Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Susan07

Nowe zycie po... czyli jak zyc zdrowo z usmiechem na ustach.

Polecane posty

Gość gość
susana a co to jest 5 kg jabłek lasko oczko.gif ja w tydzień z 10kg robie sok usmiech.gif no tak, przy gerdzie każdy ma się czuć jak kmiotek ona najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rower zaliczony pozytywnie,energia na resztę dnia jest,po wysiłku najlepiej zjeśc dobre węgle makarony durum polecam,chociaż ja tym razem na dziś pierś z kurczaka z sałatką z jabłka i papryczki chilli i cynamon dobre naturalne spalacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susana no nie obieram jablek a dlaczego Ty obierasz? no własciwie każdy ma inny sprzęt pewnie dlatego ,każdy inaczej robi :) zrobiłas troszki pasty z fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deep tzn ,że pogoda u Was też sloneczna? widzisz i każdy inaczej kulinarnie ,jak jadłam mięso to nigdy nie polączyłabym z owocami ale dieta a dieta życzę smacznego :) a ja mam pizze :D a na śnidanie grahamke z pastą z fsoli i miche sałaty lodowej z pomidorem,cebulą,kiszonym ogórem i oczywiście skropioną olejem lnianym i posypane czosnkiem niedzwiedzim,siemieniem i czarnuszką :D po 3 godzinkach sok z 1 pomarancza,1 grejfrut, 1 cytryna, 1 limonka i 3 mandarynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda słonecznie nie jest za bardzo ale to ostatnie moje jazdy były na rowerze bo już niestety zimno na rower,ale dzisiaj się udało jak pizza udała się,ciekawe ile kcal uzbierałaś hehe Ja wieczorem robie grecką kupiłem chudy twarog dodam pieprzu i zobaczę co to wyjdzie zamiast fety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda zacząłem smażyć na tym oleju kokosowym,ale widzę że go dużo wchodzi a do tanich nie należy i patelnia coś mi się przypala nie wiem czy robię coś nie tak a może trzeba go dać jeszcze więcej ,bo jeżeli tak to muszę zmienić na inny,a jak sie ma własnie sprawa z pestek winogron używasz takiego pisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym olejem kokosowym, to moze wina patelni? Albo niedostatecznie rozgrzales patelnie? Ja tez uwielbiam olej z pestek winogron tak BTW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susan zaliczam ci dzionek pozytywnie jak najbardziej właśnie patelnie mam nową ceramiczną,i raczej dobrze rozgrzałem yyy chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad olejem w sprayu praktycznie zero kalorycznym np PAM,miałyście styczność z takim olejem w sprayu z tego co widzę to same pozytywy o nim piszą,zresztą jak narazie zobacz co będzie dalej z kokosowym i następnym razem dam go więcej i podgrzej***ardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie lubie produktow zero kalorycznych, uwazam, ze sa niezdrowe. Tluszcze sa potrzebne, tylko odpowiednie. Jestem zadowolona z tego piatego dnia, idzie mi coraz lepiej. Nie musze juz walczyc z pokusa siegniecia po normalnego papierosa, jakos sie przestawilam. Nie spodziewalam sie, ze to tak latwo pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcesz jesc beztluszczowo, po prostu przestaw sie na gotowanie na parze. Ja tak jem, bardzo lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasasasasanka
Ja rzeczywiście po traumatycznym rozstaniu zmieniłam swoje życie: zaczęłam uprawiać sporty (jogę, aerobik, pływanie), zdrowo się odżywiać (jem też o stałych porach), wybieliłam zęby (zdecydowałam się na wybielanie w gabinecie stomatologicznym Indexmedica) i dla poprawy nastroju od czasu do czasu chodzę do spa. Efekt – nie myślę tyle o przykrych zdarzeniach tylko skupiam się na bieżącej chwili, spotkaniach z ludźmi, częściej się uśmiecham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda1966
susana ma rację oleje są potrzebne ale tylko te dobre, Deep ja smażę na oleju z pestek winogron i wtedy go lubię a tak na zimno do sałatki czy na chleb to nie lubię.A ryba na nim smażona to miodzio :D .A z kokosowym mam odwrotnie na zimno używam a nie smażę na nim to Ci nie pomogę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susan u mnie robienie na parze odpada całkowicie nie dam rady codziennie robić obiadów, robimy np na 2 dni obiad,ale kupie ten olej w sprayu jak skończę kokosowy poprostu chce go tylko przetestować a później opisze tutaj wrażenia i wystawie ocene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasasasasanka no i bardzo dobre podejście,czas leczy rany,a jeszcze łatwiej zapomnieć o złych rzeczach jak się czymś człowiek zajmie a ty wybrałaś chyba najlepszą opcje pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do jakiś dziwnych rzeczy typu zero kalorii to jest chemia i nic więcej z tego co wiem to PAM to preparat do smażenia a nie olej kolego Deep i proszę nie zawracaj sobie tym glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda dobra kupie też z pestek winogron obczaję sobie wszystkie typy po kolei. Zrobiłem grecką bez fety zastąpiłem twarogiem chudym,dodałem trochę pieprzu i jest nawet dobrze kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie zdarza robic na parze na dwa dni, potem na parze odgrzewam. Tylko mowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susan pomyśle o tym napewno -) gerda co z tym Bakłażanem nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deep dałeś rade z fetą a jakieś preparaty chcesz kupować? to zdrowiej będzie smażyć na smalcu jeśli smażysz mięso do tej salatki dales trochę oleju? no chyba, że jadleś ją z tluszczem jakims np smażonym kurakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda no dobra przekonałaś mnie dostaje na kokosowym ale jak go skończę kupie z pestek z winogron noo Do sałatki dałem tak jak zawsze oliwę z oliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie smakuje mi bakłażan tak jak i brokuły ja gotuję na zapas i w słoiki a w dodatku sobie co innego i mężowi co innego ale są rzeczy których się nie da np schabowego czy rybę to wtedy robię w sobotę albo niedzielę na obiad ale mielone,gyrosa,zupy,wszystkie mięsa w sosie do słoików i do lodowy spokojnie wytrzymają tydzien tylko wrzucać gorące zakręcic i do góry nogami, i soki tez na zapas do nich dodaję Wit C w proszku i spokojnie 2 dni w lodowce mogą stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×