Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość anja
Malwi tak podaje Hani ss ale ma problem z tymi kupkami i baczkami mimo wszystko :-/ zaczynam sie zastanawiac czy to nie jest przypadkiem jakas nietolerancja laktozy. Kupilam jej nawet bebilon bez laktozy ale Nie smakuje jej i nie chce go pic :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć;) Claudina, posprzątany cały dom patrz: odkurzenie i pochowanie wszystkiego do szuflad, także nic szczególnego bez żadnych wodotrysków ;p a swięta tzn. tylko wigilia:) x Andzik, dzisiaj robię po twojemu kąpiel, zabawa, jedzenie i łóżko:) zobaczymy co z tego będzie;) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Claudina, posprzątany cały dom patrz: odkurzenie i pochowanie wszystkiego do szuflad, także nic szczególnego bez żadnych wodotrysków ;p a swięta tzn. tylko wigilia:) x Andzik, dzisiaj robię po twojemu kąpiel, zabawa, jedzenie i łóżko:) zobaczymy co z tego będzie;) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kąpię zawsze po 19 codziennie, mała bardzo to lubi. Też kupiłam mydełko bambino i na razie myję nim pępuszek. Robię napar z rumianku i w nim kąpię teraz małą. Po krochmalu skórka ładnie się wygładziła i można kąpać na przemian: raz w rumianku ,raz w krochmaliku..... :) Wczoraj po południu mała spała mi 3 godziny no SZOK! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
jeszcze raz o pomoc jak to u was jest z podpieraniem sie na przedramionkach bo miska sie podpiera wysoko główke podnosi na tyle ze widzi na wprost i dosc długo wytrzymuje ale nie ma raczek typowo pod soba raczej szeroko rozstawione bylysmy u rehabilitantki i ponawiamy masaz niemowlecy ale czy to duza 'ulomnosc'? przypominam ze mala ma 4,5 miesiaca korygowane 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam potrzebuję pomocy bo zwariuję... to jest pytanie do mam co karmią mm.... ja urodziłam córeczkę 14 listopada ważyła 3900 w szpitalu spadła na 3570 miałam cc mała nie chwytała sutków była dkarmiana mm ale jadła bardzo małe ilości po 10 20 ml co 3 4 godziny nie chciała więcej w domu kazano mi ja wybudzac co 3 godziny i tak robiłam i robie dalej.....mała zjada po 80 90 ml co 3 3,5 godziny ale chetna do jedzenia nie jest... nie sygnalizuje ze jest glodna....na wadze przybiera ale tylko dlatego ze pilnuje godzin czasami jest masakra bo sie zlosci ze jest wybudzana i jesc nie chce a w nocy mogłaby tylko spac nic wiecej raz przespalam karmienie i spala od 22 do 6 i to ja ja wybudziłam ,,,,,czy wasze dzieciaczki sygnalizuja ze sa glodne???? ile jedza za kazdym razem????> zawsze tyle samo czy raz wiecej raz mniej ...moja jak juz to czasem sie szarpie i chce mniej nigdy wiecej ja sie boje ze spadnie z wagi i co tu zrobic troche ulewa prezy sie po jedzeniu stosuje sap simplex delicol probiotyk pomozecie jak to jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosciu nasz Leon jada juz po 120ml mniej wiec co 3 3,5h nieraz czesciej i zawsze daje znac ze jest głodny;) w nocy nawet zadziej ze i sam daje znac ze jest głodny. moze mleko które podajesz jej nie odpowiada. my tez szukalismy odpowiedniego mleczka i dopiero hipp malemu przypasaował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi naszemu Leosiow taki system pasuje:) ciekawe jak na Marysi sie sprawdzi;) powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Gosciu moja Hania wypija max 90 co 2,5-3 godziny. Zawsze daje znac ze jest głodna. Andzik to Leoś duzo wypija, a raczej normalnie a Hanka malo. Własnie ostatnio sie nad tym zastanawialam czy ona za mało nie je :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja a mala przybiera na wadze? no nasz jest głodomorek;) w ciagu doby około 5-6 btelek wypija. Ale to jeszcze nic;) wczoraj rozmawiałam ze swoja szefowa i jej córeczka jest tydzien starsza od naszego a co 2h wypija po 120ml;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
No przybiera przybieram, moze nie w jakims oszalamiającym tempie ale przybiera. Na ta chwil wazy ok 4900 a jak ja szczepilam 24.11 to wazyla4500 wiec cos przybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Hej mamusie. My sie karmilismy i dziubek teraz przysnol sobie przy cycku ale nie ruszam go zebu wlasnie chwile sie przespal bo od tygodnia tak ma ze w nocy spi a w dzien prawie wcale tylko przy cycku pospi moze 10minut i koniec. Martilam sie tym ale poczytalam ze niektore dzieci maja takie okresy ze nie spia w dzien ale to minie tylko oby szybko bo jest marudny. Xx Miala byc u nas pani pediatra ale przelozyla wizyte na wieczor i ja sie ciesze bo bynajmniej maz tez bedzie. Xx Dziewczyny po sn ktore niestety pekly. Jak tam wasze rany ?? Czujecie cos jeszcze?? Piecze was przy sikaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Magdalenkamz - moj starszy syn taki byl ze spal tylko przy piersi albo w ogóle. Dlatego tu jestem w szoku ze ten spi przynajmniej raz dziennie min 2godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a to jest meczace i w domu ciezko co kolwiek zrobic bo dziecko dzien a on nie spi i sobie marudzi co chwile i co chwile na cycu wisi. Moj wlasnie o dziwo tez teraz przespal 2 godziny od poprzedniego mojego wpisu ale wlasnie w pozycji do karmienia przy mnie i golym cycku. Gdybym sprobowala go odlozyc do lozeczka to po 5minutach by sie obudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Repetytorium jak Asia sie ma? xxxx xxxxx Mamusiu ja nie pomoge,bo moja niunka dopiero miesiac dzis konczy. Na brzuszku to tak srednio lubi lezec jedyne kiedy lezy i zadziera glowe wysoko to u mnie na brzuchu. xxxxx Heh Magda, to uziemniona jestes ;). Moja tak zasypia ale na szczescie moge ja odlozyc do lozeczka. Co do pekniecia to juz mnie nic nie boli. xxxxx Meg my jestesmy sami na swieta, wiec nie planuje za wiele szykowac. xxxxx Iza, Ty to sie masz z kupami :) :) xxxxx Moja niunka mi daje troszke w domu zrobic. Jak jest najedzona, przewinieta i szczesliwa to posiedzi sama w lezaczku i muzyki slucha, albo w lozeczku fika. Wczoraj za to sie strachu najadlam, bo zaczela jakies wodniste i smierdzace kupy robic az pupke miala cala czerwona. Na szczescie dzis juz ok. xxxxx Claudina walnieta ta polozna, jak mogla tak na Ulcie powiedziec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a mnie tez nic nie boli ale niestety piecze przy sikaniu dalej. Nie wiem czy tam cos bylo czego doktor nie zauwazyl i nie zszyl i teraz sie tak dlugo goi ..... A zagladalam sobie tam z lusterkiem i widac tam taka linie cienka czerwona jak rana bo rozni sie od reszty skory w tych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do podnoszenia główki to u nas Natuś leżąc na brzuszku czasami przełoży głowę z lewej na prawą ale raczej leniuszek z niego dodam że wczoraj skończył 4 tygodnie xxx co do rany po pęknięciu i szyciu to nic już nie czuję wczoraj nawet się ogoliłam bo już miałam taki busz że szok i jak zagladłam w lusterko to wszystko ładnie tam wygląda ciekawe jak będzie w trakcie seksiku :P no ale z tym jeszcze poczekam bo jeszcze troszkę plamię xxx maluszek na kolanach potrafi długo spać a jak się odłoży to zalaży raz się wybudzi i popłakuję a innym razem nawet nie zaóważy i śpi po 3 h choć teraz napewno mam ten kryzys laktacyjny bo co chwilę zmieniamy pierś ,do tego krócej śpi i jest taki bardziej niespokojny xxx ania jak Hubercik? xxx dziewczyny które nie piszą dajcie znać co u was ? xxx święta będą u nas : my plus mama siostra i jej mąż .Część robią one ,część ja ale myślę że ogarnę tym bardziej że mężuś zajmie się porządkami xxx młodego kąpie co 2 dzień chyba że bardzo jest mlekiem schlapany po karmieniach to wtedy częściej xxx a ja mam inny problem zaczeło nam czerwienić się to miejsce po szczepionce którą mały miał w szpitalu w ramie i jest lekko zgrubione musze w poniedziałek przedzwonić i popytać czy mam coś z tym robić no chyba że wy wiecie xxx gościu nasz maluch zdecydowanie daje znać że jest głodny,budzi się max co 3 h a czasami co 1h ile je to nie wiem do końca bo z piersi nie da się sprawdzić ale jak czasami odciągnę to potrafi tak 125 ml mamusinego mleczka wypić.Nie wiem co ci doradzić może lepiej to skonsultować z lekarzem xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! xxx Pałka - gratuluję córeczki! Wyczekana, wynoszona i nasza grudniowa ostatnia szczęściara, która zamyka tabelkę :) xxx Widzę, że szał krochmalowy na forum :P też się skuszę po Waszych opiniach:) mojego synka chyba ta ziajka uczula, a ostatni tydzień kąpaliśmy go w oilatum, albo myje go też mydełkiem z nivei i też jest ok, ale lekko przesuszoną skórę ma. A kąpiemy go codziennie i późno gdzieś o 21, bo wtedy mi lepiej śpi w nocy...o tyle o ile :p xxx Byliśmy dzisiaj na pierwszej wizycie u pediatry, bo w niedzielę synuś skończy 3 tyg. I nasz mały książę waży już 4990, także przez 2 tyg przybrał 490 gram, to chyba ładnie i to wyłącznie na piersi. Ale cóż się dziwić jak on tylko śpi i je, albo na odwrót je i śpi :P xxx Dziewczyny kiedy zaczęły się u Waszych dzieciaków problemy brzuszkowe? Bo mój Niki robi mniej kupek, czasami się pręży i nóżki podwija, ale nie płacze przy tym, więc jeszcze nic nie działam. Położna mówi, że kupek przy karmieniu piersią może nierobić kilka dni nawet. Jak.jej mówię, że tak czasem się mu zdarza, że ciśnie itp. to zawsze mi mówi "proszę spróbować zrobić kupę na leżąco czy pójdzie łatwo" lol . xxx Aa i mój synuś też już okres dojrzewania przechodzi, bo i jego trądzik chyba zaatakował:p ale na szczęście tylko sporadycznie:) xxx Andzik fajnie, że już macie chrzciny za sobą i że Leoś był taki dzielny :) my planujemy na koniec stycznia i u nas też podobnie wyjdzie z kosztami, a ludzi ok 40, ale taka liczna rodzina najbliższa i cóż zrobić :o xxx Moja lewa pierś jest w stanie krytycznym, a raczej sutek. Zrobił mi się chyba jakiś odcisk...Jak mały zaczyna ssać to ból taki, że zdarzy mi się przeklinać, albo ryczeć, zależy od dnia, potem jak już cyca, to lekko ustaje ból i jak skończy to znowu okropny ból i po karmieniu na koniuszku sutek robi się biały, jakby krew nie dochodziła, a potem różowy:( smaruje bepantenem i słabo działa...mleko za pewne nie leci jak powinno, bo często mam mega twardą tą pierś i potem muszę odciągnąć pokarm, albo małego częściej przykładać do tej piersi... Nie wiem co to i kiedy to minie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosia tym zaczerwienieniem po szczepieniu sie nie martw. U nas tez tak było. położne mowiły ze tak sie bedzie robic potem zrobi sie babelek z ropa i sam ma pekna i zobic sie strupeczek. u nas juz sie prawie wygoiło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia-to normalne po tym szczypieniu. A pytalas o chrzciny, my przy starszym robilismy w knajpie na beskidzkim tam gdzie byla gesslerowa, za dwudaniowy obiad z kompotem i woda zaplacilismy za 11 osob cos ok 230zl. Na kawe i ciasto przyjechalismy juz do domu. Mysle ze teraz zrobimy podobnie. Xxx Kajtek spi na brzuchu i przewraca glowe ale jeszcze nie trzyms jej tsk zeby obserwowac. Xxx Cos mialam jeszcze pisac ale zapomnialam:)dzis spalam tylko 3godz w nocy wiec mam nadzieje ze pospie dluzej dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo hejo :) xx Zuzka jak leży na brzusiu to podnosi główkę, przekręca z lewo na prawo, wgl strasznie ma silną tą główkę aż czasem strach ją brać na ręce bo tak nią kręci :) xx u mnie ze sprzątaniem różnie bywa, teraz jeszcze Kamil był w domu to zajął się małą jak robiłam obiad czy coś, a od poniedziałku same jesteśmy i troszkę się boję, bo w nocy niuńka śpi cudnie aż niewiary ale w dzień śpi malutko i tylko na rękach. Dziś przyszła huśtawka mam nadzieję że trochę nas poratuje :D xx dziś minął miesiąc od porodu, jestem w szoku kiedy to zleciało. czasem jeszcze dziwnie się czuję jako mama, czasem przytłacza mnie myśl że taka mała istotka jest tak całkowicie ode mnie zależna, ale każda chwila z nią jest tak cudowna, że nie wyobrażam sobie jak moglismy bez niej żyć - nawet jak się drze :D Nie wiem czy i wy tak macie ale czasem miewam takie nerwy, jak np ona jest głodna a jeść nie chce, ciągnie cyca, puszcza, ciągnie puszcza a ja mam tyle mleka że tryskać zaczyna, wszystko mokre, ona płacze, ja płacze i ja czasem mam taki nerw że aż walę ręką o łózko a potem płaczę jeszcze mocniej że zdenerwowałam się na nią, a ona przecież nie robi tego świadomie, i czuję się okropnie. Parę razy nawet krzykłam do niej cos typu uspokój się, albo przestań tak robić jakby ona to rozumiała eh, a potem mam takie wyrzuty sumienia że nie potrafię sobie z tym poradzic i płaczę, i gadam wtedy że na nią nie zasługuje hehe ale to na szczęście rzadko się zdarza, chodź wolałabym żeby wogóle :) mówiłam wam kiedyś że rodzeństwo Kamila ma sporo dzieci, i my te dzieci zawsze bawiliśmy, i on czasem z przyzwyczajenia jak bierzę Zuzke to mówi do niej chodź do wujka :D xx dzisiaj 1 raz karmiłam publicznie, w knajpie :) usiedlismy w rogu, zbunkrowałam się, pozakrywałam ale dałam radę :) i chodź wydawało mi się że w miejscach publicznych nigdy karmić nie będę to życie zweryfikowało moje założenia hehe xx a i Zuzka jak jest głodna to tak daje znać, że zapewne w 2 końcu wsi słychać że pora jedzeniowa nadchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza-to co piszesz to całkiem normalne! Przy pierwszym synu tak mialam! Wyrzuty sumienia oj byly. Teraz jeszcze az tak sie nie zdenerwowalam;) pamietaj ze jesteśmy tylko mamami. Mozemy byc zmeczone wiec stad te nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Hej mamusie. Czytam was codziennie tylko jakos nie mam weny żeby pisac. Ostatnio miałam mały kryzys ze zmeczenia. Nocne pobudki mnie wykanczaja czasem. Ja Michala kąpie w ziajce, niczym wiecej nie smarowałam, skóre miał piękną az do wczoraj, kiedy zauwazylam troszke przesuszona skore na nożkach i brzuszku. Wiec zaczelam uzywac oliwki i zobaczymy czy pomoze. Co do chrzcin to mamy juz date zaklepana na marzec i sale zarezerwowana. Wyjdzie nam 20 osob około. Chodz wolalabym po prostu wziac chrzestnych, iac do koscipla i wroci. Po wszystkim do domu. Ale to nie przejdzie niestety, obraza by była na całego. Co do obiadów, wykupiliśmy abonament w reatauracji i dowożą nam do chaty. Nie dałam rady a i chęci brak. Michał baaardzo wyraznie daje znac ze jest głodny. Czasem tak płacze jakby go obszierali ze skóry. Mówie na miegp mały głód haha. Wypija co 2.5 h ok 100 ml. Butla u niego to podstawa. W nocy budzi sie co 2-max 3 h na jedzenie, pozniej lubi sobie jeszcze godzinke pomarudzic wiec wstaje tak co 1.5-2 h. Strasznie zazdroszcze dziewczynom ktorym maluszki śpią ciągiem 5-6h. Marze o choc jednej takiej nocy. Milego dnia kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za błedy ale pisze z tel. Gosiu to normalne ponoc z tym zaczerwienieniem, u nas tez tak jest. W szpitalu mowili mi że tak moze sie dziac. Tak w ogole wybralyscie juz szczepienia? Tzn czy te podstawowe czy 5 w 1? Ja sie bije z myslami caly czas. A i szczepienie wypada nam w wigilie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
gosia z e sladem po szczepieniu ma tak byc:) xxx neska ja tez tak jak ty wstaje co 1,5 2 godz i zazdroszcze mamom ktore moga pospac:) xxx iza moj maly robi dokladnie tak samo przy karminiu!!! mysle ze mleko moze za szybko leciec i nie nadaza zjesc i sie denerwuje, bo czaem az pluje tym mlekiem, u Ciebie moze byc podobnie skoro ci tryska:) a co do nerwow to tez tak czasem mam :( xxx ja do lekarza ide chyba w prszyszla srode po skierowanie na usg, ogolem niech malego zobaczy lekarz i o te szczepienie musze zapytac- kiedy one dokladnie powinny byc?? xxx nam wczorja minelo 4 tygodnie od porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, nfocat ja tez tak mam i Emilka na pewno sie wlasnie przez to zlosci, bo jej mleko za szybko leci i az sie dlawi. Czytalam, zeby klasc dziecko brzuchem do brzucha i w takiej pozycji karmic, albo generalnie tak, zeby mleko lecialo pod gorke. Robie tak i jest lepiej, bo przynajmniej jej sie nie ulewa az tak strasznie. Dzis tez odciagnelam laktatorem troszke przed karmieniem. xxxxx Neska oj tez tak mam ze zmeczeniem, ja uwielbiam spac a tu w nocy co dwie godziny pobudka :( xxxx Iza ja tez takie nerwy mialam przy Bartku, dalej mam ;). Do Emilki mam wiecej cierpliwosci. xxxx Zawiecha jak Twoja Emilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Neska, nfocat łącze się z Wami w nocnym wstawaniu :/ i tez zazdroszcze dziewczynom ktore moga spac ciagiem dluzej niz dwie godziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik i dziwczyny ktore podaja DEBRIDAT powiedzcie mi czy po tych kroplach poprawa jest tylko w kupce czy tez w baczkach. Bo wczoraj pediatra nam przepisala ten lek wlasnie zeby sprobowac bo ten delicol i espumisan mu podaje ale dalej placze przy baczkach i chcialabym wiedziec czy to dziala tez na gazy wlasnie bo kupki bartus robi normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda debridat tez pomaga na baczki. nawet na baczki bardziej niz na kupke.;) my juz druga buteleczke mamy;) xxx Malwi i jak spawdził sie mój sposób? ja chyba leosia przechwaliłam bo wczoraj o 20 zasnał ale spał tylko godzinke a potem ponad godzine baki puszczał i go to rozbudzalo. i był marudny i placzliwy. zas zasnal i spał prawie do 2 w nocy. xxx A ja obudziłam sie o pierwszej w nocy z okropnym bolem prawj reki. bolała od samego barku. az mi si płakac chcialo. próbowałam masazy zmiany pozycji i nic. dopiero ketonal pomógł. masakra była xxx Z moja laktacja tez coraz gorzej;(. po całej nocy jak go piersia nie karmie to rano ma co z cycuszkow wypic;(. A w ciagu dnia chwile pociumka i od razu sie denerwuje;( czy któras z dziewczyn karmi juz tylko butelka? jak dlugo karmiłyscie piersia? jak sie pogodziłyscie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda debridat tez pomaga na baczki. nawet na baczki bardziej niz na kupke.;) my juz druga buteleczke mamy;) xxx Malwi i jak spawdził sie mój sposób? ja chyba leosia przechwaliłam bo wczoraj o 20 zasnał ale spał tylko godzinke a potem ponad godzine baki puszczał i go to rozbudzalo. i był marudny i placzliwy. zas zasnal i spał prawie do 2 w nocy. xxx A ja obudziłam sie o pierwszej w nocy z okropnym bolem prawj reki. bolała od samego barku. az mi si płakac chcialo. próbowałam masazy zmiany pozycji i nic. dopiero ketonal pomógł. masakra była xxx Z moja laktacja tez coraz gorzej;(. po całej nocy jak go piersia nie karmie to rano ma co z cycuszkow wypic;(. A w ciagu dnia chwile pociumka i od razu sie denerwuje;( czy któras z dziewczyn karmi juz tylko butelka? jak dlugo karmiłyscie piersia? jak sie pogodziłyscie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×