Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Wera33 początkowo miała być dziewczynka, dlatego ja już zrobiłam wyprawkę dla dziewczynki, a na ostatniej wizycie okazało się, że chyba będzie trzeci chłopak :) więc jeśli będzie chłopak to musze na nowo wyprawkę kompletować, a jeśli dziewczynka to wszystko mam do ok 9 mca życia dziecka, bo pokupowałam do rozmiaru 74. Wydałam kupę kasy mimo, że ciuszki w większości w promocji, ale ciuszki są nowe, boskie, głównie Disney'a , aaaaaaa ja uwielbiam ciuszki Disney'a, dzieciaczki wyglądają w nich cudnie. Małe ciuszki po synku sprzedałam w mega pakach więc gdyby był chłopak to ciuszki dla dziewczynki będę musiała odsprzedać a zrobić nową wyprawkę dla chłopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera33 mój starszy synek jest starszy o 2lata i prawie 4miesiące od młodszego, i coraz bardziej staja się do siebie podobni :) Jedynie kolorek włosów mają różny , jeden po mamusi, drugi po tatusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo;) jest już któraś??:) dziewczyny ale miałam wczoraj straszny dzień;( mieliśmy gości i musiałm posprzątac całe mieszkanie, przygotować kolacje. oczywiscie mąż mi dużo pomagał ale ja jestem perfekcjonistka i wszystkiego musiałam sama dopatrzec...wogóle od rana sie nie położyłam ani na troche... od południa tak niemiłosiernie zaczął mnie rwać krzyż że masakra!!!!ból nie do zniesienia..jak miałyscie kiedyś chore korzonki to wiecie jaki to może być ból...wieczorem miałam atak depresyjny, bo jak teraz ledwo sie ruszam to jak ja URODZE? nie spałam w nocy ze strachu jak przyjdą bóle porodowe.... te które rodzą po raz pierwszy zawsze mają takie obawy? czy tlko ja wolbrzymiam? przecież to ok.4 kg wypchane przez 10cm;( a ja wczoraj ledwie przeżuciłam sie z jednego boku na drugi;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Asieńka spokojnie, bóli porodowych nie pomylisz z żadnymi innymi:) Poza tym jest jeszcze mnóstwo czasu do czerwca. Ja wczoraj biegałam z mężem na zakupach. Musiałam znowu kupić sobie jakieś ciążówkowe tym razem bluzki, bo moje zwykłe sięgają mi już do połowy brzucha i połowe mam na wierzchu. Upolowałam mega wygodne legginsy i jestem zadowolona. Przy okazji poszliśmy zobaczyć jeszcze raz nasz wózeczek i zachwyt nad nim jeszcze mi wzrósł. Nie moge sie już doczekać kiedy będe swojego Synusia w nim wozić;) Miłego dnia Kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Pisze o bluzkach myśle o legginsach i tez to piszę, no rozgarnięta jestem niesamowicie. Chyba jednak to prawda że kobiety w ciąży " wolniej myślą" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieńka27
aliszon ale mi nie chodzi czy pomyle czy nie... tylko jak ja to przeżyje;p a te bluzki to kupowałaś w specjalnych sklepach dla ciężarówek czy poprostu szukałas dłuższych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Asieńska ja miałam to samo w sobotę - oczywiście na własne życzenie - bo się przepracowałam. Nie mogłam się w nocy obrócić z boku na bok a już o wstaniu z łóżka to nawet nie mówię. Ja od paru lat miałam problemy z biodrem tzn. zazwyczaj przy większym wysiłku dawało o sobie znać, nie mogłam chodzić, bolało przy zmianie pozycji. Dopiero jak "wskoczyło" na swoje miejsce to przechodziło. A teraz odkąd jestem w ciąży to zdaża się to coraz częściej, nawet bez przepracowania. I się zaczynam obawiać porodu sn. Wcześniej o tym nie myślałam nawet, a teraz sie zastanawiam czy przez to biodro nie będę mieć problemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja kupuje ubrania w normalnych sklepach ale szukam dłuższych, wybieram tuniki, trapezowe sukienki ale juz stwierdziłam że nie będe kupowała, wystarczy to co mam a nie chce miec potem szafy pełnej workowatych ubrań :D Wczoraj też byłam na zakupach mąż obkupił się cały a ja nic ale obiecałam sobie, że po porodzie całą wypłatę przepuszczę na nowe ciuchy :D Ile przytyłyście do tej pory? Widać u was dodatkowe kilogramy poza brzuszkiem? Przeraziłam się wczoraj jak zaszłam do sklepu dla niemowlaków! Jest taki wybór artykułów że mozna dostać zawrotu głowy! Nie mam pojecia jakie firmy wybierać np. butelek, smoczków. Na forach każdy pisze co innego i chyba zdam się na pomoc sprzedawców. A tak poza tym toczę z mężem walkę o imię Igorek :D on nie chcę tego a ja nie chcę innego :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Asieńka kupiłam dwie tuniki typowo ciązowe w sklepie dla ciężarówek i trzy bluzeczki over size takie zeby i po porodzie mozna bylo je nosic. Dla syneczka tez kupiliśmy juz trzy kompleciki ubrań, pewnie wezme je do szpitala. Rockowa musisz próbować z tymi akcesoriami, bo każde dziecko jest inne i inna butelka czy smoczek będzie mu pasowała. Mi jak sie córcia urodziła wszyscy polecali tt, kupiłam jedna butelkę tak na sprawdzenie i co? i moja mała w ogóle nie chciała z niej pić. Za to z aventu ciągneła herbatkę jak szalona. Musisz zobaczyć co Tobie i dziecku najbardziej przypasuje. Kupić trzy rózne butelki i smoczki i tak sprawdzac. Niestety na początku tak jest, że wszystko trzeba sprawdzac i testowac, pieluszki chusteczki i milion innych rzeczy zanim bedziemy wiedzialy co nasze dziecko najbardziej "lubi" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Rockowa ja przytyłam 3 kg i wszystko idzie mi w brzuszek. Ciutkę może też mi idzie w tyłek bo spodnie sprzed ciąży właśnie na nim się blokują:p Ale jak na 5 msc to jestem bardzo zadowolona z wagi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
mi przybyło 4,5 kg ale też wszystko poszło w brzuszek i bioderka i też jestem zadowolona póki co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja pierwszą ciążę zakończyłam z 10,5kg na plusie i licze że teraz bedzie poddobnie. U mnie dzis sniegu napadało, gdyby nie to ze chodze z brzuszkiem juz pewnie bym na gorce z corcia szalala:) no ale coz w tym sezonie sporty zimowe odchodza na daleki plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamuśki. Ja już po wizycie u lekarza. Mimo mojego upadku, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mam tylko trochę za niski poziom tarczycy i dostałam tabletki i ograniczenie w jedzeniu serów :/ Z tego wszystkiego zapomniałam dopytać ile mój mężczyzna już waży. Ale w piątek mam prenatalne to się dowiem :) Ja przytyłam niecałe 4 kg. Oprócz brzuszka mam mega cyce, no i niestety trochę mi nogi zgrubły. Mam nadzieję, że wszystko mi "zleci" po porodzie :) A jak tam u Was z rozstępami... Ja nie miałam w poprzedniej ciąży nic do 9 mies, potem małe na brzuchu. A teraz mi już się robią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja tez mam ciekawa noc za sobą :) o 3 w nocy dostałam biegunki i miałam takie rewolucje w brzuchu ze myślałam ze to skurcze :) jeszcze przeczytałam ze przed porodem lubi wystąpić biegunka. Ale w końcu olalam to i poszłam spać. Przytyłam 5 kg. Robie sobie cykliczne selfie z brzuchem w tej samej bluzce i brzuch większy oraz nogi i biodra tez. Ja byłam dość szczupła przed ciąża i sie boje ze moge duzo przytyć. Mam lekka obsesje codziennie sie wazę. Rozstępów póki co brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aniołkowa a smarujesz czymś na rozstępy? Jak to wyglada czerwone kreski czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Dzis pytalam mojej lekaki o to badanie hemoglobiny glikowanej i powiedziala ze to badanie nie ma sensu (tylko dla osob z cukrzyca) i niestety trzeba sie przemeczyc z obciazeniem gluzkoza. Troche sie zmartwilam bo mialam nadzieje, ze mnie to ominie. Kiedys mialam probe 50g i bylo ok a potem mialam juz tak jak teraz kaza wszystkim robic czyli 75g i czulam sie jakbym miala wpasc w spiaczke cukrzycowa :( przytylam ok.5kg, glownie brzuch i cycki. jesli chodzi o kregoslup to tez niestety mam od dawna problemy (dyskopatia + problemy z miednica) i tez mnie juz boli codziennie, szczegolnie wiczorem. moj rehabilitant mowi, ze teraz wiazadla sie rozchodza i moze tak byc no ale to male pocieszenie. tez sie boje boli krzyzowych przy porodzie (choc ja planuje zzo zdecydowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja też rozstępów nie mam i mam nadzieję że tak zostanie (moja mama i babcia nie miały nigdy) Smaruję się dwa razy dziennie: wieczorem oliwka bambino a rano krem przeciw rozstępom z Perfecty. Obsesję na punkcie wagi mam także, zawsze byłam szczuplutka i uwielbiałam swoją figurę, nie ważę się codziennie ale raz w tyg obowiązkowo. Pilnuje diety raczej ale codziennie jem coś słodkiego niestety nad tym zapanować nie mogę ;) Zawsze jadłam bardzo dużo i nie tyłam więc jakoś specjalnie się nie boję. Staram się dużo ruszać żeby spalać, śpiewanie to także mnóstwo spalonych kalorii. Mam nadzieję, że do końca ciąży nie przytyję więcej niż 10 - 12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Podobno im sie mniej ważyło przed ciaza to mozna więcej przytyć. Jak sie miało niedowage to naturalne jest ze z 3 kg tłuszczu powinno przybyć. Z kolei jak sie ma nadwagę to trzeba sie pilnować i nie więcej wolno przybrać niż wazy dziecko. Także kwestie dodatkowych kg trzeba traktować indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lila zrob sobie 4 moze bedzie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera właśnie smaruje się :/ W poprzedniej tylko oliwką, a teraz również kremem. To takie siwe kreseczki, przy kąpieli robią się czerwone. U mnie mama, ani siostra nie mają też rozstępów. Czytałam gdzieś, że jeśli ktoś ma do tego tendencję, to nawet smarowanie nie pomoże. Wcześniej nie przytyłam więcej niż 10 kg, a i tak się zrobiły pod koniec. A teraz już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Cześć wszystkim. Ja dzisiaj miałam normalną wizytę u mojego lekarza. Nic mu nie mówiłam, że zrobiłam prenatalne w klinice i wiecie co? Wg. niego wszystko perfekcyjnie z małym. Potwierdził, Nikoś to Nikoś. Tylko nie sprawdzał przepływów nje robił pomiarów i nie było 4d... Różnica w badaniu ogromna. Miałam ktg i usg przez pochwę, żeby sprawdzić szyjkę... Jeśli chodzi o wyniki to mam brać urosept 2x1 i wit. D3, bo teraz nie ma słońca, natomiast on mi nie zaleca żadnych dodatkowych witamin. Aha i standardowo kwas foliowy. Co do kwasu, jeśli któraś z Was bierze to właśnie Folik- dwie partie zostały wycofane, sprawdźcie sobie! Rockowa Twój mężczyzna na pewno ulegnie, jak nie teraz to przy porodzie, więc mów do małego Igorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Aniolkowa ja biore suplement diety Prenatal Classic od II symestru. i zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam luteinę, magnez, witaminy i teraz te leki na tarczycę, ale kwasu foliowego już dawno nie piję. Pytanie do dziewczyn, które były lub szykują się na prenatalne. Jakie pytania zadawałyście lekarzom... Nie chcę żadnego przeoczyć i piszę sobie wszystko na kartce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila1976
Tulipka32 mój ginek nic mi takiego nie powiedział widać co lekarz ma inne podejście. Ja przytyłam dopiero 5kg, gdzie w poprzednich ciążach na tym etapie miałam już 2 razy tyle :) Po za tym coś mi się dzieje i obawiam się, że to albo przepuklina pachwinowa albo rozchodzi mi się spojenie łonowe albo żylaki tak dają mi w kość nie wiem co to może być, boli i jest takie przypuchnięte. Jutro idę do ginka to się dowiem mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny swego czasu jeszcze w szkole średniej, miałam 2krotnie wykręcenie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, też obawiałam się jak to będzie czy w ogóle będę mogła rodzić SN, na szczęście jakoś to było, ale teraz sama nie wiem czy nie mam właśnie skutków ubocznych tych upadków na kręgosłup i stąd moje dolegliwości. W każdej ciąży bolał mnie kręgosłup, spojenie łonowe ale tym razem jest to inny ból i nie wiem co będzie dalej. Co do ilości dzieci to jak tak dalej pójdzie to ja chyba już nie dam rade w ciąży chodzić, na pewno po tej ciązy musze się podreperować. Co do kupowania butelek, smoczków powiem tak, moje dzieci bezsmoczkowe i bezbutelkowe jak dotąd a też miałam butelki ale my dostaliśmy, tak samo smoczki a jednak się nie przydały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rockowa mamusia dobrze robisz, że nie kupujesz workowatych ciuchów, ja mam wszystko dopasowane i zawsze jest się w co ubrać nawet po ciąży :) a kupuję głównie drapowane ciuchy oraz dłuższe tuniki, sweterki, korzystam z nich już lata i w ciązy i pomiędzy ciążami, ale ja mam cały czas rozmiarek S/M a nawet po ostatniej ciązy doszłam do XS z niektórymi ciuchami, tak więc nie martwię się, że nie będę z tych ciuchów korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asieńka uważaj na siebie i nie przepracowywuj się, teraz to korzystaj z odpoczynku ile się da, bo po porodzie może nie być już tak dobrze. Aniołkowa mam ja po pierwszej ciązy mam rozstępy, w drugiej chyba się ciutkę powiększyły, a teraz na razie jeszcze nie mam dodatkowych, czasem smaruję brzuch po kąpieli, czasem w trakcie kąpieli natłuszczam się oliwką. A czasem używam tylko tego nivea pod prysznic z kremem natłuszcającym do spłukania. Czyli dziennie nawilżam brzuszek, uda, nogi i cyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×