Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Justyna1989r
Aleksandra wspominalas o szczepieniu, rozumiem ze juz druga dawke dawalas? I na co szczepilas Bo nie pamietam a ja mam w przyszlym tygodniu I juz o tym mysle. Boje sie znow Tej goraczki po szczepieniu I wogole :( Wy juz tak widze na powaznie o tych pokarmach stalych ;) ja jeszcze o tym nie mysle, moze dlatego ze moja Lena jest z konca czerwca to jest jedna z najmlodszych w naszym gronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena_117
Katalpa a ile kosztowała Cię spirala. Ja rozwazam ale jak skoncze karmić. Co do diety to ja też jeszcze nie myślę Ale chyba coś w tym jest ze czas się zbliża bo moja przesypiala cała noc a teraz 2-3 pobudka na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ja tez w przyszlym tyg szczepie. Ale u nas za 1szym razem obeszlo sie bez goraczki bo lekarz prowizorycznie zaleca dac czopka przeciwgoraczkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej, u nas właśnie karmienie. My dostaliśmy wczoraj telefon, że szczepionka przełożona z 23 na 2 październik, już drugi raz takie coś, szlag mnie trafia na ta przychodnie, po co w ogóle umawialiśmy się na 23 jak wiedzieli, że ta pielęgniarka będzie miała urlop :/ to będzie nasza druga dawka a po pierwszej małej nic nie było prócz tego, że pod wieczór troszkę marudna była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Mania, Anett szczepilyscie tez na pneumokoki? Rozmawialysmy juz o tym ale to tak się nie pamięta kto na co. A pytam bo ostatnio podpytywalam znajome które maja Male dzieciatka i zadna nie szczepila na to. Tylko te podstawowe i tyle. U nas lekarka nie mowila ani tak ani nie. I tak się zastanawiam ze może niepotrzebnie szczepilam na te pneumokoki. A Wy co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Justyna ja szczepilam malego w sumie starszego na menikingo i na pneumokoku bo lekarz byl jqk najbardziej za tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Wlasnie jak z ta spirala? Tez bede szla zalozyc tylko zastanawiam sie ktora? Tabletki zaczelam brac lecz przestalam co dwa tyg plamienia i bol brzucha. Teraz mam zrobic cytologie i isc wlasnie zalizyc spirale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tak to ja chciałam się rozpisać nt karmienia, ale wczoraj zabrakło mi czasu. Meble prawie zamontowane, jeszcze dziś druga część i mam nadzieję trochę odpocząć. W domu dużo ludzi młoda bardziej zmęczona, bo dużo bodźcow a ja staram się doprowadzić dom do ładu w przerwach jak młoda zaśnie. Wieczorem padam ze zmęczenia. Miałam wieczorem poprasować ale tylko połowę mi się udało i poszłam spać. Jeśli chodzi o karmienie. Jestem zupełną przeciwniczką pośpiechu w rozszerzaniu diety. Szczególnie u dzieci które miały kolki. Najprościej mówiąc świadczy o tym, że układ pokarmowy później dojrzewa i później jest gotowy zmierzyć się ze stałym pokarmem. Różne są zalecenie- najczęściej jeśli mm to po skończonym 4. mż a przy kp po 6. mż. Często ostatnio mówi się, że nie zależnie od rodzaju mleka warto poczekać do ukończenia 6mż. Wg najlepiej jest zwyczajnie obserwować własne dziecko i czekać na sygnały od niego, że jest już gotowe by próbować nowych smaków. Na początku to jest właśnie próbowanie. Dziecko pluje itp., więc nie nastawiajcie się, że otworzycie słoiczek dacie obiad i spokój :) Osobiście uważam, że warto zacząć od najprostszych dań typu gotowana marchewka, ziemniak czy też dynia. Zdecydowanie lepiej zaczynać od warzyw niż owoców. Jeden składnik i obserwacja reakcji u dziecka czy mu smakuje ale też czy nie pojawia się alergia. Dodawanie kaszki do mleka o którym któraś z Was wspominała wg mnie nie ma przy zdrowych dzieciach większego sensu. Większość tych kaszek jest po prostu słodka i rozpycha jednak żołądek. Wygodniej bo dziecko dłużej jest syte, ale chyba wszystkie jesteśmy na macierzyńskim po to by swój czas poświęcić dziecku... My jesteśmy na kp więc jeszcze mamy trochę czasu,aby zacząć myśleć o innych posiłkach. Warto poczekać, aż dziecko będzie stabilnie siedziało, aby łatwiej mu było odkrztuszać samodzielnie. Zmykam zjeść śniadanie bo od rana tylko kawka... Postaram się znowu powrócić do systematycznego pisania. Korzystajcie dziś z letnej pięknej pogody. Uśmiechu Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Tez tak uważam jak HaneczkowaMama :) ale mnie krzyże zaczely bolec, jak nigdy. Chyba trzeba przestac dźwigać 7-dmio kilowa Lenke z pozycji stojącej ;) Mówisz Asia ze Twój lekarz byl za szczepieniem? Moja niby poinformowala ale konkretnie nic nie doradzila. Ja się zdecydowalam a ostatnio gdzies mi sie obily o uszy skutki uboczne szczepienia szczególnie na pneumokoki i aż się zaczelam bać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Justyna-a czym szczepisz? Ja pentaxim 5w1 i wczoraj przeciw blonicy, krztuścowi, tężcowi i dalej też nie pamiętam. Co zauważyłam to,że Leon bardzo długo spał od 22 do 5 rano co ostatio mu się nie zdarza. Ale już teraz szaleje, zadnej gorączki nie ma i wszystko ok:) kiedy ja rozmawiałam z moją panią doktor to poradziłą, aby szczepić tylko obowiązkowymi, bo nie ma co przesadzać ze szczepianiami i na wszystko szczepić. Nie łazimy z Leonem po sklepach, jedno czeka z nim w samochodzie drugie robi szybkie zakupy, unikamy skupisk ludzi. Pewnie zaszczepiłabym gdybym miała drugie dziecko w wieku szkolnym:) No właśnie co do żywienia to ja w ogole nie jestem przekonana do słoiczków, i chce sama przyrządzać posiłki:) mam najdzieję,że dam rade. Ja jestem załamana, wy o seksie, a ja jeszcze nie robiłam tego z męzem od porodu:( przy jednej próbie ból. Mam tam po prostu sucho, nie mam ochoty, nie umiem się nakręcić. Boję się,że moj mąz mnie nie kręci po prostu. Jak o tym piszę chce mi się ryczeć. Zel nawilzajacy nic nie pomoze, bo skoro nie mam ochoty to nic nie pomoże, mąz coś próbuje zainicjowac a na mnie to nie działa, drażni wrecz. A kiedyś było nawet 3 razy podczas jednej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez szczepilam pentaximem. Pneumo i meningo nie. Lekarz niby nie mówił ani tak ani nie, ale powiedzial ze na oddziale (bo pracuje w szpitalu na pediatrii) bardzo często spotyka dzieci ktore byly zaszczepione a i tak choruja. Chociaz ja teraz sie zastanawiam czy nie zaszczepic bo moje siostry maja male dzieci a codziennie do nas przyjeżdżają wiec nigdy nie wiadomo co moze sie przyplatac. W ogole teraz (12 tyg) jeszcze mozna zaszczepic ns pneumokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mania- pomogl Martynce ten Aphtin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Mania tak można na pneumokoki szczepić. Bo ja pytalam czy jak szczepie skojarzona to czy pneumo można od razu czy lepiej poczekać i mi lekarka powiedziała ze można odczekać i np szczepić przy drugiej dawce skojarzonej ale ja dalam juz przy pierwszej. I tez mi mowila o tym kontakcie z dziecmi zr jezeli jest to lepiej zaszczepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Aleksandra co do seksu to mnie tez nadal w czasie stosunku boli. No i brak libido calkowicie ale ja kp wiec tez dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Justyna-ja też karmie piersią:) A Jak kąpiele? Nadal bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra pomogl lepiej niz nystatyna ale nie calkiem. Bylam u lekarza i przepisal nam fluctonazol i przeszlo praktycznie od razu. Szczepionki na pneumo maja u was w przychodniach czy trzeba w aptece kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Nam tlumaczyla ze lepiej zaszczepic- tylko my te szczepienia mamy za darmo. Tez sie naczytalam o tych powiklaniach i o skojarzonych ale i tak szczepilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Aleksandra no to dlatego libido kiepskie. Przestaniemy karmić to poszalejemy ;) a kąpiele bez zmian tzn nie kapę jej w wanience tylko na sucho ;) leży sobie na reczniku a ja mam wode w misce i myjka ja przemywam. Inaczej sie nie da bo nie chce jej stresować. Mania u mnie w przychodni maja szczepionkę na pneumo. 270 zl kosztuje jedna dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1223
Hej dziewczyny. Wysłałam prośbę o przyłączenie do grupy na fb. Dawno się nie odzywalaam Ale jakoś czasu nie było.. Moja Hania dalej strasznie denerwuje się przy piersi. Każde karmienie kończy się po ok 4 minutach na jednej piersi i prezenie i płacz, potem przykladam do drugiej i znów to samo. Także ja mam dość ostatnimi czasy. Na dodatek zwazylam mala i wg mojej wagi wygląda na to ze od dwóch tyg nie przybrała na wadze A nawet spadła o 60.. waży 5600 a 24 kończy 3 miesiące. Na dodatek ciągle tak jakby charczy. Kataru nie ma Ale jakby coś jej w gardle zalegalo. Tak już o od 2 miesięcy prawie. Myślałam ze wkońcu przejdzie Ale nie. Oczywiście wszyscy uważają ze panikuje ze to normalne itd. Wkur.... mnie takie gadanie za przeproszeniem. Jutro idę z nią do lekarza żeby ja zwazyl o doradzil czy dokarmiac czy co... ja z mala zaliczyłam już tygodniowy pobyt w szpitalu jak skończyła miesiąc.. podobno zapalenie płuc.po zdjęciu tak stwierdzili bo słychać nic nie było. A tak w ogóle przejrzałam zdjęcia waszych maluszków na poczcie. Wszystkie są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1223
Hej dziewczyny. Wysłałam prośbę o przyłączenie do grupy na fb. Dawno się nie odzywalaam Ale jakoś czasu nie było.. Moja Hania dalej strasznie denerwuje się przy piersi. Każde karmienie kończy się po ok 4 minutach na jednej piersi i prezenie i płacz, potem przykladam do drugiej i znów to samo. Także ja mam dość ostatnimi czasy. Na dodatek zwazylam mala i wg mojej wagi wygląda na to ze od dwóch tyg nie przybrała na wadze A nawet spadła o 60.. waży 5600 a 24 kończy 3 miesiące. Na dodatek ciągle tak jakby charczy. Kataru nie ma Ale jakby coś jej w gardle zalegalo. Tak już o od 2 miesięcy prawie. Myślałam ze wkońcu przejdzie Ale nie. Oczywiście wszyscy uważają ze panikuje ze to normalne itd. Wkur.... mnie takie gadanie za przeproszeniem. Jutro idę z nią do lekarza żeby ja zwazyl o doradzil czy dokarmiac czy co... ja z mala zaliczyłam już tygodniowy pobyt w szpitalu jak skończyła miesiąc.. podobno zapalenie płuc.po zdjęciu tak stwierdzili bo słychać nic nie było. A tak w ogóle przejrzałam zdjęcia waszych maluszków na poczcie. Wszystkie są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina - moja wazy 5500 a 23 konczy 3mce. Tez jej caly czas furczy w nosku, walczymy z katarem. Dzis, za rada dziewczyn z fb kupilam inhalator. Mam nadzieje ze inhalacje pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Beata
Hej dziewczyny, jak kąpiecie swoje bobasy? Używanie gąbek do leżenia? Ja tak, ale chce przestać (siedlisko bakterii). Używacie czegoś innego? (U mnie nie wchodzi w grę trzymanie na ręku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Ja szczepie mała na wszystko ale to dlatego, że tutaj jest to obowiązkowe. Juz bym chciała być po tych szczepieniach ja zawsze płacze razem z nią czy jak jest szczepiona czy jak krew jej pobierają... Zawsze się patrzą dziwnie na mnie, ale ja tego nie umiem zahamować. Co do seksu u nas tez szału nie ma, sucho jak na pustyni, ochoty tez nie mam... Może kiedyś się to zmieni hehe bierny mój mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Paulina może malo mleczka leci? Dobra masz laktacje? Moja przy piersi tak się denerwuje jak jej malo leci. Beata ja do kąpieli kupiłam tzw foczkę ale moja sie kapac nie lubi wiec foczka czeka ;) Anett wszystko macie w Anglii obowiązkowe? Pneumo meningo i rota? I to na jednej wizycie wszystko szczepia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o szczepienia to my 29.09 mamy 2.szczepienie. mieliśmy mieć ostatnio ale też lekarz przełożył i mówił zeby jeszcze 2 tyg poczekać. Mała dostała 5 w 1 plus pneumokoki. Dobrze się czuła ogólnie, pierwszego dnia miała minimalna gorączkę- 38.2; dostała czopka i było już ok:) Rotawirusy są do połakniecia tutaj (od razu do żołądka te wszystkie wirusy) wiec zrezygnowaliśmy - przeraza mnie to że tak mały brzuszek dostanie taki syf. Meniongokoki to lekarz powiedział ze się boi dawać,bo to jeszcze nie zbadane do końca i nie chce brać odpowiedzialności- wiec tez zrezygnowaliśmy. Przy drugiej dawce teraz będzie taki sam zestaw hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę mówicie ze jak dziecko wszystko pcha do buzi to potrzebuje nowych smaków? Bo moja ładuje juz całe piąstki wiec może wcześniej zaczniemy ze sloiczkami:) Ostatnio Hania ważyła 5.315gr to było jak miała 14 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katalpa: mój lekarz mówi ze zakłada spirale w okres bo wtedy jest szyjka miękka, rozpulchniona i mniej boli. No zobaczę na wizycie może się dam przekonać- fajnie by było właśnie na 3 lata, bo mi mój gin tłumaczył ze najbardziej finansowo się opłaca na 5 lat bo wtedy się zwróci :) ale tu nie tylko o kasę chodzi:) u nas libido tez po ciąży wróciło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Gościu ja z gąbki korzystałam ja męża nie było, wiem ze nasze mamy radziły sobie pozwijanumi pieluchami tetrowymi ale nie wiem co jak i gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
haha my na wyjazdy mamy zwykla wanienke to rzucilam na dno pieluche (bo tak mi cos dzwonilo) to pływala razem z jaskiem ;D;D Beata my mamy w domu wanienke onda evolution czy jakos tak.. dla mnie hit. ja czesto kapie sama dziecko jak maz w pracy i na upartego moglabym nawet wyjsc z lazienkk a dzieć by sobie siedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×