Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Księżniczko no ja cię podziwiam, ze Ci pisanie tej pracy tak szybko idzie i to na taki mało wdzięczny temat, wcześniej pisałaś jaki, ale nie zapamiętałam dokładnie, wiem, że jak przeczytałam to pomyślałam "o kur*a, ale ciężki temat" a raczej rzadko przeklinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze miałam pisać, że w Biedronce są te ksiązeczki czarno białe o których pisała kiedyś Keira (po 8,99) i chyba kupię ze dwie zobaczę jak moja mała na nie będzie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałam właśnie gazetkę z biedronki i miałam napisać o tych książeczkach :-) Jedną już mam, ale na pewno jeszcze dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
a mój syn niespełna 5 - letni, jak zobaczył te książeczki to się mnie wczoraj spytał, "czemu takie czarno białe?smutne, nie kupimy Sebastiankowi ":)hehe, więc nie kupiłam :)temat mam straszny, z neuropsychologii, ale przynajmniej sie czymś zajęłam zamiast dołować swoim stanem zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Księżniczko nie dziwię się, ze takiemu 5-cio latkowi taka książeczka może się wydawać smutna i nieciekawa, ale co innego dla takiego maleństwa dla którego każda nowa rzecz to coś niesamowitego :) Nie wiadomo jak podziała podziała na niemowlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Akido niemowlak nie a tym bardziej noworodek nie będzie takimi rzeczami zainteresowany. Mnie osobiście się nie podobają też te książeczki i ogólny pomysł na nie, ale wiem, że każdy ma swoje upodobania, z tym, że na takie rzeczy będzie jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim panią ! Tak z innej beczki polecam wam udział w konkursie z okazji dnia kobiet do wygrania są bony na zakupy o wartości 250 zł ! : dzienkobiet.5v.pl Mi sie udało wiec postanowiłam się pochwalić pozdrawiam Karolcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko i tu się z Tobą nie zgodzę. Jestem na forum czerwcówek i tam też był poruszany temat tych książeczek. Jest tam kilka mam, które pokazywały swoim maluchom czarno-białe ilustracje. I faktycznie niektóre dziec***atrzyły na nie z zainteresowaniem i szeroko otwartymi oczkami. Oczywiście nie od razu po urodzeniu, ale chyba po ok 3 miesiącach. Nie możesz twierdzić, ze żadnemu dziecku się nie spodoba, bo się Twojemu nie podobało (pisałaś o tym wcześniej). Każde dziecko jest inne i inaczej zareaguje na różne bodźce. A te książeczki kosztują 8,99, to żadne pieniądze, więc dlaczego nie spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
No 3 mies. może tak, ale nie noworodkowi, ja preferuję książeczki kolorowe, każdy ma swój gust :) Dziewczyny podjęłyście decyzję odnośnie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego?Ja muszę sie już niedługo zdeklarować i jestesm w kropce , bo nie umiem podjąć decyzji :(czy zostać na rok czy pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Księżniczko doświadczona nie jestem, ale raczej każdy by się domyślił, że noworodkowi to takie rzeczy są zupełnie obojętnie :) Ja już wcześniej pisałam, że idę na roczny urlop, bo raz, że nawet jakbym chciała wrócić do pracy po pół roku to nie mam z kim dziecka zostawić a dwa, że wcale nie chcę jej zostawiać, więc biorę roczny, zeby być z nią jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Pytam, bo nie każda z nas się określiła, ja mam mętlik w głowie, bo podobnie jak Akida chce być z synem jak najdłużej, ale z drugiej strony, mam tragiczną sytuację finansową teraz :(i boję się tych 80 % oraz nie możności brania dodatkowych prac :( Chodziło mi z książeczkami o to, że po co kupować je teraz "na narodziny" jako, że na ten moment to niepotrzebne akcesorium, bo po co?walczę z upchaniem torby dla synka, uwierzcie mi nie wiem, co zabrać do szpitala, tyle tego jest :(mam kartkę ale ciągle coś trzeba dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikodo kupiłam wozek bugaboo cameleon denim red tutaj jest link do tego wozeczka;)) https://www.google.pl/search?q=bugaboo+cameleon+denim+red+limited+edition&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari#imgrc=S6MJjK6ddrWbBM%253A%3Bundefined%3Bhttp%253A%252F%252Fecx.images-amazon.com%252Fimages%252FI%252F41Oxt5-GAnL._SX300_.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.amazon.co.uk%252FBugaboo-Cameleon-Limited-Edition-Denim%252Fdp%252FB00DEB6FPG%3B300%3B276 Oczywiście kupiłam używany ale jest piękny jak nowy zero śladów prawie użytkowania!!;)) za używany z akcesoriami wyszło mi 2400 , nowy kosztuje prawie 5 tys....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Widze, ze szal zakupowy sie zaczyna na dobre;)) Co do książeczek fajna sprawa;)) tez zakupie jeśli jeszcze beda w biedronce. kupiłam komplet tych reczniczkow za 14,99 sa według mnie naprawdę fajne, tym bardziej, ze sa firmy disneya także dobra jakość;) Ja kupiłam ten kocyk z mikrofibry ale bez kapturka jakoś tak myśle, ze moze sa praktyczniejsze?;) Ksiezniczko zobaczysz, ze dasz radę z ta cesarka;)) jestes silna kobieta, ogarniecie to;) Mam pytanie do Was kobietki jaki kupujecie fotelik do samochodu? Myslalam, o maxi cosi ( mam tez adaptery do wozka) tylko nie wiem ktory model jest dobry? Moze Wy cos wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko bardzo fajny wózeczek, jedyne co mi się nie podoba to przednie kółka, mam nadzieję, że się nie obrazisz :) Ja generalnie jestem ogromną fanką kółek retro i dla mnie im większe tym lepsze :) Co do fotelików to ja sie tez nie bardzo znam, my będziemy kupować razem z wózkiem (3w1). A póki co to musimy się zaopatrzyć w komodę i jaką szafkę z szufladami, bo nie mam gdzie chowac ciuszków i akcesoriów dla małej. Myślę, że po tej tej wypłacie kupimy mebelki a wózek w kwietniu. No i po drodze jakieś niezbędne rzeczy :) A własnie miałam się pytać. Teraz w Biedronce były też proszki i płyny do prania Lovela po 14,99. To dość tanio, bo normalnie kosztują ok 24 zł, ale czy to nie za wcześnie na takie chemiczne rzeczy? Moja mama stwierdziła, że jeszcze lepiej się wstrzymać i tak też zrobiłam. Mam nadzieję, ze taka promocja jeszcze będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te książeczki kosztują naprawdę niewiele biorąc pod uwagę ceny w internecie, więc myślę, ze warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księzniczko może weź tylko co to najpotrzebniejsze a w razie czego mąż będzie Ci dowoził potrzebne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido jasne, ze sie nie obraze;)) każdemu sie podoba co innego troche i jest ok;) co do tych kółek przednich, mnie tez sie bardziej duze koła podobają, ale w tym wózku sie sprawdzają maja mega dobra amortyzacje i sa dobrze wyprofilowane, fajnie sie prowadzi taki wozek, polecam;)) troche kosztuje ale jeśli bym miała do wyboru nowy polski za ok 2tys to wolałabym ten używany;) Aikido a gdzie kupujesz mebelki? Tez musze sie za komeda rozejrzeć i za lozeczkowej takim, ktore ma szuflade na dole . Co do proszkow ja jestem chomikiem;)) kupiłam w superpharm tez była jakaś promocja ale to dlatego, ze mam troche ubranek z ciucha i postanowiłam je wypierac 2 razy. Najpierw w normalnym proszku, potem w dziecięcym zeby juz sobie poprasowac i niech czeka na malenstwo;)) Aikido, a Ty gdzie kupujesz wozeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko ja się wybiorę do Jyska, maja tam spory wybór i wcale nie drogo http://jysk.pl/przechowywanie/komody A co do wózka to na razie mam dwie hurtownie do odwiedzenia i zapoznania się z ofertą, ale jak mi się nie uda znaleźć takiego jak chcę za rozsądną cenę to zamówię z Allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny wózeczek, taki nowoczesny, podobają mi się takie. Książeczki, uważam, że też można już kupić, zwłaszcza, że tak jak pisała Akida, są w dobrej cenie. Płyn do prania już kupiłam ( miesiąc temu) też był w promocji w biedronce. Dziś zamówiłam rożek, jutro wybiorę pościel. Kurcze, dla dziewczynek jest tyle ładnych wzorów, dla chłopców już nie bardzo :-/ Też brakuje mi sporo rzeczy, dla mnie, dla dziecka, ale powoli skompletuje. Fotelik podoba mi się firmy recaro. Jeśli chodzi o urlop macierzyński, to na pewno wezmę rok. Księżniczko, na macierzyńskim można " dorabiać" ( umowy o dzieło, zlecenia), może uda Ci się coś wykombinować. Ja od przyszłego tygodnia idę na zwolnienie. Nadszedł ten czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Dopoki nie plamie to sie tak nie martwie. 11.03 mam wizyte u gina juz nie moge sie doczekac 8,5 tygodnia jest u mnie w poniedzialek zaczne 3 miesiac:-) . Leze jet tylko moge czyli prawie cale dnie. Rano tylko ogarne troche w domu i potem leze. Mąż mi bardzo pomaga jesli widzi ze cos tam robie to krzyczy na mnie zebym tego nie robila. W sumie ma racje bo ja uparta jestem:-) zgaga mnie dzis meczy. A Wy jak tam dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido dziekuje za link, fajne maja tam komody, rozejrze sie;)) Keiro miłe, ze podoba Ci sie mój wybór wozka;)) dobrze, ze juz idziesz na zasłużone zwolnienie;) ja juz jestem od środy na zwolnieniu;) i dlatego mam czas na buszowanie po sklepach;) Co do pościeli Keiro gdzie kupujesz? To prawda,ze dla córeczki jest większy wybór ale z drugiej strony gdzie sie nie rozejrze wszystko jest prawie w różu .. Lubię ten kolor ale aż sie prosi o inne dla chlopczyka jest wiecej kolorowych ubranek itp. FEMINKO fajnie ze sieodezwalas! Masz racje odpoczywaj i korzystaj z wyrozumiałości męża;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pościel chciałam zamówić na allegro. Chyba jednak najpierw rozejrzę się w sklepach dziecięcych. Nie wiem jakie ceny są w sklepach. Na allegro około 50 zł. z przesyłką. Podobają mi się wzory takie trochę neutralne np. paseczki, kropeczki. Coś nie mogę się przekonać do typowo dziecięcych, pstrokatych.Kupić chcę tylko poszewkę na kołdrę i poduszkę( bez ochraniacza, baldachimu itp.) No i dodatkowo prześcieradła. Ile kompletów pościeli planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feminko, jak ten czas leci :-) Cieszę się, że wszystko jest ok. Wypoczywaj kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Co do poscieli ja tez wole delikatne wzory, jak najmniej ich;) fajne sa z moterhood ale drogie:/ Ja planuje na pewno 2 komplety kupic ;) byc moze okaże sie, ze to za mało to będę dokupowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Miałam straszną noc, praktycznie nie przespaną, skurcze i boleści brzucha i podbrzusza mnie męczyły, rano przeszło, wzięłam tyle magnezu, że praktycznie oka nie zamknęłam. Mąż właśnie robi obiad. Dziś naprawdę strasznie wyglądam i się tak bardzo boję, aby poród się nie zaczął, mam koszmarne myśli, które odganiam, ale wracają :(mąż pojechał dziś po butelkę Avent natural imitującą pierś (w Rossmanie z kartą rossnę jest promocja - 24,99 zł.), kupił też pojemnik na smoczek i zawieszkę do niego w Auchan (ok. 6 zł każdy), ja wczoraj idąc po synka musiałam stać 15 min, w miejscu, nie mogłam się ruszyć, tak mi brzuch stwardniał, a nogi jak sparaliżowane :(więc nie poszłam do apteki po gaziki i sól fizjolog. Po łóżeczko jedziemy we wtorek, babcia mi wczoraj resztę ubranek wyprasowała, więc torba już spakowana, spakowałam tylko ubranka w rozmiarze 56, gdyby co, to mąż ma w komodzie i szafie posegregowane rozmiarami, rodzajami z przyklejoną karteczką wszystko przygotowałam, tak jak przy pierwszym synku. Kombinezon na wyjście też dowiezie (mam 2, jeden 56, drugi 62), torba się ledwo domyka, a naprawde uwierzcie prawie nic tam nie ma, a musiałam wziąć rzeczy ze strony szpitala. Keiro podkładów spakowałam 1 paczkę, ale schodzi tego mnóstwo, resztę dowiezie mi mąż, przez 6 dni w szpitalu zużyłam ze 4 opakowania z 1 synem, krew po połogu leci jak oszalała, w dodatku ze wszelkimi "odchodami poporodowymi", zmieniałam często, zwłaszcza w 1 dniu po cesarce, połozne ciągle mnie przewijały, nie zapomnij dokupić takich specjalnych majtek (co najmniej 5 par) poporodowych, siatkowatych, tylko takie trzeba mieć. Co do pościeli, ja mam 3 zmiany pościeli, w tym jedną z Norwegii nie w naszych polskich wymiarach, ale można wypełnienia dokupić w JUSku właśnie. Czuję się nadal koszmarnie. Wózek fajny IMKO, drogi bardzo. Idę się kłaść, bo naprawdę dziś ze mną źle wyjatkowo i psychicznie i fizycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Co do pościeli to chyba taniej niż na allegro w sklepach się ni znajdzie. Ja jak kupowałam pieluchy tetrowe to były o 1 zł na allegro niż w sklepie. Oczywiście jednej rzeczy nie opłaca się kupować na allegro, bo dojdzie koszt przesyłki, ale ja akurat kupowałam kilka u jednego sprzedawcy i atk się złożyło, ze wszystkie były tańsze niż w sklepie. Księzniczko bardzo Ci współczuję, że musisz takie rzeczy przeżywać i na okrągło stres czy wszystko jej w porządku :( Mam nadzieję, ze to tylko takie fałszywe alarmy i Sebastianek urodzi się o czasie. Ja dziś byłam u lekarza, mała zdrowa, szyjka zamknięta i długa. Ale wymiarów nie znam. Mała pięknie machała swoimi nózkami, uwielbiam na to patrzeć. Następna wizyta 8 kwietnia. W drodze powrotnej zajechałam do Biedronki. Keiro są tam kocyki bez tych kapturków z Disneya po 22 zł. Wzięłam jeden. W promocji były też chusteczki nawilżane z Dady 2 paczki po 8 zł, to wzięłam 4 paczki i paczkę pieluch tych 2-5 kg one są po niecałe 15 zł. Pomału zaczynam magazynować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Księżniczko, bardzo Ci współczuję tych wszystkich dolegliwości. W zasadzie od początku ciąży tak Cię męczy. Którego kwietnia masz dokładnie termin? Początek? Mi już powoli brzuszek też zaczyna ciążyć, nie jest jakis specjalnie duży, ale jednak to już nie to samo ( wydolność też spadła- mimo chęci). Co do zakupów. To ja dzisiaj zamówiłam w smyku min. pas poporodowy babyono, butelkę aventa, poduszkę dla dziecka, szczotkę do wlosów, sudokrem... W tym tygodniu produkty firmy babyono są w promocji. No i dostawa powyżej 130 zł. darmowa, więc skorzystałam. Nie jestem fanką chusteczek nawilżanych, ale oczywiście na wszelki wypadek też zakupiłam. W carrefurze była promocja pampersa. Za 22 zł, 4 albo 5 paczek. Ta promocja jeszcze chyba jest. Dzisiaj u nas piękna pogoda i pierwsze krokusy na moim podwórku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Jeśli urodzę w terminie to cesarkę zaplanowaną robi się po skończeniu 39 tc, u mnie wypada to dokładnie za miesiąc 7 kwietnia :)ciekawe czy dotrzymam. Ruchy małego są od tego tygodnia inne, nie rusza się tak intensywnie, bo nie ma już miejsca, obstawiam, że waży już tak 2700 - 2800, we wtorek się dowiem na wizycie. Zamówiliśmy już łóżeczko w sklepie i na środę ma być. U nas pogoda taka sobie, niby ciepło (11 st.), ale ponuro jakoś tak, czasem słońce się przebije. Brzuch mam wielgachny tak, że ledwo mogę wejść do wanny, wczoraj cały dzień leżałam, a spałam w nocy od 20 do 7 rano, z jedną pobudką na jogurt, dziś już skurczy nie mam, tak mi się robi co 2, 3 dni, że jest strasznie, a potem odpuszcza na jeden dzień, widocznie nie jestem stworzona do ciąży i muszę się z tym pogodzić:)nie będę się stresować dopiero 23 marca, kiedy będę w 37 tc, bo wtedy to już nie będzie tego strachu o przedwczesne urodzenie, więc jeszcze 2 tygodnie stresu u mnie takiego maksymalnego, a potem już będzie luz :) MĄŻ mnie dziś obdarował z synem kwiatami na dzień kobiet, bo jutro od rana do wieczora w pracy, a jeszcze był mój tato z prezentem też dziś, a zaraz babcia przyjedzie, by mi jeszcze kolejne śpioszki uprasować i beciki cienkie 2 oraz naszą sterte prania pod sufit :) Keiro odpoczniesz teraz troszkę, oszczędzaj się dużo. Feminko co u Ciebie?Efo, jak się czujesz?Lawlii, Imko , Akido a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuję Pampersa, bo słyszałam, że niektóre dzieci mają po nich uczulenie a potem ciężko przestawić na jakąś inną markę. Zdecydowałam się na Dadę, bo nie słyszałam złej opinii o nich no i praktycznie wszystkie moje znajome je używają i sobie chwalą. Księżniczko Twoja Babcia to złota kobieta, jak dobrze mieć taki skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris84
Witajcie dziewczyny! nie wiem czy mnie pamietacie- pisalam tu na samym poczatku- przepraszam ze sie nie odzywalam ale syn starszy mial / ma problem z migdalkami i mialam urwanie glowy..lekarze, lekarze.lekarze... u mnie dobrze. Urodzilam 13 lutego (w piatek trzynastego :-D ) syn 3300g/54 porod naturalny... ekspresowy i potwierdzam regule ze drugi porod jest latwiejszy i duuuuzo szybszy w poludnie odeszly mi wody..poczekalam na meza i o 17.30 stawilam sie na porodowce badanie ..lekarz mowi ze mam 5 cm rozwarcia (zero skurczy) wiec lewatywa i zaczelo bolec i to ostro o 19 urodzilam :D syn spokojny- je-spi pozdrawiam i postram sie nadrobic to co pisalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×