Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość aska179
Katalpa rowniez polecam Tormentiol przy starszym dermatolog nam polecila i sie sprawdzal. Nasz Adasiek ma jakies gorsze dni a ja najwyrazniej jestem tym zmeczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
A my smarowalismy dupke sudocremem ale nie tym szarym tylko takim do codziennego użytku niunia miała wiecznie czerwona dupcie aż w końcu pojawiły się takie czerwone kropki w rowku. Od kad kupiliśmy puder problem znikł ani nie ma czerwonego ani tych kropek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Hej, no właśnie jest nas coraz mniej :-(. Z dupcia u nas juz ok, Maly się odparzyl, bo nagle zacząl robic więcej kup niz zwykle, zawsze robił jedna, a teraz 5-6. Dziwna sprawa, bo w diecie nic nie zmienione. Justyna, rodzice dowiedzieli się teraz dopiero. Aska, u nas tez gorsze dni, Maly spi dziś jak zając i ciągle marudny. U nas dzisiaj strasznie zimno, a odpalilam spacerowke. Synek od dłuższego czasu wydzieral się w gondoli, a ze nasz spacerowy kładzie się na plasko, to spróbowałam i bingo, wiecej widzi i jest spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Tatus odwiedzil Synka, od 40 minut nosi go i jedyne co potrafi to "mmmmmm", no nic więcej tylko " mmmmmm"... Boże, każdy dzień utwierdza mnie w tym, ze moja decyzja jest słuszna. Jeszcze tylko 20 minut... Hej Dziewczyny, nie opuszczajcie naszego forum. Zresztą dziwie się, tu się poznalysmy, razem przezywalysmy kazdy tydzień ciazy, a teraz tak się to rozplynelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja też sie dziwie, bo byliśmy tutaj a wiadomo bylo ze na facebooka nie kazda przejdzie:D ale ja tu zostaje:) Ja mam mega gorsze dni ! W nocy pobudek 5-6 w dzień ryczy. Zwalam na zeby bo dziasla napuchnięte. Sliniaki umoczone i po masowaniu przechodzi na max 15 min. Nie do wytrzymania jest. Chodzę jak śnięta w nocy budzi się co pól godzinki. A miałam taki luzik jedna pobudka a teraz ? No cos strasznego.a teraz grzeczne, pogodne dziecko. Mąż pomaga mi jak może. O 4 rano apogeum płaczu a ma na 6 do pracy. Mąż wyszedł o 5:30 do pracy Leo juz nie spal to szybko zupę zrobiłam, czekałam aż syncio pójdzie spać i zasnęłam razem z nim na łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Bawarka- a Ty co się nie odzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Aleksandra, to faktycznie masakra. A moze jakis inny zel na dziaselka by pomogl na dluzej, pamiętam jak moj chrzesniak zabkowal, przyjaciolka uzywala jakiegoś zelu, po którym byl spokój przez kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczkowa Mama
Aleksandra a macie gryzaki? U nas jeden ząbek widać tak jakby pół, ale do końca się nie przebił. Żel pomagał od razu ale na krótko. Za to trzymaliśmy jej na dziąsłach gryzak żelowy taki co się schładza w lodówce i to jej dawało ulgę. Katalpa podziwiam za odwagę, trzymam kciuki i wrazie potrzeby służę pomocą. Dziewczyny tormentiol może jest skuteczny ale zawiera boraks to pomyślcie czy warto...Tormentalum podobno ma podobno lepszy skład a to dwie różne maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Katalpa- a co to za maść miał Twój chrześniak? My mamy calgel Haneczkowa mama- mamy gryzaki ale on nie chce ich w buzi... Jedynie ten żel na chwile przynosi ulgę. No właśnie a jak mi się tylko wydaje, ze to zęby? Widac napuchnięte dziąsło i bialy jakby zabek który lada chwila miał sie przebić. A czytałam na forach innych ze niektóre dzieci tam maja i nagle staje to w miejscu i zabek wychodzi w późniejszych miesiącach. Dzisiejsza noc w miarę ale to i tak nie to co kiedys 2 pobudki w tym ta druga z płaczem i zasnal mi na rękach. W sumie co noc o 4 ten płacz. Ja smaruje pupę linomagiem zauwazylam poprawę on nie zawiera pantenolu i maly jakos lepiej to znosi bo bepathen i sudocrem go maja w skladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Haneczkowa, dzięki :-). Właśnie wyczytalam o tym kwasie borowym czy jak mu tam i się wstrzymalam, choć mama mowi, ze kiedys tylko termentiol się stosowalo. Ale poradzilismy sobie bephantenem i sudocremem :-) Aleksandra, to chyba byla Camilia. Pamiętam, że jak posmarowalysmy to spokoj kilka godzin. Ja mojemu kupilam taki gryzak juz teraz, bo ciągle ladowal paluszki do dzioba i teraz jak chwyci ten gryzak, to od razu do buzi. Dzięki temu moze przy ząbkowaniu będzie sobie tak radzil. Uspilam Synunia i pije kawke, jak wstanie może zbiore się na spacer, chociaz sil mi powoli brakuje na normalne funkcjonowanie przez to wszystko. Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa antosia
czesc dziewczyny czytam was ale sie nie udzielam co do odparzen to polecam wam krem penaten na odparzenia maz kupil mi go w niemczech ale i na allegro tez mozna kupic ,rewelacja !!! ja od narodzin malego stosuje kosmetyki tej firmy chusteczki, plyn do kapieli naprawde super. maly ma 4 miesiace i nie mial nawet czerwonej pupci POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Czesc Mamo Antosia, to moze zacznij się udzielac, bo nas tu coraz mniej :-). Ja jade na pampersie- i chusteczki i pieluszki. Wczoraj nawet kupilam taniej sleep and play niz active :-o Kupilam kiedys chusteczki dada, ale jak dla mnie sa nasaczone tylko woda zapachowa, a pampersy jakims plynem myjacym. Caly czas oczka myjemy sola fizjologiczna, tak nam w nawyk weszło, a polecam Wam plyn do czyszczenia mustela physio bebe, jest drogawy, ale ja przemywam nim tylko buźke, wystarcza mi na ok. 3,5 miesiaca. Do kąpieli mamy różne plyny, ale to moja "bania", sama lubie czesto zmieniać, więc Synkowi tez zmieniam :-) Ale u nas dzisiaj zimno, az po czapke musialam wrocic. Dziewczyny, jakie macie rekawiczki dla Maluchow, ja kupilam wczoraj w Smyku takie lapki bawełniane, jakby niedrapki,ale bardzo mu raczki w nich marzly. Gdzie kupic jakies fajniejsze, cieplejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Katalpa nie chcesz przejść na Facebooka? Możesz sie zalogować anonimowo jak Tulipka. Na fb duzo sue dzieje a przede wszystkim non stop wklejamy zdj naszych maluchów co robią:) Aleksandra a Tobie to nawet tego nie proponuje bo i tak odmówisz uparciuszku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczkowa Mama
I co dzis porabiacie z maluchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Dzien dobry :-) Moje dzieciatko zasnelo wczoraj o 8.30 i spi do tej pory! No cyrk :-) My to co zwykle, czyli spacerek, zabawy i potem jedziemy po kuzyna mojego Synka, a mojego bratanka i po babcie do pracy. Wera, nie, dziękuję. Ja się na tym nie znam i nawet nie chce się poznac. Jakoś mam awersje do tego typu portali. Zostaje tu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej, hej ;) my dzisiaj tez to co zwykle, spacer ogarnięcia domu i takie tam. Od poniedziałku pilnuje córke mojej siostry 3h dziennie, ale ona grzeczna jest,kochana i pomocna to nawet się ciesze, ze będzie z nami. Ma 4 latka nawet nie wiem kiedy to zlecialo. Dopiero co pamiętam jak moja siostra skurczy dostała porodowych heh a to już tyle czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Czesc dziewczyny, dawno mnie nie bylo, jakos na fb mi latwiej (to logowanie za kazdym razem mnie tu wkurza). Jak tam se spaniem w dzien Waszych dzieci? Mij Jasiek 3,5 m-ca ma zwykle 3 drzemki, usypia zawsze przy cycu i b. szybko sie wybudza :( czasem na noc zasnie bez cyca. Moj maz sie wkurza bo nie ma jak go uspic (smoka maly raczej nie chce), ja tez jestem tym zmeczona, malo w domu moge zrobic. Jak jest u Was? Zauwazylam ze Jasiek budzi sie od machania raczkami, Wasze dzieci to budzi czy nie? Z tej desperacji chce kupic taki spiwor na lovetodream.com nazywa sie swaddle up. A w ogole to dziwie sie ze nakrywacie dzieci koldra czy kocem. Przeciez jak sobie narzuci na glowe to koniec, po dziecku. Moj w nocy spi tylko w spiworku. Aleksandra (chyba) nie obwiniaj sie ze Twoj synek sie rozchorowal przez Ciebie, latwiej dziecko choruje jak jest przegrzane niz wyziebione. U nas wczoraj pierwszy raz czapka ubrana bo jest ponizej 15 st. a z rekawiczkami czekam az bedzie jeszcze mniej. Ja sama nosze tylko przy wielkich mrozach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja tez sie budzila od machania wiec teraz spi na brzuchu z monitorem oddechu zreszta starszy syn mial to samo, na plecach spi tylko w nocy jak biore ja do lozka ok 5 i czuje ze jestem blisko niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Nasz Adusiek (3,5 msc) w nocy budzi sie zazwyczaj 3 razy a bylo juz raz , idzie spac kolo 20 wstaje zazwyczaj kolo 8. W dzien 3 drzemki, jedna dluzsza taka z 2-3 h ale z przerwa na karmienie. Moj spi w spiworku w nocy ale w dzien przykrywam go kocykiem w sumie to on przytula sie do tego koca jak zasnie to tylko nozki przykrywam. A jak jest ze spacerami u Was? U mnie spacer wyglada tak ze go uspie kolo domy i moge gdzies wyjsc na godz dalej bo pozniej polezy chwile i juz mu nie odpowiada. I czy obracaja sie Wasze pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
ale się wkurzyłam już 2 posty mi wcięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
A wiec w skrocie, moj Leonek też spi w spiworku, ale rownież w rozku, ale ten rog co się nakłada na nogi wiadomo,że nie zakryje nożek, bo już duży chłop z niego, ale te bocznymi otulam, zapinam i tylko na same nozki kocyk, ale dosłownie same nozki ktore wystają okrywam. Co do pobudek w nocy to nawet się nie wypowiadam, bo juz mi się ryczeć chce, budzi się ok 24, a poziej co pol godziny, fajnie co? A tak płacze, ze tylko noszenie pomaga, no i co ja mam zrobić? W pon do laryngologa znowu, może te uszyska jeszcze chore, a może to są jakieś powikłania po antybiotyku?????plus te dziąsła napuchnięte robią swoje, ale te placz w nocy nie od tego, bo on się tak pręzy przy tym, krzyczy, ze ja swojego dziecka nie poznaje, on nawet w nocy głodny , jak spał ciągiem 6 godzin nie płakał tak jak teraz od pięciu nocy mniej wiecej. Po antybiotyku 2 dni anioł i się zaczęło moj się przerwaca, a teraz nauczył się,że podpiera nogi o lozko i podnosi pupe ciągle:) a własnie tylko w nocy taki płacz, w dzien smiejące się, gaworzące dziecko. A własnie dziewczyny, Wam też się zacina to forum? Czasem jak się zatnie, to na drugi dzien się naprawi, może warto założyc temat nowy, bo może od ilosci stron takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Co do przykrywania kocem. Ja przykrywam Lenke tak ze rączki ma nad kocem a koniec koca zawijam pod rożek ( śpi na rozku) i jest obrócona tak ze nóżkami prawie dotyka szczebelek wiec nic się nie stanie a co do tego częstszego budzenia się dzieci w nocy to jest to spowodowane tym, że nasze maluchy potrzebują więcej zjeść i dlatego jest więcej pobudek, tak wyczytałam gdzieś na internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dawno tutaj nie zaglądałam - Krzyś nie spędza już tyle czasu przy piersi co kiedyś, więc nie mam kiedy tutaj wpadać ani książki poczytać ;) Ostatnio opublikowałam na moim blogu taki wymyślony przeze mnie jadłospis dla mam karmiących, pomyślałam, że może którejś z Was się przyda: http://www.22kilo.pl/22-kilo/tygodniowy-jadlospis-mamy-karmiacej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Jutro szczepienie. Juz od tygodnia to przezywam eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Tulipka u nas tez bylo kilka takich nocy ze wybudzala sie od machania raczkami. Raz ja zawinelam w woombie ale chyba niedokladnie to zrobilam (spieszylam sie bo płakała) i i tak sie wygrzebala z tego :-) Ja zazwyczaj przykrywam kocykiem w taki sposob jak anett opisala - pod raczki. Chociaz ostatnio jak sie zrobilo zimniej to spi w spiworku, chyba ze usnie zanim ja zdaze tam wlozyc. Aska u nas na spacerze jesli nie spi to tak do godziny jest spokojnie, pozniej zaczyna marudzic bo chce sie obrocic na br***** w gondoli za malo miejsca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Cześć Kochane, Piszecie o przykrywaniu. Moj Syn od początku spi pod kocem, przykryty aż na ucho, ale ja jestem z tych mamus, które śpią jak zajace na miedzy i pilnuje go, zamiast się wyspac :-). Spimy z Młodym w jednym pokoju, więc słyszę nawet jak noga poruszy. Ja dopiero się klade, za mną mega intensywny dzien- wysprzatac 300 m chalupy, to jakas masakra, nie wiem jak mama to ogarniala, zanim się wprowadzilismy... :-) Dziewczyny, po raz ostatni Was proszę, udzielajcie się tu, ja się nie loguje, podpisuje się tylko pod postem, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
U nas tak: Wczoraj zaprosiłam teściów na obiad i teściowa tak "wypiescila" Leosia ze nie spal w dzień nic a zawsze spi raz 3 godz. Wiec wieczorem juz byla masakra marudzenie na maxa, 3 razy podchodził do spania:( ale za to jedna pobudka. I u nas tez pupa jak ogień bo mój Leosiek niby robi kupę 2 razy dziennie ale za to takie baki wali z kleksem i zawsze cos tam na pieluszce jest. Dziewczyny ja nawiedzona jestem jakas bo juz wymyśliłam co kupie synkowi pod choinkę. Centrum zabaw kosztuje 320zl wczoraj teściowa mowila ze się dolozy i moja mama tez. Jakie kochane babcie:D ponoc to może zastąpić kilka zabawek. Wiecie co? Po tej ciąży uplawy mi się nasilily . Justyna- daj znac jak coreczka po szczepieniu! Trzymam za Was kciuki! A i kupiłam synkowi w lidlu dres welurkowy i sweterek cieply bo byly w gazetce polecam. No i w Lidlu czasem naprawde się opłaca lubię te ubranka Lupilu:) a co do rękawiczek to mam zwykle bawelniane takie większe niedrapki a na zimę dostałam od kogoś polarkowe grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Oczywiście juz się forum zacięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Katalpa daj znac jak Twój synuś spal tej nocy? Czy znowu tak dlugo? Mam Ci zazdrościć?:P Bawarka odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×