Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lilunik1984

Dieta1500 kalorii i praca z dietetykiem

Polecane posty

Gość Alcia 123
Od poniedziałku zaczęłam dietę 5 posiłków. Liczę kalorie ( mniej więcej ), przestałam jeść słodycze :( Malutki efekt już jest 1.5 kg :). Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie miłe Panie. Zaczęłam od wagi 75,7 (najwyższa waga w moim życiu). Wzrost 163. Chciałabym ważyć 67.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia cieszę się ze jesteś z nami ja również trzy mam jciukasy za Ciebie ja do świąt chciałabym tak z 7 kg jeszcze schudnać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Agawa
Widze, ze ja tu jestem jedyna bez silnej woli.. :-D Ja piernicze, dzisiaj to chyba z 3kg przytylam.. Wiec jutro zaczynam od nowa, ale zmienilam troche zasady.. Przytargalam do domu wage od Mamy i bede sie kontrolowac raz na tydzien lub na dwa. Do tego zalozylam sobie zeszyt do zapisywania kalorii, bo inaczej nigdy nie bede miala nad soba kontroli. I po prostu.. zaczynam jutro znow od nowa. W leb sobie strzele :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta 1000 kalorii - charakterystyka i podstawowe zasady - dieta 1000 kalorii to dieta, która dziennie dostarcza organizmowi około tysiąca kalorii - jeśli jest rzetelnie stosowana, tygodniowo można pozbyć się od 0.5 do 1 kg (można stracić nawet 2-4 kg, ale ale po 2-3 miesiącach spadek wagi zatrzymuje się - przemiana materii spowalnia) - w czasie trwania diety 1000 kalorii można spożywać wszystkie niezbędne dla organizmu składniki (białka, tłuszcze, węglowodany), ale w ograniczonych ilościach - dieta 1000 kalorii - jej jadłospis wymaga zaplanowania 5 posiłków dziennie: śniadanie (250 kcal), drugie śniadanie (100 kcal), obiad (350 kcal), podwieczorek (100 kcal) i kolacja (200 kcal) - małe przekąski w ciągu dnia, jak jogurt czy owoc należy traktować jako posiłek! - przez miesiąc z tej diety mogą korzystać wszyscy - oprócz kobiet karmiących i ciężarnych, a także dzieci (potem należy to skonsultować z lekarzem) - żywieniowcy uważają, że dieta 1000 kalorii jest jedną z bezpieczniejszych i zdrowszych diet, bo nie pozbawia organizmu potrzebnych składników i dostarcza je w pożądanej ilości. DIETA 1000 KALORII - JADŁOSPIS: Dzień 1. Śniadanie: Omlet z trzech białek z dżemem niskosłodzonym (łyżeczka), szklanka mleka 0,5 proc., 1 mała gruszka Drugie śniadanie: Kromka pieczywa graham lub razowego, plaster chudej wędliny, liść sałaty, ogórek Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem Podwieczorek: 1/2 kubka jogurtu + 1 plaster ananasa Kolacja: Chudy twarożek z ogórkiem i pomidorem Dzień 2. Śniadanie: Dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego, pomidor, kilka liści sałaty, chudy twaróg. Drugie śniadanie: 1 małe jabłko lub 2 marchewki Obiad: Pół woreczka kaszy gryczanej, dwa plastry pieczonego schabu, surówka z marchewki i jabłka Podwieczorek: Serek wiejski z porem i kukurydzą Kolacja: Omlet ze szpinakiem z 2 jaj Dzień 3. Śniadanie: Kawa bez cukru lub herbata, jogurt 0% tł. z 2 łyżkami płatków kukurydzianych/musli Drugie śniadanie: Dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego, pomidor, kilka liści sałaty, chudy twaróg Obiad: 100 g dorsza smażonego na łyżce oliwy z oliwek, surówka warzywna Podwieczorek: Szklanka kisielu, jabłko Kolacja: Trzy kromki chleba "Wasa", cztery plastry wędzonej piersi kurczaka, dwa liście sałaty, ogórek kiszony Dzień 4. Śniadanie: Dwa jajka na miękko, dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego. Drugie śniadanie: Pół puszki tuńczyka w sosie własnym, 2-3 łyżki kukurydzy konserwowej, szklanka soku pomidorowego. Obiad: 1/2 szklanki ryżu ugotowanego na sypko, 10 dag piersi kurczaka uduszonej z warzywami Podwieczorek: Starta marchew z jabłkiem Kolacja: Pełnoziarnista kromka chleba z chudą wędliną Dzień 5. Śniadanie: Jajko smażone na łyżce masła i kromka chleba pełnoziarnistego.Bułka z 2 łyżeczkami dżemu. Drugie śniadanie: 2 kromki pumpernikla z chudą wędliną Obiad: Mrożone warzywa na patelnię (pół op.) i filet z łososia z patelni grillowej Podwieczorek: Grejpfrut Kolacja: Pita po włosku z mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi Dzień 6. Śniadanie: Owsianka jabłkowa Drugie śniadanie: 1 opakowanie chudego serka wiejskiego Obiad: Pierś z kurczaka pieczona, 2 gotowane ziemniaki, 60g brokułów gotowanych na parze Podwieczorek: Filiżanka zupy pomidorowej Kolacja: Sałatka z wędzonej makreli z pomidorami Dzień 7. Śniadanie: Kawa zbożowa z mlekiem bez cukru, pumpernikiel z masłem i chudą wędliną, pomidor Drugie śniadanie: Sałata (trzy liście) z warzywami, wędzonym łososiem (ok. 50 g) i oliwą Obiad: Makaron z pomidorem i papryką Podwieczorek: Mały kubek jogurtu owocowego Kolacja: 2 grzanki z pełnoziarnistego chleba posmarowanego cienko masłem, z liściem sałaty, plastrem gotowanej chudej szynki i plastrem świeżego ogórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Agawa
Musze sie pochwalic. Poranne wazenie pokazalo 58,6 :-) Czyli waga leci w dol. I dzisiaj ladnie jadlam. Byla czekolada ale tyle co nic. Jestem zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Ci kochana i życzę wytrwałości w dalszym dietkowaniu ja dziś miałam taka chcice że wciagłam barona no nic pozbede się go wieczorem jadąc na rowerku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zjadłam pyszny omlecik:-) a tutaj przepis: Jedno jajko,3 łyżki otrab przennych,3 plasterki wędliny drobiowej,cebulka,4 łyżki szczypiorku ja nie miałam to dałam koperek .Cebulkę dusimy z wedliną, otręby mieszamy z jajkiem. Na rozgrzana patelnie z łyżka oliwy dajemy masę jajeczna potem wedlinę z cebulą i posypujemy koperkiem można doprawić solą lub pieprzem. Na prawdę rewelacja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dietetyczne jedzenie jest bardzo dobre. Ja mam tylko problem z ciastkami, bo bardzo czesto mamy gosci i wiecznie na tym stole cos stoi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotecek4112
Hej można się przyłączyć ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotecek4112
Zaczynam od jutra dietę 1000 kcal + ćwiczenia , waze jakieś 64 kg moim pierwszym celem ; 59 kg drugim ; 55 kg i trzeci 50-52 kg :) Przeczytałam cały topik i gratuluję pierwszych efektów lilunik ;) Mam nadzieję że mi i wam się tym razem uda bo już jestem zmęczona tymi dietami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie to początki :-) zobaczymy co powie dietetyczka we wtorek:-) wczoraj miałam tez bardzo dobre zawijane rożki. 5 plasterków wedliny jajko, ogórek konserwowy szczypiorek ja dalam koperek,papryka konserwowane,2. łyżki serka homogenizowanego ja dalam jogurt. Jajko ugotować na twardo zetrzeć na tarce ogórka i paprykę pokroić w kostkę wymieszać wszystkie składniki i położyć na wedlinie potem zwinąć w rulonik pyszne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotecek4112
Dzisiaj mój pierwszy dzień ;) Waga dzisiaj pokazała 63, 6 kg :( Właśnie jem sobie śniadanko 4* wafle ryżowe -152 kcal + dwa plasterki szynki z suszonego schabu - 30 kcal RAZEM: 182 kcal :) Czyli zostało jeszcze 818 kcal do wieczora ;) Dzisiaj już jestem po krótkich 20 min ćwiczeniach więc pewnie też trochę spaliłam :) Miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena78
Hejka. Ja też się do Was piszę. Wystartowałam już 10 listopada z wagą 101 kg i po pierwszym tygodniu było juz 97,2 ale niestety drugi tydzień zawaliłam całkowicie i dziś ruszam ponownie z wagą 98,7 kg. Mam 173 cm wzrostu. Najgorszy jest u mnie brak wytrwałości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny robicie ta diete 1000 kcal co jest wyzej opis , czy same sobie ukladacie? bo ja juz nie wiem sama co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze wreszcie jest nas wiecej :-) Ja mam plan wazyc sie w czwartek, nie moge sie doczekac sprawdzenia, czy ta moja dieta cos dziala pomimo moich wielu grzeszkow i potkniec ;-) Ja mam 2 cele - 55 kg do wiosny i mniej niz 53 do lata ;-) A teraz jestem na etapie 58,6 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena78
Agawa, ile masz wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A JAKIE DIETY ROBICIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena, ja mam 157cm. Niestety przy tym wzroscie waga powyzej 60 (a tyle wazylam rok temu - 64kg) wygladam nieciekawie :-S Bo ja brzydko tyje - brzuch i twarz glownie, bardzo nieladnie to wyglada :-S Teraz jak mam te 58,6 to nadal mam twarz taka pelna i zdjecia moge miec tylko z uniesiona broda, bo mi tak wisi podbrodek. A za to nadgarstek sobie obejme, taki chudy, przedramiona tez, a ramiona znow mam z wielkiej galarety :-S Albo bede chuda albo nieproporcjonalna. A kiedys wazylam 49kg :-) Na fajna figure zlowilam Meza, urodzilam dwoje dzieci i wyladowalam tutaj :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotecek4112
Malena jaką dietę stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena78
Rozumiem, jesteś niziutka i stad Twoje plany bo myslałam, ze odchudzasz się tak anorektycznie Agawa. Pewnie masz leciutkie kości i stad czujesz te nadprogramowe kilogramy bo dla nas Twoja waga jest nieosiągalnym marzeniem. Ja na razie chciałabym zrzucic 10 kg to juz by było znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena78
Nie mam jakiejs szczególnej diety Kotecek. Staram się po prostu mniej jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka24
Czesc dziewczyny. Czy mogłabym sie przylaczyc? Mam 176 wzrostu . Bede na diecie 1200 - 1500 plus treningi. Ogólnie biegam 5 razy w tygodniu po 6 km. Ważyć nie wiem ile waze bo nie zwracam na to uwagi. Jedynie co to sie mierze. Wymiary : Talia 80 Pępek 100 Brzuch 106 Biodra 108 Udo 64 będę sie mierzyć co tydzien. I wpisywać moje efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki. Może i ja się do was przyłącze w sumie mam osobny temat, ale moja dieta opiera się mniejwięcej na 1500kcal także pasuję jak ulał, ale sama licze kalorie i jem to na co mam ochotę a nie według diety rozpisanej przez dietetyka. Dzisiaj było trochę ponad 1500kcal, ale cóż bywa i tak:). Malena78 ja mam podobnie jeżeli chodzi o wytrwałość w diecie:P. Lilunik1984 trzymasz się ściśle diety czy zdarzają Ci się jakieś wpadki? Ja to bym chciała zobaczyć w styczniu 6 z przodu, może być nawet i pod koniec stycznia, ale do tego muszę schudnąć koło 7 kg:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Agawa
Malena, w tej chwili trzymam sie rozmiaru 38/40, chociaz odkad spadlam z pulapu 64kg, to blizej jest mi do 38, ale chcialabym, zeby ta 40 byla dla mnie stanowczo za duza, a niektore 36 dobre i to mi juz do szczescia wystarczy. Mnie mobilizuje tez biust, ktory jest maly i wraz ze mna nie tyje niestety, wiec musze zgubic brzuch, zeby go troche wyeksponowac :-) Planuje wlaczyc aerobik i hula hop z obciazeniem, ale musze miec na to zgode lekarza, a to dopiero 10.12.. :-S Dziewczyny, powiedzcie mi, jak to jest. Mnie gubia te ciastka.. i jesli np. zjem 3 delicje, czyli ok. 160kcal, to jesli odejme z 3 posilkow po 50kcal, to i tak chudne? Czy fakt, ze to sa slodycze juz przekresla caly dzien? W tym tyg. dopiero w piatek bedziemy bez gosci, wiec przede mna jeszcze 3 dni siedzenia przwy ciastkach :-(..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ja bym sie tez zaczela tak mierzyc.. Eklerka, mierzysz sie rano po oddaniu moczu? A jak okreslasz, czy przykladasz miare w tym samym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe koleżanki cieszę się że nas jest więcej:-) . Od dwóch dni bardzo bolał mnie palec tak ze nie mogłam stanąć na nodze poszłam po pracy do lekarza i powiedział mi że to jest DNA Moczanowa mam zrobić jutro badania i iść z wynikami do niego.Staram się trzymać diety tak jak mam wypisane ale czasami zdarzy się coś słodkiego na ząb :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka24
zielona agawa. ja sie mierze w takich miejscach w najwezszym miejscu w talii. na wysokosc***epka. na wysokosci grzebienii talerzy kosci biodrowych. w najszerszym miejscu pupy. i na udzie mam pieprzyk i na jego wysokosci mierze. dla mnie miara jest bardziej wiarygodna niz kilogramy bo podczas treningow nadbudowuja sie miesnie i waga moze nie soadac a cm lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×