Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość gość
Buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Cześć dziewczyny :) podepnę się do tematu, bo termin porodu mam na kwiecień :) Jest to 20 tydzień i od początku przytyłam 2,7 kg, wyniki mam dobre, więc chyba waga jest ok ;) Dziś byłam na usg i widziałam naszego synka :) fajne uczucie jak widać, że ma wszystko na swoim miejscu i jest takie *****iwe :) a od jakiś 2 tygodni czuję jego ruchy :) Mam pytanie odnośnie oliwki, żeby nie było rozstępów, czy wmasowujecie ją sobie na mokrą skórę, a później wycieracie się ręcznikiem, czy masujecie na suchą skórę i zostawiacie do wchłonięcia? Z okresu dorastania zostało mi sporo rozstępów, więc teraz wolałabym ich uniknąć lub chociaż zminimalizować ich ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Ja znalazłam zastepstwo dla takiej poduszki. Zwinelam sobie gruby koc w rulon i zszylam w kilku miejscach u mnie sprawdza sie super. Teraz cho iaz nie przekrecam sie na plecy i nogi mi nie dretwieja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzowianka2015
Witam! Tez mam termin na kwiecień, dokladnie 20;-) Czy są jakieś dziewczyny z okolic lub z samego Gorzowa Wlkp.? Chcialabym po dyskutować na temat gorzowskiego oddzialu ginekologicznego, nasluchalam się masy negatywnych opinii. Pierwsze dziecko rodzilam w UK wiec nie wiem jak wygląda to teraz, tutaj. Chórze prywatnie do lekarza, niestety ma on tylko jeden dzień w tygodniu dyżur na oddziale:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka903
Hej dziewczyny:) A ja mam pytanie czy któraś z Was jest z okolicy Oświęcimia? Jestem w 19 tg i zastanawiam się już gdzie rodzić bo w Powiatowym Szpitalu w Oświęcimiu się chyba nie odważę..nie macie jakichś godnych polecenia szpitali z okolic?Jakieś doświadczenia z Bielska, Tych, Katowic? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
odnosnie oliwki ja smaruję nia suche skore i czekam az sie wchłonie co do tej poduszki do spania to powiem tak:dwie ciaze przezyłam bez niej i dało sie, teraz mam bo po prostu ja dostałam, jak ktos ma ochote kupic i nie szkoda mu pieniedzy to ok ale wg mnie to bardziej taki gadzet bez ktorego mozna sie obyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Dzięki za odpowiedzi dotyczące poduszki :-) Ja w pierwszej ciąży przed kąpielą masowałam brzuch i piersi miękką szczotką z wypustkami, po kąpieli na wilgotną skórę oliwkę lub na suchą balsam. Teraz już mi się nie chce tyle bawić, mam nadzieję że teraz też uda się bez rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzowianka2015
Dziewczyny co do oliwki JOHnsONA uwazajcie bo bardzo często uczula! Ja po jednokrotnym użyciu dostalam takiej swedzacej wysypki ze o 2 w nocy wyladowalam na pogotowiu! Tak się przez sen drapalam po brzuchu ze dostalam skurczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
JA również wmasowuje w suchą skóre po kąpieli i zostawiam na noc.Edda 123 czujesz juz kopnięcia, czy motylki w brzuchu?:) bo ja dalej nie czuje kopnięc tylko takie rybki..itp. Ale wciąż czekam:D Ja juz za 5 dni USG!!! Odliczam dni;) Kurde ja juz sie boje wchodzić na wagę..2 dni temu bylo 5,5kg do przodu, a teraz zjadłam trochę nutelli..więc nie wchodzę dziś;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Kama - rybki czuję od 3 tygodni, a od dobrego tygodnia kopnięcia i to czasem bardzo mocne :) czasem mnie dezorientuje w pracy jak siedzę, bo co chwilę maluch się przelewa i kopie w różnych miejscach podbrzusza :D dobrze, niech kopie, to znaczy, że z nim wszystko ok :) A wiesz już co będziesz miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Ohh zazdroszczę tego uczucia!Ja czuje rybki i przelewanie, zawsze mi się wydaje, że ciągnie za pępowinę :D cokolwiek robi, super uczucie:) A na usg idę za 5 dni więc wtedy się dowiem jaka płeć..Ty widzę, że masz synka więc GRATULUJĘ!:) Gorzowianka dzięki za info, kończy mi się mój więc dobrze, że mówisz to tego nie kupie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Kiedy zamierzacie kupować rzeczy typu łóżeczko, wózek, ubranka? Mnie już korci, żeby zacząć szukać :) Kama, daj znać po USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Edda ja juz mam wiekszosc rzeczy-wózek co prawda mam po córce,ale ciuszki kupuje od poczatku ciazy, ostatnio kupilam kolyske,mam tez lozeczko,fotelik samochodowy,lezaczek,zostaly mi drobiazgi Teraz poszukuje niani elektronicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
titilinkaa - ooo to dobrze wiedzieć, że ze mną jest wszystko w porządku, że chcę już kupować :) z resztą nie będzie mnie stać, żeby wszystko na raz kupić 2 miesiące przed porodem, więc wolę się teraz rozglądać. Z resztą w necie można z drugiej ręki kupić naprawdę wiele ciekawych rzeczy za rozsądną cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
też już rozglądam się za łóżeczkiem i innymi rzeczami. trochę na necie, trochę w komisie dziecięcym, trochę w sklepach. Wózek dostałam piękny 3 w jednym od siostry, a resztę sobie kompletuję. Nie uważam, że to za wcześnie. 21 tc. Też nie chcę kupować wszystkiego na "raz" bo mogę przepłacić i kupić rzeczy nie przemyślane. A tak no spokojnie się rozglądam i zastanawiam. To wielka dla mnie radość takie zakupy i dlaczego tego nie rozciągnąć w czasie. Zresztą jestem na l-4 i mam duzo czasu to nawet z nudów coś patrzę na necie co po ile i gdzie. Któraś pytała o Oświęcim. Odradzam. Byłam tam tydzień w 7 miesiącu ciąży. Nigdy więcej! Teraz wybieram Bielsko ale nie mogę się zdecydować czy szpital wojewódzki czy ten na Wyspiańskiego ale oba są na pewno lepsze niż ten w Oświęcimiu. Moja siostra też rodziła w Bielsku choć mieszkamy jeszcze w województwie małopolskim to nie robili problemów by przyjąć do szpitala. Mamy 20 km do Bielska więc szybo się podjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
titilinka to ty już gotowa na poród:D Masz wszystko!!:) Ja chyba zacznę po nowym roku się rozglądać za tymi wszystkimi rzeczami..jeszcze remont pokoju muszę zrobić:O Ale to zostawiam na styczeń, luty... Z tego co pamiętam, któraś z was dziś idzie na USG! więc czekamy na recenzję:) P.S Czy ktoś jest z Poznania i poleca jakiś szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Co do kompletowania wyprawki to ja również zaczynam, choć moj małżonek uważa że jak mmam termin na 28.04.to zdazymy w marcu wszystko kupić. Ale ja go oczywiście nie slucham;-) to bedzie nasze pierwsze dziecko wiec musze kupic dosłownie wszystko, niestety nie mam nikogo od kogo bym dostać cokolwiek. Również przeglądam internet, szczególnie allegro :-) i kupilam juz sobie tam posciel bo byla w promocji i jestem mega zadowolona bo w sklepie pani wyliczyła mi 350 zł. A ja zaplacilam 200. I parę pajacykow tez juz kupiłam. Planuje raz w miesiącu robić zakupy :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Cześć Dziewczyny:) My po wizycie. Moja córcia rośnie wielka, ma już 511 g! W badaniu wszystko dobrze. Tylko na 3D nie chciała się pokazać bo zakrywała buźkę rączkami ale doktor powiedział, że zdrowe dzieci tak właśnie robią. Teraz mamy zrobić test obciążenia glukozą. Następna wizyta w poniedziałek po świętach 29 12 A co do zakupów to ja już wstępnie upatrzyłam wózek ale z zakupem czekamy do stycznia. Łóżeczko pójdzie myślę sprawnie, z resztą na początek mam dostać od kuzynki taki koszyk który starcza do ok 4 m-ca. Ciuszki wiem, że dostanę i chyba wtedy dopiero będę dokupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chore dzieci nie zasłaniają twarzy?? Masakra, co tu niektóre wypisują!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuszne spostrzezenie :) mi lekarz powiedział że usg potrafi wykryc duze wady genetyczne ale to nie oznacza ze dziecko musi byc zupelnie zdrowe. To dobrze ze lekarz pociesza że dziecko zdrowe ale stwierdzenie że jak zasłania twarz to jest dziecko zdrowe jest nieco dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
A to to już jest perfidne czepianie się drodzy goście i to nawet nie macie odwagi pod nickiem tego napisać. Ale tak to jest jak ktoś wyrwane z kontekstu słowa bierze dosłownie a nie pomyśli jak i w jakiej sytuacji było to powiedziane. Ale cóż takim nieproszonym gościom nie ma co tłumaczyć i tak nie zrozumieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Czy któraś z was jest w 21tyg. i jeszcze nie czuje kopnięć? Zaczynam się martwić...:/ Co prawda czuje motylki, widzę czasem jak brzuch się z jednej strony robi większy ale nie czuję "kopniaków"!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Kama spokojnie:) to twoja pierwsza ciaza tak? Czujesz ruchy to dobrze,ja np w 1 ciazy poczulam "cos" w22 tc,a na kopniaki takie solidne przyjdzie jeszcze czas,ja tez jeszcze nie czuje takich mocnych kopniakow,to jeszcze nie pora,dziecko ma jeszcze duzo miejsca i moze fikac koziolki, zobaczysz ze pozniej bedziesz miala chwilami dosc tych kopniec zwlaszcza gdy bedzie trzaskac cie po zebrach lub po pęcherzu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Kama ja jestem w 20 i tez jeszcze nie czuję takich konkretnych, tylko takie przelewanie lub ucisk z jednej strony. I to tez zazwyczaj jak leżę. Jak dotkne dłonią to wtedy nawet czuję gdzie mała leży. Mi lekarz powiedzial zeby sie tym nie stresowac bo tak jak powiedziala kolezanka wczesniej na kopniaki przyjdzie czas. Dużo tez zależy od tego jak się dziecko ułoży w brzuchu. Podrosnie jeszcze troche i napewno będziesz czuć wyraźnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Dzięki dziewczyny..uspokoiłyście mnie..Rzeczywiście nie ma co popędzać..W sumie macie rację..Dziś mi mama opowiadała, ze pewna jej znajoma miała córkę, która w wieku 3,5 lat jeszcze nie mówiła, tylko coś "bełkotała" i chodzili z nią po lekarzach, psychologach, już jej wciskali że chora itp. a dziecko za jakiś czas zaczęło mówić i dziś babka jest lekarzem..Także chyba rzeczywiście nie ma co wywierać presji nawet jak maleństwo jest w brzuchu! Teraz mogę spokojnie iść spać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki :) Termin mam na 06.04 ale mam nadzieje ,że urodzę w marcu. Co do ruchów to też się martwiłam długi czas, bo poczułam dopiero w 20 tygodniu a moja kuzynka w 22 tyg. I nawet teraz jest tak że jednego dnia kopniaki są silne a następnego zastanawiam się czy moja dziewczynka żyje... bo potrafi się odezwać dopiero jak już zasypiam, a przez cały dzień nic.... Za to jak ma chęc podokazywać to nie wiem czy ją zapisać do drużyny piłkarskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Szemi dzięki za info:)Jutro idę na USG więc wszystko będę wiedziała..szemi a czemu chcesz rodzić w marcu?Ja mam termin na 13 kwietnia bodajże..Jak się urodzi 6 to będzie w męża urodziny-taki prezencik:)) Tak, to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Kama, podobno przy kolejnych ciążach czuć wcześniej ruchy dziecka. Poza tym zależy to również od ilości tkanki tłuszczowej jaką posiadamy ;) Nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Hej Ja już po USG..nie mam niestety dobrych wieści..Jedyne co dobre, to to, że okazała się dziewczynką <3 Moje maleństwo jest malutkie i lekarz nie daje szans..:( jestem tak załamana, że życ mi sie nie chce..Jestem w 21w4d a głowa mojego maleństwa to 20w, a brzuszek 16w4d...:((((( Za malutki ma brzuszek, rączki i nóżki..Jeszcze w łożysku jest wapno, czy coś..podobno to nie groźne,ale też może coś to być..Jestem Załamana...:( serduszko bije pięknie..Mam wiarę jednak minimalną i jedyne co pozostaje to modlitwa...:(((((((((((((((( Raz dziecko straciłam...Nie wiem jak to przeżyję..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×