Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość June15
Mania1989 to Twoja pierwsza ciaża? Slyszałam że przy kolejnych ciażach czuje sie ruchy dziecka wczesniej, przy pierwszej około 20 tyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ladywawer denerwujesz sie bo nie wiesz jak z lozyskiem? Tez mam jutro wizytę ma mieć jakieś badanie ale nie wiem jakie chyba cytologię (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Tak , właśnie tym :( wizyta dopiero o 16. Daj znać Wera po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Powodzenia dziewczyny na tych badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
June to moja pierwsza ciąża ale ruchy czuje juz wyraźnie. Sama się dziwilam ze tak wcześnie ale jestem pewna ze to są właśnie ruchy. Dziewczyny powodzenia na wizytach, na pewno wszystko bedzie dobrze. Ja też się zawsze stresuje przed wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ale miałam noc :( nie wiem czy dopadła mnie kolka nerkowa czy rwą kulszowa ale nie byłam w stanie odwrocić sie z jednego boku na drugi. Czytałam fora to częsta dolegliwość :( na szczęście dziś ta wizyta poproszę o usg nerki i sie dowiem ... 3 majcie sie tez dziewczyny. Dam znać po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
No dajcie znac obowiązkowo co i jak :) wszystko bedzie dobrze, nasze bobaski zdrowe i my szczęśliwe :) Mnie okropnie boli kość ogonowa i lewe biodro, nie moglam sobie miejsca znalezc w pracy nie jestem w stanie tyle siedziec i urwalam sie juz. Oby jutro bylo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettte111
Czy jest ktoś z okolic Limanowej???ja dzisiaj zaczęłam 20 tydzień i przytyłam już około 5kg....ale to chyba w normie...w I trymetrze czułam się super, nie wymiotowałam więc efekty są. Brzuszek widać ale jak dla mnie to nie taki typowe ciążowy tylko taki po prostu jakby przytyła... Na wizyte idę za tydzien w poniedziałek...dzisiaj byłam zrobić badania: anty HCV, HsbAg, VDRL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kończe 16 tydzień a mój brzuch jest bardzo duży jak na ten okres... Fakt że ciagle walcze z zaparciami i wzdęciami... Na brzuchu mam oponkę z tłuszczyku której nie miałam nigdy i to mnie przeraża bo nie wygląda to na brzuszek ciążowy a raczej jakbym przytyła sporo a waga pokazuje jak do tej pory 2 kg na + Ruchów dzieciątka jeszcze nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja juz po wizycie, wszystko w porzadku. Poprosilam ja o L4 od lutego i wiecie co mi powiedziala? Ze da mi L4 ale musze chodzic na wizyte co 2 tyg, bo ona na miesiac L4 nie moze wystawic tylko na 2 tygodnie maks. Skoro daje mi L4 to jestem osoba chora i musi mnie kontrolowac wiec i wizyta co 2 tygodnie. A to oznacza koszt wizyty u prywatnego ginekologa razy 2 na miesiac tylko po to zeby dostac L4. Jak bylam w 1 ciazy to gin sie sama spytala czy chce L4, wypisala na miesiac i co mies bylo przedluzane razem z wizyta az do rozwiazania. Czy Wy tez tak macie? Moze jakies przepisy sie zmienily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LV
Ja ze względu na problemy , które miałam od początku na l4 jestem od listopada., a wizyty mam co miesiąc .... Nie sadze ze to kwestia przepisów a chyba widzimisiow ale mogę sie mylić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mancia mm
u mnie daje 4 tygodnie zwolnienia chyba chce zarobic ale w sumie co bedzie co dwa tygodnie badac chyba ze tylko usg zrobi bo badac tak dokladnie to chyba nie mozna az tak czesto ? moze bedzie liczyla mniej? dziwne to troche ...albo sie przestraszyl po tym programie w tvn uwaga o lewych zwolnienich :P a tak to ma podkładkę ze jest choroba wiec dalej leczymy i jest podstawa do l4.... ale to tylko gdybanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wystawiane masz co miesiac z zachowana ciagloscia tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyprawka przyszłej Mamy! koszule CIĄŻOWE, do PORODU i KARMIENIA od 19,50 PLN! Staniki CIĄŻOWE, do KARMINIA od 10 PLN! Przedłużki do staników standardowych na okres ciąży od 3,99 PLN! Szczegóły: www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Ja zazwyczaj dostawałam L4 na 3 tygodnie. Raz mi się zdazylo ze miałam na miesiąc ale to był okres miedzyswiateczny i inaczej się nie dało. Dziewczyny a ile placicie za wizytę prywatna? Ja w Krakowie place 120 (za wizytę + USG) i w Bochni tak samo płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja płace 150zl z Usg itd i za to ze odbierze telefon jak trzeba. Uwazam ze jak na Chrzanow to duzo i teraz te problemy z l4. I nie wiem co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zwolnienie na miesiąc i co miesiąc kolejne . Na zwolnieniu jest napisany kod choroby czyli ciąża. To nabijanie ludzi w butelkę też tak miałam i zmieniłam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam l4 na miesiąc bez problemu, u lekarza do którego najpierw chodziłam płatnie (100 zł za wizytę w Gdyni), a do którego udało mi się teraz chodzić na NFZ, też w prywatnej przychodni. z mojego l4 wynika, że powinnam praktycznie cały czas leżeć, więc zmuszanie mnie do wizyt raz na dwa tygodnie byłoby bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Lv jak po wizycie u ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja mam co miesiąc ciągłość. Na wizycie wszystko ok, ale prawdopodobnie mam piasek w nerce stad ten bol :(. Od przyszłego miesiąca tez przechodzę na prywatne badania , zobaczymy jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
A czemu na prywatne przechodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mnie lekarz juz na ost wizycie pytal , czy chce maiesiac zwolnienia- lekarz państwowy. Wiec to nie jest nowy przepis,ze co 2 tyg. Chce sobie dorobić i tyle. Macie jakies sposoby na niestrawność??? Odbija mi sie nieprzyjemnie, zgaga dokucza, brzuch wzdęty, czuje sie pelna... Jem jabluszka , pije kefiry, duzo plynow a jest mi tak ciężko. Juz leże w łóżku, czekam na " m jak milosc":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jestem wciąż podminowana tym l4 wyglada na to ze chyba zrezygnuje z mojej ginekolog Ja rozumiem ze ciąża ważna rzecz bo człowiek wyciągnie te pieniądze i przeznaczy na wizytę ale bez przesady, jeszcze jej mowię ze moge przychodzić po samo l4 co 2 tyg a ona "ze nie moze tak, ze musi byc normalna wizyta". A nic mi nie jest i nie potrzeba mnie badac co 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
ja chodze osobiscie na kase chorych;) trafilam na cudownego doktora!!!;))) i na poczatku rzeczywiscie l4 dostalam na 2 tygodnie drugie na 3 a teraz na miesiac juz;/ wolalam chodzic czesciej bo widzialam Tomaszka czesciej;) a tak to mi sie dluzyyyy strasznie;) no i widze ze coraz czesciej dzieciaczki robia psoty i z chlopaczkow na dziewczyny sie zamieniaja;))) no u mnie niby chlopak;)i tak sie juz szykuje ;) zbieram ciuszki itp. ruchow nie czuje jeszcze ale to gdzies 18 tydzien wiec jeszcze chyba czas;)czy jest ktos z lubuskiego?? okolice Zielonej Gory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Dziewczyny chyba mam kamień na nerce :( muszę iść gdzieś na usg , żeby dokładnie mnie ktoś zbadał , do szpitala napewno nie pójdę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Lv moja siostra tez miala kamienie, bolalo ja,do tego stopnia ze z pare razy byla w szpitalu na patologii ciazy. Ginekolog kazala jej pic duzo wody chyba Jana (tu sie dopytaj) i jej przeszlo. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv
ja też pije dużo wody i biorę leki, nie pójde się zmaknąc do szpitala choćby nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra ja ostatnio miałam zgagę po soku z kartoniku. Odstawiłam całkowicie soki z kartonika i mi przeszło, chociaż czasem coś mi tam doskwiera. pewnie nie da się całkowicie wyeliminować problemów z żołądkiem, takie uroki ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Kobietki , proszę poruszmy jeszcze raz temat wózków... Ja zmieniam zdanie co tydzień. Chce wózek , który ma duza gondole, byliśmy zdecydowani na Jane ale jest malych gabarytów moj facet z nim wygladalby jakby pchal wózek dla lalek. Oglądaliśmy juz tyle wózków i NIC. Teraz moj J wymyślił ze chce wózek emmaljunga super nitro , który kosztuje tyle co moja mala renówka. Na to nie mozemy sobie pozwolić , ale jest jeszcze emmaljunga taka klasyczna ale on nie chce słyszeć o wozku klasycznym i taka mam z nim batalie . Wiem ze jeszcze duzo czasu ale mnie juz szlag trafia... Na co Wy zwracacie uwagę najwieksza przy wyborze?? Chce zeby nasza dzidzia miala duzo miejsca i nie odczuwala nierówności na drodze...pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Lv bylam na usg? Jakie sa objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×