Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość AleksandraJL
Tsh mam 3,280 a norma jest :0,270-4,200 i to jest za duzo jak na ciaze. Mialam z tym problemy ale ostatecznie endokrynolog wykluczyl chora tarczyce. No i jednak cos powrocilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Ja nie mialam robione TSH tylko TSH 3 generacji to jest to samo i mialam podany wynik z surowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WEra 33
Przeciez masz w normie, u mnie jest skala 0,340-5,6 i mam 0,483. I mialam zero komentarza ginekologa w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Nie doczytalam myslalam ze masz 0,32 itd . Tzn niby norma ale za duzo. Ja bym sie nie denerwowala, najwyzej dostaniesz bezpieczne leki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Bedzie dobrze... Duzo kobiet przyjmuje w ciazy hormony. Nie chce sie za nastawiać bo na pewno jest wszystko w porządku , a jak nie to leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
AleksandaJL ja mam niedoczynnosc tarczycy, i w ciazy to normalne ze tsh podskakuje, bezpiecznie jest miec 2,0 jesli chodzi o starania o dzidzie, dostaniesz Letrox i sie unormuje;)) ja caly czas biore i z dzidziusiem ok;))) a biore 100, spokojnie bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Aleksandra moja koleżanka całą ciąże była na hormonach bo miała dużą niedoczynność tarczycy i dziecko urodziło się zdrowe jak rybka. teraz ma prawie dwa latka i już pięknie mówi. Także głowa do góry. Cybexy owszem fajne ale właśnie bezpieczne na isofix a nie każdy go w aucie ma. daltego maxi-cosi w tej kwestii są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
isofix nie jest w aucie, to jest komponent do nosidła , które montuje sie na stałe aby nie przeprowadzać pasa stałe. Tylko cena isofixa jest taka jak i fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Aleksandra nie stresuj się, moja siostra też brała w ciąży leki na tarczy e i wszystko było ok. Ja teraz też miałam problemy z TSH tylko ze ja miałam bardzo niskie ale wszystko się unormowalo. Wszystko będzie dobrze, nie martw się. Ja właśnie wróciłam po wizycie i też nie dowiedziałam się na 100 % kto tam siedzi w brzuszku. Tzn. ostatnio lekarz powiedział ze dziewczynka a dzisiaj nie dało się zobaczyć bo byla ułożona tak jakby 'na siedzaco'. Także muszę poczekać jeszcze miesiąc do następnej wizyty. No i na następna wizytę muszę już zrobić krzywa cukrowa. A Wy dziewczyny jakie macie badania robić? Coś oprócz morfologi i moczu wam zlecają lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mania mój na tą wizytę zlecił mi tylko mocz i morfo. Też się zastanawiam czemu nie zleca mi już zrobienia innych badań. Może teraz na tej wizycie coś wiecej zleci mi do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Lv zeby przymocować baze isofix musisz mieć w aucie specjalne łączenie w siedzeniu, także isofix do każdego auta nie pasuje. W moim akurat tego łączenia nie ma, zrobienie go mija się z celem chociaż taka możliwość jest, dlatego szukam fotelika który mocowany jest typowo na pasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja tez mam mocz i morfo. Nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Dzieki dziewczyny, za dobre słowo. Macie rację, duzo kobiet to przechodzilo, dobrze,ze mi o tym napisalyscie:) bedzie dobrze. Wiecie jak to jest, jestem kompletnie niedoświadczona... A kupujecie juz resztę? Np przewijak wanienke, laktator, sterylizator smoczki butelki???? Czy na razie tylko ubranka. U mnie łóżeczko juz stoi o chce kupic z allegro taki zestaw gdzie jest kolderka, poduszka, poszewki, ochraniacz na szczebelki... I myslalam o baldachimie, ale to chyba niepraktyczne, co?? A będziecie miały kolyske? Błagam Was piszcie więcej o wyposazeniu:). Moja kruszynka od rana daje znac o sobie, piękne uczucie. Na pewno będzie zdrowiutkie moje kochane maleństwo. Moj facet to juz oszalał co chwile cos kupuje. I napiszcie jeszcze czy to prawda, ze te pajacyki sa niepraktyczne bo kupilam trojpak i ciotka mi mówi,ze ani razu nie ubiorę. Tak samo body, bo bedzie wystawal kikut z pepuszka... I lepiej kupować ubrania większe niż 56cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
AleksandraJL nie pamietam dokladnie jak to bylo z pepkiem (raczej odpadl po paru dniach smarowany chyba octaniseptem w gaziku; niektorzy mowia zeby nic z tym nie robic ale wtedy to dluzej trwa). pamietam ze w pierwszych miesiachc ilosc body ktora dziennie 'szla' byla zatrwazajaca! kupilam sobie duzo i jeszcze dostalam i bylam pewna, ze tego nie przenosimy a tymczasem dziecko zalatwia sie do 10 razy dziennie i zmieniasz body srednio co drugi raz. wiec DUZO body! :) i lepiej wiecej na 62 i 68. pajacyka zawsze ubieralam na noc. teraz jest ponoc duzo ubranek zapinanych z boku a nie zakladanych przez glowe. pare lat temu mialam tylko 2 takie body i moj maz tylko te chcial ubierac :) mysle ze na lato troche krotkich rekawkow i rampersow (takie spiochy z krotkimi rekawami i nogawkami) ale tez dlugich. nigdy do 2-3 lat nie kupowalam dziecku jeansow, koszul czy innych miniaturowych wersji ubran doroslych - jest to kompletnie niepraktyczne i niewygodne!!! (nawet jesli slicznie wyglada), dopoki synek nie siadal nie kupowalam tez bluz z kapturem bo kaptur przeszkadzal. jesli chodzi o reszte wyprawki to ja mam po starszym ale nie wszystko bo juz troche lat minelo. bede sie wybierac na zakupy typu smoczki, butelki, wozki etc ale mysle ze dopiero na wiosne. potrzebna jest fajna mata i bujaczek ( bujaczek tak od 2-3 m-ca) zeby malucha odlozyc i karuzela do lozeczka, jest szansa ze sie zajmie na kilka chwil (choc to tez raczej pozniej ale trzeba przyzwyczajac). RUTYNA to podstawa - stale pory karmienia, spaceru i spania. w zasadzie w rytm wskakuje sie min. po miesiacu a nawet po trzech ale warto. polecam tez super ksiazke 'W Paryzu dzieci nie grymasza' i niektore fragmenty ksiazki T. Hogg 'Zaklinaczka niemowlat'. Mnie bardzo te ksiazki pomogly (jeszcze 'Pierwszy rok zycia dziecka'). Szczegolnie nt. karmienia bylo pomocne (nt. spania troche mniej), kolezance pomogly 'odwrocic' dziecka z nocy na dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
No ten leżaczek bujaczek to dobra sprawa, dziecko nie będzie przeciez ciągle w łóżeczku lezalo i o macie tez myslalam. Karuzele koniecznie chce nam kupic moja mama Fisher price z projektorem. O reszcie nie mam pojecia, jakie smoczki , jakie butelki, jakie pampersy nie przeciekają. I mass racje co do strojenia:) dziewczynka ladnie wyglada w takiej sukieneczce ale chłopczyk w dżinsach i Np w kamizelce koszuli i nie daj Boże kaszkiet i muszka. Maly chłopiec to nie dorosly mezczyzna i na pewno musi byc to niewygodne. Trzeba kupic skarpetki, niedrapki, czapeczki. Ponoc normalne śpiochy sa bardzo dobre i te rampersy o których pisalas super sprawa. Dobry czas na rodzenie dzieci sobie wybralysmy- cieplutko bedzie:) przelom wiosny i lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Masakra ile rzeczy jest do kupienia. Najgorzej jest ryzykować, i kupować no wszystko dla dziewczynki ,znam mnóstwo przypadków ze przy porodzie była niespodzianka i był chłopak . Najgorzej było z różowymi wózkami, hehe ja staram sie kupować raczej nie stawiając na płeć ,ale teraz jest juz straszny podział jak kolory, wzory, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
" nigdy do 2-3 lat nie kupowalam dziecku jeansow, koszul czy innych miniaturowych wersji ubran doroslych - jest to kompletnie niepraktyczne i niewygodne!!! " Wlasnie to jest to co pisalam wczesniej. Nawet jak sukienke sie kupuje to tez zeby byla wygodna. Duzo tez jest ubranek z aplikacjami , od wewnatrz podszyte siatka zeby dziecko nie urazalo, otoz ta siatka lubi podczas prania sie zsunac, odpasc i trzeba ja spowrotem przyprasowac. A czesto sie lubi zgubic, i wtedy takie body jest bezuzyteczne, bo nie ubierzemy dziecku cos co go drapie. Pozatym taka siatka doklada nam roboty bo trzeba jej non stop szukac podczas prania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
tulipka32, wg mnie w obecnych czasach wreszcie nastala moda na wygodna odziez, nawet dla doroslych sa modne dresy glamour, dresowe tuniki, dresowe sukienki, a przy tym eleganckie, nie typowo sportowe na silownie. Jak moj syn byl mlodszy a ma 3.5 lata to jeszcze takiej mody nie bylo. Dresy to byly typowe pumpy z bluza a'la adidas albo nike. Teraz np w zarze wiekszosc spodni dla dzieci od roku w zwyz jest dresowa i pasuja nawet do eleganckiej koszuli.Pozatym moj ma ponad 3 lata i jeansy ubral raz (jeansy ktore sie rozciagaja, sa wygodne) i tak leza sobie w szafie:) Innymi slowy nawet starszyzna nie chce chodzic w sztywnych gatkach i bluzkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Ladyvader tez mnie przeraza ile rzeczy trzeba zakupic. Ja z racji ze mam doswiadczenie, nie bede szalec z zakupami. Dziecko bedzie lezec w domu caly dzien, nie musi byc wystrojone jak do przedszkola albo szkoly. Moze nawet byc zawiniete w pieluszke tetrowa i tez sie obedzie. Nie ma spinki. Jakies dwa zestawy na wyjscie i do lekarza trzeba miec. A wlasnie wiecie o tym ze juz po porodzie w szpitalu kaza Wam wypelnic do ktorej przychodni bedzie a wiec do ktorego doktora pediatry z nfz bedzie chodzic Wasze dziecko, to jest b wazne. Bo szpital tam przesyla cala dokumentacje (ew samemu mozna zawiesc).I z tej przychodni tez przyjdzie polozna na wizyte sprawdzic w jakich warunkach dziecko zyje, czy ma dobra opieke itd. Ale najwazniejsze jest znalezienie dobrego pediatry bo bedziemy czesto go odwiedzac, szczepic itd Takiemu niemowleciowi non stop cos dolega wysypki, infekcje, skazy, kolki, biegunki, zaparcia, ciemiaczka, pozatym pediatra ocenia rozwoj dziecka, czy jest on prawidlowy, ew kieruje dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Wlasnie przypomnialam sobie liste niezbednikow: - podgrzewacz do butelek - b przydatna rzecz, o ktorej w nocy nie wstaniemy zawsze woda bedzie gotowa w odpowiedniej temp. zaoszczedzi to nam stania przy mikrofali, gazie, piecu itd i sprawdzania na rekach o 2 w nocy czy ta woda jest ciepla czy moze za goraca i trzeba studzic pod kranem. Taki podgrzewacz moze stac nawet obok lozka, wrzucamy tam mleko kaszke i juz dziecko pije. I lepiej kupic drozszy bo nam bedzie na pare lat potrzebny. - TERMOMETR - najlepiej chyba bezdotykowy tylko ze jest drogi, jak znacie jakis dobry to dajcie znac, sama musze taki kupic. - Odciągacz Na Katar Do Odkurzacza - genialny wynalazek bo sa jeszcze takie co trzeba samemu dmuchac, tych nie polecam. o cos takiego: http://allegro.pl/katarek-aspirator-odciagacz-na-katar-do-odkurzacza-i4848862698.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie wydaje wam się ze przesadzacie?? Dopiero jest styczeń matko kochana! to nie jest PRL że trzeba walczyc o towar... Ja mam termin na 26 czerwca i nie kupiłam jeszcze absolutnie nic! Przyjedzie wiosna zaczne mysleć.. a i tak 90 % zakupów zawsze robię przez internet... Nawet nie wiem i nie chce wiedziec jaka bedzie płeć mojego dzieciątka bo po co? Cieszę sie ciążą i tym że i ja i dzidzius jestesmy zdrowi, mąż jedynie sprzedaje auto żeby kupić większe ale to faktycznie może potrwać ale butelki czy ubranka.. łóżeczko?? Paranoja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu ale nikt nie mówi ze trzeba to kupić juz teraz. dziewczyny pewno robią sobie listę zakupów i chcą to jakoś rozplanować bo wiadomo, ze wszystkiego na raz się nie kupi bo wyprawka dla dziecka troche kosztuje i trzeba to rozsądnie zaplanować. Zwłaszcza jesli to pierwsze dziecko i trzeba wszystko kupić. Ja gdybym nie dostała większości rzeczy od sióstr to też pewnie bym sięe zaczęła pomalu za niektórymi rzeczami rozglądać. a poza tym od tego ten temat jest, żeby się podzielić swoim doświadczeniem z osobami mniej doświadczonymi, żeby się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja nie uważam tego za paranoje, bo termin terminem, a wiadomo,ze jest roznie, mam termin na 9 czerwca a moze urodzę na poczatku maja . Oczywiscie kazdej życzę (sobie również) porodu w terminie ale jak wiecie jest roznie. Łóżeczko kupilam używane, bo miałam okazje , sa super promocje można sie oblowic. I piszemy tylko o wydatkach. Zadna z nas nie napisala, ze leci do sklepu juz wszystko kupic. Ja napisalam co jest potrzebne i pytam o to doświadczonych mam. Zreszta póki co zakupy sprawiają mi przyjemność i moge spokojnie duzo chodzić a pozniej? Raczej sapanie i bol nóg. W maju juz chce miec wszystko gotowe... Zastanawialyscie sie nad szkola rodzenia? Ja chce sie zapisać, bo słyszałam ze polozne oprócz tych wszystkich ćwiczeń dają praktyczne rady, mówią co potrzebne. Dla mnie takie rady sa bezcenne tak jak te od Was tu na forum . I bardzo proszę tez o napisanie wyprawki dla mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja mam stale problem, byłam juz w szpitalu , przed drugim razem sie wymigalam , ale nigdy nie wiem kiedy sie cos wydarzy , to jest argument to szybszych zakupów , po drugi nie odczuwa sie na kieszeni aż takiego ciężaru kupując selektywnie , nie mowię o zakupach w styczniu , ale napewno nie zostawię ich na maj. Poza tem rozumiem dziewczyny, jest masa wyprzedaży. Ja osobiście wole mieć czas na zakup droższych sprzętów jak właśnie wózek, czy nosidło. Trzeba przymierzyć do siebie takie rzeczy, wiec w moim przyspdku zakupy przez internet odpadaja. Jeśli chodzi o inne d**erele napewno może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Jutro odbieram wyniki i od razu do lekarza... :) ugotowalam dzis gar zupy pomidorowej , uwielbiam ta zupę. Zjadłam juz 3 talerze, a zawsze jemy wspólnie ale od dzis jestem na zwolnieniu i nie będę czekać do 16:) lekarz dal mi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
To prawda, kupic to wszystko na raz to spory wydatek. Lepiej kupic co miesiąc cos i powoli niech lista maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Pozatym przy kupowaniu hurtem na raz mozna kupic mase niepotrzebnych rzeczy. I druga sprawa ze w 8 i 9 miesiacu czlowiek czuje sie ociezaly, zawsze cos przytyje i ciezko bedzie juz tak biegac. A ja mam pytanie do mam co maja juz jedno dziecko, jak zamierzacie to rozplanowac, maz bierze urlop na czas porodu, czy do dziadkow pojedzie? Bedziecie wczesniej gotowac jakies obiady i zamrazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Aha jakbyscie widzialy gdzies promocje na pampersy (firmy pampers) w rozmiarze najmniejszym 2-5kg, i potem nastepne to dajcie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 2 synów 11 i 8 lat na czas porodu pójdą do dziadków potem mąż ma zaplanowany urlop. Jak urodziłam 2 dziecko nie gotowałam na zapas tylko na bieżąco a jak dziecko miało kolke i musiałam je nosić to mąż przytulał i nosił dziecko a ja robiłam obiad a jak musiałam ja być przy dziecku to mąż gotował. Noworodka nie trzeba bujać i nosić przez cały czas . Jak dziecko śpi to mamy czas na ogarnięcie mieszkania i na gotowanie przecież to nie musi być codziennie obiad z dwóch dań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×