Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Aliszonn
Wera33 ja na start kupiłam Pampers Sensitive w rozmiarze 1 i takie biore do szpitala. Później gdzieś po miesiącu zamierzam przejść na dady. Koleżanka używa od początku i jej mały ani razu odparzeń nie miał ani nie przeciekła mu żadna pieluszka. Z resztą z córką też ich używałam ale to były jeszcze te stare dady, te nowsze są podobno lepsze. Babydream też przy małej używałam i polecam, wydaje mi się że są na równi z dadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej dziewczyny, od dwóch nocy ciężko mi się śpi...zanim zasnę to 2h później budzie się co chwila siku, od wczoraj tez mam więcej śluzu , masakra. Pogoda u nas do kitu, pada,wieje jutro ma być lepiej ,zobaczymy. A co do siary to u mnie cisza...czasami widzę w środku sutków takie białe coś i tyle, ale nic nie leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
To ja mam szczescie bo jak sie poloze ok. polnocy to do 7 rano nie wstaje :) ale ja mam ponoc duzy pecherz. znajoma sczoraj stwierdzila ze brzuch mi sie obnizyl czyli teoretycznie 2 tyg. i porod. Zgage rzeczywiscie mam mniejsza i juz rzadko ale sama nie wiem... obym tylko nie urlodzila 26 maja albo 1 czerwca, mysle ze to dla dziecka malo fajne. Ale znajac moje szczescie to bede rodzic w Boze Cialo :D dzis wizyta. synek ciagle ma czkawke, pamietam ze starszy po urodzeniu tez czkal bez przerwy, tylko piers pomagala. tez mi jeszcze nic nie leci. W sumie lepiej zeby lecialo to bedzie mniejszy problem z karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mała tez ma często czkawkę teraz, ale głownie sie pręży i naciska a to na kość biodrowa a to pod żebro. U mnie ze śluzem ostatnio jakby mniej. Bardziej sucho. Czekam na wyniki z posiewu i przeciwciała. Czas mi teraz szybciej leci. Pogoda na Śląsku , póki co bez deszczu ale nie wiadomo jak to bedzie dalej. Torby dla dziecka nie mam spakowanej jeszcze . 25go bede sie kontaktowała z położna i bede wiedziała co brać, pieluszki 1 tez kupiłam pampers sensitive, kupiłam paczkę 2 zielonych papmersow. Nie wiem czy słyszałyście o tych pieluchach firmy libero. W srod znajomych super opinie, tylko ze cenowo wychodzą tak samo jak pampers a czasami i drożej :P wiec chyba tez przejdę na daddy. Dużo spraw wyjdzie w praniu. Migrena dzien drugi :/ mam nadzieje ze jutro juz przejdzie całkowicie. P**drawiam. Ps moze jakieś aktualne zdjęcia prześlecie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja nosze tylko adidasy, bo nic innego nie wchodzi mi na noge:) co do zatwardzenia to zbawienny dla mnie jest kefir, gdy czuje, ze juz czas sie w koncu wysrac za przeproszeniem to pije kefir. 15 min i gotowa jazda na kibel. Naprawde tak na mnie dziala:) pieluchy tez mam pampers sensitive 1 . A co do butelek i smoczkow.... Sa jeszcze zapakowane tak , jak byly od nowości. Śluzu mam tez mega duzo, wkladki zmieniam przy kazdej wizycie w toalecie. Ja tez torbe pakowałam z mężem, on jest bardzo dokładny , wszystko mi poukladal jak należy. Jeszcze wody mi brakuje w tej torbie i chyba tak jak Tulipka wezme kosmetyki mniejsze. Tzn mam takie specjalne buteleczki na szampon, żel pod prysznic i to przeleje. Ja mam duza torbe sportowa i juz jest zapakowana na Full i juz nic się nie zmieści to moze te kosmetyki zredukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuuu
Ja dzis odebralam posiew i przeciwciala wszystko ok wiec chyba pozostaje tylko czekac do torby do porodu wsadzilam dwa reczniki jeden maly drugi wiekszy pod prysznic klapki pod prysznic 2 koszule chusteczki nawilane 1 majtki (jednorazowe) i pare tych podpasek wielkich ( reszte wsadzilam do innej torby) nakladke na wc ( wrazie leatywy) papier toaletowy , poadka do ust, woda ( u mnie pozwalaja zesc kostke czekolady lub wypic troche coli raczej wezme czekolade ) do worexzka spakowalam dwa ubranka jedno na 56 drugie 62 cm czapeczke, lapki i skarpetki, 3 pieluszki ( reszta rzeczy do walizki) czy cos jeszcze sie przyda do tej torby na czas porodu? Nie chce tam wkladac calych opakowan bo to tylko zabiera mejsce moze ktoras doswiadczona mama cos podpowie ? Ps. Czytalam bloga jakiejs mamy po porodzie, pisala ze zaluje ze nie miala od razu podpaek na noc tych chlonnych najwiekszych np always itp. ze lepiej sie sprawdzily weze takie i takie tylko czy te z always beda przepuzczaly tak powietrze jak te grube bez skrzydelek bella one niby sa bawenane wiec teoretycznie chyba lepsze dla nacietego krocza ? Prosze o jakes rady dot. Torby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Tez chętnie poczytam co zapakowałyście bo jestem właśnie na tym etapie :) Kupiłam kosmetyki w wersji mini (żel pod prysznic, płyn do higieny int., paste do zębów). Wkłady poporodowe mam dwa rodzaje jedne bella takie różowe duże a drugie z canapol - u, zobaczymy które beda lepsze, czekam jeszcze na podkłady na łózko bo na allegro zamówiłam, przydadzą się podczas wietrzenia krocza żeby nie zafajdać łóżka, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne, dwie koszule, szlafrok, klapki, ręczniki, pomadkę, wodę wrzucę później, a co jeszcze warto spakowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Połozna na szkole rodzenia mówiła że absolutnie żadnych podpasek typu always, takich , które nic nie przepuszczają bo one nie przepuszczaja też powietrza i rana źle się goi. Skoro trzeba wręcz krocze wietrzyć bez niczego no to logiczne w sumie że takie podpaski to skutecznie utrudniają i będzie się długo i brzydko goiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
To chyba zalezy od szpitala co ma być . Na mojej liście jest wszystko. Mam spakowane 3 koszule, 3 ręczniki, klapki pod prysznic, kapcie, szlafrok, kubek, sztućce, ręcznik papierowy, art higieniczne czyli żel pod Pr szampon pasta do zębów, plyn do hig int żel do twarzy... 20 podkladow poporodowych jedne bella drugie canpol, 2 pary gaci siatkowych, 5 jednorazowych, 2 saczetki tantum rosa, nakladki na brodawki, krem na sutki, pomadka, lusterko wkladki laktacyjne, stanik do karmienia, szczotka do włosów, podklad... Dla bobasa 3 komplety śpiochy, koszulka kaftanik, skarpetki , niedrapki, czapeczka, oliwka 4 pieluchy tetrowe, 2 flanelowe, pampersy, rożek... Dziewczyny piszcie co tam jeszcze macie do tego szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Jedno co, to u nas sa podklady ochronne na lozko w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja spakowałam dla siebie: 4 koszule do karmienia ( jedna do porodu), klapki, 2 ręczniki mały i duży( duży oczywiście granatowy) , 2 opakowania dużych podpasek bella, jedno opakowanie wkładek laktacyjnych, paczkę majtek jednorazowych, papier toaletowy, chusteczki do higieny int, butelkę wody mineralnej, kubek i sztućce, z kosmetyków dla siebie to oczywiście pasta do zebow i szczoteczka, mini szmapon do włosów i odżywka z rossa tak na wszelki wypadek. Zrezygnowałam z płynu do hig int oraz żelu pod prysznic na rzecz jednego mydła białego jelenia tym zamierzam myć całe ciało w szpitalu, oczywiście szczotka do włosów, gumki, herbatka laktacyjna i to chyba tyle. Zastanawiam sie nad szlafrokiem z racji tez ze w domu w ogole czegos takiego nie używam więc pewnie jeszcze dokupie. Dla Kornelka mam : 5 kompletów ubranek ( body, śpiochy, kaftaniki, pajacyki, niedrapki, czapeczki,skarpetki itd), rożek, kocyk, 3 pieluchy tetrowe, 2 pieluchy flanelowe, linomag, pampersy i chusteczki. W moim szpitalu położne kąpią dzieci więc kosmetyków do pielęgnacji nie pakuję. To chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyvader
ja swoja torbę mam tak: 1) kubek + kubek ze słomką (położna mówiła ze po cc się przyda jak głowy nie będę mogła podnosić) , sztućce, herbatę, butelkę wody, ściereczkę mała, 2) dwie koszule, szlafrok, klapki crocsy pod prysznic i do chodzenia, 3) jeden duży ręcznik, 4) ładowarka do telefonu, słuchawki (to akurat pewnie się nie przyda :P ), 5)podkłady seni największy rozmiar jaki był, 5 par majtek jednorazowych, duże podkłady do tych majtek cała paczka, krem na sutki, tamtum rosa, standardowe kosmetyki :szampon, żel, gąbka, szczoteczka, pasta, grzebień, gumki do włosów. wzięłam też normalną bieliznę, dwa biustonosze do karmienia. i badania, które miałam robione, chociaż lekarz powiedział, że wystarczy karta ciąży. no i pełnomocnictwo notarialne dla m ;) druga torba będzie dla maleństwa, ale ją spakuje jak już będę wiedziała, czy ubierają w moje ciuchy czy w szpitalne, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Wysłałam zdjęcie dziewczyny Jak ja widzę,że Wy coś macie w torbie a ja nie to już mi się lampka zapala czerwona:) ja mam zel pod prysznic i zel do higieny intymnej białego jelenia, ale poprzelewam to do małych buteleczek... Recznik duży też mam ciemny, ładowarkę spakuje jak już trzeba będzie jechać,bo używam. Muszę uszykować męzowi ubrania dla siebie,żeby mi przywiózł, jak bede wychodzić, już się dogadałam z ciocią,że jak bede miała wychodzić przyjedzie do mnie i naszykuje odpowiedni zestaw ubran dla synusia, bo z tą pogodą nic nie wiadomo, czy to na ciepło ubrać, czy już upały będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
A jaką tą herbate macie? Na laktacje rozumiem? sory za głupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ja brałam zwykła, smakową ale na laktację tez kupiłam tego bocka czy bociana i tez wezmę właśnie mi przypomniałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Chodzi mi o nazwę tej herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no i te wladki ba latającej te mam spakowane i papier toaletowy. Płyn do higieny intymnej tez mam. Ja tez przelewałam do mniejszych formatów kosmetyki ale nie wszystkie. Na szybko dopasować muszę leki i okulary bo mimo ze nosze od 20 lat ciagle gdzieś lezą a nie sa na nosie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocianek ta herbata na dobre opinie , ale dostałam dopiero w 3 aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lv- wielki co? Wy macie takie pileczki a ja pilke lekarska:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Nie podpisałam sie wyżej. Tez sobie kupie ta herbatke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jaki krem na sutki bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ola ładny brzusio. Ty masz termin na 1 czerwiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Wiecie co fajnie mi sie z Wami pisze mam nadzieje ze nie przepadniecie po porodzie jak kathana? Komórki zapomniała czy co? :) i będziemy opisywać swoje doświadczenie juz z dzidziusiami :) aniołkowa tez cos milczy. Ona chyba do szpitala pojechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolkowa uprzedzała, ze tydzien bedzie bez kontaktu z forum. A kathana pewnie wróciła juz z dzidziusiem do domu :) . Ja mam 96 w obwodzie brzucha nie wiem czy to mało czy dużo. Nisze odszukać tabletkę która kiedy rodzi i skąd jest po juz nie pamietam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Dziewczyny mi co chwile twardnieje brzuch.pojutrze koncze 35 tydzien.tak bardzo,chcialabym juz mala miec przy sobie,byc po porodzie. Tesciowa poszla z moja corka na spacer Bo mnie rwie strasznie w pochwie i biodrach. Mam bardzo,duzo wydzieliny,co chwile zmieniam,wkladki, to chyba tak przed,porodem. Chyba do porodu mozna miec,pomalowane paznokcie na chociaz,bezbarwny kolor,co? Tak mysle zeby jesCze pojechac w przyszlym tygodniu do fryzjera,zrobic pasemka,bo mam,juz duze odrosty a po porodzie watpie, przeciez bede krwawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Teraz mi powiedzial, ze 8 czerwca. Nie wiem jak on to liczy, chyba po normach na usg to sprawdza:) to teraz czekam na Wasze zdj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja juz próbowałam ja raz wkleić to oznaczylo jako spam. Tez wysłałam foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuuu
Hmmm nam kazali miec 3 torby do porodu, dla dziecka i ostatnia te swoje wszystkie szpitalne rzeczy jak tak was czytam widze ze jestescie nastawione na kp wklaki laktacyjne tez mam w polce nazbieralam juz chyba z 6 albo 7 butelek do karmienia w tym tylko jedna kupilam ja ogolnie mysle o tym ze przystawie puers itd ale jakos tak nie wiem ani nic mi tam nie leci a wy piszecie ze juz piersi pracuja patrzylam w sklepie na mm ale nie kupilam bo to zawsze ktos moze doniesc bede czula ze to mleko sie zbiera? Czy to dopieo jak dziecko pociagnie po porodzie? Dziewczyny a z innej beczki nastawiacie sie na wreczenie $ zeby polozna bardziej sie zajela ? Moj mowi zebym sie nie wygupiala se to ich praca ale ja powaznie o tym mysle i przygotowalam sobie juz na czarna godzine ( jakby to faceci mieli rodzic to y to wszystko inaczej wygladalo) Moja bratowa dala tylko 100zl i w 40 min po kroplowce i czopkach urodzila +niestetety bolesny masaz szyjki ktory opisala jako najwiekszy bol jakiego doswiadczyla ale od razu poszlo na 10 cm. Jakie wy macie plany? Inna znajoma twierdzi ze niby dala 1000zl tesciowa jej dala ale jakos mi sie nie cce w to wierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×