Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sylwus13

Mamusie dzieci urodzonych w czerwcu 2014r

Polecane posty

A u mnie waga szybuje w górę. W ciąży przytyłam 11 kg, zaraz po porodzie ubyło 9 i w ciągu 2 tyg. wróciłam do swojej wagi, a teraz jakby mnie coś opętało. Mam straszne napady obżarstwa, a potem mnie brzuch boli. Słodyczami tak się objadałam, że zęby zaczęły mnie boleć i z żalem musiałam przestać ;) Teraz mam 1,5 kg na plusie. Strasznie mi trudno się ograniczyć - nie wiem, może organizm nadrabia jakieś zaległości, bo w ciąży to za wiele rzeczy nie mogłam jeść, bo od razu było mi niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowe forum nie przetrwało a w porównaniu do czerwcowego to takie spokojne było :) Moja dzidzia jest grzeczna i jestem w stanie przy niej wszystko zrobić (no prawie wszystko). Ja chyba już do wagi z przed ciąży wróciłam, choć nie wiem bo się nie warzę. Na dzidzię drugą na pewno się zdecyduję ale to jak Alicja pójdzie do przedszkola. Dziewczyny moja mała nie płacze wcale a wcale, cos tam tylko krzyknie i to wszystko, ale miała takie 3 dni, ze marudziła i aż sie przestraszyliśmy, ze może kolki, ale mieliśmy umówioną wizyte i nasza pediatra (super kobitka) poleciła książkę : Język niemowląt. Wiecie, naprawdę fajna książka, kobieta, która jest określana jako "zaklinaczka dzieci" opisuje jak odczytywać płacz dziecka i jego ruchy, jak wprowadzić łatwy plan. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam do was pytanie. Czy wam też tak włosy wypadają po ciąży?? Nie dość, że mam mało i są cienkie, to jeszcze tyle ich wychodzi. Do tego bardzo szybko sie przetłuszczają. Podejrzewam, że to jeszcze hormony sie nie unormowały, ale te wypadające włosy dobijają mnie. Biorę codziennie tabletki na włosy, tran i magnez i jest minimalna poprawa. Do tego rozczesuję je tangle teezerem, bo gdybym zwykłą szczotką, to połowy włosów już bym nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też czytałam "język niemowląt" i przyznaję, że dobra książka. Chociaż autorka odradza bujaczki-leżaczki, ale ja mam i się super sprawdza. Mam go w kuchni i nie muszę małego zostawiać w pokoju żeby np. obiad ugotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Redka,ale by mi sie przydala taka lekturka do poczytania :-) koala,mi wypadaja strasznie wlosy ,normalnie garsciami a jestem po cc moze po tym znieczuleniu tez tak wypadaja i wogóle ciezko mi je ulozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala niestety to normalne ,cierpię na to samo, a jeśli karmisz piersią to po odstawieniu może być jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mogę wam polecić książkę "Rozwój psychiczny dzieci od 0 do 10 lat". Bardzo ciekawa i normalnym językiem napisana. Widziałam na allegro, że jest duże zainteresowanie tą książką, a mi ją poleciła z kolei psycholog, która pracuje z dziecmi głęboko upośledzonymi. I nie jest taka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do włosów to właśnie ja też miałam CC i na dodatek nie karmię piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi włosy zaczęły wypadac jak synek miał ok3,5 m-ca, tylko równocześnie skończyły mi sie witaminy i przestałam brać bo zapominałam kupić ;) miałam tydzień przerwy, ale włosy do tej pory lecą się przedstawię: mama Karola ur. 18 maja :) wiem, temat dla czerwcowych, ale kilka mam z maja też jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też cc, i od samego początku jade na laktatorze, bo wklęsłe brodawki+junior nie chciał ssać. planuje do listopada, ale codziennie walczę żeby nie przestać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie witamy.Ja też ściągam laktatorem , miałam plan by wytrzymać do grudnia ale nie wiem czy dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Witam nowe mamy :) Ciesze się że wątek się rozwinął avinione- mój Staś też nie lubi na brzuszku, kładę go na chwilkę i próbuje zając jego uwagę zabawkami Jeżeli chodzi o apetyt to ja karmię piersią i tez myślałam że zmalał ale to pokarm jest bardziej treściwy i dziecko coraz mniej potrzebuje im jest starsze będzie krócej jadło. Redka i Koala ja też (mimo mylącego nicku) mam 29 lat i urodziłam 28 maja :)) miałam cc a mały ważył tak jak u Koala 3,700 Kruszynka współczuje tak ciężkich kolek. My męczymy się jedynie w nocy. Zaczyna się koło 2 czasem koło 12 w nocy daję espunisan i noszę chwilkę czasem pomaga czasem uginam mu nóżki żeby popurkał a dziś musiałam bujaczek do łóżka włożyć bo nic nie pomagało a ja padałam na twarz. Czasem karmię małego i potrafię zasnąć i nie wiem czy jadł czy nie jadł. Czasem drugi raz go przewijam bo zapomniałam że przewijałam :) Noszę Stasia dużo w chuście przeczytałam że to pomaga na kolki, masuję mu też brzuszek jak się kąpiemy. Nawet jak nie ma kolek to jest bardzo wymagający muszę go nosić albo się z nim bawić leżeć, czy bujać jak nie zwracam uwagi na niego to płacz jest. :)) Ale sobie mamę wychował ludzie mówią że go rozpieściłam ..Może ale to nie pies żebym go tresowała jest maleńki i uwielbia się do mnie tulić mam mu tego odmawiać? Kiedy mam go tulić jak nie teraz? Potem będzie go tulic jakaś obca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza, poszukam w tej książce czemu ta "zaklinaczka" jest przeciwna bujaczkom i jak znajdę to ci napiszę. Teraz nadchodzi czas kąpieli, później się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do włosów tez mi wypadają garściami i przetłuszczają jak nigdy ale się nie martwię bo dawno i tym słyszałam. Powinny za miesiąc dwa odrastać nam już nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przez ciążę faktycznie nie wypadały, więc teraz muszą nadrobić. ale fajnie było rozczesywać po myciu i nie wytargać żadnego :) Kolki już za nami, nie było to miłe. Miałam dobrze o tyle, że były w dzień a noce przesypiał spokojnie. no, ale gdyby nie mama to bym często obiadu nie miała, bo dzień spędzałam z wrzaskunem na rękach. szkoda mi było tego biedaka Zaklinaczkę dzieci zaczęłam czytać jeszcze w ciąży, ale później juz nie miałam czasu. chyba muszę do niej wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice2014
Cześć, mogę dołączyć? Pisałam na wątku czerwcowym ostatnio, mam córeczkę Alicję, urodzoną 14 czerwca, mimo że termin był na lipiec, jestem z Warszawy. Kolek nie mamy na szczęście ale za to były bóle brzuszka po żelazie ale na razie jest ok i niech tak zostanie :-) Mi włosy lecą garściami, niedługo chyba wyłysieje :( Czy są tutaj mamy wcześniaczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Hej Alice :) Grono się nadal powiększa i fajnie Nie wiem jak z wcześniakami ja miałam cc w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff... my już po kąpieli i wieczornym karmieniu. Mój Mikołaj pod koniec karmienia zasypia prawie zawsze i tak go odkładam do łóżeczka i wieczór jest mój. Ja to nazywam "porą wyciszenia" :) Gosza, znalazłam ten urywek o bujaczkach... Tracy Hogg nazywa je "diabelskim wibrującym fotelikiem" hehe, który przysparza dziecku dodatkowych cierpień! Uważa, że bujaczki zostały wymyślone tylko dla zysku. To jest jej zdanie i traktuje je z przymrużeniem oka, bo mi akurat bujaczek pomaga w codziennych zajęciach i jakoś nie widzę, żeby synek straszliwie cierpiał. Jeżeli ktoś by chciał te książkę poczytać to mogę przesłać, bo mam ją w pdf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że te włosy to jakaś zmora. Wiedziałam, że po ciąży wypadają, ale jak widzę na szczotce ich tyle, to normalnie płakać mi się chce. Nie mogą te włosy z nóg wypadać, albo z jakiegoś innego miejsca?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że to wypadanie się kiedyś skończy oby tylko trochę włosów zostało do tego momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo :) To już kolejna książka do przeczytania :) Planowałam czytać na ławce w parku ale my nie możemy siedzieć bo córa się budzi, my musimy jeździć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała też już śpi. Co do leżaczka tez się nie zgadzam, dzięki niemu, mam czysto w domu a małej krzywda się nie dzieje. Mi od kilku dni włosy wypadają ale jak na razie pojedyncze sztuki. Włosy to odrosną, mi zęby zaczęły teraz się psuć więc systematycznie witam dentystę. Fajnie, że nas tak dużo :) i już dwie małe Alicje na forum :) Agu 27 ja po porodzie aż do 2 msc siedziałam z Alicją przy cycku prawie non stop, z przerwą na toaletę i sen w nocy, tak moja mała tego cyca potrzebowała, i tez uważam, ze jak nie teraz to kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie leżaczek sprawuje się tylko, gdy jestem w zasięgu wzroku. i najlepiej żebym stała i gadała do niego :) bardzo towarzyski jest mój synek :) Teraz jeszcze sobie śpi, ale pewnie za godzine się obudzi, zostanie wjkąpany, nakarmiony i już zaśnie na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie i jak długo będzie spał. Moja obudzi się około 1, potem 6 lub 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×