Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość mamasitka
mimimi007 gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi007
Dziękuję :) teraz mogę odetchnąć i w pełni się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lipcóweczka 2015 tak dzidzius na szczescie jest zdrowy ale jakby nie bylo urodził sie 2 mce za szybko. moze troche i z mojej winy bo na poczatku nie stosowalam sie do zalecen lekarzy bo pracowalam i nie moglam pojsc na zwolnienie. krwiat tez był mały około 1,5 cm a jednak narobił wiele złego trzymam kciuki zeby wszystko u ciebie było dobrze musisz tylko na siebie uważac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emem37
Miami gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga dziewczyny myslicie ze lipiec to dobry moment na narodziny? zastanawialyscie sie nad tym? planowalyscie miesiac czy tak poprostu wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinova83
Cześć Dziewczyny! x Przede wszystkim mimimi007 i mamaljuba GRATULUJĘ serduszek i cieszę się razem z Wami :D x Gabi, rozważam to. x Lipcóweczko, wypoczywaj. x Ja nie planuję iść na zwolnienie za szybko. Oczywiście o ile będzie wszystko OK. A jak będzie OK, to tak może od maja jak mi bęc konkretny wywali. Nie ukrywam, że teraz łatwo nie jest, bo wstaję przed 6 i na 7 chodze do pracy, ale jeszcze daję radę i czuję się w miarę, to chodzę. Najgorsze mdłości i senność. Na szczęście mogę po pracy pospać, więc genralnie jest dobrze :) x mama2x, też słyszałam o dużych dzieciach po witaminach, zresztą moja bliska koleżanka, drobna dziewczyna, urodziła dziecko 4400 i całą ciążę brała jakieś witaminy (nie pamietam nazwy). x Dreamer84 współczuję dolegliwości, oby te 3 tygodnie szybko zleciały i wszytsko było w porządku. x Ja właśnie lipca nie chciałam i szczerze mówiąc przeraża mnie poród w tym miesiącu i łażenie z gigantycznym brzuchem w takie upały, ale tyle jest osób urodzonych w lipcu, że na pewno do przeżycia :) U nas zaczęliśmy starania w październiku i w sumie zakończylismy, a liczyłam, że uda się około stycznia i będzie dziecko jesienne, a tu niespodzianka i za pierwszym razem zaskoczyło. x Odezwę się w piątek po wizycie. X Życzę wszystkim dobrego samopoczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa :) Fajnie ze sie poawilas :) Ja planuje pochodzic do marca , tzn od kwietnia od moich urodzin zrobc sobie wolne i mam nadzieje ze nie bedzie problemu z takim L4 z reszta zobaczymy... no a potem pewnie dwa lata w domu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, to , że komuś się nie podoba, że nie biorę duphastonu, nie znaczy, że zniknę. Jestem zawalona po uszy robotą. Dopiero w weekend odetchnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi007
Dziękuj***ardzo za gratulacje. :) X Magdalenka jak tam po wizycie? X Dziewczyny jakie witaminy bierzecie? Czy może sam kwas foliowy? dla mnie akurat lipiec jest idealny bo jest cieplutko i można spokojnie z dzidzia na spacery chodzić a do tego w czerwcu koncze studia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcóweczka2015
Ja nie planowałam :P ale końcówka czerwca początek lipca to dobry czas :) można na spacerki szybko i w ogóle :) poza tym nie będziemy musiały się męczyć z wielkimi brzuchami w najgorsze upały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja planowalam koniec maja.... ale ciaza zakonczyla sie w 6 tyg :( Terma mam termin na koniec lipca (24.07) I mysle ze jednak uplay mnie nie omina... z drugiej strony to super czas dla dzieciaczka- szybkie spacery bez koniecznosci ubierania w kombinezony, jak bedzie mialo roczek I stawialo pierwsze kroki to o buty nie trzeba sie martwic, bo boso najzdrowiej ;), a jak bedzie mialo 2 latka I odzwyczajalo od pieluchy to tez nie bedzie problemu ze sie posika I pupe przeziebi Mam porownanie do corki z poczatku pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaljuba :) Fajnie ze dzielisz sie doswiadczeniami dotyczacymi konkretnego m-ca bo jakos mnie głownie te upaly przeerazały tymabardziej ze i teraz mam juz opuchniete łydki a co potem ? No ale dla bobasa masz racje to raj :) Z goła pupa bedzie pobas paradował pod kocykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007 U mnie co do tabletek to wszystko sprowdza sie dojODU , kWASU FOLIOWEGO Z ZWIEKSZONEJ DAWCE I CZEGOS JESZCEZ ale nie nie pamietam a niestety nie mam tabletek przy sobie ;/ No generalnie witaminy od ginekologa bo na wlasna reke to mam nic nie łykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
ja walcze o dziecko wiele lat, wiec nie ma dla mnie roznicy jaki miesiac ale z lipca sie ciesze, bo cieplutko,spacerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GU2014
Cześć dziewczyny, Dawno mnie nie było... ze względu na bra czasu, ale zaległości nadrobiłam:) Przestraszyłyście mnie tymi witaminami bo ja biorę ... omegamed optima forte czy jakoś tak + folik. Lekarz mi zalecił. Co do lipca to się cieszę bo mam termin na pierwszą połowę, może będzie ciepło i będzie można trochę lrzej się ubrać i najwiekszym plusem są te szybkie spacery. W czwartek wizyta. Zobaczymy czego się dowiem. Idę z wynikami badań. Robiłam w poniedziałek też badanie na konflikt płytkowy ale na te wyniki czeka się do 3 tyg :/ Ok. 12 tygodnia mam zrobić USG genetyczne z testem PAPPa, ale zastanawiam się nad tym testem bo one są podobno nie dokładne i wprowadzają dużo zamieszania. Dwie z moich kolerzanek z tego zrezygnowały... i też się zastanawiam czy nie zrezygnować z tego testu i nie zrobić tego USG tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o pracę, moja jest ostro stresującą, więc od końca grudnia/początku stycznia uciekam na l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam bardzo stesujaca prace I na razie nie moge odejsc na zwolnienie I nie chce bo nie lubie zostawiac nie pokonczonych rzeczy... wiec daja sobie I pracy czas do konca stycznia.... W poprzedniej ciazy pracowalam dokad moglam czyli do 26 tyg, potem wyladowalam w szpitalu I reszte ciazy praktycznie przelezalam, I bardzo zalowalam ze nie poszlam na l4 wczesniej bo nie mialam czasu nacieszyc sie ciaza. Teraz zamierzam skorzystac z tego, tylko ze slyszalm ze jest ciezko ze zwolnieniami? Ze lekarze nie chca juz ich wypisywac dopoki kobieta nie jest w szpitalu? Jakie macie doswiadczenia? slyszeliscie o czym takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka215
Hej. Nie bylo mnie tu bardzo dlugo ale na szczescie poki co wszystko ok. Czytam was na biezaco. Na dzien dzisiejszy to 7 tygodni 6 dni. Czuje sie srednio, przedewszystkim meczy mnie bardzo sennosc i nudnosci. Ale nie wymiotuje. Na jutro jestem umowiona na pierwsze usg. Zastanawiam sie czy Tż moze isc ze mna na takie usg na nfz, jemu bardzo na tym zalezy. No i nie wiem czy to usg bede miala przezpochwowe czy juz powlok brzusznych. Dostalam skierowanie na krew ale tylko na morfologie, toksoplazmoze i tsh. Bez bety i chocby zelaza... Wiecie czy to wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi007
laurka ja dostałam skierowanie na dużo więcej badań w tym np hiv ale na bete nie dostałam... ale ja już raz robiłam, widziałam serduszko i dzieciątko dobrze się rozwija więc pewnie nie ma takiej potrzeby... może po usg dostaniesz skierowanie na resztę badań. Nie wiem co znaczy tż ale nie sądzę by ktoś mógł być z Tobą na wizycie w tak wczesnym etapie ciąży... x Dzwoniłam do mojego gina zapytać o witaminy. Powiedział, że mogę je spokojnie przyjmować choć on nie jest zwolennikiem brania witamin w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
ja chodze prywatnie i lekarz chce zeby na wizytach byl jak to mowi ,,ukochany'' :) jestem w szoku ze na nfz maz nie moze i zobaczyc swojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamasitka ja nie powiedziałam, że nie może tylko, że nie sądzę ;) ale ja nigdy nie chodziłam na nfz więc ja mogę sobie tylko sądzić ;) i chodziło mi tylko o bardzo wczesną ciąże bo później to wiadomo, że tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka215
Nie wiem czy na nfz nie moze, myslalam ze ktoras z was moze ma jakies doswiadczenia w zwiazku z tym. Prywatnie to w sumie łaski nie robia ze pozwola. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka215
dostala ktoras z Was moze zdjecie z takiego usg na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
no ale na nfz tez nie powinien w sumie łaski robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
hej dziewczynki:* -wczoraj lekarz przyjal mnie po21,stwierdzil wczesna ciazae5/6tydz i widac bylo tylko pecherz,ale mowi,ze cos juz tam jest jakas biala plamka bo sie zeschizowalam,ze tylko pecherz widac a on ze spoko bo to bardzo wczesnie,zawolal potem meza i pokazal mu na ekranie ciaze:) i pierwsza zasada jak zasiedlismy do biurka"nie czytac o ciazy w internecie i zero sluchania o ciazy i porodzie od kolezanek,cioc i sasiadek" hehe wszystko ok,dal mi recepte na kwas i luteiny ktora mam brac tylko w przypadku krwawienia i plamienia i wizytowke zebym dzwonila do niego o kazdej godzinie dnia i nocy ufff nastepna wizyta 18.XII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie wiem jak jest na nfz wydaje mi sie ze w pozniejszej ciazy bez problemu mozna wchodzic z partnerem a teraz na poczatku moga sie krzywic. Jesli chodzi o badania ja tez wiecej robilam hiv, toxo, cytomegalie, rozyczka, hcv z tych co pamietam. Teraz nie bedzie kazal mi raczej powtarzac bo robilam na poczatku wrzesnia w poprzedniej ciazy ledwo 3 miesiace temu. Fajnie Wam ze juz widzialyscie ciaze na usg. Ja ide dopiero w pon to bedzie dopiero 6t3d nie wiem czy nie za wczesnie ale juz dluzej nie wytrzymam z reszta musze wiedziec co robic w pracy czy wychowawczy przedluzac czy na l4 sie szykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×