Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Gość aska1234
Ja też mam często myslenice jak to będzie, czy dam sobie radę , no i kiedy się wreszcie zacznie. Dzisiaj miałam kiepski dzień , cały czas beczalam po kątach, ale to chyba hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 8-go. Coś czuję, że przenoszę, choć fajnie byłoby urodzić jutro, miałabym z głowy prezent na urodziny męża :) Mi się coś wydaje, że Panie, które już urodziły, ze szczegółową relacją poczekają, aż wszystkie będziemy miały to za sobą. Żeby nas nie straszyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia_Antosia
Kasisi z tym L4 to już może być problem bo będą Ci wciskać juz macierzyński. Mój ginekolog tak mi pod koniec poprzestawial zwolnienia żeby tylko nie wystawić Wcześniej macierzyńskiego bo podobno na lekarzy naciska zus żeby kobiety brały 2 tyg wcześniej a po.co nam matkom zabierać ten czas z dzieckiem? Jak nie będą Ci chcieli wystawić normalnego L4 to idz na izbę i powiedz ze ciśnienie ci skoczyło to wtedy wezma cie na dwa dni na obserwacje i dostaniesz od Szpitala zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia_Antosia
Kasisi z tym L4 to już może być problem bo będą Ci wciskać juz macierzyński. Mój ginekolog tak mi pod koniec poprzestawial zwolnienia żeby tylko nie wystawić Wcześniej macierzyńskiego bo podobno na lekarzy naciska zus żeby kobiety brały 2 tyg wcześniej a po.co nam matkom zabierać ten czas z dzieckiem? Jak nie będą Ci chcieli wystawić normalnego L4 to idz na izbę i powiedz ze ciśnienie ci skoczyło to wtedy wezma cie na dwa dni na obserwacje i dostaniesz od Szpitala zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia_Antosia
Kasisi z tym L4 to już może być problem bo będą Ci wciskać juz macierzyński. Mój ginekolog tak mi pod koniec poprzestawial zwolnienia żeby tylko nie wystawić Wcześniej macierzyńskiego bo podobno na lekarzy naciska zus żeby kobiety brały 2 tyg wcześniej a po.co nam matkom zabierać ten czas z dzieckiem? Jak nie będą Ci chcieli wystawić normalnego L4 to idz na izbę i powiedz ze ciśnienie ci skoczyło to wtedy wezma cie na dwa dni na obserwacje i dostaniesz od Szpitala zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosia_Antosia, oj to ja się nie dam z tym wcześniejszym macierzyńskim :-P dzięki;-) Aguśka, mam dokładnie to samo, chcę już bo jutro będzie już skończony 38 tydzień i jest mi ciężko i bardzo chcę przytulić małego:-) Morciek, pewnie masz rację z tymi relacjami:-D Asia, ja też miewam takie dni, chwile, taka to chyba natura ciąży, przynajmniej niektóre z nas tak mają. Trzeba przetrwać te momenty i "iść" dalej, jeszcze tylko troszkę nam zostało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Magda len - zauwazylam ze mam tez bardzo duzo sluzu (patrze za kaxdym razem) i ten bol w podbrzuszu.... Wizyte mam dopiero 7 ale jak do jutra sie nie poprawi to lece do szpitala , zastanawialam sie czy juz teraz nie isc ale boje sie ze tylko mnie zbeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Kasisi najwyzej pojdziesz do szpitala np 2 dni po terminie i powiesz, ze Twoj lekarz prowadzacy kazal Ci sie zglosic do spitala jezeli nie urodzisz do dwoch dni po porodzie a l4 mozna wystawiac do 3 dni wstecz wiec przyjma Cie dwa dni po i akurat bedziesz miala ;-) Jutro ide rano kupic papierki lakmusowe, trzeba wsadzic to na 5 sekund do pochwy i pozniej patrzec jaki ma kolor, jezeli niebieski to znaczy, se sa to wody plodowe, bo wody maja odczyn zasadowy a mocz i uplawy kwasowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela, często pojawiają się takie głosy, że jak się chce, żeby w szpitalu dokładnie Cię sprawdzili, to można nieco swoje dolegliwości podkoloryzować. Np. że bóle nie dają Ci spać, a śluz nie zatrzymuje się na bieliźnie, tylko momentami cieknie po nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Angela, ja sluzu mam zawsze duzo, ale teraz pojawila sie woda. Jezeli sa to wody plodowe to trzeba czym predzej do lekarza, bo mozemy miec jakas infekcje o ktorej nie wiemy i to w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne dla malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda len, hm, papierki lakmusowe należy włożyć na chwilę do pochwy powiadasz. Znaczy w naszym stanie lusterka pójdą w ruch. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia a te papierki są jakieś specjalne, czy po prostu lakmusowe, jak do sprawdzania ph w reklamach?;-) Dobranoc dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Kasisi najzwyklejsze papierki lakmusowe tzw. Wskaznik uniwersalny ;-) Morciek haha ja juz nawet podgolic sie nie umiem, przed ostatnia wizyta w szpitalu postanowilam zrobic z tym porzadek i lecialam na wyczucie i potem jak juz wrocilam do domu i zobaczylam sie w lusterku bo cos mi tam przeszkadzalo to sie przerazilam, bo z jednej strony kawalek byl ogolony pozniej kawalek ominelam i tak wszedzie, ciekawe co lekarz sobie pomyslal :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja laserem miałam depilację, więc włosów tam praktycznie nie mam:-P Ciekawe jak ten papierek odczyta skoro ja mam i upławy i wodę na wkładce... ;-) Jutro mój mi kupi. Słodkich snów;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Kasisi najzwyklejsze papierki lakmusowe tzw. Wskaznik uniwersalny ;-) Morciek haha ja juz nawet podgolic sie nie umiem, przed ostatnia wizyta w szpitalu postanowilam zrobic z tym porzadek i lecialam na wyczucie i potem jak juz wrocilam do domu i zobaczylam sie w lusterku bo cos mi tam przeszkadzalo to sie przerazilam, bo z jednej strony kawalek byl ogolony pozniej kawalek ominelam i tak wszedzie, ciekawe co lekarz sobie pomyslal :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że to są najzwyklejsze wskaźniki, tylko że jak mają w nazwie słówko "ciążowe", to ich cena jest pewnie wyższa, bo marketing jest marketingiem, a zasadowość substancji zostaje zasadowością, niezależnie od tego, w co ten papierek władujemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Mi by sie teraz tez taki laser przydal :-D Dobranocc :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak coś się sączy lepiej jechać do szpitala. To może prowadzić do małowodzia , które jest niebezpieczne dla dziecka. Miałam tak w poprzedniej ciąży i skończyło się cesarką na cito. Teraz jestem w 37 tc , na 19go mam ustalony termin CC , na razie jest ok ale panicznie się boję, żeby się to małowodzie nie powtórzyło. aaries

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powinniśmy dzisiaj wyjść. Arturek ok jak będziemy w domu to wam opiszę co i jak bo z tel za długo by to trwalo. Kasisi te fotele/ łóżka są na każdej porodówce możesz leżeć a później na koniec robią fotel i pionizują bardziej. Co do zwolnienia jak nie urodzisz musi ci wystawić, a jak coś to zgłaszasz się do szpitala i tam ci wystawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala wyciagneli z inkubatora ale jeszcze jest tam bo badania miala miec. Odciagam teraz pokarm ide jej zankesc i powinnam wiedziec co dalej. Ordynator powiedzial ze raczej bede mogla pojsc do domu dzisiaj z malutka juz jesli wszystko bedzie ok :) jestem maksymalnie podekscytowana :D od razu czuje sie 10 razy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny, to która dzisiaj rodzi?:-P;-) Gusia to super, będziesz miała Arturka w domku, ale fajnie:-). Ja też już o tym marzę, żeby mały już był na świecie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, to świetnie! Nareszcie i Ty czujesz się lepiej:-) Przypomnij mi proszę, który to był tydzień jak zaczęłaś rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Monia, przypomnij mi proszę dlaczego miałaś cc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, ze przez wadę wzroku. Wiecie co, do terminu jeszcze trochę, a ja jestem coraz bardziej zniecierpliwiona. Drażni mnie już to czekanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w sumie niby 39 tydzien. Bo z OM termin na 30.12 a z 1ego usg na 1.01. Bo z drugiego usg termin byl wlasnie na 29.12 wtedy kiedy urodzilam :) a cc mialam dlatego, ze mialam operacje wzroku (skleroplastyke) ktorej obecnie sie nie wykonuje i malo lekarzy w ogole cokolwiek na jej temat wie przynajmniej u nas na pomorzu... i z tego wlasnie wzgledu ze nie wiadomo jakie moglyby byc konsekwencje wysilku zwiazanego z porodem sn okulista stwierdzil ze powinno byc cc. No a dla lekarzy ogolnie wada wzroku -10.5 to nie powod do cc i koniec. Jak juz lezalam na stole operacyjnym lekarze ktorzy wykonywali cc stwierdzili ze ZAPLACILAM OKULISCIE ZA TO SKIEROWANIE. Nie dali sobie powiedziec ze bylam u lekarza panstwowego ktory powiedzial mi ze nie ma co ryzykowac bo nie wiadomo jaki wplyw bedzie mial porod sn. Moze sie cos stac i moge nawet calkowicie stracic wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to ze boje sie isc pod prysznic sama bo czasem tak rwie ze musze usiasc na pare chwil miesnie sie wtedy luzuja i moge dzialac dalej. Bo mam jakies miesnie nadwyrezone czy nawet naderwane srednio zrozumialam. I czasem czuje sie dobrze wszystko jest ok i nagle przerazliwy bol takie klocie i mocne rwanie jakby ktos tepym nozem dziure wiercil w tym miejscu mniej wiecej nad prawa pachwina. Wiec sie czaje zeby isc pod ten prysznic gdzie jest toaleta bo wtedy jak cos pojdzie nie tak to usiade na toalecie i wtedy bedzie ok. Boje sie ze jak sie zablokuje to nie wyjde a wtedy nikt mi nie pomoze bo nie mam jak stamtad dac znac ze cos sie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×