Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Kasisi dzięki,ze mnie uswiadmiłaś. Masz racje. Moja Mała i tak rośnie jak na drożdżach i nie chce jej dodatkowo utuczyć. Podałam te mleko na noc bo po moim wymiotowała, ale jak dzis było już ok to dam tylko raz w nocy bo mam mniej swojego pokarmu, a chce, żeby sobie pojadła bo inaczej jest strasznie nerwowa.Ogólnie uważam,że mój Dzidziuś jest bardzo nerwowy i niecierpliwy. Chyba ma to po mnie. Jak jesz głodna, to musi być JUŻ! A jak już dorwie cyca to je jak szlona.. Mój kochany, mały nerwusek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój zje i znowu chce, więc trzeba go zabawiać i człowiek już zmęczony pod koniec dnia. Przyznam, że nieraz nie wytrzymuje i zamykam go cycem, bo już nie mam siły walczyć, ale trudno. Nie jestem z kamienia;-) Ostatnio dłużej karmię z jednej piersi, bo najpierw leci taka woda, dziecko gasi pragnienie a potem bardziej treściwe mleko, z kaloriami, a on się buntuje, bo mu trudniej już leci. Jednak jak go tak dłużej potrzymam przy tym pierwszym cycu, to lepiej się najada i już tak szybko nie marudzi o jeszcze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzin
Vanessa, tak przez neta. Inaczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia09
Magda len nie wiem co to za położna że kazała ci kręcić pępkiem i czyścić aż tak że krew leci (dlatego że jest naderwany) i właśnie dlatego przez to teraz twojemu maluchowi się on ślimaczy i może dojść do zakażenia i skończyć się wizytą u chirurga. Przecież wystarczy delikatnie odchylić z każdej strony i dokładnie przetrzeć wacikiem lub patyczkiem do uszu octaniseptem, spirystusem rozcięczonym czy fioletem to już zależne od każdej z nas (i od szkoły położnej). A okres po jakim odpada pępek uzależniony jest od grubości pępowiny. Mam dwójkę dzieci u obojga tak samo dbałam o pępek (octaniseptem) i córce odpadł po 4 tyg a synkowi po 7 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu synkowi też ropieje lekko oczko to przemywam solą fizjologiczną lub ciepłą wodą i z polecenia lekarza zakrapiam kroplami sulfacetamid do oczu 3 x dziennie. A początkowo bardzo ropiało. Dodatkowo "masuje" mu kanalik łzowy lekko uciskam lub masuje w miejscu poniżej kącika oczka przy nosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Vanessa
Dziekuje dziewczyny.Wczoraj przemylam malemu rumiankiem to nic nie mial, a dzisiaj znowu kurcze, musze zamowic sobie ta sol. Ach te nasze maluszki kochane, bez nich byloby nam nudno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, a napiszcie ile kg zostało Wam po porodzie? i czy jesli karmicie piersia, to czy uzywacie cos na biust? w sensie ujedrniania np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnula
Oj, mnie zostalo jakies 10kg na plusie, a każde 200g w dól to ciężka praca, ale tak mam póki karmię:/ Przy synku tez tak było, przestałam karmic to poleciało w dół migiem. Albo hormony, albo organizm tak się zabezpiecza na konto karmienia przed utratą zapasów:) Trudno, jakos trzeba przetrwać. A jem zdrowo i ruchu mam w cholerę i nic:/ My dokarmiamy się mm na noc, jedna butla przed spaniem, potem w nocy z reguły cyc, ale czasem zmaltretuje oba cyce i chce jeszcze, to dokarmię. W dzien z reguły cycek, albo odciagnięte mleczko, chyba ze nie mam wyjscia to tez butlę podam bo przy dwójce maluchów czasami się nie da non stop tylko lezec i karmić. Wiadomo ze mm jest gorsze niz od mamusi, ale staram się jakos funkcjonowac w tym wszystkim i nie zwariować:) Co do pepka to faktycznie zalezy od pepowiny i jej grubości. U córki długo nie odpadał i się troche ślimaczył, natomiast podobno dopóki nie ma zaczerwienienia ani objawów zapalenia czy zakażenia, to nic sie nie dzieje, wystarczy odkażac i osuszac, nawet kręcenie kikutem nie zaszkodzi, a pomaga odkleic się temu co tam pod spodem "zastygło" Uśmiechają się już Wasze dzieciaczki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam w ciąży 18kg. zostało mi jeszcze 6kg, jak na razie nic nie robie, zeby sie odchudzić, waga sama spada. Piersi nie smaruje bo karmie i nie chce, zeby dzidzia polizała niechcący jakiś krem, a puki jest często przy cycu to bym musiała bardzo uważać, więc sobie odpuściłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja standardowa waga, to ok 58 kg przy wzroście 172 cm, teraz ważę 64,5 kg(pod koniec ciąży ważyłam już 73,6 kg), ale przed samą ciążą ważyłam ok 55kg, więc zostało mi jeszcze jakieś 10 kg. Karmię, a piersi smaruję olejkiem makadamia, jest to przynajmniej coś naturalnego, mam jeszcze serum na biust z tołpy, ale nie jest ono do używania w czasie karmienia, więc odłożyłam to na później. Polecam staniki Alles do karmienia, nie są tanie, ale warto, mam ogólnie 3 staniki do karmienia, z czego 2 to zwykłe za 25zł sztuka i muszę powiedzieć, że marnie trzymają cycki. Ten jeden Alles kupiłam na allegro i dziś planuję kupić jakiś drugi, bo różnica w potrzymaniu piersi jest mega, a jak wszystkie wiemy, ma to znaczenie, bo jak skończymy karmić to więzadła osłabione a piersi stracą rozmiar i wyjdą murowane obwisłe piersi, więc przynajmniej trochę chciałabym im pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko dziś się do mnie pięknie uśmiechnęło :-) Dziś kończy 6 tygodni, wcześniej uśmiechał się przez sen i kilka razy się zdarzało, że chyba już bardziej świadomie. Ale dzisiaj to już było to, wspaniałe! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój już się uśmiecha bardzo często. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A macie jeszcze takie troche odstajace brzuszki? Takie troche jakby ciazowe? Bo ja rodzilam, tzn mialam cc 30 stycznia i mam jeszcze taki ciazowy troche brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cc 2 miesiące temu, brzuszek jeszcze mam ale mniejszy no i niestety taka mam nakladke jakby przez to ciecie... ale do wagi sprzed ciąży brakuje mi tylko 3-4 kilo więc całkiem spoko. Dawno nie pisałam, jakoś mi się nie chciało :( mała jest rewelacja. Spokojna jest, słucha jak do niej mówię nawet odpowiada po swojemu. I polezy dłużej i już tyle nie płacze. I uwaga hit. Jestem z siebie mega dumna bo nauczyłam ja żeby zasypiala sama a nie na rękach. Jeżeli widzę że jest zmeczona albo już marudzi i ani spacer po domu ani jej ulubiona piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=E4tI_GwuGts nie pomagają to wsadzam ją do wózka (od dzisiaj spowrotem do łóżeczka) daje smoczek i pieluche i zasypia. Marudzi tylko jak wypada smoczek to wsadzam i odchodzę. Działa na razie więc jestem dumna z siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Elizka dziś skończyła miesiąc! Ale to przeleciało;) Brzuszek mi jeszcze został, nie jest duży, ale jest. Mam zamiar robić brzuszki za jakis czas. Najgorsze jest to,ze w spodnie z przed ciązy sie mieszcze, za to nie wcisne się w żadne płaszcze, kurtki itp. przez biust :/ Mam tylk jeden płaszczyk pożyzony od kuzynki i chdze w nim non stop, bo kupowac nie opłaca, bo cycki po karmieniu sie zmniejsza.. Odnosnie staników to mam z BabyOno, są bardzo wygodne w sklepie kosztują 79zł, na necie mozna kupic za 58zł i mam jeszcze jeden z tej firmy Alles- fakt jest brdzo fajny i super trzyma biust, ale te z BabyOno lubie na codzień, a zwłaszcza na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Monia gratulacje! Ciesze się,ze u Was taka poprawa. Jednak te początki są trudne, ale jakos trzeba przetrwac. Moja już interesuje sie zabawkami, przygląda się, czasami się usmiecha zwykle przez sen, ale jak ją zabawiam to jej sie oczka smieja i tak buzke otwiera jakby troche w usmiechu. Jest przekochana :) Dzis w nocy jadła tylko raz po 5h! I to po moim mleczku,a o 02:00 dałam jej mm i spała po nim do 06:00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
cześć mamuśki ! ;-) Wasze maleństwa maja już miesiąc albo 6 tygodni a moja Zuzia ma dzisiaj dwa tygodnie. Jest cudowna, w ogóle prawie nie płacze tylko kiedy jest głodna. Nie wymaga dużo uwagi. nawet jak nie śpi to leży w łóżeczku grzecznie i sama ją biorę na ręce żeby trochę potulić, bo jest mi jej żal :-P Dziewczyny masakra !! Jeden sutek mi tak pękł, że mam dziurę i zaczyna mi się coś tam robić, chyba jakiś stan zapalny, nie jestem w stanie przystawiać małej do tej piersi i muszę odciągać i podawać w butelce a ona sama pije tylko z lewej. Powiem Wam, że mam dość i mam coś w stylu traumy z tym karmieniem, bo kojarzy mi się to z bólem. Nie chcę jej odstawiać od piersi tak szybko, ale czasem tracę siły. Monia super, że w końcu zaczynasz się cieszyć macierzyństwem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Madzia kup sobie takie nakładki silikonowe. Ja Mala przez nie karmię bo miałam to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość karolina29
Magda len polecam nakładki z medeli sa bardzo fajne, a na na pierś niech popatrzy Polozna :-) U mnie zostało 5 kg i mam wrażenie ze przez to karmienie ( tzn ja odciagam i podaje małej moje mleko) przytyłam - no duzo jem zeby było duzo pokarmu a i tak jest na styk. A brzuszek jest jeszcze troszkę no to jednak nie to ciało co przed ciaza :-( ale powoli wszystkie damy radę :-) oby do chrztu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
mam nakładki z canpol babies i nie pomagają mi, wypróbuję jeszcze te z medeli ;-) Ten sutek zrobił mi się biały i jakby naszedł czymś, jutro przyjdzie położna to jej to pokaże, poki co karmie na jedną pierś a z tej chorej odciągam. ja jestem dwa tygodnie po porodzie i zostało mi 12 kg do zrzucenia a w ciazy przytyłam 21. Brzucha prawie już nie mam, ale jest on taki "luźny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mialam popekane sutki to odciagalam mleko i przylozylam do piersi mala dopiero jak juz sie zagoily i tutaj polecam pozycje na leżąco - mi tylko w tej pozycji Amelia nie gryzla sutkow. Chyba ze polozylam na kolana gruby zwiniety koc ze jej buzia byla na poziomie piersi to moglam w normalnej pozycji karmic a i tak pluje sobie w brode ze doprowadzilam do zastoju pokarmu i w konsekwencji zapalenia piersi i antybiotyku po ktorym amelka nie chciala mojego mleka... :( bardzo to przezylam. Potem jak chcialam rozkrecic spowrotem laktacje to kurde zepsul mi sie laktator :/ i gowno z tego wyszlo. Fakt faktem ze mm najada sie i w dzien co 3 godziny chyba ze po spacerze spi jeszcze w domu (zostawiam ja w wozku z daszkiem odkrywam kocyk i uchylam okno ale ona jest tylem do okna wiec nie wieje ale nie przegrzewa sie i czasem spi 2 godziny po spacerze a my na spacery to na 2-2.5 h godzimy :) ale juz ma mniej wiecej stale pory jedzenia. Dzisiaj w kapieli cud dziecko zero krzyku po to samo i znowu sama zasnela w lozeczku. Mam uniwersalne dziecko. Balam sie ze nie bedzie chciala soe przestawic z wozka do lozeczka ale jednak sie udalo. A co do smoczkow mam 3 rozne i kazdy ciagnie i jej odpowiada :P teraz ma anatomiczny bo jej nie wypada tak latwo a jak juz sie nauczy to zmienie jej na aventa ortodontyczny ktory jej jeszcze troche wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Nakładki z medeli są rewelacyjne! Dostosowują się do kształtu, tylko trzeba wybrać rozmiar :) dziewczyny powiedzice, czy wasze maluszki też mają swoją ulubioną stronę do spania? (Mam na myśli ułożenie główki. Moja Asia uwielbia spać na jednej stronie, jak przeloze jej główkę albo poloze na inny bok to długo nie wytrzymuje :) slyszalam, że niektóre mamy podkladaja pieluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria, kładz maluszka na różne strony, bo głowka jest jeszcze miękka i szybko sie odkształca. Mój synek tak miał i później z jednej strony miał lekko spłaszczoną. Na szczescie z czasem to sie wyrównało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, zaraz jedziemy do lekarza na kontrole z małą, trzymajcie kciuki! Boję się jak diabli, niby to rutynowa wizyta, ale stres jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam Morciek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Gość wiem właśnie! :) tylko ona szybko się przekreca na swoją stronę :) Morciek, jak wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria to na boku ją połóż i zabezpiecz żeby się nie przekręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po pierwszym szczepieniu dzisiaj. Masakra. Nie sądziłam że aż tak to przeżyje. Mała tak mocno płakała że ja zaczęłam płakać razem z nią aż mi się głupio zrobiło... waży już 5700g czyli juz 2 kg przytyla od urodzenia. Skonczyla wczoraj 8 tygodni. Mamy podawac jej witamine D 2 kapsulki dziennie bo szybko rośnie. Jest bardzo silna głowę już prawie 2 minuty trzyma leżąc na brzuszku. Ale marudzi dzisiaj cały czas. Chce być tylko na rękach chyba że jest śpiąca to trzeba ją ułożyć do snu bo na rekach już nie zasypia. Niewygodnie jej. Dużo śpi a jak nie śpi to płacze ale dałam jej ten czopek na uspokojenie Viburcol i 15 minut i się uspokoila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×