Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

U mnie bez zmian dostałam skierowanie termin na 29.05. Jesli sie nic nie zmieni to zostało mi 17dni. Pas poporodowy słyszałam ze powinno sie brać rożnie mniejszy ale ile w tym prawdy nie wiem. Bede pytać położne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
siemanlo dziewczyny ;) dawno sie nie odzywalam ale jakos czasu brak;) urodzila juz ktoras??;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mamusia Ktosia- Kathana urodziła swojego Nikosia w zeszłym tygodniu. Dziewczyny u mnie dziś zaczął się 35 tc. Pogoda jest cudowna a ja najchętniej ciągle bym spała. Wstałam o 9.30, pokręciłam się po domu i dalej poszłam spać i dopiero się budziłam ale ewidentnie jeszcze mogłabym spać. Chyba mój organizm się przygotowuje do godziny 0 i nabiera sił. Czuję też ogromne parcie w kroczu dziś. Jakby mały był już przy samym wylocie. Lv ja też chciałabym urodzić 29. Wtedy pomiędzy moimi dziecmi byłoby równo 5 lat i 2 msce rożnicy. Wera moja córa ogólnie należy do tych bardziej wrażliwych, i właśnie nie wiem czy nie popełniłam błędu że przed czasem jej opowiadałam jak to wszystko będzie wyglądać. Ona się cięszy niedamowicie, ale widzę że też bardzo się martwi naszą rozłąką. Co do pasa poporodowego mam nadzieję że tak jak po pierwszym porodzie nie będzie mi potrzebny i wszystko się samo ładnie wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Aliszon a ile czasu zajęło, żeby skora wróciła do normy? Ja ostatnio zauważyłam lekkie rozstępy na boczku a tak się cieszyłam, ze w ogóle ich nie mam a tu masz babo placek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Anett ja sama byłam w szoku ale już w 6 dni po pordzie ( pamiętam dokładnie bo to była wielkanoc ) brzucha w ogóle nie miałam, chodzi mi o tłuszczyk. Jedynie skóra mi delikatnie wisiała ale tak ostatecznie do miesiąca wszystko się wchłonęło, po brzuchu w ogóle nie było widać że byłam w ciązy. Rozstępy miałam po dwa na boczkach z każdej strony i to tyle. Ogólnie ja po porodzie wyglądałam o wiele lepiej niż przed ciążą i chudłam w oczach. Wiem że to też duża zasługa tego że przez chorobę małej byłam na restrykcyjnej diecie. Marzy mi się żeby teraz równie szybko wrócić do formy jak po córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mamusia ktosia-myślałam,że urodziłaś, bo tyle nie pisałaś Ja jestem własnie po wizycie, miałam KTG ,wszystko dobrze u dzidziusia, z szyjką też wszystko dobrze. Żelazo poszło w górę ufff:) jestem zadowolona. Wiecie jakoś tak odzyskałam energie. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, mam nadzieje,że nie urodzę do tego czasu, dopiero bedę wtedy miała robiony posiew z pochwy na paciorkowca. chyba trochę pozno, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wczoraj miałam posiew pobierany. Ale za to krwi i moczu nie badał, stwierdził ze zrobi to w szpitalu. Tylko przeciwciała bo mam ujemne rh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
Aleksandra JL nie jeszcze nie ;))) 22 maja mam uznawana ciaze za donoszona;))) wiec mozna działac;))) w czwartek mam wizyte zobacze co tam;) ale chyba szyjka ok bo czuje sie normalnie;) ja juz mam wszystko porane porasowane torba spakowana;) i kolyska czeka na swojego mieszkanca;) no no no Kathana Gratulacjeeeeee;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AleksandraJL ja mam ten posiew w czwartek;) nie wiem czy pozno czy wczesnie;) a to 36 tc;) heheheh coraz blizej bejbuszkow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
I jeszcze termin mi znowu wpisał inny, na 8 czerwca. Mały wazy 2700g. No zobaczcie, Wy macie już zrobione, albo niebawem robione te posiewy a ja dopiero za 2 tygodnie...Ja się boję,że urodzę do tego czasu:) ale chyba doktorek wie, co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Ja bede miala posiew w czw. czyli koniec 36tyg. ale mialam miec tydzien pozniej tylko sobie wizyte przesunelam na tydzien wczesniej. Pas juz mam i mam nadzieje uzywac go po porodzie. Slyszalam od starszej znajomej ze kiedys kobiety zaraz po porodzie sn zakladaly mocno obciskajacy pas do ponczoch albo mocno sie obwiazywaly bandazem i wtedy brzuch sie b. szybko 'wchlanial' :) a ile teraz wazycie dziewczyny? U mnie waga zwolnila (ale tez jem mniej) i mam 12kg (koniec 36t.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Też to słyszałam o tym pasie i mam zamiar praktykować po porodzie,bardzo zalezy mi, aby wrócić do formy, bo uwierzcie mi wyglądam koszmarnie. Jeszcze sobie mam zamiar po tym wszystkim usunąc rozstępy laserem, bo nie mogę patrzec na siebie, co do wagi to chyba jestem rekordzistką bo już 16 kg na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
moj Tomaszek w 34 tc wazyl 2700;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mi nic nie mówiła o posiewie...?? w czwrtek ide na ktg do szpitala wiec może od razu tam mi zrobią??z reszta mało mi zostało- 2 tyg- wiec wypadałoby juz zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zapisane ze posiew wg planu coszy wykonywany powinien byc miedzy 35a 37tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja kupiłam podgrzewacz z Aventu... w ciucholandzie :D Chcę szybko przejść na mm więc przyda się na pewno. Właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam proszek i płyn i jutro biorę się za pranie! Jeszcze mam zamiar wysprzątać generalnie łazienkę i zrobić miejsce na półeczce dla dzidzusia na kosmetyki do mycia. Dzisiaj czuje się świetnie wreszcie! Boli oczywiście wszystko co tylko może boleć ale nastrój wreszcie sie poprawił, chyba dzięki mężusiowi który codziennie ostatnio mnie przytula, mowi że nie może się doczekać synka albo że pieknie wyglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie kupuje podgrzewacza bo planuje karmic piersia.własnie wyprałam ostatnie ciuszki:) uwielbiam zapach lovela i dzidziusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez planuje karmić piersią i bede modlić sie o nawał pokarmu ktory bede mogła odciągać , i trzymać w lodowce . Ja studiuje ostanie zjadł mi zostały ale pewnie bede m siedział sam z dzieckiem. Wtedy podgrzewacz sie chyba przyda:) pytam z ciekawości ja nie kupowałam dostałam w prezencie , a moze sie i przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mamusia ktosia-no jestem ciekawa, ile bedzie ważył Twoj Tomuś:) może być z niego duuuży chłopak:) ale te usg to też potrafią niezle "nakłamać" Ja dostałam podgrzewacz w spadku, gdybym nie dostała to raczej nie miałam w planie kupić Ja też uwielbiam zapach tych maleńkich ubranek taka swieżość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
ja mam podgrzewacz, jeden z tańszych, powiem że nie używałam często. Córkę karmiłam tylko niespełna dwa miesiące, nie najadała się. Ale teraz bede miala drugie dziecko i postanowilam ze się nie poddam, chce karmić pół roku. Będę robić wszystko żeby mi się udało. Mam problem ze sutkami, bo mam płaskie i przy pierwszym dziecku musialam uzywac kapturkow silikonowych na sutki, bo corka nie umiala pociagnąć zeby sie napić. Ja dzisiaj popoludniu spalam, bylam oslabiona strasznie. Zaczyna chcieć mi się popołudniu położyć spać. Wczoraj zamowilam komplet poscieli wraz z baldachimem do łóżeczka. Mąż pracuje na 18:00, więc cały tydzien bede kąpać sama córkę. Zamowilam tez kocyk dla dzidziusia i już będę mieć wszystko. Torba dawno spakowana, W sobotę kończę 35 tydzień. Ciekawe kiedy mi sie brzuszek obniży. Dzis w nocy nie moglam spać, caly czas sie budzilam, bylo mi niewygodnie, chodzilam co chwilę siusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w czwartek wybieram sie po reszte brakujacych rzeczy malemu dla siebie brakuje mi tylko podkladow fizilinowych. 34 tydzien a czuje sie zmeczona nic mi sie nie chce... Musze chyba zaczac pakowac torbe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
AleksandraJL nie przejmuj sie waga ja w 1 ciazy przytylam z dzieckiem 18kg! I mimo ze bylam po CC od razu zalozylam pas poporodowy ja bym nie ryzykowala tak jak Aliszon ze samo sie wchlonie. Moze brzuch wroci do poprzedn ksztaltu moze nie. Mi wrocil idealnie, rana po CC mnie bolala a i tak chodzilam w pasie dzien i noc jak sie macica obkurczala. Ze szpitala sie wychodzi praktycznie z takim brzuchem jak sie przyszlo minus te 5 kg na dziecko. Wygladasz jak w 6 miesiacu wiec uwazam sie trzeba cos z zrobic z tym brzuchem. Dla mnie podgrzewacz to byl idealny wynalazek caly czas praktycznie byl wlaczony i butelka z przegotowana woda w srodku. Ja robilam tak jak juz dziecko karmilam mm po pol roku karmienia cycem, przychodzila pora karmienia bralam butelke z przegotowana woda w odpowiedn temp z podgrzewacza, wsypywalam mleko czy kaszke mieszalam i juz dziecko jadlo. Po czym do podgrzewacza wsadzalam nast przygotowana butelke na herbatke z hippa czy inny posilek itp. I tak w kolko. Mozna np uzyc tez do tego mikrofali ale w nocy juz trzeba wstac isc do kuchni stac przy tym az podgrzeje. Jak za mocno to studzic pod kranem a tak to na bok sie przewrocisz wrzucisz mleko i juz dziecko ma jedzenie. Dziecko zasypia a Ty idziesz dalej spac.Rano pobudka karmisz o 6 rano znowu wyciagasz butelke i powtarzasz czynnosc. A wlasnie dziewczyny mi nic waga sie nie zmienila przez ostatni miesiac a jak jest u Was? na plusie 11 kg za mies termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja 10 na plusie, jestem w 35 tygodniu ale apetyt mam taki że chyba teraz przytyje najwięcej chociaż nie chciałabym przekroczyć 12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzo pru
Rockowa mamunia ja jestem w takiej samej sytuacji. 35 tydzień, dyszka na plusie i mega apetyt. Właściwie ciągle coś bym jadła. a na usg synek wydaje się należeć do tych drobniejszych dzieciaczkÓw. Jak Nic kg poszły w uda i podbrodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzo pru
Rockowa mamunia ja jestem w takiej samej sytuacji. 35 tydzień, dyszka na plusie i mega apetyt. Właściwie ciągle coś bym jadła. a na usg synek wydaje się należeć do tych drobniejszych dzieciaczkÓw. Jak Nic kg poszły w uda i podbrodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
aż wstyd się przyznać ale ja zaczyna 35 tc w czwartek i już 16 kg na plusie :/ a nie powiedziałabym że się obżeram czy coś :/ dziewczyny czy któraś już wie że będzie rodziła BEZ znieczulenia? i ewentualnie jak sie czujecie psychicznie z tą myślą? Bo ja zastanawiam sie cały czas nad klasyfikacją do przyszpitalnego domu narodzin tylko jego jedyny największy minus to jest właśnie świadoma decyzja że nie będie się miało znieczulenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie 34 tc 12 do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Verusia ja mam to samo... ale chyba zdecyduje się na poród w domu narodzin bez znieczulenia, chociaż to nie jest jeszcze na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę rodzić bez znieczulenia bo w moim szpitalu nie podają tylko przy cesarce dwoje dzieci urodziłam bez znieczulenia i teraz będzie tak samo boje się bo wiem jak to wygląda a jutro zaczynam 30tc więc tylko czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×