Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość mama na kafe
No ja nosze z wysokim stanem sa wygodne moj maz mowil na nie w pierwszej ciazy babcine:-) :-) ja leginsy ubieram ale musze miec tunike by tylek mi zaslanialo w razie czego gdyby mi majty przeswitywaly:-) moj maz uwielbia gdy nosze leginsy ciesze sie ze nadal mu sie podobam chociaz brzuszej rosnie a ja z nim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
moj m mowi, ze sexy wygladam z brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
No i tak ma byc:-) :-) :-) mamy sie podobac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balancee
Mnie z 1.5 tygodnia bolała prawa strona brzucha, zaczeło się gdy może zbyt gwałtownie chciałam się przkręcić na 2-gi bok, teraz ulżyło. Fajnie jak maleństwo kopie ;) tylko, że mam stresa gdy wieczorem nie dostaję serii –tak jak wczoraj a dziś tylko z rzadka. Z rodziną niestety tak jest, że się nie wybiera, czasem lepiej zacisnąć zęby i się nie odzywać, niż powiedzieć za dużo. Męża brat z żoną są dosłownie zasypywani przez jego rodziców i babcię darami –ciasta, obiadki na wynos, mięsko, bo Anetka zapracowana, obiadków nie gotuje, do sklepu nie ma czasu a dla nas najwyżej kości dla psów :/ Pomijam, że są baaardzo dobrze sytuowani i jeszcze bardziej skąpi, zawsze na I planie a jak trzeba gdzieś podwieźć, czy coś im załatwić to oczywiście dzwonią do nas :/ dlatego z m wolimy odwiedzać moich rodziców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balancee
Ja jeszcze bez trudu mieszczę się w swoje ciuchy,nie za duży ten mój brzuchalek ;) wymyśliłam, że kupię jakąś szerszą gumkę albo kawałek lycry i niech mi mama tymczasowo spróbuje wszyć z przodu w spodnie, zakrywając rozporek i pas. Zobaczymy jaki będzie efekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KtosiowaMama
Ja już po wizycie:-) kamień z serca:-) oczywiście jak zwykle miałam mnóstwo pytań do lekarza i z tej radości zapomniałam ich zadać:-( Mamy kolejny filmik z naszą dzidzia. Mam do Was pytanie... jak lekarz sprawdza Wam szyjke? Bo myślałam,że przed usg lekarz wykona klasyczne badanie, a on sprawdzał szyjke podczas usg i nie wiem czy to dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
ja007 wszytskiego dobrego kochana :) balance heh skąd ja to znam z tą rodziną :) chyba w większości rodzinach tacy ludzie się znajdą.. Magdalenka mnie też czasem brzuch boli jak mała mi nisko zejdzie i się zasiedzi na jednym boku i jeszcze mnie boli jak leże na boku a ona funduje mi godzinną serię kopniaków. Ja dziś za przeproszeniem nie umiałam wysiedzieć na d***e :P co się położyłam to musiałam iść coś porobić heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Moja lekarka bada zawsze na fotelu sprawdza ph itd.. moj kregoslup wysiada i coraz ciezej mi sie zajmuje synkiem.ostatnio cos mu sie snilo i musialam obudzic meza bo niemoglam go podniesc niewiem jak to bedzie to wszystko przez to ze mocno stluczony kregoslup mialam bo spadlam z schodow przy 1 ciazy nie wstawalam a maz musial mnie podniesc jak chcialam na drugi bok...Strasznie sie czuje gdy nie moge zajac sie wlasnym dzieckiem..Tesciowa mi pomaga jak jestem u niej i bardzo to doceniam jest dla mnie jak mama bo moja matka nawet nie zapytala jak sie czuje jak zawsze ma mnie gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
wrocilam z ostrego dyz.ale nie z soba a ze szwagierka,miala okropne bole zoladka,wiec smignelysmy do szpitala i po serii badan i kroplowek ma zapalenie zoladka. ja wrocila z zakupow obladowana;w sklepie dla ciezarnych o malo sie nie poryczalam,slodziutkie ciazowe sukieneczki,swietne bluzki i koszule,no i kupila swietne czarne spodnie z wysokim regulowanym stanem i leginsy z wysokim stanem a w galerii kupilam dwie swietne sukienki,i czarna tunike,aha i zegarek nieciazowy,ale Wam powiem,ze w galerii wygralam jakis czas temu karte platnicza na 700zl przed slubem czesc wydalam i teraz troche,ale po dzisiejszych zakupach tylko na lody mi zostalo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Magdalenka gratulacje udanych zakupow:-) :-) ja dla'synka wszystko mam:-) :-) tylko kosmetyki butelke i takie tam zreszta oilatum do kapania mam bo synek ma wrazliwa skore a to na chwile starcza patyczki do uszow ciagle te z ogranicznikiem uzywamy wiec na biezaco kupujemy mysle ze materaca nowego do lozeczka nie bede kupowac bo synek ani sie nie zsikal ani nic a znajac praktyke jesli bede karmic cycem i bedzie taki zarloczek jak domis to bedzie spal z nami posciel tylko musimy kupic*****eluszki tetrowetak z 10 sztuk. A uwazacie ze skoro synek dalej kapie sie w wanience to dla malego powinnam kupic druga?? To nie jest duzy koszt ale tak sie zastanawiam po kazdym kapaniu starannie czyszcze . Musimy starszakowi lozko kupic i fotelik do samochodu ale to takie male zakupy .. Powaznie mysle nad zakupem tego blizniaczego wozka chcialabym taki z niezaleznymi siedziskami .ostatnio znalazlam uzywany tani i w super stanie ale szybko sie sprzedal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
mama na kafe,takie zakupy dla dziecka mnie przerazaja:( nawet jestem pewnie nieswiadoma co mozna kupic dla dziecka,ja mysle tylko,ze to pieluchy,ciuszki i oliwka:/ a co dalej to wyjdzie w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosiowa mama- mi ostatnio lekarz też badał szyjkę przez usg, ale sondą dopochwową. Tylko tak się da określić jej dokładną długość i czy jest ładnie zamknięta. Jeśli nic się nie dzieje, to niektórzy badają to zwykłą sondą przezbrzuszną, ale wtedy nie da się dokładnie jej zmierzyć. Podczas zwykłego badania nie da się sprawdzić stanu szyjki dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszłoroczna lutowa mama
Pościel dla niemowlaka jest kompletnie zbędna. Tylko przescieradlo i kocyk. I moja urodziła się zima i tak spala, a co dopiero teraz latem... Do wózka tez żadnej pościeli nie potrzeba. Wanienka jedna wystarczy. Zreszta moja starsza kapie sie w normalnej wannie odkąd skończyła 7 miesięcy , wanienke po prostu przestala akceptować. Ma tam mate antypoślizgową i sobie sama siedzi i sie bawi pod naszym nadzorem. Do mycia wystarczy mydelko dla niemowlaków, oilatum tez dawałam, ale cora bardzo szybko zaczęła pic wode z wanny. Do smarowania pupy bepanthen lub sudocrem i nie zapobiegawczo tylko wtedy kiedy jest odparzenie. Koniecznie przecierac delikatnie jezyczek i dziaselka pieluszka tetrowa zamoczona w wodzie gotowanej przynajmniej raz dziennie, bo o plesniawki bardzo latwo. Nie wierzyć w bzdury, ze na pępuszek tylko octanisept, wda sie zakażenie w 90% przypadków. Stosować normalnie wode ze spirytusem do czyszczenia kikutka pępowiny i wtedy będzie dobrze. Pieluszek tetrowych 10 wystarczy, flanelowych miałam 5 i tez nigdy mi nie brakło. Prac w proszku dla dzieci do 3 roku zycia minimum.prasowanie nie jest konieczne, tylko pranie. Czesać wloski. Polecam masaż shantala i do tego zwykla oliwka - dobrze wpływa na rozwój dzieci. Ja robiłam do 11m-ca codziennie, teraz mala juz nie chce. Nie kupować żadnych butów, tylko skarpetki lub bose stópki, kilka bodziaków/rampersow, pajacyków lub spioszki+ kaftaniki i wystarczy, bo dziecko szybko rośnie, a nawet kilka rzeczy wypierze sie w pralce i szybko wyschną. 2 reczniczki sie przydadzą, 2 kocyki lekkie plus 1 grubszy. Wózek miałam 2 w 1. Juz 4 miesięczne dziecko musialam przesadzic do spacerowki na leżąco bo nie chciała w gondoli wyleżeć, i to tez jest dość popularne. Wózek obejrzyjcie w sklepie, przymierzcie się do niego i podnieście jak to wygląda wagowo. Sprawdźcie czy rzeczywiście rozkłada sie na plasko. Nie ma sensu przepłacać za marke. Wazne- jezeli dziecko będzie raczej duże, to szukajcie duże gondolki, a tych na rynku jak na lekarstwo. Ja kupilam bebetto nico plus, wytrzymal w górach, nad morzem, w lesie i po miescie, aczkolwiek jest dla mnie dość ciężki, więc trzymam złożony w bagażniku i za każdym razem schodze z mala, wsadzam ja w fotelik i rozkladam wozek. Ten byl jednym z tańszych a mieści mi się do clio. Zawsze szukajcie promocji w Internecie i spokojnie targujcie się w sklepach, przy dużych zakupach dają rabaty. Co do karmienia - mi bardzo zależało na naturalnym. Niestety położne zle pokazaly jak karmić i mala mimo ze ciągnęła non stop a mleko leciało, to się nie najadała. W Internecie dopiero doczytałam, ze glowka i ciało maja być w 1 linii a nie glowka odwrocona do piersi i nagle sie okazało, ze nie trzeba dokarmiać. Miałam laktator ręczny i wrzucam na niego jak nie wiem, bo nie mogłam uciągnąć dużo, wiec przy drugim na pewno kupie elektryczny, to jest tez opinia znajomych, które miały ten sam problem. Aha, nie ma potrzeby kąpać dziecka w przegotowanej wodzie jesli nie reaguje na kranowe jakimiś chorobami skory. Porada od rehanilitanta starszej córki - koniecznie becikowac przez 4-6 tygodni, każde dziecko rodzi sie troche wykrzywione po pobycie w brzuchu, i jak sie zabecikuje(w pieluszke tetrową!! A nie becik) na sztywno, tak żeby tylko glowka kręciło, to się naprostuje samoistnie. Ja córkę jeszcze w szpitalu wyplatalam z tego, bo bałam się, ze jej niewygodnie czy za ciepło i do tej pory odchyla się na jedna stronę (ma roczek) i od 5 miesięcy próbujemy to skorygowac rehabilitacjami :/ . I najważniejsze - nie przegrzewajcie dzieci, nie chrońcie ich panicznie przed zarazkami i kontaktem z innymi. Dzieki temu będą zdrowsze. I unikajcie pediatrów, którzy na każdą głupotę, byle katarek, przepisują antybiotyk. Próbujcie zawsze inhalacji z soli fizjologicznej (i tak się przyda do czyszczenia uszu i oczu i noska). Naszykujcie sobie wodę morską dla niemowlaków na wszelki wypadek i w razie kataru 3 -4 razy dziennie przeplukujcie nosek. Z aspiratorami uważajcie, żeby rzeczywiście nie wkladac ich do noska, tylko przystawiać i tak wyciągać katarek, ja uszkodzilam malej sluzowke i dopiero się kataru nabawila... Co do szczepionek, ja szczepilam i na rota i na pneumo od razu razem z innymi obowiazkowymi szczepieniami. Potem od rehabilitantów i neurologa uslyszalam, ze jestem nieodpowiedzialna, ze to za dużo, dla takiego malucha. Takze lepiej wybrać się na kilka dodatkowych wizyt szczepiennych niż wszystko zrobić na raz, choc pediatra ma inne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Witajcie:) Spieszę donieść, że po wczorajszym badaniu już wiadomo, że na 100% u nas będzie chłopak :):):) Lekarz był przemiły ( nie to co mój gburowaty gin) i wszystko nam pokazywał i opisywał przy robieniu usg. Wygląda na to, że drugorodny jest całkiem zdrowy :)Bawił się pępowiną w czasie badania:) Strasznie się cieszymy:) Mam dla niego całe mnóstwo ubranek i róznych różności, ale chyba się jednak nie oprę sie, żeby kupić parę nowych.. Ktosiowa - mój sprawdza szyjkę na fotelu. Magdalenka - mój maluch jest ułożony głową w dół ( jakby chciał już się wydostać na świat;)) i też jak czasem się porusza to nieźle juz daje mi popalić po pęcherzu.. Mama - strasznie Ci współczuję z kręgosłupem. Musisz na siebie uważać, szczególnie przy dźwiganiu. Pamiętaj, wszystko z ugiętymi nogami! Aha, no i jak bym nie kupowała drugiej wanienki na Twoim miejscu, bo nie wiadomo, czy dzieciaki zgrają się w czasie z kąpielą, pewnie drugie będziecie kąpać trochę wczesniej, bo jednak będzie potrzebować trochę więcej snu, przynajmniej z założenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Lutowa mamo super ściągawka. Dodam od siebie żebyście nie kupowały tych gabkowych wkładów do wanienki bo to tylko siedlisko bakterii. A maluchowi wystarczy nakrętka oilatum na kąpiel bez mydła, bo mydło zmywa to co oilatum daje najlepszego. Mama na kafe myślę że dobry pomysł z tym wózkiem. Ja bym na twoim miejscu kupiła podwójna spacerowke i dla malucha taka miękka gondola, tylko musi się spacerówka rozkładać na płasko. A wanienka jedna chyba starczy. Bez przesady z tym szorowaniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Magdalenka jak jesteś faktycznie taka zielona w kwestii zakupów to śmiało nas pytaj, bo w sklepie wcisną Ci wszystko na co spojrzysz :-) a potem okaże się że wydałas parę stów bez sensu a mogłabyś przeznaczyć je chociaż na lepsze pampersy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Ja cala'obolala po nocy meza nie ma ale obiecal ze zrobi wszystko zeby wrocic w nocy do nas... za niedlugo musi powiedziec szefowi ze nie moze jezdzic na montaze bo niemoge sama zostawac bo roznie to bywa a synka z duzym brzuchem dzwigac ciezko wkoncu 13 kg wazy.szukam jakas fajna spacerowke wlasnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Zeszłoroczna mama - rozumiem, że powyżej opisujesz swoje doświadczenia. Dziękujemy za to:) Masz wiele racji w wielu punktach, np. z pozycją dziecka przy karmieniu! Jednak moje doświadczenia w niektórych aspektach się trochę różnią. Pozwólcie, że się odniosę do niektórych punktów: - nigdy nie przecierałam mojemu starszakowi języczka, nigdy też nie miał pleśniawek, może to kwestia skłonności.. - pępuszek czyściłam patyczkiem do uszu namoczonym w zwykłej wodzie, po czym psikałam właśnie octaniseptem, nigdy nic się nie działo! Może niektórzy robią to niedokładnie.. - jak starszak skończył 1 rok przestałam prać ubranka w proszku dla dzieci, ale ja mam fioła na punkcie uprasowanych ubranek, nie cierpię pogniecionych. Nigdy nic złego nie działo się z jego skórą, ale tu też uważam, że to kwestia genów i skłonności i każde dziecko może reagować inaczej.. - ja miałam laktator elektryczny Medela i u mnie się nie sprawdził, z kolei koleżanka potrafiła ręcznym odciągnąć chyba ze 150 ml.. Moje spostrzeżenie, nie laktator sam w sobie jest ważny, najważniejszy jest prawidłowy do rozmiaru piersi dobór nakładki. - chyba robiłam źle z fridą ( aspiratorem) bo wkładałam lekko do noska, ale też nigdy nic się nie działo z małym i jego śluzówką. Poza tym, że jak miał katar, to kilka razy od niego wciągnęłam jakiś zarazek i też go miałam, ale to jakoś mnie szczególnie nie bolało. To tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Mama na kafe nie nos synka. Moja córka zanim zaszłam w ciążę pakowala się na ręce non stop. Jak się dowiedziałam o ciąży to jej powiedziałam ze mam chore plecy i nie mogę jej nosić. Pierwszego dnia był płacz, drugiego juz mniej a trzeciego zaczęła się przyzwyczajać. I w kolko tylko tumaczylam ze mam chore plecy żeby nie pomyślała ze to przez dzidziusia. Tylko musisz być konsekwentna. Możesz powiedzieć mu ze byłaś u pana doktora i on Ci tak kazał. Nie będzie na Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Franiowa podpisuje się pod twoimi spostrzeżeniami obydwoma rękami i nogami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
Ktosiowa, roznie na poczatku badal na fotelu szyjke, a teraz 2 razy usg, bo musial mierzyc czy dalej sie skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Tylko ze moj synus tego nie rozumie nie placze po schodach wychodzi jak trzymam go za raczki a nie umie schodzic o dopiero 2 msc chodzi jeszcze nieraz nie przewraca. Nie mowi duzo tylko mama tata baba dada nie i takie tam drobne slowka ale nie powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
A może naucz go schodzić dupka po schodach. Nie wiem jak Ci to opisać o co mi chodzi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaa2015
cześć dziewczyny :) cieszę się, że u Was wszystko w porządku. U mnie też wszystko ok, w zeszłym tygodniu byłam na wizycie, wszystko ok, lekarz stwierdził że na jego oko to chlopczyk, ale może się jeszcze mylić (nic dziwnego na tym jego sprzecie). My z partnerem planujemy zakupy od marca właśnie, i dzięki za wasze rady, przydają się :) kurcze, mam do Was pytanie, takie dość intymne, wybaczcie, że zwracam się z tym do Was ale nie mam kogo zapytać: wczoraj w łazience przy oddawaniu moczu gdy się podcierałam zauważyłam krew, spanikowałam i wgl. ale po wszystkim okazało się, że to z okolic o***tu, drugi raz mi się to zdarzyło, ale wczoraj dość długo ta krew leciała. Myślicie, że może to być coś na co trzeba zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Mama - sprawdzony sposób mojej siostry, Jak płacze to siadaj obok niego na podłodze i niech siądzie u Ciebie na kolanach. co innego wnieść po schodach czy wyjśc na dwór jesli mieszkasz w bloku. To niestety chyba nieunikniesz krótkiego przenoszenia, ale tak to jest przy dzieciach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Monia, a cierpisz na zaparcia? jakieś hemoroidy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaa2015
cześć dziewczyny :) cieszę się, że u Was wszystko w porządku. U mnie też wszystko ok, w zeszłym tygodniu byłam na wizycie, wszystko ok, lekarz stwierdził że na jego oko to chlopczyk, ale może się jeszcze mylić (nic dziwnego na tym jego sprzecie). My z partnerem planujemy zakupy od marca właśnie, i dzięki za wasze rady, przydają się :) kurcze, mam do Was pytanie, takie dość intymne, wybaczcie, że zwracam się z tym do Was ale nie mam kogo zapytać: wczoraj w łazience przy oddawaniu moczu gdy się podcierałam zauważyłam krew, spanikowałam i wgl. ale po wszystkim okazało się, że to z okolic odbytu, drugi raz mi się to zdarzyło, ale wczoraj dość długo ta krew leciała. Myślicie, że może to być coś na co trzeba zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monia jak sie to powtorzy to zadzw do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Monia tez obstawiam hemoroidy. Idź z tym do lekarza niech zobaczy i powie czego możesz używać i koniecznie pilnuj tego po porodzie bo mogą wrócić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Mieszkam na 2 pietrze i w jednym z mieszkan jest calkowity remont wiec schody na klatce sa brudne bo w domu schodzi po schodach nakolanach i co chwile oglada sie czy dobrze stawia nozke na stopniu ale na klatce tak sie nie da.. u mnie ciaza ksiazkowa:-) nic niepokojacego sie nie dzieje:-) maly kopie mocnoooo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×