Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fotelik samochodowy dla dziecka. Jaki wybrać?

Polecane posty

Gość gość
ale trajkoczecie i trajkoczenie a zwolenniczki fotelików tyłem do kierunku jazdy jak na razie piszą o dzieciach rocznych... czemu żadna nie napisze o dziecku 4-5 letnim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsam
moje dziecko ma na razie 13 miesiecy, w RWF jest mu bardzo dobrze i tak bedziemy kontynuowac mimo, ze wszyscy znajomi patrza na nas jak na dziwolagow… wielu rodzicow starszych dzieci potwierdza, ze da sie i ze wcale nie jest niewygodnie dzieciom i4-5 letnim tylem do kierunku jazdy niewygodnie jest tylko rodzicom dzieci ktore nigdy do takich fotelikow nie wsiadly i takich fotelikow nigdy w swoich autach nie probowali zamontowac poza tym dobrze byloby juz gdyby dzieci jezdzily tylem do kierunku jazdy chociazby te przepisowe 15 miesiecy (norma i-size) to juz bylby sukces tutaj galeria mniejszych i wiekszych dzieci http://www.securange.fr/#!galerie-photos-rear-facing/c15pf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh29
ja jedyna czolowke jaka mialam to jadac 5km/h rozbilam swiatlo przednie, za to gosc najechal mi na tyl auta s wieksza predkoscia. tyle, ze wtedy nie mialam dziecka. swietnie, ze jestes w stanie przewidziec typ zderzenia, ktory bedzies miec :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie statystycznie więcej wypadków jest z boku, z tyłu niż z przodu.. sama miałam już 3 kolizje właśnie jedną z boku i 2 z tyłu, mąż z 5 kolizji i żadna nie z przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsam
Do niektorych nawet FAKTY nie docieraja! Ja nie mialam nigdy zadnego wypadku tfu.. Oczywiscie nie da sie niczego przewidziec, nie pisz do mnie jak do debila prosze, ale jak potwierdzaja statystyki mam duzo wieksze "szanse" na wypadek czolowy czy boczny niz od tylu. Poza tym gdy masz wypadek czolowy predkosci twojego samochodu i tego nadjezdzajacego z naprzeciwka sie kumuluja w przeciwienstwie do tego gdy ty jedziesz i ktos dobije ci do tylu samochodu( no chyba ze jezdzisz na wstecznym w co watpie) no nie wierze ze nie widzisz roznicy a jezeli nie no to nie mamy o czym dyskutowac. Statystyki nie przewiduja tego co nam sie zdarzy w zyciu tylko jakie mamy potencjalnie szanse na taki a taki wypadek. Nie wiem czy ogladalas juz chociaz taki fotelik z bliska ( na przyklad Izi Combi i wiele innych rwf ) posiada on swoje pasy bezpieczenstwa, noge stabilizujaca , pasy mocujace i pret odbijajacy - bardzo wazne bo chronia nie tylko po wtornym wstrzasie przy zderzeniu czolowym ale rowniez przy wypadku spowodowanym najechaniem samochodu od tylu. Tak ze nie widze po prostu jakie mozecie miec argumenty PRZECIWKO stosowaniu fotelikow RWF- jezeli ktos moze wydac te 1000zlotych (poprosic rodzine na zrzutke pod choinke dla dziecka czy na jego urodziny na przyklad zamiast kolejnych ubranek czy plastikowych zabawek) i ma samochod do ktorego taki fotelik sie zmiesci (czyli wiekszosc) to powinien w taki fotelik sie zaopatrzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezpieczeństwo to podstawa, przed każdą podróżą powinno się pamiętać o ubezpieczeniu, u nas możecie je wykupić nawet dzień przed wyjazdem! W sposób jasny i szczegółowy opisaliśmy wszystko na lamach naszej oficjalnej strony internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziploc
Ja sie zgadzam z samsam. Najbezpieczniej jest wozic dziecko tylem do kierunku jazdy. Tez mnie rozbawiaja wszelkie argumenty na nie. Nie patrzycie na testy, na statystyki tylko uparcie ze sie nie da i nie da i koniec. Tak samo foteliki maja przydatnosc 6 lat. Teraz wiem ze sa foteliki britax 7 lat niektore. Nie wiem jak to w Polsce wyglada, z tego co napisalyscie to sprzedawca to okresla, ale tu gdzie mieszkam okresla to producent. Na foteliku jest data produkcji i info ile lat przydatnosci. Na stronie producenta jest lista wszystkich modeli, kiedy byly/sa produkowane, info ile lat przydatnosci i jak jakis fotelik nie jest juz produkowany to info do ktorego maksymalnie roku moze byc uzytkowany. Moja siedmiolatka jezdzi juz przodem do kierunku jazdy, ale dalej jest w foteliku z pieciopunktowymi pasami. Jest to fotelik dla starszych dzieci i gdy wyrosnie z pasow pieciopunktowych mozna w nim uzywac pasow samochodowych. A teraz mozecie po mnie jechac ze wariatka siedmiolatke w siedzeniu z pieciopunktowymi pasami wozi, lata mi to i powiewa. Ale wasz wybor. Ja stawiam przede wszystkim na bezpieczenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy też ma wady względem bezpieczeństwa podobnie jak wożenie przodem, a to moim zdaniem nie o to powinniśmy się spierać, tylko o samą jakość fotelika. Ja mam Easy GO Maxima z systemem SPS, to jest systemem ochrony bocznej i to jest moim zdaniem bardzo istotna sprawa. Wożenie tyłem nie zapewni ochrony po bokach, a taki system już trochę ubezpiecza dziecko z tych stron, a wypadki zdarzają się nie tylko czołowe, ale również następują uderzenia w drzwi boczne auta i taki SPS może wtedy odgrywać kluczową rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsam
zgodze sie z Toba ze ochrona boczna jest rownie wazna, wypadki z tego typu zderzeniami zdarzaja sie bardzo czesto wiekszosc lepszej jakosci fotelikow jest wyposazona w system ochrony bocznej wiekszosc fotelikow tylem do kierunku jazdy dobrze wypada tez przy uderzeniach bocznych (w testach oceny dobre i srednie) sama zainstalowalam fotelik mojej corki na srodkowym siedzeniu zeby odsunac go jak najbardziej od ewentualnego uderzenia, jest to najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie dla dziecka w foteliku prosze wymien jakie wady wzgledem bezpieczenstwa ma wozenie dziecka tylem do kierunku jazdy w porownaniu do tego zapietego przodem- raczej nieporownywalne nawet najlepsza jakosc fotelika nie uchroni Twojego dziecka przed zerwaniem kregow przy uderzeniu czolowym w foteliku FWF co do Easy Go Maxima ok ma system SPS to jego plus ALE jak dla mnie to ma 3 wielkie minusy - tylko przodem do kierunku jazdy dla dziecka od 9kg jest nie do przyjecia - fotelik przeznaczony dla dziecka o wadze 9kg (ok roku) i 36kg (ok 12 lat) NIE MOZE byc bezpiecznym fotelikiem - za duze roznice morfologiczne - nie ma crash testow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z zupełnej ciekawości pytam- po obejrzeniu galerii. Czy w tych fotelikach nie obowiązuje zasada że kiedy głowa dziecka zaczyna wystawać ponad oparcie, to znaczy że fotelik jest za mały? Bo widać to u najstarszych/najwyższych dzieci na zdjęciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy od kilku dni britax evola,sym konczy rok wkrotce.fotelik ma regulacje oslon bocznych.uwazam ze jest do dobry,porzadny fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsam
fotelik 0-13kg nalezy zmienic kiedy glowa zaczyna wystawac ponad krawedz fotelika lub po przekroczeniu 13kg, nie maja tutaj zadnego znaczenia wystajace nogi jak sadzi wielu rodzicow, idealnie byloby pozostawiac w nim dziecko do tego limitu foteliki 0-18kg, 0-25kg 9-18kg itd zmieniamy gdy oczy dziecka sa na lini krawedzi fotelika czyli glowka moze wystawac mniej wiecej do wysokosci uszu, po przekroczeniu wagi wskazanej przez producenta lub gdy pasy sa ponizej wysokosci ramion dziecka i nie mozna juz ich podniesc (w fotelikach tylem do kierunku jazdy pasy moga byc minimalnie nizej) co do Britax Evolva to macie ten, ktory przeszedl testy? czy ufacie po prostu marce? to ze "na oko" wyglada na porzadny fotelik nic ale to nic nie znaczy…. co do rocznego dziecka w foteliku FWF nie bede sie powtarzac, kazdy ma swoje sumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu właśnie chodzi nawet nie o jakość fotelika, ale o to że powinien być tyłem do kierunku jazdy. Chodzi o mechanikę zderzeń i jak zachowuje się ciało dziecka podczas kolizji. Głównie chodzi o odcinek szyjny. Pooglądajcie filmiki na Youtube. Poza tym jeśli chodzi o cenę, np. a zwrot podatku za dziecko można kupić fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia22
Na pewno Mini Traper ( www.minitraper.pl ) ma bardzo fajną ofertę. Sklep zaopatrzony bardzo wszechstronnie, do tego z darmową wysyłką już od 199 zł, także nie trzeba jakoś super dużo kupić, żeby nie płacić za dostawę. Poza tym, dają 30 dni na zwrot na ich koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja aktualnie chcę zmienić fotelik i szukałam różnych przeglądałam i te drogie i tańsze, wybraliśmy fotelik który w tym roku wszedł na rynek jest montowany tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia przez dziecko 13 kg co było dla nas ważne... cenowo chyba średnia półka bo 400 zł firmy baby design model milo szczerze nie wiem kupiłam i czekam na dostarczenie... wydaje mi się że fotelik będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz usłyszysz odpowiedź od innych, że ujowy, bo nie jest to maxi cosi, roemer, recaro itp. I że nie jest bezpieczny, że nie ma testów itp. Także nie ma co pytać się na forum, bo większość ludzi na nich najeżdżają ostro na ludzi, którzy nie kupują ww fotelików i krytykują ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi23tc
My z 9-18 mielismy romera king plus high -idealny. można go było troszke rozlozyc do spania i byl dla corci na prawde wygodny. zaliczyla w nim kilkanascie na prawde dlugich podrozy i nigdy nie narzekala. co do bezpieczenstwa tego fotelika to nie mam zadnych zastrzezen. teraz mamy juz recaro monza nova 18-36kg i poki co tez go sobie chwalimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy masz jakies hobby bo to wazne jest w zyciu 333 www.youtube.com/watch?v=pKCDtTs0vWg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko cybex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtasek105
Ostatnio wybierałem fotelik, zastanawiałem się nawet nad takimi, które wymieniłeś ale ostatecznie mój wybór padł na Jane EXO, jest bardzo fajny, ma nogę stabilizacyjną, ADAC 4 gwiazdki, czego chcieć więcej, dostałem go tutaj: www.jane.pl , myślę, że mogę Ci go polecić, zresztą sprawdź sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jane exo ma fajne rozwiązanie - ten tlok pneumatyczny, że niweeluje kołysanie i silę uderzenia rzie wypadku, niektóe mamy - jak czytałąm- pisza że zmniejsza u dziecka objawy choroby lokomocyjnej dzięki temu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolata30

jak nie wiecie jaki wybrac polecam udac sie do sklepu Foteliki Warszawa - my z mężem mieliśmy ten sam problem a w tym sklepie nie dość, że obsluga pomogła nam wybrac odpowiedni w rozsądnej cenie to jeszcze pomogli nam go od razu zamontować w samochodzie żebyśmy nie musieli się męczyc sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×