Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Susan07

Nowe zycie po... czyli jak zyc zdrowo z usmiechem na ustach.

Polecane posty

Gość Sonia 1
Niezłomna! Znam takich co sami przestali pić ale to nie alkoholicy. Znam także nie alkoholików, którzy chodzą na grupy AA, bo chcą, bo zmieniają swoje życie, bo w grupie łatwiej itd. Wszystkich łączy jeden cel: przestać pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O imienniczka wrociła :) wyczaiłam Cię,że kombinujesz :( no ale jak już widzisz problem to dobrze i dobrze, ze z nami tu jesteś,zawsze jakąś pomoc i wsparcie dostaniesz a dziś już nie pij a jutro nic nie kupuj no bo niestety ,żeby pić trzeba najpierw tą truciznę kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkapiertuszki
Ja bylam w piątek na małej imprezie z dziewczynami oczywiście ja polewalam jak zawsze i wiecie co po kryjomu nalalam sobie samej coli a do drugiego już musiałam nalać wódki zamoczylam usta i udawałam ze się na piłam dostałam takiego wstrętu do siebie i pokryjomu go wylałam tak wiem powinnam im powiedzieć że nie pije jakoś nie mogłam ze wstydu ale jestem dumna ze się nie złamałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkapiertuszki
Ja bylam w piątek na małej imprezie z dziewczynami oczywiście ja polewalam jak zawsze i wiecie co po kryjomu nalalam sobie samej coli a do drugiego już musiałam nalać wódki zamoczylam usta i udawałam ze się na piłam dostałam takiego wstrętu do siebie i pokryjomu go wylałam tak wiem powinnam im powiedzieć że nie pije jakoś nie mogłam ze wstydu ale jestem dumna ze się nie złamałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOLA śniegu tym razem nie było bo byłem do 1200m więc troche nisko jak na śnieg i szkoda bo mi troszke dolało Sonia dzięki wielkie jak zawsze ,cóż mogę dodać to twoich komentarzy,chyba juz nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolka
Imienniczko; nigdy nie ukrywałam, ze jestem uzależniona .chciałabym z tego wyjść, silna wola słabiutka jest: co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia 1
Dziewczyny! Jeśli chcecie przestać pić to przede wszystkim:nie chodzimy na zakrapiane imprezy i w żadnym wypadku nie polewamy alkoholu. Natka udawanie, że pijesz itd. to tzw. Pijane zachowanie. Kombinujesz, aż się załamałam.Dlaczego /jak juz polazłaś w paszczę lwa/ nie mogłaś normalnie powiedzieć :dzisiaj nie piję? Klapsy na gołą dupkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia 1
Gośćjolka! Wiedza jak sobie radzić, wiedza co robić a czego nie itd. To podniesie Ci siłę. I musisz ustalić priorytety. Czyli odpowiedzieć sobie na pytanie na ile procent chcesz przestać pić. Co masz zamiar zrobić aby osiągnąć cel? Trzeźwienie to ciężka robota. Wiedzy trzeba przyswoić całe mnóstwo. Ale warto, wierz mi warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia 1
Bronia i Wieczorna co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia 1
Polecam: Zalecenia dla trzezwiejacych alkoholikow Mapa asertywnych zachowan/jak odmawiac picia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronisława
Hej, hej kochane. Jestem i przysięgam nic nie kombinuję i nic nie piję oprócz hektolitrów herbaty . Rozłożyła mnie grypa na całego. Ledwo żyję. Już trzeci dzień mnie trzyma , jak nie przejdzie samo to się muszę wybrać do jakiego doktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć natka, mam krótki staż w niepiciu, ale wydaje mi się , że to musi być jak na spowiedzi "nie piję i unikam okazji do picia". raz, chyba z pięć lat temu też tak ukrywałam moje niepicie, nalewałam sobie wody do kieliszka, a innym alko i wytrzymałam dwa tygodnie i to wszystko. Teraz raczej staram się mówić otwarcie "nie piję bo czuję że mam problem z alkoholem" i niektórzy różnie na to reagują, ale to jest dla mnie jedyne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia 1
Bronia współczuję. Yolcia Ci zaraz doradzi co brać. Ja to też za zdrowa nie jestem. Leczą mnie od wczesnej wiosny na oskrzela i płuca. Zjadłam całe kilogramy leków i nadal nie wiem co mi jest tak dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolka
Witam i pozdrawiam wszystkich. Co do mnie, nie wiem jeszcze czy pije ryzykownie czy już jestem uzależniona. Wiem tylko już , że dla mnie nie ma kontrolowanego picia. Nigdy już nie kończy się na 2 piwkach. Czyli: albo w te albo we wte.. Spróbuję. ..Powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkapiertuszki
Tak wiem wiem czytałam to wiele razy nie powinnam tak zrobić ale zrobiłam bo jest to mój początek w nie piciu cały czas się uczę nowej sytuacji niestety nie potrafię dopuścić myśli że ktoś może wiedzieć że jestem alkoholiczka ja do tego na pewno dojrzeje Che jedynie przebrnąć z tej najgorszej fazy alkoholizmu i najpierw sobie udowodnić że dam radę a następnie chwalić się tym że jestem niepijaca alkoholiczka jak się nie uda to podejmę następna próbę na pewno nie poddam się ja nie mówię że już nie będę Piła a mówię sobie że dziś nie pije i nie chce pić a każdy kolejny dzień jest mojm sukcesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkapiertuszki
Gośćjolka ja wierzę w Ciebie że dasz radę ale to Ty musisz też tego chcieć ibdac z siebie wszystko .Pozdrawiam cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkapiertuszki
A i moje imprezy zadazaja się bardzo rzadko bo raz na pół roku więc spokojnie na następnej myślę że będę już dużo mądrzejsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Bronka zdrowia życzę jak walczysz z grypą dlużej jak 3 dni to zasuwaj do lekarza! bo to niebezpieczne na pikawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imienniczko jak dzisiaj się zapatrujesz? myślę,że jak do tej pory nic nie wykombinowałaś to dasz radę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolka
Imienniczko, to nie tak ze jak do tej pory nie wykombinowalam to spoko. Zawsze zaczynałam picie wieczorkiem. Ale nic nie kupiłam .czuje do siebie po prostu niesmak. Żeby nic nie pamiętać z poprzedniego wieczoru. Ależ to g****o. Jedyne czego jeszcze nie robię to poranne picie. Dobrze ze jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolka
Chyba strona. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj Sukces w pracy i myśl trzeba opić, ale po co opić skoro jest sukces Data 17 września wisi na lodówce a ja codziennie stawiam kręskę 51 jeden kresek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×