Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość happy_bunny
Lipcoweczka2015 ja podobnie jak Ty chodzę jak szybko potrzebuję to wtedy prywatnie narazie tylko raz byłam prywatnie jak nie miałam okresu, test wyszedł pozytywny więc poszłam szybko do prywatnego bo nie chciało państwowo mi sie czekać i stwierdził ciążę. Natomiast teraz na NFZ bo jakbym za badania i usg miała co mies. Płacić to bym zbankrutowała :) ceny są spore. Ja mieszkam na mokotowie. Ej, wiecie zawsze tak o godz 14-15 czuję tw takie bąbelki poniżej pępka. Tak co jakiś czas po jednym. A potem cichnie. Rano nic nie czuję i wieczorem czasem czuję jak leżę na boku , ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Aaa no i witam nowe przyszłe mamusie :) im nas więcej tym lepiej :). Jejku jutro nareszcie piątek i weekend i odpoczynek :) już doczekać się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Dziękuję :):):):) My też staralismy się jakiś pół roku i wreszcie się udało :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiowa idziemy łeb w łeb i z tygodniami i ze starszymi dziećmi a nawet marzeniami co do płci hehe ;) bardzo chciałabym mieć drugą córcię ale mąż celował w syna, mam nadzieję, że w poniedziałek już będziemy wiedzieć :D pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Dziewczyny lecę na usg :) odezwę się jak wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
ja o pierwsza ciąze sie nie starałam , po prostu po slubie zero zabezpieczenia i udało sie po 2 miesiacach :) a potem jak urodzilam i od razu chcialam jak najszybciej byc w ciazy to sie nie udawało , dopiero po 10 miesiącach sie udało ale to dzięki stymulacji bo naturlanie to by nie wyszło. Kurcze moje dziecko jakies małe jest bo w 12 tyg 4 dzien miało 5,7 cm tylko fakt ze miałam pozniej owu niz powinnam , pierwsze dziecko zawsze bylo większe nawet od daty z om i termin normalny miałam miec na 16 stycznia a w koncu mi przesuneli wtedy na 4 stycznia . Ja wizyte mam w środe ale mysle ze nie poznam jeszcze płci bo faktycznie ten moj maluszek mały jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie sie wydaje, ze wcale nie maly , chyba od 12-13 tyg rosna w swoim tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Hej dziewczyny.ostatnio fatalnie sie czulam,wymioty i nudnosci non stop.teraz sie przeziebilam.Ale dzis bylam u lekarza,dostalam l4,skierowanie na prenatalne i folik oraz witaminy. I...widzialam dzidzie i znow pelno wzruszenia,juz raczki,nozki ladnie widac i tak sobie podskakiwal.Serduszko bilo prawidlowo.Alez uczucie ulgi i wieeelka radosc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinova83
Widzę, ze dziś dzien usg ;) Byłam i ja :) Przede wszystkim z dzieckiem wszystko dobrze. Lekarz powiedział, ze wymiary, pomiary, przepływy idealne. Tak wiec odetchnęłam z ulga. Wielkość w 12 tyg. 4 dniu 6,5 cm. W ogóle usg wyczes. Nawet moj 4-latek patrzył jak zahipnotyzowany. Teraz jeszcze czekam na wynik testu z krwi i odetchnęłam już całkowicie. No i określił płeć na 70% dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka, myślałam, ze Ty już dziś na prenatalnych. Czekamy jeszcze na wieści od Lipcoweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, może będziesz miała na lepszym aparacie lub dziecko sie ustawi inaczej, to są bardzo małe różnice. Nie martw sie. Jesteśmy w takiej samej ciazy. Kiedy miałaś ostatni okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Ja tez juz po :) mój maluch niestety przez całe badanie smacznie spał wiec nie popatrzyłam na wygibasy :( ma już 11,6 cm i waży uwaga ... 139g, kawał grubaska :) wszystko jest ok, łożysko tez wygląda dobrze, ale ewakuuje się krwiak i stad plamienia. Główka ok, wszystkie narządy tez :) serducho bije 154u/min, trochę kiepsko, ale nie mam się czym martwić bo maluch w trakcie badania spał :) no i znów molestowałam lekarza o płeć :) pokazał mi kawał sprzęciora, że ciągle wygląda mu na chłopca, ale że równie dobrze może być to dziewuszka z opuchnietymi wargami. Mam przyjść za 4 tyg na połówkowe to gin powiedział że wtedy pomęczymy malucha żeby 100% się ujawnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
To mamy super wieści po koleji :) ale Wam zazdroszczę, że już jesteście po tych badaniach ja sie trochę stresuję. Lekarz dał mi skierowanie na prenatalne czyli rozumiem, że to będzie robić ultrasonograf, który tym tylko i wyłącznie się zajmuje?? Czy np. Taki lekarz może przepisać zwolnienir czy jak to jest bo ja w ogóle się nie orientuję. Wiem tylko, że mam jutro zanieść mocz. W ogóle jak byłam w grudniu na tym badaniu to po wizycie u lekarza poszłam się zapisać z tym skierowaniem od niego na te Usg, i ja nie wiem czy potem po tym usg mam wizytę czy co kompletna pustka w głowie... ;/ muszę jutro zadz i się dowiedzieć. A Wy jak miałyście prenatalne to samo tylko usg czy potem jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Lipcoweczka2015 ja przed usg planuję zjesc coś na słodko bo jak tu czytałam właśnie to wtedy dziecko się ożywia a ja właśnie chcę w końcu zobaczyć te wygibasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happy bunny, ale jak bedą wygibasy, to lekarzowi będzie cieżko pomierzyć, a te pomiary są najważniejsze. Moja leżała jakoś tak niemo, ale pózniej ponaciskal, to sie łaskawie ruszyła. Na wygibasy to może pojedz przed zwykłym usg? Zwolnienia raczej nie dostaniesz. Bo to tylko badanie i lekarz nie ma nic do Ciebie, ze tak powiem. To tez u prowadzącego takie sprawy. No chyba, ze usg robi prowadzący, bo tak często sie zdarza. Lipcoweczko, każda płeć na tym etapie ma "sprzecior". Nawet moja 70% córka miała takiego jakby siusiora. Tylko tu chodzi o wygięcie i ułożenie. Jak jest na linii brzucha to dziewczynka, a jak niżej chłopiec. Jesteś w starszej ciazy, wiec pewnie sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam tylko badanie+ pobranie krwi, a jutro śmigam z tymi pomiarami do prowadzącego, bo chciał zobaczyć. 3 wizyty w jednym tygodniu. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
No lepiej nie jedz nic słodkiego na prenatalne. Ja chodzę na usg prywatnie i zawsze jem batonika z wyjątkiem wczorajszego dnia i właśnie prenatalnych. Wpadłam na to żeby lepiej nie jeść bo jak byłam na usg w szpitalu przy plamieniu i po drodze zjadłam batonika to lekarz nie mógł zmierzyć dokładnie crl wiec na prenatalne się powstrzymałam, a lekarz jak chciał żeby mały się poruszał to postukał mi głowicą usg po brzuchu :) ja miałam robione to badania u innego lekarza niż prowadzący i samo usg bo ryzysko z usg wyszło tak niskie że stwierdził że rzeczywiście test pappa jest niepotrzebny, a że był to taki gin ogólny to pytał się czy pracuje i chce zwolnienie bo miałam problem z tym łożyskiem. Odklejało się i było blisko szyjki wyglądało to tak jakby miało zaraz wylecieć. x co do płci to mam nadzieje że nic się nie zmieni i na połówkowych się potwierdzi :) W ogóle miałam takiego stracha jak lekarz odpalił mi obraz i dzidzia sie nie ruszała że szok. A jak u was z objawami? Mnie kompletnie przestały boleć piersi i wyglądają jak przed ciążą. Często boli mnie brzuch jak na @ ale to pewnie przez rozciąganie i mam takie dziwne uczucie kłucia w kroku, jakby ktoś igiełką mnie smyrał :D mdlosci są sporadycznie, nie chce mi się w ogóle spać. Zasypiam o 23 albo później i wstaje około 5. No i niestety dopadły mnie jeszcze zaparcia... jedyne co mnie cieszy to to że za niedługo poczuje juz mocne kopniaczki bo ta moja dzidzia juz trochę sobie mierzy :) ciekawe gdzie ma tyle miejsca na zabawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaBan
Lipcoweczka no duże to twoje dziecie :) o matko a mnie mecza mdlosci,,, bylam z rana w sklepie po cos na sniadanie w kolejce myslalam ze zemdleje, dojechałam do domu i pierwsze co do wc.. rwalo mnie jak holera ale nic nie "ulalam" bo nie maialam czym..masakra to fakt dzieciaki po glukozie sa bardzij *****iwe wręcz nadmiernie *****iwe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Duże duże :) usłyszałam zebym się przygotowała że będzie duże bo mam długie cykle a mały idzie łeb w łeb z @ jakbym miała standardowe cykle 28 dniowe :) Oczywiście wam też życzę żeby maluchy były duże, zdrowe i silne :P a co do tp to mam na czerwiec ale nigdzie się stąd nie wybieram bo na końcówkę wiec może przenoszę na początek lipca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Dziewczyny, czy u Was też jest tak ślisko na chodnikach? Masssakra jakaś!!! :( Mój starszak wywinął dziś takiego orła na plecy, że szok, ale oczywiście hasło " Nie biegnij, bo ślisko" nie pomogło kompletnie..;) Gabi Gje Fajnie, że tak to wyszło.Ja zwsze marzyłam o parce, ale to trochę wątpliwe, bo po stronie męża wyłacznie chłopaki w rodzinie :( No nic, niedługo się okaże. Moja ost wizyta była zaraz przed sylwesterem i gin nawet nie wspomniał o płci, a ja załozyłam, że to za wczesnie, więc nawet nie zapytałam.. może na nast pod koniec lutego coś uda się dowiedzieć, bo to będzie już 17t:) Zauwazyłam , ze brzuch teraz zaczął rosnąć mi w zastraszającym tempie - też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Hej dziewczyny chciałam do Was dołączyć bo też spodziewamy się dzidziusia w lipcu 2015. Termin mam na 20.07 :) Powiedzcie mi czy badanie USG 3D odbywa się normalnie przez pokrywy brzuszne? Mam je w najbliższym tygodniu. Jest się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Lipcóweczka2015 U mnie też ból piersi trochę zmalał :) Całe szczęście, bo było fatalnie..Poza tym już też nie chce mi się tak spać jak wcześniej, chociaż mój starszak wstaje ok. 5 rano (czasem 4.30) więc i tak długo nie posiedzę wieczorem;) Mdłości jako takich nie mam też już, nigdy też nie zwracałam, jedyne co dla mnie jest teraz najtrudniejsze to mycie zębów.. jak szczotkuję to za kazdym razem mam odruchy wymiotne, ale to dlatego, że szczoteczka w buzi teraz nie jest moją przyjaciółką ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Monia od 12 tyg robią przez brzuszek z wyjątkami jak coś zaniepokoi lekarza w wywiadzie lub w obrazie przez brzuch. Ja np jestem w 16 tyg a zazwyczaj kończy się na usg waginalne. Wiec lepiej przygotuj się na wszystko :P x pochwaliłam się tymi mdłościami i mnie męczą od 5 rano, ahhh kocham być w ciąży :D x dziewczyny zapomniałam wam powiedzieć. Może któraś z was "wieloródek" miała to samo. Łożysko mam 14 mm od ujścia szyjki ale jakieś zatokowe naczynia brzeżne są nisko bo 9 mm od ujścia. Kompletnie nie wiem co to oznacza. Znalazłam w necie info o naczyniach błądzących ale to chyba nie to samo, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Dzięki :) Jestem w końcówce 12 tygodnia i do tej pory jeszcze nie miałam USG przez brzuch:) Zabieracie swoich mężów na badanie USG? Ja dotychczas przedstawiałam mu tylko wydruk z USG ale na to 3D chciałaby iść ze mną. Lekarz chyba nie ma nic przeciwko? To moja pierwsza ciąża i nie jestem znawcą:) Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam u swojego gina... ale nie chciał mi nic konkretnie powiedziec bo ma w przychodni słabe usg... podobno mojej córce dynda coś między nogami, ale to moze być pempowina... wiec nic nie wiem ;( i chyba nie wytrzymam do usg połówkowego i bede musiała gdzieś jeszcze iść zrobic. Dziewczyny jak radzicie sobie z bólem głowy? Ja pół nocy nie spałam dziś przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Ja jestem samotną ciężarówką bo facet uciekł do innej, ale w poprzedniej ciąży, która straciłam, a jeszcze przechodziliśmy ją razem mógł wejść na każde usg ze mną, ale że usg robił mężczyzna i sondą dopochwową czy jak to się mówi to wolałam wchodzić sama bo tak głupio mi strasznie było :P normalnie jak juz wchodzisz do gabinetu to z mężem pod pachą i nikt go nie popędzi z wyjątkiem Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Kładę się po prostu do łóżka i próbuje zasnąć :P a jak boli bardziej to kładę się, masuje skronie i czoło, a na koniec zarzucam zimną szmatke i zasypiam :) i budzę się bez bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaBan
to co terminu porodu to mam z usg niby na 03.07 ale może być ze zdaze jeszcze wczerwcu :) tak było z cora, termina miałam na 01.08 a urodziłam 29.07 :) a ja nie mogę sobie poradzić ze spaniem.. ogolnie drzemałam po południu ale od swiat mi się poprzestawiało.. wstaje po 7 i zaraz jak odwiozę mloda do przedszkola pije herbate albo cos jem i zasypiam i tak spie na ogol do 12 popoluidniu nie dzremie ale poleguje wieczorem zasnąć nie mogę i zasypiam dopiero ok 24tej i noce mam ostatnio zle, często się budze albo mam zle sny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaBan
a co do bolu lowy to mi wcześniej bardzo dokuczaly mój sposób to wysmarowanie glowy amolem i zimny okład-pomagalo akle teraz biore apap jak mi nie pomaga, pyatlam ostatnio mojego gina co w razie czego na goraczke i przeziębienie powiedział ze wszystko ale z rozsądkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×