Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Katalpa
Aleksandra, moj Dziec spal wtedy od 20.30 do 11, sama go obudzilam, bo się wystraszylam, a normalnie sypia po ok 12 h z jedną pobudka na mleko, więc chyba mozesz mi zazdrościć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Kataloa nie mów ze kp i tak spi? Bo nie pamiętam jak karmisz. Aleksandra może jakiś grzybek sie przyplatal i stad te uplawy? Polecam invag dopochwowo. A do szczepienia dzis nie bylam bo zadzwoniłam rano czy można dzis przyjechać i mi powiedzieli ze jest tlum ludzi do lekarza żeby lepiej przełożyć na jutro szczepienie. Oglądałam te dresy w lidlu ale nie kupiłam bo takie swetwrki to mam z ciucholandow :) ale dzis bylam w biedronce i kupiłam body i taki fotelik piankowy :) wiem ze jeszcze za wcześnie ale tak mi się spodobało. Są tEz w biedronce dzis książeczki kontrastowe dla niemowlat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Justyna- właśnie nie grzybek, bo nic nie swędzi, nic nie piecze nic nie śmierdzi jest po prostu więcej tego Ja mam tylko 2 sweterki wiec kupiłam. Nie mam kiedy sie wyrwać do lumpka nawet. Ewentualnie w sobotę ale tam gdzie chodzę jest po 3 zl czyli wszystko przebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny;) Mnie wywaliło z forum i nie mogłam się zalogować :( jako gość tez nie mogłam nic dodać ehhh:( W ciągu dnia zrobię Wam update co u nas nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katalpa- trzymaj się dziewczyno, widzę ze silna babka jesteś to dasz rade:) Trzymam kciuki żebyś była szczęśliwa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka juz w łóżeczku to mam chwilke:) U nas w zeszłym tygodniu dużo się działo: byliśmy w ambasadzie po paszport (udało się wszystko za jednym razem załatwić a tymczasowy paszport wyślą nam poczta, nue będzie trzeba znowu jechać). Poza tym mieliśmy z mężem rocznicę 11 lat i byliśmy na randce we troj****ardzo było sympatycznie:) w końcu sushi hehe pierwszy raz od przed ciąży :) I jeszcze ja miałam do ginekologa termin wieczorem- zmieniłam tabletki na normalne zamiast mini pigulki, bo już nie karmię i w końcu czuje się dobrze po tej zmianie a nie to co z tamtymi:) Niestety wszystkie te wieczorne wyjścia trochę nam Hanie rozregulowaly i były lekkie problemy z zasypianiem:( weekend grzecznie w domku żeby maleństwo wróciło do siebie i jyz jest jak dawniej:) nie ma co w 1 tygodniu tyle atrakcji dziecku fundowac- wiem na przyszlosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowe tematy to: 1. poszerzanie diety: Hania skończyła 5.10 4 miesiące i zaczynamy działać:) jak na razie jabluszko, Marcheweczka i Bananek- oczywiście po kolei, przez 1-2 dni jedno żeby obserwować reakcje- jak na razie wszystko ok, bez bólu brzuszka, kupki za to kolorowe bo się barwią od jedzonka zwłaszcza marchewki i trochę bardziej smierdziuchy;) 2. Próby siadania- strasznie mi się mała rwie do siadania- robi chyba że 100 brzuszków dziennie i jak tylko ma się czego rączka złapać to siada. Nie umie się utrzymać oczywiście jeszcze wiec zaraz się kładzie i dalej próbuje hehe. Lekarz mówił ze jeśli to jest z jej inicjatywy to ok, niech probuje:) 3. Kupiliśmy spacerówke parasolke Chicco Echo- wydaje się być ok jako parasolka tylko- nue zastąpi normalnej spacerówki. Jest zarejestrowana od 0 mies, dziecko może też tam leżeć. My tam na wszelki wypadek wzięliśmy żeby mieć coś mniejszego na wyjazdy nie jako główny wózek. 4. Przykrywanie- u nas kołderka i kocyki;) kołderka za ciężką żeby ją naciągnąć na główkę, kocyk tez blokuje pid nóżkami wiec się nudzę boję. Dodatkowo zawsze mam włączony czujnik ruchu na wszelki wypadek. 5. Rękawiczki- ja mam bawełniane i palarkowe ale zakładam Hani przez sen- w fazie aktywności nie ma szans bo wszystko pcha do buzki:) 6. Ciuszki z lidla- tez mi się wydaje ze ta firma liuplu jest super jakościowo:) kupuje głównie spodenki i geterki a od znajomych dostałam kilka body i bluzeczek i są super :) 7. Tez mi się tnie forum:( 8. Fajny mecz wczoraj był;) jestem dumna z naszych chłopaków :) Dobranoc, miłej nocki i będę się starała więcej udzielać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
No i ja mam wreszcie chwile, Bawarka, super, że wrocilas, dzięki za kciuki i dobre słowo, dzis mialam maly kryzys, wizyta "tatusia" pozbawila mnie sil, ale juz wracam :-). Justyna, karmie mm. Moj Synek glodowal na piersi, mimo ze ja az się zalewalam pokarmem, byl mało kaloryczny. Zanim skończyl 3 m-ce zaczelam zageszczac mm kleikiem, bo kiedy wg opakowania powinien zjadać 150, on zjadal 220, więc wyszlo na to, że znow mu nie wystarcza. A przy tym wszystkim jest szczuplutki, smiejemy się, ze ma tasiemca ;-) U nas dzisiaj pierwsza noc z kolderka, pod kocami już mi marzl, więc mam kolejna noc czuwania, jak będzie się pod nia zachowywal, tez jest raczej ciezka i popodwijalam ja pod materac. Kładę się, choć pierwsza pobudka dopiero nad ranem :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katalpa: jak zagęszczasz tym kleikiem na noc? Chodzi mi o instrukcje:) normalnie robisz mm tak jak w przepisie czyli 1 łyżeczka na 30 ml plus dodatkowo kleik? Jaki smoczek masz w butelce? Bo my na razie S używamy do mleczka, zastanawia się czy z kleikiem S czy M czy może juz L? Dziękuję z góry przyda się na przyszłość :) I jak tam dzisiaj humor i nastawienie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Bawarka bie pytasz mnie ale Ci podpowiem bo tez zagęszczam, robię 180mleka normalnie i dodaje 3 łyżki kleiku , a smoczek mam trojprzeplywowy z lovi ale sa tez z aventa :) mimo to dziecko nie przesypia mi nocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasze dzieci juz tyle mleka zjadaja a moja tylko 90, czasami 120 ale to bardzo rzadko. Nawet jak jej zrobie wiecej to zje 90 i koniec, wypluje cumel. Dziewczyny a powiedzcie czym sie rozni kleik od kaszki? To jest to samo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
My jedziemy o 16 na podcięcie wędzidełka pod językiem. Na sama myśl mam stracha będzie placz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Aleksandra nie bedzie tak złe , moj brat miał taki zabieg głowa do góry i daj znać po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2211
Hej dziewczyny. Prosze was o pomoc, uzywalyscie moze dicofloru dla dzieci? jak wyglada pobranie krwi u takiego malucha jak nasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Gosc2211- moj synek mial pobierana krew w 6 tyg zycia na morfologie to z paluszka a jak 3 msc to z dloni bo byla potrzebna wieksza ilosc krwi. Dwie pielegniarki jedna ze mna trzymala druga pobierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LV dzięki za odp. i podobnie jak Mania jeszcze bym prosiła o wyjaśnienie co to jest kleik hehe:) Byłam dzisiaj w Rossmanie i nie wiedziałam w końcu co kupić. Były kaszki na dobranoc po 4 mies ale do podawania łyżeczka a to mi się nie podoba bo mała po kąpieli będzie znowu cala brudna:) A czegoś takiego do dosypywania nie znalazłam- podejrzewam ze to nasze babcine sposoby i trzeba sekret poznać. Bo u mnie jeszcze się taka myśl zrodziła odnośnie glutenu- gdzieś słyszałam że za wcześnie nie można dawać a w zwykłej kaszce mannej jest pewnie gluten..no i dlatego pytam o radę co to konkretnie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Bawarka- troche plakal ale nie bylo aż tak strasznie i kropelka krwi tylko:) uszy tez zdrowe tak wiec jestem zadowolona choc teraz zaczyna marudzić Justyna- jak po szczepieniu? Ale jestem śpiąca dziewczyny jak tu dotrwać do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Marudna Lenka po szczepieniu. Niby sie daje zabawiać ale co chwile placze. Stan podgorączkowy ma i odczyn poszczepienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Nie znam różnicy , używam kleiku bo tylko to było bezsmakowe ba mleko podyfikowane a nie wodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Bawarka, kleik to jest maka ryżowa bądź kukurydziana. Czyli to czym zagęszczaly nam mleko nasze mamy. Ja mojemu robie na noc 150 ml i dodaje 2 miarki od mleka kleiku, więc niepelna porcje kleiku. Jemy z butelek Tommy tippy, do kleiku kupilam smoczek 3, ale tata powiekszyl mi jeszcze dziurke starym sposobem na goraca igle ( w naszym przypadku gwóźdź :-D). Smoczek do kaszki ma jeszcze zbyt duzy przeplyw. Dzisiaj zaczelismy wprowadzanie nowych dan, na początku brokul- Mlody darl się o jeszcze, jak się skonczylo :-D Zobaczymy jaka jutro kupa będzie. Co do karmienia łyżeczka, czasem dawalam Synkowi kleik lyzeczka, zeby sprawdzić jak sobie radzi i dzięki temu dzis z brokulem było super, zero wypluwania, wszystko polkniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
A kaszka to kaszka. U nas po kaszce byla kupa ze sluzem wiec odstawilam. Dziewczyny, jestem taka zmęczona psychicznie... Jednocześnie ciesze się, ze mialam odwage ratować siebie i Synusia... Dzis bylam w reserved kids, jakie super rzeczy i niedrogie, kupilam dwie bluzy, koszule i czapke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Katalpa- mogę sie jedynie domyślać jak Ci ciężko ale teraz masz juz z gorki. Musisz zacisnąć zęby i iść do przodu. Czas leczy rany- to są święte słowa. Zaczynacie z synusiem nowe życie . A ja byłam w reserved Kids i tam nigdy nic nie bylo może się przejdę . Ja uwielbiam kupować ubranka jakiegoś p*****lca mam na tym punkcie Justyna- jak Lenka po nocce? Bylo strasznie? Niestety moje dziecko jest rannym ptaszkiem zazwyczaj 6 pobudka max 6:30 a dzis? 4:45:( Jestem z nas dumna-nasze forum daje rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Aleksandra - niby cala noc spala. Budzila sie tylko na jedzenie. Ale to bylo takie spanie na jedno oko. A od 4 to juz tylko cyc w buzi i to nie jedząc tylko jako uspokajaczek. No i gorączkę miała ca cala noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Justyna - ciekawe ile to potrwa. Moj po szczepieniu tylko więcej spi Dziewczyny w niedziele moja teściowa byla u mnie z opryszczka. Niby nie calowala po buzi Leona a calowala np po brzuszku przez ubrania itp. Nigdy nie myje rak gdy bierze dziecko:( a pewnie rękami sobie tam dotykala usta wczesniej bo mowila ze ja to drażni... Pare dni wczesniej calowala go normalnie po główce bo tego nie miala... A teraz patrzę a on na górnej wardze ma czerwona plamkę . Myślicie ze to opryszczka? U nas ciągle cos nie tak. Czytałam ze opryszczka jest groźna dla takiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Aleksandra, ja tez uwielbiam kupować Małemu ubranka, sobie nie kupuje, a jemu kolejna bluzke, czy bodziaki :-). Ja lubie takie "dorosle, męskie " ubranka, więc tam bez problemu. Przy okazji te ciuszki sa praktyczne, zadnych wiszacych kapturow, guzikow, które są nie w tych miejscach, gdzie trzeba. Moj Dziec znow spi jak zabity, od godziny 20 :-) Najgorsze jest to, ze odkad Mlody nauczyl się przewracac na brzuszek, to tylko tak chce spac. Ja go kładę na boczku, a on za 2 h na brzuch. Jak go przekrecam, to sie wybudza i denerwuje, jak pozwole na brzuszku, to zasypia od razu. Nie ukrywam, że trochę się obawiam, tyle się mowi o tym, zeby nie klasc tak niemowląt bez opieki. A ja często zastaje go z nosem w przescieradle, tylko boczkiem noska oddycha. No mowie Wam- cyrk. Aleksandra, moj tez wczoraj dostal taka krostke na gornej wardze, a tez go wszyscy caluja. Ja nie panikuje, przemylam octeniseptem i dzis juz nie ma sladu. Spróbuj :-) Justyna, wspolczuje, ja mam to szczęście, że pomimo życiowych gromow walacych mnie po głowie, moje dziecko daje mi duzo swobody i czasu na inne sprawy, ladnie spi, ladnie je, szczepienia przechodzi latwo... U nas brzydka pogoda, zimno i wieje, a wygląda na to, że będzie padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny :) U nas dzisiaj pogoda bardzo przygnębiająca. O 8.30 bylo -1, już nieprzyjemnie jest. Spacerki dopiero po południu jaj się trochę przyjemniej zrobi. Katalpa- rozwód to nie jest łatwa rzecz niestety- ja jestem z rozwalonej rodziny i pamiętam jak to bylo- ile stresu i nerwów i jakaś taka ulga jak się wszystko skończyło. Mam nadzieje ze u Was się obędzie bez większej walki i prania brudów bo to jest zupełnie niepotrzebne. Trzymam kciuki za Ciebie cały czas:) Synusia masz cudownego, pomaga Ci przetrwać ten czas swoim dobrym zachowaniem. Dzięki za info o kaszce i kliku:) bardzo pomocna :) poszukam jeszcze tutaj, jak się nie uda to na 1.listopada planujemy przyjazd do PL to sobie zrobie zapasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra ja z ubrankami mam ten problem ze dostałam tony ciuszkow od znajomych i głupio by było kupować skoro wszystko jest..ale i tak zawsze się staram coś wymyślic żeby kupić hehe- teraz mam fazę na piżamki:) bo to jedyne czego brakuje w tych używanych ciuszkach:) także zawsze jak gdzieś jestem to się za piżamkami rozgladam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jystyna jak tam dzisiaj coreczka po szczepieniu? Moja Hania tylko 1 dzień miała gorączkę, a potem już nie- chciała za to ciągle się przytulać i na rączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała w nocy budzi się 1 raz ok 2-3 i potem już ok 6-7 rano i wtedy juz razem wstajemy. Za to najpozniej w ciagu 2,5 godz od wstania robi sobie drzemke. Wyczilam ostatnio ze to jest super czas na ćwiczenia, bo podobno na czczo spala się tłuszcz :) wiec z rana co drugi dzień jadę z YouTubem hehe:) i mam wieczorem więcej czasu na inne rzeczy:) jakoś się trzeba zorganizować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×