Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieszlachetna kaczka

Czytam te opisy rodzin ze Szlachetnej Paczki i mogłabym mieć podobną sytuację

Polecane posty

Kasjerka, magazynier, sprzątaczka - ok, ludzie tak pracują, ale czy ktoś z was próbował znaleźć pracę w tym zawodzie? Pracę sprzątaczki załatwia się "po znajomości", bo tylko firmy i państwowe instytucje stać, żeby takowym płacić. Na magazynie jak już mówiłam, pracują młodzi po kilkanaście godzin, w okropnym trybie godzinowym za marne grosze - a mówimy o rodzinach z dziećmi, pracę kasjerki bardzo trudno dostać, chyba, że na umowie śmieciowej za 500 zł - i jak opłacić chociażby przedszkole dziecku? Jaka pomoc w ogrodzie? kogo stać na zatrudnianie ludzi z ulicy żeby wypielić grządki czy skosić trawę, to mogą wykonywać nastolatki żeby zarobić na kartę do telefonu.. Patrzcie realnie, jak ktoś ma zarobić 400 zł/mc mając dziecko, choćby jedno, to nie pójdzie do takiej pracy, bo więcej go kosztuje zapłacenie komukolwiek żeby się zajął tym dzieckiem niż zarobi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kreska kolejna"szpecjalistka" pokroju hh :D:D:D wszyscy pracują po znajomości i tylko ty jesteś taka super że przyjęli cie do pracy bos taka "mundra":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że w skrajnym ubóstwie żyje więcej osób niż te oficjalne 2 miliony.. Tylko że nikt nie powiedział, że są to ludzie którzy bez myślenia i zastanowienia narobili sobie 10 dzieci w socjalnej kawalerce z wiaderkiem zamiast kibla. Większość jak sądzę, to rodziny, gdzie zamknięto zakład z mieście i rodzice w średnim wieku stracili pracę, zamknięto kopalnię, zklikwidowano linię autobusową i nie ma jak do miasta dojechać itp ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha nie no sikam ze smiechu autobus została zlikwidowali i nie ma jak do pracy dojechac :):) no zes kreska blysnela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładem takiego miasta są Kowary na Dolnym Śląsku. Miasto słynące z kopalni uranu i dywanów. Zobaczcie, co się teraz w tym mieście dzieje. Jak wygląda życie w tym mieście. ~~~~~~~~ "Haha nie no sikam ze smiechu autobus została zlikwidowali i nie ma jak do pracy dojechac usmiech.gifusmiech.gif no zes kreska blysnela oczko.gif" x Inteligencją nie grzeszysz gościu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak to się ma np. do warszawy? Poznania? Gdańska? Ile w Kowarach mieszka ludzi w porównaniu do dużych miast? litości :-o aI jak zlikwidują autobus-bo dla 3 -5 osób się go nie opłaca puszczać to siedzimy i płaczemy? W żadnym wypadku nie szukamy innych rozwiązan?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu z 11:16 (niezalogowany i anonimowy jak to na forum...)tak, przyjęli mnie do pracy, bo mam wymagane kwalifikacje, nie wiem co Cię tak dziwi. A "po znajomości" czy "z polecenia" czy "przez sąsiadkę" itp pracę znajduje spora część ludzi. Jakoś nie słychać, żeby można było podejść do urzędu, banku, kina, teatru czy restauracji i powiedzieć "szukam pracy jako sprzątaczka" i uzyskać odpowiedź pozytywną. Zwykle jest "proszę zostawić CV" albo "nie szukamy nikogo" .. A co do linii autobusowej, to ciekawe jak ktoś, mieszkający 20-25 km za miastem, w miejscowości X gdzie był 1 autobus, ale z jakiś powodów zlikwidowali taką linię, ma dojechać do pracy do miasta? Konno? Taksówką? Kupić auto, jak nie ma na chleb? Trochę realizmu ludzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jak ktoś mieszka na wygwizdowie to już pod żadnym pozorem nie powinien mieć na uwadze że kiedyś mogą autobus dla 3 pasażerów zlikwidować? to jak pracował to nie mógł tego tysiąca złotych odłożyć na auto? ja jeżdżę autem za tysiąc złotych i tez mieszkam w malutkiej wiosce- ba tu w ogóle nie ma komunikacji ale są 4 domy na krzyż... i pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszlachetna kaczka
bo to nie jest temat o pomocy rodzinom w ogóle i może dlatego część z was czepia się nie wiem czego :o owszem trzeba zmienić system i tu jest problem ale ja się skupiłam na danym małym elemencie życia społecznego mianowicie mechanizmie myślenia niektórych ludzi. Doskonale zdaję sobie sprawę jak wygląda nasz rynek pracy, że zakłady i fabryki pozamykano i trzeba by tu zrobić niezłą rozpierduchę najpierw :P tym bardziej z w takim kraju nie zrobiłabym sobie ośmiorga dzieci nie mając mieszkania, kasy, pracy, słowem niczego. Pisano tu o 22letnich zdrowych synkach przy komputerku, a matce nie ma kto drewna porąbać w tym beznadziejnym kraju no to trochę absurd jest :( nie piszę, bo kilku trollerów się czepia głupot nieistotnych i pisze od rzeczy jak hh29. xx hh29 dziś nieszlachetna, niech i bedzie, zes ty taka rozsadna, a oni nie. ale czy to, ze bozia kogos pokarala brakiem rozsadku, oznacza, ze nie wolno pomoc jego dzieciom? odpowiedzialnosc zbiorowa ma byc w stosunku do nich? xx oczywiście już musi być pogarda: "niech i będzie żeś ty taka rozsądna" niech i będzie :o no dziękuje łaskawa pani profesor doktor :D No i NIGDZIE nie napisałam, żeby im nie pomagać tylko zadałam pytanie czemu tak się dzieje, że ludzie biedni na starcie nie próbują przynajmniej ograniczyć się w tej biedzie do jednego czy dwojga dzieci tylko robią ile wlezie ILE RAZY JESZCZE MAM CI NAPISAĆ TO? zaraz znów mi odpiszesz: że co mi przeszkadza i czemu nie pomagać im..... MATKO CO ZA CZOŁG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się chce, to się znajdzie sposób, a jak się nie chce, to się znajdzie powód. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli te dzieci - dzieciorobów to co ?? że wam nie szkoda , że moje podatki idą na polityków , nfz , a i tak stomatolog , lekarz prywatnie ZUS, a h/u/j/a człowiek ma nie emeryturę itd. itp. A wy tylko te DZIECI I DZIECI wy po prostu jesteście roszczeniowe trolice z wyjątkiem kreski i hh , bo one nie bełgoczą , mam wysrane na was moja kasa ja zarobiłam i jak będę chciała to zrobię paczkę komu chce !! dajecie mi na to?? . niektóre to tu jak pępek świata , bo ja ,bo za moje k/u/r/w/a co wy jakieś vip. SZKODA MI WAS ROSZCZENIOWE HIPOKRYTKI TAK TAK BO WAM ŻAL DUPĘ CIŚNIE A PEWNIE SAME PO ZASIŁEK W KOLEJCE Z ŻALEM SPOGLĄDACIE JAK TAKA MATKA Z GROMADĄ KASE BIERZE :) I OT PO SPRAWIE SOCZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahaha CZOŁG hh29 nawet fachowo brzmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka nie pisze żeby nie pomagać tylko zastanawia się czemu ludzie robią dzieci ile wlezie nie mając warunków i że te dzieci nie są niczemu winne, większość tu tak pisze ale takie trolle mają z tym problem najwidoczniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autobus zlikwidowali, śniegiem chalupe zasypalo to co majo robić ino sie parzyć pod koldro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo nie ma zadnego prawa, ktore im nakazuje miec tych dzieci malo, bo sa biedni ;). to tak samo durne pytanie, jak putanie czemu sasiadka farbuje wlosy na blond, czemu jezdzi na wakacje do tunezji, choc musi na nie pozyczac, albo dlaczego rozwiodla soe z mezem. no wono jej i tyle. tak samo rodziny wielodzietne - moze chcialy miec duzo dzieci, moze nie lubia w gumce, a kobieta hormonow brac nie moze, moze jak rodzily soe dzieci, to moeli lepsza sutuacje, moze... tak mozna gdybac bez konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O właśnie autorko dobrze mówisz: "czemu ludzie biedni na starcie nie próbują się w tym zapyziałym kraju ograniczyć z ilością dzieci wiedząc, że nic nie mają" to jest dobre pytanie na które starało się odpowiedziec może z 5 osób od wczoraj :( i ja również nie zauważyłam żebyś mówiła aby im NIE POMAGAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka prawda. Niby dorośli ludzie a nie potrafią odłożyć nawet drobnej kwoty na autko. Racja chałupe zasypało to się parzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hh nosz urwa córka się zajmij a nie klepiesz jak potłuczona od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zrób sobie najpierw szlachetną paczkę ze słownika ortograficznego zamożna "bełgocząca sóczko" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy, źle pojmujecie idee Szlachetnej Paczki wystarczy posłuchać założyciela ks. Jacka Stryczka a Wasze wszelkie wątpliwości się rozwija, ponieważ projekt Szlachetna Paczka jest skierowany do rodzin, które mimo trudnej sytuacji finansowej nie poddają się. Nie chcą utrzymywać się z biedy, należy mi się bo jestem biedny. Tak nie jest, byłem wolontariuszem Szlachetnej Paczki, wiem jak to wszystko wygląda od podszewki. To wspaniałe doświadczenie. A tym, którzy hejtuja projekt odsyłam do stowarzyszenia Wiosna, której gałęzią jest Szlachetna Paczka. Poczytajcie założenia idee, a potem hejtujcie. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo sex to ich jedyna rozrywka a ze zdarzaja sie wpadki to mamy 5,6,10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak założenia i idee sa super ale ja też byłam wolontariuszem szp i nie wygląda to tak różowo niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby szlachetna paczka była tak szlachetna, gdyby nie było ujawnianych historii na temat roszczeniowych postaw takich osób(choćby w tv) to nie brakowałoby wolontariuszy.. nie brakowałoby chętnych do pomocy. I już nie cuduj że te rodziny się starają.. próbują.....Nie trzeba cudów- wystarczy że pan tatuś pijak do pracy się wybierze. Ale nie.. on za 1200 zł robić nie będzie.,.. niech ludzie dają bo on ma 8 dzieci i się należy mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo niektórzy ludzie byli, są i będą roszczeniowi. Pamiętam wielką powódź w 1997 roku. Ludzie potracili dorobek całego swojego życia. Prosili w telewizji praktycznie o wszystko. I pamiętam wtedy pewien reportaż. Pokazano 2 rodziny. Jedna ze łzami w oczach dziękuje za otrzymane meble, artykuły pierwszej potrzeby, ubrania. Druga rodzina jest niezadowolona. Bo myślała, że otrzyma nowe meble - a tymczasem dostała stare i używane. Redaktora się pyta - czy te meble są zniszczone? Odpowiedź: nie są zniszczone. Ale nie są nowe. Tak więc zawsze znajdzie się ktoś roszczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bez kasy antykoncepcja jest trudna sprawa, nawt najtańsze tabletki kosztuja, a i tak niektórzy zachodza w ciaze je stosujac. Prezerwatywy sa bardzo drogie w przypadku małzeństwa" xxx co za bzdura. Najtańsze refundowane tabletki kosztują coś koło 8 zł. To dużo? W porównaniu z wychowywaniem kolejnego dziecka to są grosze!!! Prezerwatywy też nie są mega drogie więc bez przesady. Rozwiązanie się znajdzie zawsze. Ja współżyję z mężem od 8 lat i ani razu nie wpadliśmy bo zwyczajnie zawsze się zabezpieczaliśmy. Trzeba po prostu myśleć głową, a nie dupą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co mnie wkurza u takich rodzin,ze nie pojda do pracy bo maja duzo dzieci i musza sie nimi zajmowac.Ale jest praca dorywcza,pol etatu,chalupnictwo itp,itd.Ale nie lepiej isc zebrac do mops bo sie nalezy,gowno sie nalezy.Tez mialam ciezko i zapieprzalam za 500 zl,zeby nie zebrac.Teraz zarabiam 2500 ,maz 4000,ale nie siedzialam na d***e.Mam 2 dzieci,mieszkanie,2 samochody i cisne dalej.W klasie syn tylko 3 mamy pracuja,reszta to tragedia,mops,patologia,chca ode mnie pozyczac pieniadze.Zebrania da rodzicow to wlka o nawet 5 zl dla dzieci na mikolaja,bo mamuski nie chca dac,ale piwko jest.Przeciez to sa ich dzieci!!Bede piekla ciasto na wigilie klasowa z innymi mamami, bo nie chca dac kasy na mala wigilie klasowa,oczywiscie haslo,nie stac nas.Tylko ze wzgledy na maluchy sie zgodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak gosciu, wszystkie inne kobiety u twojego dziecka to lenie, tylko ty jestes fantastyczna. w takim tempie bedziesz xaraz zarabiac 10 000, a potem juz tylko lista 100 najbogatszych polakow cie czeka. wszystko dzieki temu, ze pracowalas za te 500 zl wczesniej ;). od zera do milobera jak to mowia. american dream made in poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hh29 a co? z "obdukcji" to znasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na 100 z"obdukcji" ona taka mundra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez to w*****a bo ja musze ciezko z********ac zeby zyc itd. A oni dzieciarow narobia i im sie nalezy. Owszem sa przypadki ze np choroba w rodzinie itd ale w wiekszosci to patola ktora sie tylko ***** i robi dzieciary, 1 dziecko na rok to normalka. Echhhhh. I tylko oczekuja, a mi kto da? ja sie zastanawiam czy mnie stac na drugie dziecko a oboje z mezem zarabiam 5 -6 tys. Patola sie nie martwi o to bo wie ze dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×