Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośiówka

Sterydy w ciąży czy któraś brała

Polecane posty

Gość gośiówka

Z przyczyn zdrowotnych któraś musiała brać sterydy w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w szpitalu leżała ze mną laska, która miała pokrzywkę ciężarnych czy coś takiego i nic nie pomagało, więc ostatecznie dawali jej steryd, ale z wielką niechęcią, boto ponoć niewskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
Tak,na astmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośiówka
Pytam bo jeśli zajde w ciąże a moja choroba się bardziej uaktywni to będę musiała brać sterydy przez całą ciąże. Boje się o dziecko do tego stopnia że zastanawiam się czy wogóle zachodzić w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość25
Bralam na alergie spray do nosa sterydowy, podobno sterydy w bardzo malym stopniu przenikaja przez lozysko i sa lepsze niz leki typowo przeciw alergiczne, w razie napadow astmy tez mialam brac wziewne stwrydy i sie nie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba zalezy na co te sterydy i w jakiej ilości. Ja zależni od staniu biorę tak mocna dawkę, ze leze wtedy w szpitalu by w okresie wychodzenia schodzic do 6 mg. Przypuszczam, ze moje dawki szkodzilyby dziecku,ale czy takie na astmę tez by tak szkodzily? Skoro chorujesz ciaze zaplanuj z lekarzem prowadzący. Ja swoja musiałaby "zaplanować" z moim neurologiem i byc pod stala opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośiówka
Biorę 12 mg, przy pierwszej ciąży odstawiłam bo się bałam o dziecko i wtedy moja choroba bardzo poszła do przodu. Lekarz uważa że sterydy się bierze wciąży np na podtrzymanie ciąży lub na tarczycę. Twierdzi że nie mam się czym martwić. Ale ja jestem pesymistką i zaraz widzę wszystko w czarnych barwach. Boje sie o dziecko, ze urodzi sie przez to z jakąś wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skonsultuj sie wiec tez z innym lekarzem. Kiedy ja jestem na dawce 12 nie pozwalają mi nawet pracowac chociaż w ogóle nie odczuwam tego. Jedynie dawkę z kroplówki odczuwam to faktycznie jest jak uderzenie, zwłaszcza serce wtedy zaczyna szaleć. Ja bym skonsultowala sie z innym lekarzem. Z jakiego powodu musisz syltosowac sterydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośiówka
Stawy mi wysiadają , dlatego też pierwszą ciąże miałam okropną po prostu nie mogłam chodzić wszystkie stawy mnie bolały, nie mogłam cieszyć sie ciążą. Teraz gdy zdecydowaliśmy sie na drugie dziecko myśle by tych sterydów nie odstawiać ale boje sie o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sterydy brałam całą ciąże, nie miało to wpływu na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośiówka
Na tyle tysięcy kobiet tu piszących tylko kilka miało związek ze sterydami w ciąży? A chciałam wierzyć że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się w ogóle dziwię, że decydujesz się na dziecko mając takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nigdy nie wolno rezygnować z planów macierzyńskich bo jak się człowiek tylko na sobie skupi to kiedy przegapi lata kiedy jeszcze może to będzie sfrustrowany na stare lata a pewnych chorób i tak nie powstrzymamy. Ja osobiście wolę być chora z dziećmi niż chora bez dzieci. Planuje ciążę i może będę musiała brać sterydy ale często choroby reumatyczne wyciszają się na czas ciąży ale nie ma gwarancji bo są wyjątki, ale z ciąży nie chce rezygnować bo z chorobą lepiej nie będzie tylko gorzej z każdym rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×