Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość lipcoweczka2015
Dziewczyny orientujecie się może jak to jest ze znieczuleniem u dentysty na NFZ? Ile trzeba zapłacić? Tak mnie boli ząb że skacze po suficie no nie mogę wytrzymać. A dentysty boje się panicznie bez znieczulenia nic sobie nie dam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja077
mimi u mnie mój mąż może normalnie brać udział przy każdej wizycie- mój lekarz mówi, że jeśli mi to nie przeszkadza, to jemu tym bardziej (nawet jak miałam przezpochwowe, to leżałam za parawanem, a mąż na innym ekranie oglądał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
U mnie lekarka niema nic przeciwko zeby partnerzy wchodzili z parnerkami zazwyczaj lekarz nie ma nic przeciwko moja lekarka pow ze przeciez maz i tak wiecej widzial u mnie niz ona:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Teraz po zjedzeniu obiadu poczułam takie bąbelki z 5 mm nad pępkiem takie jakby bańka mała sobie tak pękła myślicie, że to bobooo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin też nie ma nic przeciwko ale ide teraz do innego na te prenatalne i mam nadzieję, że będzie ok :) co do dentysty nigdy nie byłam na NFZ więc się nie orientuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happy pękające bąbelki to pęcherzyki powietrza, które pękają :) też tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Mimimi Buuu myślałam, że to dzidzi. Ponoć takie bąbelki to właśnie dzieciaczki. No ale już sama nie wiem nigdy wcześniej tak nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Ale kurczę to właśnie nie było takie jak jelita czy coś zupełnie inne uczucie i to tak przy pępku. Jak w brzuchu gra to wiem ;) a to było zupełnie inne. Słuchajcie a jak u Was z macierzyńskim? Macie umowy, będziecie mieć urlopy? :) Ja z umowy przeszłam na DG a nie wiedziałam, że jestem w ciąży i teraz muszę się z tym bawić a jak chodzi o takie kwestie papierkowe itd to nie mam do tego nerwów bo się stresuję żeby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina512
Cześć dziewczyny. Pisałam kiedyś na tym forum, ale jakoś tak zamilkłam. Czytam wszystkie wasze posty więc jestem na bieżąco. Termin mam na 8 lipca, wg usg na 6. Ost. @ 01.10. Pojutrze mam wizytę i teraz się zastanawiam bo chodzę na NFZ do mojej ginekolog a ona nic mi nie wspomniała że następną wizytą będzie badanie prenatalne. Trochę się tym martwię.. Ostatnią wizytę miałam na początku grudnia i to dla mnie zdecydowanie za długo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina512
A właśnie mam pytanie? Przytyłyście już coś? Ja ważyłam 57 przed ciążą, potem pół kilo mniej potem przytyłam te pół kilo a teraz znowu do tyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina512
Wszystkie chodzicie na wizytę prywatnie? Tak się zastanawiam bo chcę zabrać teraz narzeczonego i myślę czy pozwoli mu wejść ze mną. Kiedyś byłam z mamą ale prywatnie i wtedy ją wołała. Nie wiem czy jest różnica na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Ja nie bede miec macierzynskiego bo urlop macierzynski m i sie skonczyl i nie poszlam do pracy bo moji pracodawcy zalegaja mi2 wyplaty i musialam sie zwolnic no i puzniej dowiedzialam sie ze jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
hej te babelki to raczej jelita , jak dziecko to taki motyl raczej albo głaskanie cos w tym rodzaju . Ja jak sie budze to mi wychodzi własnie taka kula tez dosc wysoko bo na pępku i ponizej . Co do pracy to ja od razu poszlam na L4 i potem chyba noirmalnie macierzynskie bo mam normlana umowe . U dendysty na nfz nigdy nie bylam ale podobno jest tak ze kobieta w ciazy ma leczenie za darmo . Ja bym bardzo chciala juz wiedziec co będe miała :P jestem niecierpliwa . Mdłosci dzis nie mialam ale super.. ale jestem słaba bo mam katar cały czas i kicham jak głupia i tez jak za duzo zrobie to ucho mi sie zatyka . Lipcóweczko ciuszki najlepiej kupować w lumpku tam sa tanie i prawie nowe ubranka jak sie dobrze poszuka , ja tam kupowalam wszytskie oryginalne ubranka jak nowieutkie i za ubrnaka do pół roczku zapłaciclam chyba łącznie ze 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Paulina Ja jakbym miała chodzić prywatnie to bym zbankrutowala. Same badania mega dużo kosztują. Chodzę dlatego pół na pół. Jak potrzebuje się coś na szybko idzie się prywatnie jak jest coś co może poczekać to na NFZ. A co.do bycia partnera na badaniu np u mojej koleżanki lekarz nie ma z tym problemu, przy mnie partner był na Usg ale przez brzuch a na takim dopochwowym chyba jednak by musiał wyjść ale to zależy od lekarza. Nie wiem czemu miałby nie być i co w tym takiego jak i tak widział mnie nie raz ;) Karolcia to Ty masz fajnie, ze masz ta umowę, w sensie nie musisz się martwić o składki itd. A ja sama muszę pilnować jak miałam umowę to mnie wszystko nic nie obchodziło a teraz odwrotnie ;) z jednej strony plusy z drugiej minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Co ja dzisiaj przeżyłam to szok. W poczekalni u dentysty jak wszyscy zobaczyli mój brzuszek to mnie przepuszczali bo wyłam z bólu. Męczył mnie 2 godziny. Dostałam znieczulenie ale się nie przyjęło i później lali mi tym znieczuleniem zęba bez wstrzykiwania. I tak bardzo bolało. No i ząb do kanałowego nie wiem jak ja to przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia3w
lipcoweczka ja lecze zeby bez znieczulenia, kanalowo tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinova83
Ja póki co nie przytyłam. Wazę w okolicach 58-59 kg. Ale w poprzedniej ciazy tez mnie jakoś nie przybywało i dopiero jak w 7 miesiącu zaczęłam tyć i puchnąć to tuż przed porodem byłam 25 kg na plusie :( Bardzo sie boje, ze sytuacja sie powtórzy. A nie miałam żadnych zachcianek i mało jadłam, znaczy jak zwykle. X Do gina prywatnego na pewno można wejść z partnerem. U mojego chyba tylko ja nie wchodzę i w ogóle przychodzę sama, ale nie mamy z kim zostawić dziecka... X Lipcoweczko, nigdy nie byłam na NFZ u dentysty, wiec Ci nie podpowiem jak jest z tym znieczuleniem. A co do ubranek to tez kupowałam trochę w lumpie, trochę na wyprzedażach i w sumie tez nic od nikogo nie dostałam. Teraz trochę rzeczy już mam, a resztę kupie chyba na Allegro mega paka, bo nie mam czasu łazić po szmateksach. Fajne ubranka maja w F&F. Startowe body na pewno tam kupie. X Byłam u mojego gina i uwaga, powiedział mi, ze to niemożliwe, ze czuje ruchy dziecka :/ No ale po co miałabym to zmyślać to nie wiem. Wiem na 10000%, ze to to. Dziś nawet moj maz poczuł, bo już zgłupiałam. No ale gin tez stwierdził, ze niemożliwe w 12 tyg. poznać płeć. Ciekawe, ze większość moich koleżanek akurat wtedy poznała i każdej sie sprawdziło. Poza tym wypisał mi tonę leków, a nic mi nie jest, dlatego rezygnuje z jego usług. Najważniejsze jednak, ze z dzieckiem ok, ma 6 cm i wyszedł mi nowy tp z usg na 17.07. Spał lub spała i można było zmierzyć. X Mi macierzyński przysługuje i zamierzam wykorzystać rok, a od września 2016 dziecko idzie do żłobka. Chyba, ze sie rozmyślę i jeszcze do końca roku wezmę wychowawczy, ale nie lubię nie mieć swojej kasy, wiec nie wiem. Przypomniało mi sie, ze od środy koniec błogiego lenistwa buuuu i wracam do pracy, ale tak naprawdę cieszę sie, bo kisne w domu i tylko śpię i wegetuje. Jak wyjdę do ludzi to może trochę zapomnę, poza tym zaraz 2 trymestr i liczę, ze moje samopoczucie drastycznie sie poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja077
mnie wczoraj bardzo bolał brzuch, więc poszłam do swojej kliniki gin-położniczej i przyjął mnie inny lekarz, bo mój robił cesarkę. Na szczęście z dzidzią jest ok, ma 4,5 cm, serce pięknie bije i nic niepokojącego nie widać. Dostałam zastrzyk rozkurczowy i kazał odpoczywać; zwolnienie na tydzień, bo w poniedziałek mam prenatalne i wizytę u swojego gina. Już chyba do pracy nie wrócę, a po porodzie macierzyński na rok. Ulżyło mi bardzo gdy zobaczyłam jak moja fasola koziołki fika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Jeju zazdroszczę :) tez bym chciała juz podejrzeć swojego malucha, co prawda to tylko 3 dni wiec nie tak dużo. Ciekawa jestem ile urósł i jak fika, jak mu się tam w brzuchu powodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinova wielu lekarzynie chce w 12 tc mówić bo to jest często loteria.. maluszki mają jeszcze małe ogonki a jąderka bardzo często są jeszcze w drodze na zewnątrz. Jeśli sprzęt nie jest najlepszy, lekarz nie dopatrzy się prawdy między nóżkami. Co do ruchów - wow!! mega wcześnie ale czemu niby niemożliwe?? :| wszystko jest możliwe! ja zaglądam rzadko, bo córka pochłania 100% mojego czasu ;) od lutego ruszamy do przedszkola :) ja w sobotę zaczęłam 14 tc. Najpierw maluszek był młodszy o tydzień w stosunku do OM, teraz natomiast podrósł i jest dokładnie tak, jak OM wskazuje. W poniedziałek mam USG i liczę maluch rozłoży nogi i pokaże co tam ma ;P jestem taka niecierpliwa, bo chce malować pokój córki i nie wiem jakie kolory wybrać :D poza tym z reguły jestem niecierpliwa i najlepiej jakby mi wszystko powiedzieli 2 dni po stosunku hahaha :D Lipcóweczko, ja idę do dentysty w przyszłym tygodniu i Pani powiiedziała mi, że spokojnie, ciąża nie jest przeszkodą do znieczulenia i wszystko mi wyjaśni jak będę na wizycie bo akurat miała pacjenta. Koleżanka moja całą ciążę do niej chodziła, bo tak jej zęby pękały... może jest jakieś inne to znieczulenie? Sama się na tym kompletnie nie znam, bo przez całe życie( a mam prawie 29l) miałam aż jedną dziurę w zębach!! mam w związku z tym strasznego cykora bo teraz pękł mi ząb i muszę dać go załatać :/ mięełgo dnia dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Dostałam znieczulenie, nawet 3, ale mam taki ostry stan zapalny że dentysta powiedział że żadne znieczulenie mi nie pomoże, a antybiotyki odpadają. Będziemy go leczyć kanałowo, ale ból jaki tam przeżyłam nie do opisania. Po tej wizycie mogę iść rodzic 20 godz naprawdę :P ja idę podejrzeć malucha w piątek, mam nadzieje, że już będę mogła iść na jakieś zakupy dla niego :) martwi mnie tylko to że chudne ciągle, chociaż wymioty ustąpiły a jem raczej normalnie, ani nie gloduje ani się nie przejadam. W ogóle to ten dentysta tak mnie nastraszył, że taki popsuty ząb może nawet doprowadzić do obumarcia ciąży... Będę chodzić w wielkim strachu i bólu do niego, ale nie mam wyjścia. Gdybym nie była w ciąży to w ogóle bym się nie odważyła pójść tak piekielnie się boje stomatologów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak byłam na prenatalnych w 12 tydzień i 5 dzień to lekarz powiedział mi że za wcześnie na określanie płci... ale jak zaczełam "wiercić mu dziurę w brzuchu" i zapewniać że jestem z tych co muszą szybko wiedzieć powiedział ... "gdybym musiał się z Panią założyć o paczkę ciasteczek ktore ostatnio dostałem to typuję dziewczynkę". W czwartek ide na wizyte wiec bede meczyc swojego lekarza zeby mi powiedział... u mnie wymioty nadal są... min raz dziennie dla tego waga stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GU2014
To wyżej to ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinova83
Hehe, a myślałam, ze tylko ja chciałabym wiedzieć zaraz po zapłodnieniu płeć ;) Lipcoweczko, jeśli przezywasz taki ból zęba, jak ja 5 lat temu, to z całego serca Ci współczuje! Pamietam to uczucie nawet teraz i przy tym rwący brzuch poporodowy to jak pryszcz. Na czwartkowe usg idę do podobno jednego z lepszych specjalistów w Polsce, tak wiec wow, nawet nie wiedziałam. On strzela płciami i póki co bezbłędnie u wszystkich moich koleżanek, o ile tylko mały ludzik sie pokaże :) Widzę, ze szykuje sie sporo wizyt w najbliższym czasie. Powodzenia i niecierpliwie czekam na relacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mojego lekarza, to brak słów. Szkoda, ze tak dziwnie zareagował na to info o ruchach. Nie chce mi sie już do niego chodzić. To kolejne przegięcie z jego strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Malinowa a w którym teraz dokładnie tygodniu jesteś? Ja właśnie zaczęłam 16, a mimo to wydaje mi się, że ruchy sobie ubzdurałam chociaż codziennie wieczorem czuje to samo. Nie mi oceniać bo się nie znam, ale uważam że jak kobieta mówi że czuje to czuje a tam lekarz może sobie gadać, on nigdy w ciąży nie był i nie będzie :P Właśnie fajnie się składa, że każda z nas w najbliższym czasie ma wizyty bo będzie o czym gadać :) I mam pytanko do was tzn do dziewczyn które juz mają dzieci. Od którego tygodnia ciąży lekarz podaje przybliżoną wagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym bardziej, że to druga ciąża Malinova i raczej wiesz jak się ruchy odczuwa ;) jest to na pewno niestandardowe lecz uwazam, ze mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinova83
Dziś zaczęłam 13 tydzień, a według ginekologicznych obliczeń będzie to 12 tydz. 1 dzien. Wagę to już może podać, ale to taka minimalna, ze aż strach. W gramach. Moja Sasiadka mówiła, ze już w 10 tc czuła jakieś smyranie, tez druga ciąża. Jej lekarka prowadząca nie widziała w tym nic nieprawdopodobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipcóweczko a jesteś osobą raczej szczupłą czy masz jakąś nadwagę? Ja np na co dzień zmagam się z szybko przyrastającymi kg. mam hashimoto oraz niedoczynność tarczycy..A w ciąży kg spadają ;) w pierwszej ciąży przez 9 mcy przybrałam na wadze 3kg! lekarz powiedział, że przy nadwadze tak bywa i nie mam się czym martwić bo wyniki badań są ok. A teraz póki co mam 3 kg na minusie a jem normalnie. Nie jestem jakaś grubaśna, mam po prostu nadwagę, roz. 40-42. Pierwszą ciążę zaczęłam z rozmiarem (o losie...) 46!!!!!! Zaraz po porodzie ważyłam 13 kg mniej niż jak zaszłam. I tak jak mówię, mój doktor nie widział nic złego w tym, że chudnę gdyż badania były oki i podobno z nadwagą (a w 1 ciąży była dużaaa..) często tak bywa. Poza tym wiele kobiet chudnie a później nadrabia w ciąży :) myślę, że waga nie jest powodem do zmartwień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×