Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Madzialenna7
Lipcoweczki ale macie fajnie mozecie chodzic czesto na usg i podgladac dzidzie ja ostatni raz widzialam fasolke w 7 tyg i tyle...mieszkam w Norwegii a tutaj ciaza uznawana jest dopiero od 12 tygodnia...Teraz mam 12 tydzien ale wizyta dopiero za dwa tygodnie tak ustalil lekarz. Do tego momentu czuje sie ok troche mdlosci spanie itd. Caly czas sie zastanawiam jak teraz wyglada i czy wszystko ok ale brzuszek rosnie piersi tez wiec chyba ok. Zreszta mam rozmiar 34/36 wiec od razu bylo widac zmiane;) ehh czytam sobie tylko co u Was i tak mnie korci na zakupy jakies no ale musze czekac..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Ja zakupow tez narazie nie planuje,ale dostalam juz malutenkie reeboczki i meski dresik z adidasa hehe taki dresiarski z trzema paskami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Madzialenna--->z jednej strony radosc zobaczenia swojego dzidzi jest niesamowita,ale z drugiej czym czesciej tym bardziej sie martwie.mialam usg w czwartek a nastepne mam...we wtorek i juz sie zamartwiam czy wszystko ok i ...gdzie jest mozliwosc w razie niepokoju podejrzec dzidziusia...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Ja bym wolała w sumie nie podglądać malucha tak często, robię to tylko przez problem poronienia zagrażającego i przez to że straciłam poprzednią ciążę przy której nie biegałam tak po lekarzach wiec po prostu nie wiedziałam że może być jakiś problem czy zagrożenie. W tej ciąży na początku wszystko było ok, dopiero później znaleźli jakieś nieprawidłowości dlatego tak często na te usg latam. Mój gin prowadzący usg nie robi, na usg chodzę do innego i ten od usg od razu mi powiedział że przy jakimkolwiek plamieniu mam do niego przyjść jeżeli mnie zaniepokoi. Czy będzie brązowe czy czerwone. Jeśli będę miała potrzebę to zawsze sprawdzimy co u maluszka. Takie wizyty usg to tylko stres i nic więcej. Ja mam takie schizy że za każdym razem jak się kładę i on odpali obraz a ja sama z siebie nie zobaczę na ekranie pulsującej kropki to już myślę o najgorszym i mam łzy w oczach. Wiec zawsze pierwsze co robi lekarz odpala mi serducho. Ostatnio mi powiedzial że jak przyjdę na połówkowe to nagra mi płytkę z całym badaniem łącznie z naszymi głosami :P za 3 dni zaczynam 17 tydz wiec nie mogę się doczekać tego badania bo niewiele mi zostanie czekania :P i potem conajmniej 16 tygodni i będę tulić malucha chyba że mój gin zmieni zdanie, łożysko się podniesie i będę rodzic sn :P niby tak dużo czasu musimy jeszcze czekać na rozwiązanie a tak naprawdę to zleci chwila moment :) nawet się nie zorientujemy, a będziemy już w 9 miesiącach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Madzia oo matko tyle czasu wooow. To ja już naprawdę chyba bym zwariowała. Ja jestem strasznie niecierpliwa a do tego muszę wszystko widzieć żeby być spokojną:). I macie rację nie ma co czytać bo sama się nakręcam a potem jakieś głupkowate myśli mi chodzą po głowie. Ale ja już tak mam nie wien dlaczego ze wszystkim, ze najpierw wymyślam a co jak by i już widzę jakieś chore scenariusze a w efekcie wszystko jest ok i inaczej niż sobie wyobrażałam. Ja już też bym chciała coś kupić te wszystkie rzeczy sa taaakie śliczne, że najlepiej wszystko by chciało się mieć ;p szkoda, że dzieci tak szybko rosną. A największą frajdą dla mnie będzie kupowanie zabawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
No kupowanie zabawek to największa frajda ale i najdroższa :P Dziewczyny które rozpoczęły II trymestr jak wasze piersi? Mnie przestały boleć a teraz ból powrócił ale taki że nic nie idzie zrobić. Schylam się boli, stoję boli, przebieram się boli, leżę boli :( normalnie czuje się jak krowa przy dojeniu. Szukałam w necie jakiś sposobów na ten ból ale nic nie znalazłam. Podobno w II trymestrze piersi tak nie bolą tylko są nabrzmiałe i takie tam. A sutkach to nawet nie wspomnę, są na pół cycka. Ale dużo wygodniej mi bez stanika. Patrząc na nie będę miała takie rozstępy że szok. Smaruje je cały czas jakimś kremem na rozstępy ale zbytnio nie wierzę w jego działanie. Dziewczyny które juz mają pociechy, jak byli u was z rozstępami po porodach? Pojawiły się? Coś stosowałyście? Ja dzisiaj przy kąpieli zauważyłam że mam taki jeden mały dosłownie centymetrowy na brzuchu. W sumie nie przejmuje się tak bardzo rozstępami ale wiadomo jak każda wolałabym ich uniknąć :) A teraz pytanie do pierwiastek :P macie jakieś sposoby na zabicie nudy na l4? :D bo ja już kota dostaje :P co miałam posprzątać to posprzątane, czytam książkę, raz na jakiś czas wyjdę na spacer, ale czuje że wpadłam w taką otchłań z nudą :P może jakiś fajny film polecicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjo
rozstepy to tez kwestia dziedziczna, moja mamma nie miala ani jednego mimo, ze niczym nie smarowala, wiec mam nadzieje, ze i ja nie bede miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny troche mnie uspokoilyscie z tym usg i wiadomo ze lepiej czesto nie chodzic bo to tylko w zagrozonej ciazy i oby tego uniknac ale jednak tyle tygodni to przesada i wiecej mysli w glowie czy wszystko ok;) a u mnie zwolnienie takie juz ciazowe dopiero od 18 tygodnia wiec musze sie jeszcze troche pomeczyc. Zreszta zobacze co mi powie na tej wizycie i tu znowu niewiadoma;) X lipcoweczko moze to i glupio zabrzmi ale jak moja siostra byla w ciazy w sumie to urodzila i miala takie nabrzmiale piersi i obolale i gorace to babcie jej kazaly robic oklady z lisci kapusty i ze to ponoc pomaga. Jej przynosilo ulge hehe wiec moze i Tobie pomoze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Spróbuję :P tylko sek w tym że to nawet nie połowa ciąży a cycki tak wariują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
No ja też jestem wielką fanką horrorów ale chyba już wszystkie z tych lepszych obejrzałam :P chociaż może trafisz na jakiś który mnie ominął :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Moja siostraa urodzila corke :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny mnie piersi dopiero teraz zaczynają boleć i tez wole chodzic bez stanika , troche sie powiększyly sutki chyba tez lekko. Ja przed każda wizytą mam takie wysokie cisnienie że teraz mam mierzone po wizycie i jak odpala lekarz usg to od razu wypatruje tej tykającej kropeczki :) Witam nowe mamusie :) wiedze ze nasze grono sie coraz bardziej powieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama na kafe gratulacje dla twojej siostry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
No mala jest sliczna ale malutka50 cm i 2650 rodzila przez cc bo niestety miala operacje na biodra i ortopeda zlecil cc najwazniejsze ze zdrowa mala niespodzianke zrobila bo siostra myslala ze syn a tu corka:-) :-) :-) ale nigdy lekarz nie potwierdzil bo maluch wstydliwy mam nadzieje ze jutro na usg u mnie pokarze co ma miedzy nozkami:-) :-) ja sie czuje jakbym w ciazy wgl niebyla hehe a maluszek juz pewnie duzy bo to koncowka 15 tyg:-) :-) wiec lekarka mi pow ze na tej wizycie jak pokaze to sie dowiem plec coraz bardziej chce corcie synka juz mam:-) :-) wiec fajnie by bylo miec parke u nas imiona juz wybrane i dla corki i dla synka:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Jakie imionka jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Gratulacje dla siostry :) ja też imionka juz wybrałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Chlopiec-Karol Dziewczynka Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
A Ty lipcoweczka zdradzisz imie:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Chłopczyk Franek, a dziewczynka Łucja lub Konstancja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Bardzo ładne imionka:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Witajcie, jesli moge sie przylaczyc to bedzie mi bardzo milo :-) mam termin na 18 lipca. To moja trzecia ciaza. Mam juz dwie coreczki w wieku 2,5 i 5,5 latek. Jeszcze pracuje, choc chwilami mam ochote juz uciec na chorobowe ;-) Mdlosci powoli przechodza a mialam straszne. Piersi powiekszone, kulka na brzuchu wyczuwalna. W poprzednich ciazach dziewczyny z Kafeterii byly dla mnie najlepszymy przyjaciolkami. Z drugiej ciazy grupka nadal pisze na fb i ogladamy jak nasze pociechy rosna. Mam nadzieje ze i tu znajde i dam otuche na kazda troske :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
...dodam jeszcze ze marze o chlopcu :-) ale oczywiscie najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Odnosnie usg - mialam juz dwa razy na wizycie i tydzien temu bylam na badaniach prenatalnych to bylo dokladniejsze. Jutro odbieram wyniki z krwi mam nadzieje ze beda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Ja dziewczyny mam wszystko nie w normie w badaniach krwi a biorre witaminy jem owoce warzywa niewiem do tego te zaparcia i ta grzybica dalej jest dzis mam wizyte i usg jupi!!!:) moze sie dowiem co tam moj maluszek skrywa:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Witajcie, odnośnie rozstępów, w poprzedniej ciązy dzień w dzień oliwka na brzuch i piersi po prysznicu i nie było ani jednego :) Polecam ten sposób, po prostu trzeba mocno nawilżać skórę, aby stała się bardziej elastyczna..Żadnych specjalistycznych preparatów nie stosowałam. W tej ciązy codziennie nakładam balsam nawilżający i jak do tej pory również zero :) Lipcóweczka2015, na nudę polecam prasę na temat ciązy i dzieciaczków. Wcześniej kupowałam takową w sklepiku z przeterminowaną prasą (przecież tematy nie stają się nieaktualne ;)) po taniości i miałam z tego mega frajdę a dodtakowo coś tam się zawsze dowiedziałam..Teraz mam mega zapas :)Wrócę do niej jak już będę na zwolnieniu.. Mama na kafe - gratki dla siostry! Będziesz miała okazję zachartować się z maluszkiem, zanim swojego będziesz trzymać w ramionach ;) U mnie ubranek cała masa, tyle że dla chłopca. Jak będzie dziewczynka będzie trzeba zrobić mega zakupy, ale tym się narazie nie martwię. Dziewczynka może nosić i zielone i niebieskie i brązowe przecież. Za to mój mąż w życiu nie pozwolił założyć starszakowi różowych pajaców jak był maleńki, nawet jak miał 2 tygodnie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Franiowa to jeśli okaze się ze u mnie będzie chlopiec możemy zrobić wymiane :) ja na rozstępy używam mustele, tak jak pisałam niestety kobiety w naszej rodzine moja z nimi problemy wiec ja postawiłam na mustele która sobie chwaliłam po I ciąży :) u nas imiona nie wybrane haha corka codziennie wymysla nam nowe choć ja dla chłopca chciałabym oleg ale nie wiem czy się reszta zgodzi haha co do piersi to bola mnie same sutki, może nie az tak bola ale sa wrażliwe i ze biust mam duzy nie wyobrazam sobie chodzic bez stanika ze względu na ich wielkość to jak i na wrazliwosc.. ale powiem wam ze nie mogę doczekać się karmienia piersią bo przy corce moje piersi wygladaly jak dobrze zrobione silikony haha były wielkie, twarde i sterczące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Franiowa to jeśli okaze się ze u mnie będzie chlopiec możemy zrobić wymiane :) ja na rozstępy używam mustele, tak jak pisałam niestety kobiety w naszej rodzine moja z nimi problemy wiec ja postawiłam na mustele która sobie chwaliłam po I ciąży :) u nas imiona nie wybrane haha corka codziennie wymysla nam nowe choć ja dla chłopca chciałabym oleg ale nie wiem czy się reszta zgodzi haha co do piersi to bola mnie same sutki, może nie az tak bola ale sa wrażliwe i ze biust mam duzy nie wyobrazam sobie chodzic bez stanika ze względu na ich wielkość to jak i na wrazliwosc.. ale powiem wam ze nie mogę doczekać się karmienia piersią bo przy corce moje piersi wygladaly jak dobrze zrobione silikony haha były wielkie, twarde i sterczące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ot i mnie skopoiowało :) byliśmy wczoraj z cora w galerii w kinie, zaszliśmy do HΜ bo chialam popatrzeć za ciuchami ciążowymi ale było tak duszno i takie ludzkie oblecenie ze odpuscilam.. przejadę się w tygodniu chce kupic dżinsy z panelem, bo poki co biegam w leginsach albo sukienkach, kupiłam już sobie kilka wlasnie z hmu-bo bardzo je lubie i jestem już zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
No ja mam nadzieje ze moje dziecko bedzie duze:-) :-) :-) bo synek mial 59 i 4380 oby ta kruszyna tez tyle wazyla bo fajnie sie opiekuje takim duzym dzieckiem:-) :-) ja nie wyobrazam sobie miec cesarki bardzo sie boje wole naturalnie rodzic :-) :-) :-) byle do wieczora a jestem taka niecierpliwa co do plci:-) :-) dzis usg z mezem:-) :-) wkoncu nie dostal zadnego montarzu i moze isc ze mna:-) :-) :-) bardzo sie ciesze:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voice1986
witam nowe mamusie i te z którymi już się zapoznałam;) ja Was cały czas podczytuję ale jakoś nie mam zbytnio czasu na pisanie, chociaż jestem już na l4, to teraz trochę o sobie napiszę, jestem dosyć duża i myślałam że brzuszek to długo będzie niewidoczny, ale już mi wyskoczył, noszę już leginsy i rajstopy ciążowe bo zwykłe już mnie uwierają w brzuch....mam pytanie czy wy też tak macie że jak leżycie na wznak na płasko to jakieś takie dziwne uczucie macie jakby coś uciskało podbrzusze? ja właśnie tak mam i nie wiem czy to ok czy nie, byłam dwa tygodnie temu na genetycznym i wszystko ok wyszło ( już nie pamiętam czy pisalam), wczoraj zaczęłam 15 tydzień i stwierdziłam że szybko ten czas mija. Mdłości już nie mam, chociaż wcześniej miałam, nie mogłam na kawę patrzeć (przed ciążą piłam min. 1 dziennie) a teraz już mogę i też sobie popijam po jednej;) co do piersi to nadal mnie bolą i są drażliwe, same sutki jak i całe piersi. Jeszcze mam pytanie do Was kobietki czy macie czasem taki dosyć silny ból w podbrzuszu jak za szybko wstaniecie lub się przekręcacie lub wykonujecie inny gwałtowny ruch? bo ja mam taki ból, mija po około 5 min ale boli nieźle. Nie wiem czy nie wybrać się do gina żeby sprawdzić co i jak..... Mama jeśli urodziłaś pierwsze dziecko o wadze pow. 4 kg przez sn (jeśli dobrze doczytałam) to gratuluję i podziwam. Ja rodziłam córkę 2650gr, poszło bardzo łatwo i bardzo szybko (2 godz. cały poród) ale sobie nie wyobrażam jak musiało boleć przy dużym dziecku..... Ale się rozpisałam;) Miłego dnia życzę wszystkim mamom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×