Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość kama9999
Cos sie posty nie pojawiają;| A jak wasza waga? Duzo przytylyscie? JA przed ciążą 51kg przy 168cm, ale teraz 55,5kg! zaczęłam jeść pieczywo, bo wczesniej nie jadłam i widać efekty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
W pierwszej ciazy trz nie robilam pappa, w obecbej mialam w pakiecie nfz dlatego zrobilam.w innym przypadku tez bym olala bo czytalam, ze czesto wprowadza zamet. U mnie wyszedl dobrze ale przed wynikami tez sie stresowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak dziecko miało by duże prawdopodobieństwo ze jest niepełnosprawne intelektualnie to byście je urodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi papp-a wyszło idealnie mimo starości. W szoku aż byłam. Ruchami i kopniakami dzidzi nie ma co się przejmować. U różnych kobiet różnie to wygląda. W pierwszej ciąży to chyba w 22 tygodniu dopiero poczułam pierwsze ruchy a w tej już w 14 dziecko mi dawało się we znaki. I wcale to nie są delikatne kopniaki. Aż strach co będzie wyprawiac w potem. Gościu jeśli o mnie chodzi to i tak bym urodziła. Nie interesował mnie tak do końca wynik statystyk. Poszłam tylko po to by zobaczyć dzidzię w lepszej jakości. A i tak nie zobaczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjka
Hej! Witam wszystkie przyszle mamusie,jestem dzis dokladnie na polowie 140 dni za mna I jeszcze 140 dni przedemna! Mam tylko pytamie,czy jakas przyszla mamusia na tym forum ma problem ze skracajaca sie szyjka macicy ja od niedzieli man zalozony passer lekaz kazal mi funkcjonowac normal tylko nie dzwigac nie przemeczac sie bardzo!boje sie o ciaze zebym tylko donosila!!!!Prosze bardzo o to Boga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Mam 170 i wazylam 57, a teraz 59. Dopiero noedawno przybralam na wadze bo 1 trynestr to mega mdlosci i wymioty. W 1 ciazy przytylam 12 kg:) co do krazka....moja kumpela miala w 2 ciazach i obie donosila, a drugie dziecko to irdszila po terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjka
A nie wiesz moze w ktorych tygodniach ciazy miala to załozone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Ja jakbym miala podejrzenie o uposledzenie to bym nie urodzilo. Ja przytylam duuzo. Z 7,kg ale mysle ze to tez dlatego ze rzucilam palenie wiec mi sie organizm przestawil a poza tym codziennie drozdzoweczki daly sie we znaki:) teraz juz jem jak powinnam. Mysle ze to ze na studiach zetknelam sie z oligofrenopedagogika zdecydowanie dali mi na to bardziej zdystansowane podejscie i patrząc na to jakie to p********e życie z takim dzieckiem nie.byloby opcji bym sie zdecydowala urodzić. Polska to kraj który w niczym nie pomaga takim rodzicom a kształcenie specjalnie jest tak żenujące ze aż mi bylo głupio na hospitacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Bo mi sie dobrze powodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Dla mnie to nie ma znaczenia jakie się urodzi, to jest człowiek. Dlatego nie robię amniopunkcji, tylko się modle i będzie dobrze;) No to prawie tyle co ja przytylaś, 7kg;P ja nie mialam mdłości więc wszystko idzie w ciałko:) Szyjka nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
wczoraj bylam na usg i tez mam problem ze skracajaca sie szyjka, narazie lekarz stwierdzil ze nic nie trzeba robic bo jest na pograniczu normy i bedziemy obserwowac. Z zalecen mam rowniez duzo wypoczynku A jak dluga mialas ta szyjke ze ci lekarz zalozyl ten passer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnita
Hej ja mam też pytanie co do skracajacej sie szyjki. Jakieś objawy miałyście czy dopiero to lekarz stwierdził ze cos nie dokonca ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
mi lekarz tylko ręcznie zbadał szyjkę, że jest ysoko i twarda i zamknięta, ale dla mnie to za mało uważam że powinien ją zmierzyć na usg szyjki dopochowym upomnę sie o to w środę mam izyte a czy wam dokładnie tez szyjki mierzyli i czym? Ile mają te szyjki np. aby załozono pessar? Moja siostra to miała i urodziła w terminie, była zadowolona z krążka i uważam że to wydłuża ciązę i pomaga a wczesniej nie miała krążka i pierwsze dziecko przyszło trochę wczesniej przy drugiej ciązy już tak pilnowała tego że zaraz jej krążek założyli i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
mi robili papa wyszedł dobrze ale czytałam ze usg najazniejsze i ze czesto sie tak dzieje ze papa wyjdzie zle a potem rodza sie zdroe dzieci dlatego usg jest najazniejsze i jak wyszło dobrze to jest dobrze i tego sie trzymajcie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
u mnie w badaniu recznym lekarz stwierdzil ze jest w porzadku, że szyjka dluga i zamknieta ale przy usg okazalo się że jednak jest za krotka jak na ten tydzien, aż sam się zdziwił ( w najkrótszym miejscu 36,3) nie wiem od ilu zakladaja passer bo narazie mam zalecone duzo lezenia i wypoczywania no i nie wolno mi dzwigac. Objawów nie mialam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
ja na poprzedniej wizycie w na przełomie 18 i 19 tc miałam 5 cm wg usg i doktor powiedział ze jest bardzo dobrze bo minimum to 3. Teraz mam wizytę 1 12 to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Ja idę 4.12 na połówkowe to tez spytam o tą szyjkę:O Chociaż nie wiem czy na takim badaniu to zmierzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
polowkowe to badanie usg wiec powinien zmierzyc bo mi badal na zwyklym aparacie do usg dopochwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjka
ja mialam szyjke 25mm,takze mi zalozyli passar!Wiem ze do 3 cm to jest norma.W szpitalu jeden z doktor stwierdzil ze narazie jest mi szycie ani passer nie potrzebny ale mój lekarz mi założył!Ja tez wole byc pewniejsza i zabobiegawcza.Co do objawów to nic nie odczuwa sie przy skracaniu,moze bolal mnie kregoslup myslalam ze to normalne w ciazy ale wyczytałam gdzies ze to moze byc wlasnie oznaka skracania sie!Mierzy sie ja przez usg dopochwowe!teraz jestem w 20 tyg na kontrol ide w przyszla srode jestem bardzo ciekawa czy sie nadal skraca czy ja ten passer zatrzymał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od samego początku mam 2,5 cm. Żaden z lekarzy nic mi nie powiedział, że jest za krótka, a badało mnie wielu ponieważ leżałam w szpitalu przez krwiaka. Teraz jest 20 tc i nadal jest 2,5 cm. Szyjka wysoko i zamknięta. Czy rzeczywiście jest się czym niepokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
mi też lekarz mówił że 2,5 cm to minimum. Być może skoro masz tak od początku i nic sie nie skraca to tak może być. Ja miałam przeszlo 4 cm na samiutkim początku ciaży, w 14 tc 3,7cm a wczoraj mialam 3,6cm wiec coś sie jednak dzieje i trzeba to obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
też mam 20 tydzień i jstem zniesmaczona tym, że lekarz mi nie podał czy może nie zmierzył szyjki ani razu podczas ciąży a chodze prywatnie teraz się o to upomnę! Nie po to płace tyle żeby nic nie wiedzieć! Ostatnie badanie dopochwowe miałam usg przed 12 tygodniem, potem miałam usg ale już przez brzuch i ręczne tzw. macanie i tylko tyle! Wiem tylko, że szyjka zamknieta i twarda i nic wiecej. Ale tez myślę, że może lekarze Ci nie mówili że to za mało, bo nie chceli Cię martwić, stres na początku ciazy jest niewskazany, teraz też lepiej nie mysl o tej szyjce, może trochę krótka ale najważniejsze że nie rozwarta, czyli zamknieta a pessar jest bardzo dobrym wynalazkiem i bardzo pomaga, mojej siostrze pomógł w razie czego jest też szew okrężny ale on juz jest w szpitalu wykonywany i to juz nie jest taka prosta sprawa, robią go do 28 tygodnia ten szew a pessar można załozyć w każdym czasie i nie wymaga leżenia w szpitalu a szyjka, no cóz, po prostu musisz ją pilnować i sprawdzać częściej niż inne kobiety i dużo leżenia, ja tez leżę prze większą częśc dnia, zwłaszcza że pogoda się zepsuła, to mnie nawet cieszy bo nie żal mi tak, byłoby mi przykro jakby była sliczna pogoda że siedzę w domu cały czas a tak, to na taką pogodę mi sie nawet wychodzic nie chce jestem słaba przez to lezenie, no ale trudno, i sorki za liczne literówki ale jak się jest w pozycji leżącej to nawet pisanie sprawia trudność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
Malinowa piwonia s upomnij sie bo w końcu za coś płacisz i po co masz się niepotrzebnie przejmować. Ja biorę caly czas luteinę dopochwowo no i staram sie odpoczywać ale jakoś ciężko mi tak cały czas leżeć. Jestem raczej osobą aktywną no ale co się nie robi dla dzidziusia. W ogóle to dowiedziałam się że będę mieć córeczkę :) Nie chciala pokazać co ma między nogami ale badanie dopochwowe pomogło w rozszyfrowaniu płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama9999
Ohh ale wam fajnie, że juz płec znacie! Zazdroszcze!:) Ja mam przeczucie ze to chlopiec, ale czytając posty, widze że kazda babka ma przeczucie na chlopca, wiec sama nie wiem kto to będzie! Też musiałam lezec przez jakis czas, jak miałam krwiaka, na szczescie sie wchlonal, wiec rozumiem to uczucie bezradnosci..ale jak powiedzialas, co sie nie robi dla dzidziusia! Dalej czekam z utęsknieniem na kopnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Hej:-) ja przeczucie też na chłopca miałam i wszyscy tez mi tak wróżyli a tu niespodzianka będzie najprawdopodobniej dziewczynka. Na brzusznym usg nie chciała się pokazać ale lekarz zrobił dopochwowe i podejrzelismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
ja miałam przeczucie że chłopiec i jest to potwierdzone w 19 tygodniu że chłopiec cała ciążę mam wielki apetyt i bardzo na kwaśne smaki tak że zjadłam trochę ogórków kiszonych a na słodkie mnie nie ciągnie czekolada sobie leży i nie mem ochoty lubię pić kefir polubiłam szpinak i ser biały popijam też często sok pomidorowy choć mimo tego ze tak dobrze się odżywiam to wyszło mi na morfologii mało czerwonych krwinek i teraz od 20 tygodnia dostałam żelazo do obiadu oprócz witamin dla kobiet w ciąży femibion plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Mi też lekarz powiedział, ze szyjka skrócona, ale w normie. U mnie jeszcze to łożysko nisko, co mnie stresuje.Mam zakaz noszenia ciężkich rzeczy i zero seksu, a mi się tak chce ostatnio. A nosze syna, który trochę juz waży. Z niecierpliwością czekam na następna wizytę na początku grudnia, dowiem się co z ta szyjka i łożyskiem no i moze płeć poznam. Pisalyscie ile przytylyscie, jestem w szoku ze niektóre tak mało, ja 4kg i w sumie to chyba ok jest, a idzie u mnie 19 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Hej Ja wczoraj zaczęlam 19tc,przytyłam 2kg do tej pory ale to pewnie dlatego ze mam nerwowa atmosfere w domu,nie bede opisywac bo to jednak forum ogólnodostepne,ale jest niestety kiepsko-sprawy osobiste:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
ja 20 tc przytyłam tylko 3 kg a jem bardzo dużo bo mam apetyt i mam zalecane dużo leżenia i aż się dziwię że tyle tylko przytyłam no chyba że teraz zacznę nadrabiać i tyć co do stresów to polecam melisę, modlitwę i długie powolne spacery ja mam barzo niskie ciśnienie to po melisie zasypiam chyba można też krople walerianowe w ciąży pić ja zawsze mam nervosol w domu czasem brałam parę kropli do wody ale to przed ciąża jak miałam stres w pracy teraz mam l-4 i nie chodzę do pracy a mnie już poważnie męczyła atmosfera tam a teraz mam gdzies co się tam dzieje wszystko mija te złe chwile też jak tam mamusie kupiłyscie już buty zimowe na płaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×