Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie bawmy się w piekło czyli dlaczego powinniśmy powiedzieć nie Halloween

Polecane posty

Gość gość
co roku tutaj sa takie wątki i co roku coraz wiecej ludzi sie bawi w Halloween i bardzo dobrze !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyniogłowa
zaje/bie dziś w nocy sąsiadowi dynkę z przeg domu i jutro zupkę ugotuję dyniową na obiadek dla mężusia,ale będziemy mieć hellołiny:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobra,hellowiny,dynie,przebieranki i inne tam... ale co wspólnego ma z tym wszystkim,kradzież kwiatów,zniczy z grobów,przekładanie tego wszystkiego na swoje groby,czy wręcz handel kradzionymi rzeczami z grobów,to też nabyty zwyczaj z hameryki czy może polsko tradycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie jestem za bezmyślnym zachłystywaniem się wszystkim co przychodzi z zachodu, celebrujmy własne tradycje które zanikają, to jest moje zdanie, każdy niech robi co uważa . KRETYN! A za bezmyślnym celebrowaniem własnych tradycji, które zanikają to już jesteś? Faktycznie, każdy niech robi co uważa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:55 a dlaczego bez powodu wyzywasz ludzi?? łatwo przyjmujesz obyczaje z zachodu ale polskiej frustracji i niedowartościowania to już tak prosto nie da się wykorzenić, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wręcz przeciwnie, właśnie próbuję tę polską głupotę wytępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polak zawsze będzie Polakiem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gwoli ścisłości - Halloween to nie jest amerykański zwyczaj :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zalogowało mnie wcześniej, nie wiem czemu :o Najbardziej rozwala mnie tekst o "ślepym łykaniu tego, co zachodnie". A czy Wy dla odmiany, moglibyście ślepo łyknąć troszkę historii i dowiedzieć się skąd Zaduszki i Święto Zmarłych się wzięło? Co jest podwaliną tej tradycji? I co pierwotnie miały na celu? Bo mam wrażenie, że nie macie zielonego pojęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż to, nasze "święta" były opozycją dla pogańskich kultów czczenia zmarłych, ale oczywiście nasze dusze są lepsze od wszystkich innych dusz więc wiadomo skąd tyle nienawiści i niechęci do halloween. A to, że 90% naszych tradycji wywodzi się z pogańskich zwyczajów, to już nieważne. Ja mam tylko takie pytanie - jak halloween jest złe, to czemu nie utrzymujecie polskiej tradycji Dziadów? Już pędzę z odpowiedzią: bo zwyczajowo jęczycie, stękacie i narzekacie na wszystko co radosne, wesołe, kolorowe i przepełnione uśmiechem. Ale żeby zaproponować i pielęgnować coś wzamian, to już nie ma chętnych. Ruszcie te swoje zapyziałe, tradycyjne, polskie dupska z kanap, wyjrzyjcie poza granicę swojego województwa, a potem kraju i kontynentu i spójrzcie na to, jak ludzie potrafią cieszyć się życiem. Tacy jesteście hop do przodu, fantastyczni i rewelacyjni, ale w tym wszystkim zgubiliście pojęcie o rzeczach takich jak akceptacja, tolerancja, zrozumienie i serdeczność w stosunku do drugiego człowieka. Oczywiście wszystko w imię polskich, tradycyjnych, CHRZEŚCIJAŃSKICH wartości i tradycji. Tak jak pani, która od 1 do 3 strony wszystkich wyzywała od cebulaków. Jesteście po prostu tragiczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szatan nie zna sie na żartach i to jest święto szatanistów czyli święto potępionych gdzie dzisiaj będą składać ofiary z ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roukola
+ noworodków i kotów :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie halloween nie jest złem wcielonym, ale nikt mi nie wmówi,że biegające od domu do domu za słodyczami dzieciaki w przebraniu i wydrążanie dyni nie wzięło się z amerykańskich filmów, oni raczej mają gdzieś nasze obyczaje i nie będą topić marzanny ani puszczać wianków na wodzie, to zawsze my coś "podkradamy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halloween to g****o z zachodu:o. Ps. nie nie jestem katolikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roukola - nie trzeba się zastanawiać, to oczywiste - tak leczymy kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolałabym aby reaktywować fajne polskie tradycje typu dziady, ale jak cebulaki chcą się bawić w Halloween to ich sprawa - mi to wisi i powiewa - nie moja sprawa - tak jak importowane z USA walentynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze... polacy to naprawde maja kij w d***e...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie tam dziady, jaka noc kupały, halloween, hameryka! Przecież polska pseudointeligencja nie potrafi wykorzystać swoich tradycji, czy obrządków, tylko łykać jak jakaś marketingowa szmata każdy szajs, który przychodzi zza oceanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:38 mam podobne zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
le nikt mi nie wmówi,że biegające od domu do domu za słodyczami dzieciaki w przebraniu i wydrążanie dyni nie wzięło się z amerykańskich filmów, x jasne ze wzielo sie z hamerykanskich filmow ale dla dzieci nie wazne skad sie wzielo , wazne ze jest zabawa mozna sie poprzebierac i troche cuksow powyciagac :) przeciez nikt z doroslych sie w to nie bawi . na groby , na msze i tak wszyscy ida przeciez jedno z drugim nie koliduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Halloween to g****o z zachod**echowiec.gif .Ps. nie nie jestem katolikiemxxxTo jest święto celtyckie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mówimy o tradycji. Dziady są słowiańskie, a Halloween celtyckie, czy ch wie jakie, wątek religijny zostawmy. Właśnie, mamy swoje święta o wiele bogatsze historycznie, niż komercyjne Halloween, które w ciągu ostatnich lat straciło na znaczeniu bardzooo, bo zostało spłycone do przebieranek jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Celtowie to też część nas bo mieszkali na naszych terenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to było 2000lat temu przygłupie, poza tym nie ma żadnych celtyckich pozostałości w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam w spadku po dziadku kosę w komórce,ktoś chętny sprawdzić jak jest ostra w halołina,ciach i po problemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co kopiować Halloween, jak mamy własne Dziady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ^Obchodzony 31 października Halloween (wg niektórych „Noc Duchów”) to święto pogańskie, sprzeczne z duchem chrześcijaństwa. Jest pewną formą odradzania neopogaństwa. Tradycja Halloween została przejęta z kultów magicznych i satanistycznych. -- Ale pieprzysz głupoty. Święta pogańskie nie maja nic wspólnego z satanizmem. Poganin ma głęboko w du/pie Szatana, to nie jego bajka i wyznanie. xxx ^Przez twórcę współczesnego satanizmu Antona Lavey ten dzień został obwołany „największym świętem lucyferycznym”. -- Został obwołany tylko dlatego, żeby KK zrobić na złość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to było 2000lat temu przygłupie, poza tym nie ma żadnych celtyckich pozostałości w PolscexxGdybyś się uczył/a historii to byś wiedział/a że są takie pozostałości. I nie dwa tysiące lat tylko tysiąc i mniej.Do nauki!Marsz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×