze zalozyli mi jeden szew ale to pikus. Od razu siadalam-nic mnie nie bolalo. Niczym mnie nie smarowali, wlasnie dobrze zeby wody plodowe poszly podczas porodu bo to one "natluszczaja" kanal rodny-nie mysle dzis i mam problem z ulozeniem sensownego zdania-mam nadzieje mimo wszystko w miare jasno wytlumaczylam;) tez mam dzis dzien mega slaby a w domu burdel:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, to nawet nie wiedzialam, ze zmienili, jak urodzilam Bartka to kazdy dostawal. O oblewaniu krocza mic nie wiem O tym vacuum to sie dowiedzialam z wypisu hehe, ja malo wiem co sie dzialo ze mna podczas porodu. To bylo jak sen, malo realistyczne ;). Teraz najbardzjej bole sie tego, ze nie wiem co sie moze stac. Ja lubie miec wszystko pod kontrola a tu niewiele ode mnie zalezy. Kochana jak bym miala mozliwosc l4 to tez bym dawno poszla a tak moj maciezynski liczy sie od 8 wrzesnia :/. xxx Anja, no to sie ciesze, ze Ci lepiej :) xxxx Malwi i Andzik, moj Bartek przybieral mniej wiecej tak jak Wasze dzieciaki jak bysmy do terminu dotrwali to tez pewnie ponad 4 by mial a lekarz nigdy sie z cesarka nie wychylil. Za to przy porodzie mialam inna lekarke, ktora stwierdzila, ze tak waskiej pacjentki nigdy nie widziala i ona za sama budowe skierowala by mnie na cc. Ale, ze nie bylam jej pacjentka musialam rodzic sn. Do teraz mam te slowa w pamieci i to mnie chyba najbardziej przeraza w calym moim porodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×