Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gość
38 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 34tc i 10 kg na plus, w sumie to do wagi z przed ciąży 3kg na plusie bo na początku bardzo schudłam przez wymioty. Ostatnio strasznie opadlam z sił, kompletnie nie mam ochoty nic robić, najchętniej to bym leżała cały dzien. Dziś mam w planach spakować torbe do szpitala ale nie wiem czy mi się zachce za to wziąć :P a co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny moze z Was wie ktoras ile wcześniej nalezy złożyć wniosek o urlop macierzyński? Obecnie jestem na L4 a do terminu 6 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Dziewczyny moze z Was wie ktoras ile wcześniej nalezy złożyć wniosek o urlop macierzyński? Obecnie jestem na L4 a do terminu 6 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuuuuu
Ja juz jestem spakowana polozna tez powiedziała ze jeżeli szyjka jest skrócona i miękka to mam być gotowa i juz podążyć coś na łóżko dziś cała noc czułam taki Piekary bol,15 kg juz przytyłam jutro 36 tydz zaczynam byle do 38 u mnie nie ma znieczulenia spakowalam tens i elektrody, termofor i oliwke do masazu plecow tyle :( maz uzywal tego tensa kupil sobie elektrody 2 komplet i masuje sobie plecy i nogi mowil ze jak naciska ten przycisk ktory uzywa sie w czasie skurczu porodowego to czuje ogromna przyjemnosc rozluznienie ja jeszcze nie uzywalam bo na opakowaniu jest napisane ze po 37 mozna dopiero sprobowac to na sobie w szpitalu jest jeszcze gaz na szkole rodzenia odradzaly ze niby jest po nim niedobrze kreci sie w glowie i pacjentki maja zal ze nie dziala przecwbolowo tylko oslabiajaco. mam nadzieje ze jakos dociagne do tego 38 tyg z drugiej strony mam jakas cicha nadzieje ze jesli juz tam tsk sie skraca i miekknie to moze szybciej pojdzie : P ale to tylko taka nadzieja wedlug terminu z om mam jeszcse 35 dni to bardzo duzo a lekarz mowi ze wszstko jest juz gotowe do porodu maly wazy juz ponad 3kg ale same wiecie to nic nie znaczy moga byc problemy z plucami ehhh boje sie ze nie dam rady przy porodzie ze beda wrzeszczec polozne a nie motywowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuuu
Chyba mozna 2 tyg szybciej (przed terminem porodu) ale to chyba sie oplaca jesli chodzisz do pracy do konca bo jesli jestes na l4 to lepiej je przedluzac ? Ale nie cce wrowadzac w blad moze ktoras mama ma wecej diswiadczena w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja też będe rodziła bez znieczulenia bo w moim szpitalu nie ma, z resztą nie chciałabym nawet gdyby było. Nie wiadomo jaki będzie poród zdaję sobie sprawę że może być okropnie ciężko ale jestem dobrej myśli, jestem raczej wytrzymałą i silna osobą więc jakoś to będzie :) Właśnie wstawiłam pierwszą serię prania maluszka i zaraz biorę się za porządki i pakowanie torby dla siebie :) Miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie Pani w Zusie poinformowała mojego męża ze mozna 6 tyg wcześniej tylko doczytałam w czym jest haczyk bo odliczone jest z urlopu to później tak wiec złożyć najlepiej jest jak juz sie urodzi gdyż teraz masz kase z L4 a później normalnie z macierzyńskiego... Te które jeszcze pracuja moga juz złożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale dostałam dzis migreny :( . Nie jestem w stanie sobie z tym bólem poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2211
ja jestem na l4, i mi kazano złożyć ten wniosek po urodzeniu razem z zaświadczeniem o porodzie.. Ale też słyszałam że 2 tyg przed porodem można złożyć taki wniosek, ale to się opłaca jak ktoś jeszcze pracuje.. A powiedzcie mi dziewczyny, bo mam wizyte u gina za tydz, i to po 4 tyg teraz jestem 35tc, czy nie powinny być częstsze te wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedz, ja mam teraz co 3 tyg, lekarz mówil ze od 36 tyg powinny byc co 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okropny dzien dzis mam. Głowa skurcze bol brzucha. Mam nadzieje ze te ostanie dwa tygodnie jie bedzie to norma . Jak wasze samopoczucia dziewczyny ? Dziewczyny ze śląska wszystkie macie w planach rodzic na lubinowej ? Ja tez wizyty mam co 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Asienka coś nie tak z tym linkiem, bo wyskakuje ze jest coś nie tak, wyślij go jeszcze raz jak możesz :) U mnie dzisiaj w miarę okej z samopoczuciem ...może przez ciśnienie głowa Cie boli? Współczuje, miejmy nadzieje, ze jutro będzie Ci lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
ja też co 2 tyg. Ja dziś tyle zrobiłam, wszystkie swoje ubrania poukładałam, posciel zmieniłam, podłogę umyłam itp, itd. Po prostu jest moc i jest energia;) LV-to pewnie tylko dziś taki gorszy dzien, położ się, odpocznij, położ na czoło zimny okład, mi to trochę przynosiło ulgę, gdy miałam migrenę. A na drugi dzień już było dobrze. W ciązy migreny trochę mnie oszczędzają, ale znam ten ból i bardzo współczuję Wera dzięki za pocieszenie, czyli jednak można dojść do swojej dawnej figury w miarę sprawnie... Zamierzam być systematyczna w pracy nad sobą. Pas mam zwykły poporodowy kupiłam za 36 zł, może to jakieś badziewie co? chce tylko,żeby dobrze scisnął to i owo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Aleksandra ja tez taki kupuje na allegro. Tylko nie wiem czy z zatrzaskami z przodu czy caly na gumie wkladany przez glowe. Ale dylematy:) Zarejestrowalam karte rossman ponoc mam jakis rabat miec na rzeczy dla noworodkow. Na razie mam 3%:)))))) Co ja zrobie z tymi zaoszczedzonymi pieniedzmi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszalejesz z ta zniżka :) Wera. Ja podczas ciazy w sumie z dzis miałam dwa razy migrenę , przed ciąża ja leczyłam i miałam spokój ale w ciazy nie mogłam brać tych ziół to itak cud ze tylko dwa razy... Kurde ja widziałam ze tych pasów jest mnóstwo, i ceny za różne od 30 aż do 150zl. Dziewczyny czy wam tez z piersi leci sporo siary? Leżałam dzisiaj cały dzien przed chwila pierwszy raz wstałam i cała koszulka zalana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ladywawer, ja mysle perspektywicznie moze kiedys ten rabat urosnie do 5%:))) Wlasnie przyszly ubranka z allegro od sylwina5555 (nick na allegro) strona www.meadzieci.pl i jak zwykle super jakosc. Bardzo fajna delikatna i mieciutka bawelka, fajnie sie pierze i po praniu dalej takie subtelne. Z reszta wystarczy looknac na komentarze i liczbe kupionych. I ta cena 9zl za body. Takze polecam Wam dziewczyny polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
I polski producent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Gdybym nie miała ubranek tylu to na pewno bym skorzystala:) do szpitala jedynie kupilam nowiutkie i tez polskiego producenta. Widac ze jakość super. Hej dziewczyny, na razie jest 3%zniżki a jak juz dzidziuś sie urodzi jest 10% i z czasem więcej jest tego rabatu jak sie tam duzo kupuje:) wiec nie tak zle z tym rossmanie:) pas ciążowy mam taki zapinany. A co do tej siary to mi nic a nic nie leci z piersi. Kiedys tam leciało duzo a teraz piersi milczą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez leci siara ale nie powiem zeby tak duzo ze az bluzka zalana... po nocy mam plamki takie sztywne na bluzce i po kapieli jak sie wycieram leci mi;p pas lepszy na zapiecie bo można kontrolowac, jak w staniku obw,ód. mi dzis przyszła paczka z apteki, zamówiłam min, niemieckie majtki siteczkowe wielorazowe hartmana-maja super opinie. powiem wam ze naprawde o wiele wygodniejsze niz baby ono i canopola.. mi wchodzi link. ale jakby co to poszukajcie na facebooku profilu PIĘKNY PORÓD.PL- cudne filmiki o porodach, o pozytywnym mysleniu i fajne wizualizacje jak w czasie porodu dziecko wszystko odczuwa- fajne dla mezów, żebybardziej sobie wyobrazili jak to wyglada. ja dzis miałam skurcze co godz przez pare min... niebolesne.. juro na ktg do szpitala;) ciekawe co wyjdzie;) buźka dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Mi siara nie leci.w poprzedniej ciazy tez,nic nie lecialo ,dopiero po porodzie.dziewczyny jak,leze w lozlu to strasznie pobolewa mnie brzuch ze wstac nie umie zebys isc siusiu w nocy.ja dzis wysprzatalam troche kuchnie ,zrobilam pranie,posciel ktora kupilam wraz z baldachinem.jutro zabieram,sie za prasowanie.w sobote ide na urodziny.dzisiaj golilam sie w miejscach intymnych ale wam powiem to,byl wyczyn,tak ciezko sie golic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
hehe co do karty Rosssmann to tez sobie założyłam niedawno :) tylko że ja nie lubie pisac prawdy przy takich akcjach lojalnościowych (po co maja o mnie wszystko wiedzieć) więc napisałam ze dziecko urodzone 01.01.2015 i w zeszłym tygodniu dostałam maila że mogę przyjść odebrać darmowe szczoteczki do zębów :) takie Babydream 3 szt w opakowaniu :) ogólnie super sprawa ale chyba zmienię date na prawdziwą - fajnie jednak będzie dostawać prezenty stosowne do wieku dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na karcie z Rossmana na początek jest 3% i ten rabat się zwiększa co trzy miesiące o jeden % aż do 10% Oprócz rabatu przychodzą do wskazanego przez was sklepu prezenty dla wasi dla ddziecka jesteście informowane mailem że jest prezent do odebrania oprócz tego w każdej promocji gazetkowej jest określona grupa produktów która jest dużo tańsza ale tylko dla osób posiadających kartę. Najpierw się logujemy na stronie rossnett i podajemy że spodziewamy się dziecka po zalogowaniu się trzeba kupić jakąś jedną rzecz dla dzieci i podać sprzedawcy kartę wtedy ona jest już aktywna w systemie potem sprawdzamy meila i odbieramy pierwszy prezent jest to oliwka dla kobiet w ciąży i płacimy za nią 1 grosz a jak już się urodzi dzidzia to musimy zmienić na stronie rossnett podać datę urodzenia dziecka i od tego czasu zaczyna się liczyć czas do kolejnego rabatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha karta automatycznie wygasa jak dziecko skończy trzy lata więc nie ma sensu sciemniać przy logowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
A to nawet nie wiedziałam jak to jest z ta karta. Fajnie wiedzieć, w sumie fajny pomysl z tymi prezentami. Czy z karta, czy bez to i tak robię tam zakupy, jest wszystko w jednym miejscu, promocje dobre i te kosmetyki baby dream tez PONOĆ. Wstalam o 7 , a chyba zaraz znowu sie poloze. Wiecie co? Okropne stopy mi się zrobiły, popękane piety, odciski... Musze bardziej o nie zadbać, krem nie pomaga. Milego dnia kochane, jaka pogoda u Was dzisiaj???? U mnie deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
U mnie na razie pogodnie ale zaczyna się chmurzyć, pobiłam dzisiaj w nocy swój rekord wstawania siusiu! 6 razy!! co chwilę się budziłam, było mi niewygodnie i jakoś zaczynam bać się porodu więc nocą myślenie mi się włącza niepotrzebne... Zaraz zjem śniadanie i biorę się za prasowanie i pakowanie torby do szpitala. Ze stopami chciałam zrobić wczoraj porządek ale to graniczy z cudem :D kupiłam odkryte sandałki na sobotnią komunię i przydałoby się doprowadzić stopy do porządku ale sama chyba nie dam rady. Już wczoraj pod prysznic zapomniałam lusterka a chciałam się troszkę podgolić na szczęście z pomocą przyszła mi słuchawka od prysznica :D jest dość duża i odbija jak lusterko i jakos dałam radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Tez nie wiedziałam ze jest tak z ta karta rossne ja tez podałam fałsz dane ale potem poprawiłam :) ciekawa jestem czy na pampersy tez bedzie zniżka 10 proc. U mnie w mieście rossman ma wszystkie rodzaje pampersa wszystkie wielkości i rodzaje, a niekiedy idę do Intermarche i jakiegoś rozmiaru brakuje oczyw mojego i jest problem. A jakich pieluch będziecie używać? Ja na początku pampersa a potem obczaje te z babydream. Chociaz dady z biedronki sie poprawiły ale nie wiem z jakim skutkiem. Kiedyś niby było to samo co pampers a jednak twardsze i przemakaly. A macie juz przygotowane smoczki butelki? Przygotowane w wodzie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aleksandra u nas pochmurnie w weekend ma byc 12 stopni?? Cos koło tego. Ja stopami sie nie przejmuje Ala chodź w adidasach zeby sie jakieś halusy nie porobiły. Jedyne co mi cholera nie odpuszcza juz przez 8 mies to ekstremalne zatwardzenie, juz mnie tyłek boli od czopków bo bez nich bym wogole sie nie wyprozniala. Czytałam ze w 3 trym to mija nawet lekarz odpuścił mi żelazo po tym to był juz wogole dramat. Piłam siemię lniane i było lepiej ale teraz patrzeć na to nie moge. Siemię jest okropne!!! Jak patrzę na ciuchy sprzed ciazy to nie moge sie nadziwić ze ja te dżinsy założę za pare mies :) wąskie obcisłe ciuchy mnie dziwią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Hej dziewczyny. U mnie dziś pogoda do kitu, leje. Ja znowu czuję sie jakbym z tydzień balowała i nie spała a śpię na prawdę dużo, bo juz po 21 zasypiam, wstaje o 6.30 wyszykować córkę i dalej kładę się spać tak do 9.30. Czyli równe 12h a wyspać sie nie mogę. Mąż mówi że mój organizm się przygotowuje do wydania synka na świat i może coś w tym jest. Ja karte w rossmanie założyłam już w styczniu, kilka rzeczy już zakupiłam na ten magiczny rabat:) Asieńka mi tez siara cieknie z piersi, tzn wyczytała w książce że to nie jest siara a mleko przedporodowe i może tak być że będzie cieklo. W ogóle tam na dole też mam wiecznie mokro, wkładki zmieniam co h inaczej mi przesiąkają. Czasem wpadam w panikę że to może wody mi się sączą, ale całą ciąże tak mam więc raczej nie. W sobotę mam wizytę i prawdopodobnie już będę znała termin indukcji, już nie mogę się doczekać. Co do pakowania torby to polecam kobitki pakować je z mężem jeżeli będzie przy porodzie, albo chociaż później otworzyć i pokazać co i gdzie. Ważniejsze żeby on wiedział gdzie co jest szczególnie dla maluszka, bo to on będzie w tej torbie grzebał i wyciągał. Mój wie wszystko, nawet to co mają synkowi założyć jak tylko się urodzi. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×