Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gkkkkkkkkość
prenatalne i połówkowe to nie to samo ? miedzy 20 a 24 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cytologię miałam w 7tc. Wyniki na szczęście w porządku. Wizytę następna mam w 22tc wiec pewno to będą moje 'polowkowe'. A jutro zaczynamy 19tc. Nawet nie wiem kiedy to zlecialo :) chociaż z jednej strony to strasznie się ciągnie a z drugiej to już przecież polowa za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha89
Ja połówkę będę mieć dopiero 5 lutego, wczoraj wieczorem mój mężuś poczuł pierwszy raz maluszka aż uwierzyć niemogłam bo w poprzedniej ciąży poczuł dopiero po 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja wizytę mam 7 lutego i wtedy będzie połówkowe. Na prenatalne dopiero pewnie lekarz na wizycie mnie zapisze. Mi się strasznie ta ciąża ciągnie, pierwsza minęła jak z bata strzelił a teraz dłuży się i dłuży. Chciałabym być już na finiszu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Prenatalne po 20 tyg. to połówkowe, albo mnie poprawcie? Ja idę jutro i powiem Wam, że się już denerwuję. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie ok. Ja też jakoś na początku miałam cytologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie nie miałam na początku cytologi, a teraz kończy mi się 20 tydzień i nie wiem czy można teraz to badanie robić. Minął mi prawie rok to by było dobrze zrobić. A co do maluszka, to kopniaki już czuję troszeczkę. Za to kilka razy dziennie je słyszę (mam detektor tętna płodu) i sobie podsłuchuję fikołki i serduszko mojego malucha. Przytyłam ok 3 kg, ale brzuch mam już spory. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
ja mialam niby dzis polowkowe;) bo za 4 tygodnie jak pojde na wizyte bede 24;) a prenatalne to w innym calkiem gabinecie, specjalistyczne juz badania,przez usg ale na lepszym sprzecie;) ja na prenatalne jade do innego miasta wiec to chyba nie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to nie wiem jakie to są połówkowe. Myślałam, że dokładne usg w połowie ciąży. Jak poprosiłam lekarza o wizytę na prenatalne, to mi powiedział, że na zwykłej wizycie będzie robił mi dokładne usg z dokładnym obejrzeniem narządów i to jest coś podobnego. Oczywiście prenatalne, na usg 3D ma o wiele większą jakość i można więcej zaobserwować. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Aliszon mi tez sie dluzy ciąża, a w 1 tak nie miałam, dopiero 19 tydz a gdzie tam do końca, pierwsze 3 mies to jakby rok trwały, jak byłam na 1 prenatalnym to czułam sie juz w zaawansowanej ciazy, tez tak masz? Z 1 strony jest ok bo moge wypocząć, 1 dziecko juz ma prawie 4 lata, a z 2 juz bym chciała sie moim maleństwem zajmować, moc napić sie piwa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na połówkowym lekarz ogląda wszystkie narządy i może wykryć wady serca itd. Ja przytyłam dopiero kilo☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
no to jest pewnie to samo;) tyle ze pod ultrasonografem, ja ide na prenatalne na 4d, wiec i zdjecie do albumu bedzie ladne;)))ja od pierwszej wizyty 2,5 kilo;)) wiec nie ma tragedii;)) myslalam ze bedzie gorzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Wera33 też tak mam jak najbardziej. Tez mi się zdaję że już z rok w tej ciąży chodzę. Mam nadzieję że teraz druga połowa zleci szybciej. Tzn na pewno będzie szybciej bo na pewno 40 tygodnia nie doczekam:) więc i tak druga połowa minie szybciej niż pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się niestety dłuży, a już bym chciała mieć maleństwo przy sobie. Od maja będę już do końca w szpitalu więc torbę muszę też wcześniej przyszykować. Przed szpitalem niczego wcześniej nie szykuję. Mąż się tym zajmie. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Nietypowa mamo a dlaczego od maja już bedziesz w szpitalu? Ja torbę planuję spakować w kwietniu. Na początku czerwca naszykuje już pościel do łóżeczka. Wypiorę wkład wózeczka i fotelika i naszykuję mężowi ubrania dla mnie do wyjścia ze szpitala i dla małego i fotelik oczywiście. Łóżeczko będzie składał Mężuś z Córcią jak już malutki sie urodzi i będziemy mieli wracać do domu. Szafkę z ubraniami dla Niunia znając żucie naszykuję już w kwietniu, maju. W marcu planuję już wszelakie zakupy d**ereli dla mnie do szpitala typu majtki jednorazowe lub biustonosze do karmienia i wszystkie rzeczy potrzebne dla małego w domu i w szpitalu. Pieluszki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka aliszon. torbe juz w kwietniu? ja to nawet jeszcze o tym nie myslałam... boje sie tych połówkowych.. zwłaszcza ze teraz kumpela do mnie dzwoniła i powiedziała żebym lepiej sie umówiła na dokładne usg do wiekszego miasta i specjalisty bo jak beda jakies wady to moja ginekolog ich nie zobaczy a lepiej dmuchac na zimne... i juz mnie zestresowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla siebie rzeczy będę miała już w szpitalu przygotowane (biustonosz do karmienia, majtki jednorazowe itd), a dla malucha... Wszystko mam z poprzedniej ciąży, niestety nigdy nie używane. A co do szpitala, to idę właśnie z powodu poprzedniej ciąży. Pod koniec będę pod ciągłą obserwacją. Co do badań, to dużo rzeczy lekarz może zauważyć nawet na zwykłym usg, ale badanie na usg 3D nigdy nie zaszkodzi. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie chce robic 3d.. przeciez i tak zobacze dziecko po porodzie.. a tak naprawde nie widze różnicy w tych 3d od różnych osób. dziecko jak dziecko...wole te pieniadze przeznaczyc na wyprawke, a to pierwsze nasze dziecie wiec troche rzeczy potrzeba;) a do szkoły rodzenia idziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
Z racji ze to moje 2 dziecko stwierdziłam ze jakas wiedzę posiadam i nie chodzę do sz rodzenia Ale słyszałam ze sa b przydatne Nietypowa mama masz zagrożona ciąże jesli nie chces nie musisz o tym pisać? Aliszon czemu piszesz ze 40 tyg nie doczekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja juz miałam tyle tych Usg ze idę na normalne polowkowe jak tu ktoś napisał do większego miasta do Feminy do katowic, i mi to wystarczy. A ile te 3 d czy 4 d kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy pewnie gdzie ale ja słyszałam że w okolicach 200, 250 zł. ale powiedzcie mi czy to cos wnosi nowego do wiedzy o dziecku. no fakt widac buźke ale czy pod kątem medycznym jest tak istotne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja zamierzam chodzić do szkoły rodzenia:) najbardziej zależy mi na praktycznych poradach i rozmowach z poloznymi:) ja mam pytanie czy Wasze maleństwa tez tak szaleją w brzuszkach??? Moje jak zacznie wariować to 20min czuje ruchy:) i tak co poltora godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje własnie teraz wariuje:) jestem w 21 tc. lubi wierzgac w nocy i mnie budzi, i własnie tak ok 13. potem to wieczorem ok 19. chyba juz zaczynam powoli znac jego charmonogram dnia;p ja tez bym chciała do szkoły rodzenia, może nie na wszystkie zajecia bo dojezdzac 40 km co tydz tez nie lezy nam za bardzo. ale napewno na te ważniejsze lekcje pojade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Wera33 u nas 250 kosztuja, ale ja mam za doarmo bo dostalam skierowanie, ponoc lekarze prowadzacy juz daja ze to niby norma.wiadomo ze jak sie chodzi prywatnie to trzeba zaplacic, ja mam to szczescie ze trafilam na lekarza ktory mi nie zaluje;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśka ktosia a powiedz mi jakie masz żelazo?? bo ja na początku ciąży miałam 9,8, potem w 16tc 10.2 a teraz w 21tc 10.9 ale to i tak poniżej normy.. a glukoze miałas robioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra płaciła 200 zł a 3d, ja mam skierowanie więc mam za darmo. I nie chodzi mi o lepszy efekt na usg, tylko o wykrycie ewentualnych wad, które można leczyć jeszcze w brzuchu. Wera33 nie mam zagrożonej ciąży. Wszystko jest ok. W poprzedniej ciąży w 37 tyg urodziłam martwe dziecko i nic nie stwierdzono. Dlatego teraz będą mnie mieć pod koniec w szpitalu. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi przykro!! to musi być okropne przeżycie... wczoraj oglądałam o tym film na faktach autentycznych return to zero.. ale zastanawia mnie jak można nic nie stwierdzic?? po tym filmie zaczełam szukac info i okazało sie że duży procent kobiet w stanach traci ciąże w póżnym okresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
przykro mi gosciu;((( asienka27 lekarz ma moj***adania , nie wiem dokladnie ile mialam zelaza;/ mowi ze badania ok wyszly, ale glukozy jeszcze nie mialam robionej co mnie zdziwilo wlasnie...kiedy pierwszy raz glukoze mialyscie robiona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chciałam o tym pisać, żeby nikt się niepotrzebnie nie przestraszył. Ja miałam robioną pierwszą glukozę koło 16 tygodnia. Nietypowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszą robiłam w tym tygodniu 21. wczesniej nie miałam. ja to musze brać żelazo. rozumiem że nie chcesz o tym pisać. przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×