Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość gość
A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CałaWTrawie86
Witajcie dziewczyny! Byłam w zeszłym tygodniu u innego lekarza i trzymał mnie prawie godzinę, zrobiła szczegółowe badania i okazało się że mam infekcję, biorę metronidazol i trochę się obawiam, bo różnie mówią o stosowaniu go w ciąży, ale z drugiej strony infekcja też może być groźna... A lekarz do którego chodziłam ani razu mi nie sprawdzał pH, więc nawet nie wiedziałam że mam jakąś infekcję... :/ W tej ciąży (drugiej) jakoś spokojniej podchodzę do wszystkiego i miałam nadzieję, że myślę racjonalniej, ale we wtorek weszłam do tesco i mieli przecenę na świetne ciuszki dla niemowlaków to kupiłam kilka sztuk chłopięcych, choć płci jeszcze nie znam... ;) Czuję że to chłopak, chociaż wiem że intuicja może zawieźć... Schowałam przed mężem, bo nie wiem jaka byłaby jego reakcja ;) 9 grudnia jadę na połówkowe to mu wtedy pokażę albo po cichutku sprzedam na allegro ;) No nie mogłam się powstrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
caław trawie tez mam przeczucie ze u mnie chłopak:) moze w srode sie dowiem, dobrze ze jednak zmieniłas lekarza widocznie tamtem po prostu "olał" twoje zdrowie ja juz mam sporo rzczy dla malucha, w sumie to juz nie mam miejsca w garderobie;) witam nowa mame:) na kiedy masz termin? dopisz sie do tabelki gdzies była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
ja mam pytanie do Doris BB gdzie najlepiej rodzić w Bielsku-Białej, ja jestem z okolic BB będę miała prawdopodobnie cc bo mam wskazania do niego chodze do dwóch lekarzy jeden pracuje nawet w szpitalu na wyspiańskiego, jest tam położną i możliwe że się zdecyduje na tem szpital ale z kolei znam opinie że w wojewódzkim szpitalu też dobrze jest rodzić...sama już nie wiem gdzie czasu mam jeszcze dużo bo termin ok 19 kwietnia mam narzeczony jest z Katowic i namawia na Katowice...no i mam dylemat póki co mam l-4 i wypoczywać w domu i skupiam sie na leniuchowaniu jedyne moje wycieczki to jak mąż manie zawiezie na wizytę do lekarza:) a tak to spacerki koło domu, drobne zakupy i niestety...nuda jeszcze nie kupuje rzeczy dla maleństwa i może przez to sie tak nudze, jak zaczne kompletować wyprawkę to może się czymś zajmę konstruktywnym pewnie nakupuje za duzo wszystkiego bo to pierwsza ciąża i człowiek zielony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Cześć Dziewczyny:) Witaj Doris Ale się ożywiło aż miło. Ja na infekcję dostałam MACMIROR i jest ok-chyba bo jak byłam w poniedziałek to było ok. Ja jestem trochę przewrażliwiona i czasem mi się chyba wydaje, że coś się dzieje. Na ostatniej wizycie miałam pobraną cytologię-wynik za tydzień. Połówkowe 01 12 w 22 tygodniu. Ja też jak chodzę po sklepach to ledwo się powstrzymuję, żeby nic nie kupić. Jak dotąd kupiłam 4 pieluchy tetrowe w pepco. Takie śliczne i polskie nie chińskie! A ostatnio siedzę w pracy i nie mam co robić to zaczęłam szukać wózka. Mam już swoje typy ale muszę zobaczyć je na żywo. Zastanawiam się nad zagmą x6 ale strasznie mało opinii o nim, prampol i może coś jeszcze wpadnie jak pójdę do sklepu na żywo zobaczyć. A Wy już coś szukacie? A może któraś z Was może coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
nawet jak zakończyła się infekcja to weź sobie co parę dni laktovaginal tak by odbudowac tam flore bakteryjną ja pomimo że chodze do dwóch lekarzy to żaden mi nie zrobił cytologii!!! Upomnę sie o to w poniedziałek:) robili mi tylko wymaz czy nie mam infekcji i polecił właśnie ten laktovaginal profilaktycznie co kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Nick____ ___Wiek______TP_____plec/imie____ Które dziecko? nnnita___ ____32___ _1.04_____ ??? ___ 1___ Pola_88 ______26_____4.04____ ???____1 Malgosia26 ____27____ 5.04 ____? _____ 1 _ Emilia___ _____31_____6.04____Dziewczynka?? __2 ___ Czeresniara__ _27___ __8.04__ ?____ 1 Maggiie_____ __34_____9.04_____ Córka Karolina____ 1 Gabryjelka___ _31___ __20.04___ ???____ 2___ Titilinka ______29___ __25.04___ ? ______ 3 ma LENKA_____23 _____29.04 ____?____ 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
W sumie to super pomysł z tym lactovaginalem dzięki Lepiej to niż się martwić że znów coś tam może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titilinkaa ciekawe czy nam się sprawdzi... :) Maggie ja mam x-landera i wózek świetnie się prowadzi, ma duże skrętne koła, idealny na początek i na zimę, jednak jak mała miała niecały roczek kupiliśmy małą lekką spacerówkę, którą sama mogę wrzucić do bagażnika i odkąd ją mamy, x-landera używaliśmy tylko jak były duże śniegi, a tak to od prawie 2 lat śmigamy tą małą. Mamy firmy NUNA w kolorze biszkptowym a więc bardzo jasną, ale tapicerkę ściągam i piorę w pralce, nic się nie dzieje, wózek jest jak nowy, więc jak najbardziej polecam... Siedzisko jest bardzo nisko, tak jakby stworzone dla dziecka, więc córa bez problemu sama do niego zaczęła wchodzić... Wspomnę jeszcze o tym że moja córka nie znosiła jazdy w gondoli, krzyczała wniebogłosy i jak miała 3 miesiące zamontowaliśmy spacerówkę (oczywiście na płasko), a jak byłam w ciąży to marzyłam o długich spacerach z wózkiem... Teraz już się nie nastawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick____ ___Wiek______TP_____plec/imie____ Które dziecko? nnnita___ ____32___ _1.04_____ ??? ___ 1___ Pola_88 ______26_____4.04____ ???____1 Malgosia26 ____27____ 5.04 ____? _____ 1 _ Emilia___ _____31_____6.04____Dziewczynka?? __2 ___ Czeresniara__ _27___ __8.04__ ?____ 1 Maggiie_____ __34_____9.04_____ Córka Karolina____ 1 Gabryjelka___ _31___ __20.04___ ???____ 2___ Titilinka ______29___ __25.04___ ? ______ 3 CałaWTrawie86_28_____25.04____?______2 ma LENKA_____23 _____29.04 ____?____ 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Maggie widze ze imie juz wybrane:) jeden z moich typow dla dziewczynki Co do wozka ja mam jedo bartatina classic po córce, dla mnie super wózek,mi sie osobiscie podobaja wozki klasyczne ale to kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa piwonia s, moje koleżanki rodziły głównie na Wyspiańskiego, ja je odwiedzałam i powiem Ci, że jest tam bardzo miło, ciepło, łazienka w każdym pokoju a dziewczyny były zadowolone bo traktowano je z szacunkiem. Podobno tylko kilka pielęgniarek było jędzowatych :-) szpital warty polecenia. Słyszałam że wojewódzki też jest dobry, ale niestety żadna z koleżanek tam nie rodziła, wieć nie mogę nic więcej powiedzieć. Ale jeśli mieszkasz bliżej Bielska niż Katowic to nie warto nadkładać drogi. Bielskie szpitale są naprawdę dobrze zorganizowane i przygotowane nawet na trudniejsze sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
No imię to już dawno było wybrane:) i nie podlegało dyskusji. Z imieniem dla chłopca mieliśmy problem bo każde chciało inaczej i nie zgadzało się na propozycję drugiego. W końcu doszliśmy do porozumienia a po wizycie mój M powiedział i po co się tyle kłóciłaś o to imię dla chłopca?:) Bo chyba już nic się między nogami nie pojawi:) A jeszcze pytanie co do wózków które koła lepsze skrętne czy te na sztywno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ogromny problem z imieniem dla chłopca.... Siedziałam 3 dni, spisałam 5 a mężowi spodobało się tylko jedno i jak już je wybrał to ja mam wątpliwości.. :( Z córką od razu wiedzieliśmy, a teraz nie ma imienia do którego jestem na 100% przekonana.... Maggie najlepiej jak ma skrętne, które można zablokować ;) Ja nie wyobrażam sobie nie mieć skrętnych, a moja teściowa jak brała małą na spacer to od razu blokowała, bo ją denerwowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
CałaWTrawie dzięki też mi się wydaje że najlepiej skrętne. Ale teraz mam już mętlik w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie moj wozek nie ma skretnych kol a mimo to dobrze sie prowadzi,zwlaszcza gdy jest w wersji z gondolą, ze spacerowka juz jest ciut gorzej dlatego mialam inna, lekka ze skretnymi kolami,teraz niestety juz sie rozwalila i bede musiala kupic druga Ciezko jest doradzac w wyborze wozka, bo zalezy czy bedziesz go musiala wnosic, ile masz miejsca w domu i w aucie Ja mieszkam w domku,a bagaznik mam duzy wiec nie przejmuje sie waga wozka i jego gabarytami ale tak jak pisalam gdy dziecko podrosnie kupie spacerowke i wozki beda dwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Cala w trawie.slaf ja znam wrzaski w wozku.ech.kiedy moje kolezanki spacerowaly po 2 h z bobasami, ja boeglam z jezorem nabwierzchu do rodzicow bo malu krzyczal albo niestety tez lapal kolki. Co do wozka ja tez mam x landera i jest super ale gondola jest dosc mala wiec szybko przeszismy na spacerwoke,kyora sie swietnie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Ja mam wózek obkręcany o 180 stopni, czyli jak świeci słońce lub wieje wiatr to tylko przekręcam siedzisko bez wyciągania. Zauważyłam ze takich wózków jest coraz więcej i polecam super sprawa. Jedyny minus tych wózków jest slaby dostęp do kosza. Ja mam Coletto Marco Polo. Witam nową mamę, bardzo Ci współczuję dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
Doris dzięki za info, ja mam jeszcze czas na podjęcie decyzji i wybrałam, że będzie to w Bielsku własnie i te dwa szpitale mam do wyboru, jeszcze nie wiem na który się zdecyduję. Wojewódzki chwalą za oddział dla wcześniaków i tam lepiej rodzić jesli poród jest przedwczesny. Moja siostra z tego względu rodziła tam wczesniaka. I mały miał tam super opiekę, najlepszy inkubator i zdrowiutko rósł sobie w nim. Jeśli jest to poród o czasie bez wiekszych komplikacji to na wyspiańskiego też słyszałam bardzo dobre opinie. Chodzę do gin który tam pracuje. Sama powiedziała, ze mam wskazania do cc, więc liczę po cichu, że mi zrobią cięcie i nie będą zmuszać do porodu naturalnego jak mam różne zdrowotne problemy. Natomiast nie znam szpitali w Katowicach, tam wybierałabym naprawdę w ciemno. natomiast na początku ciąży w 7 tygodniu byłam na obserwacji w szpitalu w Oświęcimiu bo miałam plamienia. Po 6 dniach mnie wypisali. Ogólnie z przyjęciem na oddział nie miałam problemu, zajęli się mną i udzielili pomocy. Dostałam leki na podtrzymanie i l-4. Ale jednak nie zdecydowałabym się tam rodzić. Za dużo złego się nasłuchałam o tej porodówce tam a sama warunki higieniczne widziałam na własne oczy jak tam byłam to nie byłam zadowolona. Dobrze, że mnie szybko wypuścili. Myslałam też że mi zrobią więcej badań a tu tylko podstawowa, usg, morfologia i mocz a potem 5 dni leżałam tam już bez badań. Dobrze że na końcu pobytu usg wyszło dobrze no i mnie wypisali, polecili w domu leżec i oszczędzać się a jak wyszłam ze szpitala to prywatnie wiele, wiele badań sobie zrobiłam na własną rękę i zdecydowałam, że jak się coś podzieje to już pojadę do bielska a nie tam ale na razie jest dobrze i nie musiałam do szpitala wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Chyba czułam ruchy w brzuchu:) jezeli te pęcherzyki to dźwięki dziecka to teraz jest jak delfinek:) takie pyk pyk pyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeresniara to raczej na pewno ruchy dziecka:) ja poczułam pierwszy raz 28pazdziernika, zapisałam date bo u mnie lekarz wpisuje do karty ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Hej Mi się też kilka razy wydawało ale chciałabym częściej czuć. Mam nadzieję, że to to. Koleżanka mi mówiła, że na początku to się wydaje, że to jelita ale ja to jednak trochę inaczej czuję. Tylko czemu tak rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Witam :) jestem w 16 tc, termin 28.04 akurat w moje urodziny. Mam pytanie do Was dotyczace boli podbrzusza. Miewalam je na poczatku ale ustaly. Niestety znow powrocily i wszyscy mnie strasza ze tak byc nie powinno. Powiedzcie czy zdarzaja Wam sie takie bole. Czuje jakbym miala kamienie w brzuchu. Przepraszam za pisownie tablet nie ma polskich znakow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
W drugim trymestrze to normalne tak działa relaksyna na organizm, wszystko się rozciąga i to boli, ale jak się niepokoisz to lepiej idź do lekarza niech to sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyte mam w poniedzialek wiec poczekam. Do tej pory lekarz nie stwierdzil nieprawidlowosci wiec mam nadzieje ze to nic powaznego. Mi juz dosyc bardzo brzszek widac rosne z dnia na dzien wiec moze faktycznie boli z tego powodu. Dzieki, bede tu do Was zagladac, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Nowa witaj,bóle podbrzusza zdarzaja się u mnie, wiem ze musze wtedy odpoczac chwilę, bardziej bolą mnie pachwiny ale to normalne Maggie ja w 1 ciazy ruchy poczułam w 22 tyg takze mysle ze spokojnie niedługo sie te ruchy u ciebie nasilą:) Wiecie co mam jakies takie przeczucie ze urodze gdzies na poczatku kwietnia,nie wiem czemu takie mam mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnita
Jeśli chodzi o imiona to u mnie łatwo poszło na 80% dziewczynka - Tosia. A gdyby był chłopak to Jaś Makary, ja zawsze marzyłam o Makarym ale moj mąż juz mniej więc stanęło na podwojnym imieniu. Teraz walczę w domu z psem straszny przytulak się zrobił chodzi za mną krok w krok i usiłuje wskakiwac do łóżka, z czym usilnie walczę. Macie może psy , ktoraś też tak ma bo juz nie wiem co robić. Jak tam z wyprawką macie już dużo rzeczy bo ja nawet jeszcze sie nie rozglądałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Titilinka dzięki za pocieszenie. Faktycznie u mnie 19 tc więc czas jeszcze jest tylko cierpliwości brak:) Ja za wyprawką powoli się rozglądam ale jak dotąd kupiłam tylko 4 pieluchy tetrowe bo były takie śliczne z różnymi zwierzakami i polskie a nie chińszczyzna:) Może w długi weekend uda mi się w domu coś porobić i przeorganizować pokój bo plan mam tylko czasu brak. Jak mi się uda to chcę rozejrzeć się za jakąś komodą a potem już powoli kompletować wyprawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Nnnita ja mam w domu cały zwierzyniec psa i 2 koty. Moja psina już jest staruszką i do łóżka już nie wchodzi bo łapy już nie te. Ale ostatnio zaczęła się buntować jak zostaje sama i popłakuje. Sąsiadka mi powiedziała niedawno a tak nie było. A jedna z kotek, która żyła pod łóżkiem z dala od świata i jej widać nie było przy każdej okazji pcha się do pieszczot. Trochę obawiam się czy się do łóżeczka koty nie będą pchały. Najwyżej dostaną eksmisję do babci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×