Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Bede miala synka!!;) tym samym dolaczam do grona wiedzacy;) ale sie cieszymy z mezem;) to bylo nasze marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
to chyba nadal ja i aga nie wiemy:( gratuluje syna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balancee
Jejku, lipcóweczka trzymam kciuki za wasze zdrowie, z każdym tygodniem rośnie nadzieja. Karolcia lekarze czasem chlapną jakąś niepewną informację a my się miesiącami denerwujemy, nie martw się, dopóki nie zrobisz echa serca. Łatwo mówić, ale też miałam dzisiaj stresa –robiłam znów badanie moczu, bo z zeszłego tyg mi się nie podobały bakterie w osadzie. Chiałam się uspokoić a tu okazało się, że się namnożyły i doszły jeszcze leukocyty i erytrocyty –zadzwoniłam do Gina wypytał dokładnie ile czego i stwierdził, żebym się nie zamartwiała, podobno może tak być. Łykam żurawinę. Gratuluję wymarzonego synka! :) Ja jeszcze nie znam płci, ale przeczuwam dziewuszkę –z resztą statystyka z forum na to wskazuje(dla równowagi) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Karolcia miałam podobny problem ( tylko że u mnie jest jeszcze ta bradykardia ) usłyszałam od lekarza że to nie jest wadą serca, że coś takiego występuje u płodów z zespołem downa/ trisomią ale bardzo często się zdarza że występuje w II trymestrze ciąży u zdrowych płodów i do porodu znika. Trzeba wykonać echo serca i jeżeli tam wszystkie przepływy itd będą prawidłowe to nie ma wskazań do dalszej diagnostyki. Także nie zamartwiaj się na zapas bo po co szarpać sobie nerwy i stresować dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
lipcóweczko kochana jak dobrze że jesteś ale się ciesze:* dziękuje kochana za rade , uspokoiłaś mnie bardzo :) ooo gratuluje chłopczyka :) Dziewczyny powiedzcie mi czy wy na codzien jecie mega zdrowo czy tak normalnie ? JA np.rano jem płatki z mlekiem albo kiełbaske z kromeczką chleba albo 2kanapki z serem szynką i czasem sałatą , potem wiadomo obiad jakieś mięsko lub ryba albo zpuka potem codziennie jakiś owoc , jogurt i na kolecje podobnie jak na śniadanie, do picia to herbata ,soki i woda no i wiadomo lody i słodyczy troche :P. Jakby było lato to bym jadła więcej owoców..kurcze nie lubie warzyw i żeby je jeść to się zmuszam. Myślicie że moje odżywianie jest ok czy czegos za mało? Gościu ja codziennie się modle o zdrowie mojego dziecka, w poprzedniej ciąży tez sie modliłam a wyszło jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
No Magdalenko my jesteśmy na szarym końcu :-( Ja mam termin na 24.07 a połowkowe 10.03, a Ty? Juz niedługo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Karolcia moje zdrowe odżywianie polega na tym ze nie pije coli i innych tego typu, nie jem rzeczy marynowanych w occie i nie jem chipsów. Resztę jem jak Ty tylko ja wolę warzywa niż mięso. Podobno organizm jest tak skonstruowany ze jak czegoś brakuje to mamy zachcianki, wiec ja się nie martwię. Biorę tez witaminy dla ciezarnych (dobrze mi to na psychike dziala) i dha (bo doktorek mi kazal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga teraz mam taki sam termin jak Ty;) pomierzyli dokladnie dziecko i powiedzieli ze termin z 27.07 przesuwa sie na 24.07 wg wielkosci plodu. ale maja sprzet pokazali mi wszystko nawet nerki komory serca i wszystkie szczegoly...;) w szoku bylam;)Takze mozliwe ze bedziemy w jedym czasie rodzic hehe;) a co do odwiedzin to tanie bilety sa to przylatuj kiedy masz ochote;) a ten sklep co pisalas mamaliciuos tez tu jest;) aaa i ladny plaszczyk zakupilas;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Dzięki Madzialenna ale z tymi odwiedzinami to trochę żartowałam ;-) ale Ci fajnie ze juz wiesz kto u Ciebie mieszka w brzuchu. Mi w sumie jest wszystko jedno, ale poprostu chciałabym juz wiedzieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Hej.Ja tez mam tak ja Aga i Madzialena termin na24 lipca!.Z2ykle badanie mam teraz w czwartek a polowkowe chyba9ego. Ja tez zdrowo sie odzywiam.Staram sie nie przekraczac2400kcl.Nie pije kolorowych napoi tylko wode(ok2l)no i z racji koniecznosci jem niskotluszczowo(wykluczylam calkowicie smazone)i niskocukrowo(cukier tylko w owocach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
No to witam w klubie termin mam rowniez na 24 lipca:) polowkowe mam na poniedzialek 01.03. Ehh nerwy sa okropne. Dziewczyny martwi mnie nadl brak odczuwania ruchow tj 20 tydz a ja nic nie czuje i brzuszek mam malutki:(nikt nie widzi ze jestem w ciazy. Mam powody do obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
monia lipiec ja mam lozysko na przedniej scianie i dopiero w 21t3d poczulam ruchy, ale nadal czuje delikatne pukanie :D spokojnie czekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monia moja kolezanka konczy 5 mies i ma brzuszek jakby wiecej zjadla, a ja jak w 8 mies, wiec kazda inaczej ma, juz mi mama i tesciowa mowia ze duuuzy mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Monia lipiec myślę że lada moment poczujesz ruchy. A ty pierwszy raz jestes w ciazy? Bo nie pamietam. Wypytaj się na polowkowym jak masz umiejscowione łożysko bo jak na przedniej ścianie to faktycznie może tłumic ruchy. A brzuch masz mały bo masz jędrne ciało to się ciesz :-) ja w pierwszej ciazy jak poszłam w 36 tyg na usg to mi lekarz nie uwierzył ze to juz koncowka, moja pani dr była na urlopie i dlatego wysłała mnie do kolegi. Teraz pewnie będę mieć większy brzuchol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Co do łożyska z przodu to wcale nie musi amortyzować ruchów dziecka jak to powiedział mój lekarz - wszystko zależy od temperamentu dziecka :) mam znajomą która poczuła ruchy dopiero w 23 tygodniu właśnie z łożyskiem na przedniej ścianie, znam też taką która poczuła w pierwszej ciąży w 18 :) ja też mam łożysko na ścianie przedniej i są takie dni że brzuch mi skacze, faluje, a nawet zaboli jak kopnie a są też takie dni kiedy w ogóle nie czuje, a np jestem w tym czasie na usg i słyszę ( a nawet widzę to sama ) od lekarza że " o jakie *****iwe, o jak tu Panią kopie stópkami w tym miejscu " a nie czuje :) myślę że to też nie zależy od tego co i jak wyprawia tam dzidzia tylko o tez o wysokość łożyska. No nie wiem, lekarzem nie jestem ale mówię co słyszałam. Nie ma co się martwić, na pewno przyjdzie taki dzień że poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie łożysko jest nad synciem a ruchy czuje gdzies od 17-18 tygodnia. Sama bylam w szoku ze juz sie tak wierci. Teraz to juz codziennie fika sobie;) i to jak podjem to tak mocniej. Kurcze jak teraz takie kopniaczki daje to co pozniej bedzie o_o hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
z tym łożyskiem z przodu to chyba trochę prawdy jest , bo w pierwszej ciązy czułam ruchy szybciej niż teraz i łożysko miałam na tylniej ścianie , teraz mam na przedniej i takie typowe ruchy któych nie szło już pomylić czulam w 18 . Moja kuzynka poczuła ruchy dopiero w 23 tygodniu. Aga płaszczyk super , przeglądam teraz tam ubrania :) Dziewczyny ile Wasze maluchy ważyly w 20 tygodniu ? Moja Ninka waży w 20 i 2 dniu 337g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
No bardzo fajne rzeczy tam mają. Wzięłam tez 2 bluzki i tez są fajne. Jakby się któraś zdecydowała na ten płaszcz to tak jak tam jest napisane jest naprawdę spory. Ja noszę M, a kupiłam S i jeszcze go guzikami o 2 cm sciasnilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Dzieki dziewczyny troche mnie uspokoilyscie:) w pon ide na polowkowe to sie z mala zobaczymy:) chyba mam spokojne dzieciatko bo na dwoch ostatnich USG tez spalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Ej Monia ale 1.03 jest jutro. Ta jak Ty masz to połowkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Heh przez to ze luty jest krotki ciagle mi sie myLi. Mam w pon 2.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
kurde tylko szkoda że ceny mają dość wysokie na tej stronce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Ej Monia ale 1.03 jest jutro. Ta jak Ty masz to połowkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Oj cos mi się post zdublowal. Jak wpiszesz kod KPM to masz 10% rabatu. Moim zdaniem to rzeczy ciążowe mają cenę nieadekwatna do jakosci. Te wyglądają dobrze, ciekawe jak się zachowają po 2-3 praniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Heh luty jest krotki i ciagle mi sie myli. Badanie mam 02.03 czyli poniedzialek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Hej hej.Ja na chwile w pracy. Ja polowkowe mam6ego.A5gina.Tez sie martwie,ze cos nie tak,ale tlumacze sobie,ze przeciez co drugi czwartek jestem badana i wogole dobrze sie czuje i mam duzo wiary,ze dziecko jest zdrowe i tak juz zostanie:) Wczoraj znow zaliczylam domowke urodzinowa i bardzo fajnie bylo a dla mnie nawet za krotko:D moj maz byl zmeczony i kolo23ej wrocilismy do domku.Brakuje mi wyjsc i kontaktu z ludzmi.Bylo jak zwykle duzo chetnych do przykladania lapki do brzuszka.Wy tez tak macie,ze ktos Was po brzuchu poglaszcze.Sama tak mialam, jak jakas kolezanka byla w ciazy to spytalam czy moge chwycic i hyc za brzuch;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia moj synus wazyl 290 gram w 19 tyg i 2 dniu. w czwartek mam polowkowe u lekarza to zobacze ile podrosl;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka ja to jakos energii nie mam na takie imprezy i to predzej ja chce wyjsc a nie moj maz;) a co do glaskania brzucha to moje kolezanki to robia za kazdym razem jak sie widzimy wiec przyzwyczailam sie hehe. Same jeszcze dzieci nie maja wiec chca sie "zarazic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaBan
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było.. nie zrozumcie mnie zle ale każdej z nas cos tu dolega a ja niestety wszystkiego doszukiwałam się u siebie co zle wplywalo na moje samopoczucie.. dlatego zrobiłam sobie przerwę.. dziś zaczynam 6ty miesiąc :) w czwartek bylam na usg polowkowym, fasola wazy 430g, tez mam lozysko na przedniej scianie, wszystko jest dobrze, glowe ma pod moim pępkiem a nogi w moim pęcherzu ;) i cyt. lekarza zdrowy chłopak rośnie :) na 100% potwierdził synka, jesteśmy szczęśliwi starsza siostra także aaa termin caly czas się nie zmienia czyli xzekam na 3go lipca :) zaczelam kupować wyprawke a co :) mam ładne ciuszki po mojej corce jakby ktoras z was była zainteresowana mogę podac link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×