Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie bawmy się w piekło czyli dlaczego powinniśmy powiedzieć nie Halloween

Polecane posty

Gość gość
jakąś godzinę temu,szalało po ulicy,stado przebierańców,wypuściłem psa na podwórko i nawet pomarzyć nie mogli o łakociach[dumny z siebie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to było 2000lat temu przygłupie, poza tym nie ma żadnych celtyckich pozostałości w PolscexxGdybyś się uczył/a historii to byś wiedział/a że są takie pozostałości. I nie dwa tysiące lat tylko tysiąc i mniej.Do nauki!Marsz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Debil. VI-II w. p.n.e to 1000lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny s**t z zachodu:o Nie potrzeba nam cukierków za psikusy i głowy z dyni aby sie na wzajem straszyć. Nasi przodkowie stworzyli bogate święto którego nie trzeba sie wstydzić.A każdy zna je z zajęć z języka polskiego i Adamowi Mickiewiczowi, który upamiętnił je w swoich utworach. Ale cebulaki i tak wolą halloween:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No.. ponad 2000lat licząc od najpóźniejszej daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:49 - oczywiscie ze dla dzieciakow to frajda, ale czy gdy dorosna to beda potrafili czcic 1 listopada z zaduma czy beda miec juz to gleboko gdzies??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helo Winks
podsumowując całą dyskusję,polaki cebulaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała kultura i system wierzeń słowian zasługuje na reaktywację. To jest nasze dziedzictwo - nie halloween i mcdonald dla cebulandii :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w dupie to sztuczne wykreowane świeto:o Jak bachory pzyjda po cukierki, to każe im wypierdalać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
Nie lubię ani halloween ani walentynek, bo to zwykłe trzepanie kasy z ludzi, natomiast jeżeli dzieciaki chcą się poprzebierać za potworki i duchy i mają z tego frajdę to niech się bawią. Osobiście uważam, że Polacy jak nie podkradną komuś radosnego święta, to sami nic na wesoło nie zorganizują. I nawet obchody święta niepodległości, które z natury powinno być radosnym świętem (helloł, w końcu odzyskaliśmy wolność) są smętne i patetyczne. Ale po co się cieszyć, jak można walnąć parę przemów, strzelić z armaty i położyć wieniec. Nie wiem czemu wszystkie święta są takie smutne w tym kraju, chyba jesteśmy wyjątkowo depresyjnym narodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę Dziady, niż p******e zachłystywanie się US i tymi j******i dyniami. To samo tyczy się walentynek - nie znoszę tego g****a. Ja kocham moją żonę cały rok, nie potrzebuję specjalnego dnia z tymi pedalskimi misiami i komercyjnymi serduszkami. Jak tak dalej pójdzie to będziemy wp*****lać indyka w Święto Dziękczynienia, a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze brakuje dnia niepodległości 4 lipca i swieto dziękczynienia z indykiem dzien swiestaka i będzie komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja obchodze święto bicia konia, codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dzisiaj były u mnie trzy małe trole (dzieci) i chciały cukierka albo groziły psikusem. Trzasnęłam im drzwiami przed nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 90% pokazujecie typową PL mentalność; popadanie z jednej skrajności w drugą i w typowo PL chamski sposób. Cuż za "kochany i miłosierny" naród. Tfu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to katolicy przecież.. kochają dzieciaki póki są w brzuchu obcej matki.. A jak się już urodzą, to psy na nich puścić, zbluzgać, polać wodą, drzwi zatrzasnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w centrum dużego miasta i mam z tym święty spokój. Nikt nie chodzi po domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mieszkam w Warszawie i dzieci przychodzą :) Jakoś im centrum duzego miasta nie przeszkadza i zawsze cos słodkiego dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niegość - mam identyczne zdanie. Jak obchodzicie dzisiaj Dziady? :) Co robicie, jak świętujecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekaj, zaraz wygooglują i ci napiszą :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziady obchodzę w nocy z 1 na 2 w Kaplicy niedaleko cmentarza.Wywołujemy duchy zmarłych - zawsze przychodzą. Ponadto przynosimy dla duchów jedzenie, okruchy chleba rzucamy w ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj w nocy zawieszam w łazience dodatkowy ręcznik i kłade jedzenie na stół, tak aby zmarły mógł się umyć i najeść przed świętem. Dla ludzi których znam, to co robię jest chore i dziwne, a dla mnie to normalne święto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więcej konkretów bym chciała 19:21, takie tam "rozpalę ognisko" czy "rozsypię okruchy".. każdy może to napisać, jak ktoś wcześniej zauważył - bo sobie wygoogluje. Bo tak sobie myślę: cukierki Wam nie pasują, przebrane dzieci też nie, dynie Was irytują, artykuły w gazetach i necie tak samo, nie podoba wam się rodowód Halloween, ale sami piszecie tylko jakieś górnolotne frazesy o "kultywowaniu tradycji", "reaktywacji słowiańskich zwyczajów" etc. No to konkretnie. Co, gdzie, z kim i w jaki sposób dzisiaj robicie? Kto się do Was dołącza? Nagłaśniacie to jakoś na portalach społecznościowych, lokalnych forach, wśród znajomych? Robicie coś poza pieniactwem w internecie i obrażaniem ludzi wyznających inne tradycje niż Wy? A tego tekstu o Celtach i tym, że było to 2000 lat temu w ogóle nie skomentuję. Albo jesteś totalnym ignorantem, albo wypowiadasz się w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia (zachęcam do zapoznania się z genezą katolickiego Święta Zmarłych) albo.. albo przez grzeczność nie napiszę, co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:25 - fajnie :) Bardzo!! Jakoś rodzinnie kultywuje się u Ciebie takie rzeczy? Przekazano Ci to w domu rodzinnym? Ja żałuję, że u mnie nie było nigdy takich zwyczajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roukola - ale o co Ci chodzi? Odpisuję Ci, a później się rzucasz i plujesz jadem. Mnie to wali czy ktoś kultywuje hallowen czy nie, ja obchodze Dziady odkąd ukończyłam 15 lat, w nocy z 1 na 2 - czyli jutro. Wygląda to tak - najpierw się myje przed całą "ceremonią", póżniej na stole w pokoju kłade jedzenie - kasza, miód, chleb i woda, wódka. Następnie otwieram wszystkie okna i drzwi, w ten spsób zapraszam duchy do swojego mieszkania, aby mogły się posilić i umyć. Następnie w 10 osób (młodzi ludzie, tak jak ja) spotykamy się przy domu guślarza o 23 i dziemy do rozwalonej kaplicy przy cmentarzu, bierzemy ze sobą jezenie, zapałki, świece, stolik i okrycia. Pochodze z malej miejscowości z podlasia i jest to u nas bardzo popularne. W kaplicy kładziemy jedzenie na stolik, następnie guślarz zaczyna przywoływać duchy a my razem z nim- wywołujemy kilka rodzajów duchów, następnie rozpalamy ognisko i jedzenie wrzucamy do płonącego ognia. Super zabawa do białego rana, później bardziej się rozpisze bo teraz jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roukola dziś Hej, tak wyniosłam to z domu :) Dziś będzie noc duchów u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Super zabawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×