Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość olabed
Do Gość wyżej też wlasnie jestem w 37tygodniu i zostały mi 3tygodnie i zdecydowałam się na Gamete na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyszłe mamy kochane, jaka różnica jest między zaleceniem lekarskim do CC a zaleceniem lekarskim do nie noszenia przez 24 po CC?????????, gość wyżej pisze, że dawano dziecko od razu po CC gdzieś w szpitalu bo pielęgniarki wolały oglądać Taniec z gwiazdami, ok tylko kto na to zezwolił....? i ba kto dał takie ciche przyzwolenie....., niestety same MY, bo strach się odezwać, bo coś mogą zrobić żle, itp.,itd. Gamecie refunduje poród NFZ, więc proste że jest karta pacjenta, i zaznaczam że zgodnie z zaleceniem np. do CC , ustawa gwarantuje mi również nie noszenie do 24 h....., więc proste że szpital który ma porodówkę musi się z tym liczyć...tak, tak szpital , nie przyszłe mamy które wmawiane mają ,że więź od razu się rodzi, że dziecko czuje ciepło itd. Jest to tylko mydlenie oczu po części gdyż , mamo droga Ty będziesz tą dziecinę nosiła spokojnie jeszcze przez 4-5 mscy i lepiej o tym pomyśleć już teraz bo później nie będziesz w stanie być mamą bo zrobi Ci się narośl albo inne paskudztwo. I teraz jeśli sa 2 pielęgniarki na kilka porodów to czym się zajmą????, a jeśli jest 10 na kilka porodów to już można nawet grzecznie przed porodem porozmawiać :) , - i to jest też podstawowa różnica miedzy Gametą a bądź jakim szpitalem państwowym . A na marginesie jakby pielęgniarka miała by problem z zajęciem się moim szkrabem jak jestem po CC to pierwsze: piszę do Rzecznika Praw Pacjenta z prośba o wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych a drugie jakbym zauważyła że w rzeczywistości dziecko został na pastwę losu : to najnormalniej w świecie wyrwałabym kłaki z głowy wielkiej szanownej pani pielęgniarce, oświadczając ze to w amoku poporodowym. Tyle, trudno jak widać wszędzie trzeba walczyć, bo być może za chwilę w ogóle nie będzie można rodzić przez CC ze względów medycznych bo to przecież .......brak więzi. Nie dajmy się ogłupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dziś mija tydzień od narodzin mojego Maluszka w Gamecie. Wszystkim rodzącym polecam z ręką na sercu to miejsce, po pierwsze ze względu na lekarzy dzięki którym moje dziecko żyje, ich szybka reakcja sprawiła że dziś jestem szczęśliwą Mamą, po drugie cudowna opieka położnych, które można powiedzieć, że są na każde zawołanie nieważne czy chodzi o Mamę czy dziecko, w każdej sytuacji były pomocne i poświęcały tyle czasu ile potrzebowałaś, po trzecie świetne warunki - w szczególności wyposażenie pokoi- jestem po CC i nie wyobrażam sobie jak miałabym podnieść się z łóżka w tym stanie gdybym rodziła np. w Madurowiczu ( a miałam przyjemność leżeć w tym szpitalu na zapadającym się łóżku). Ponadto przy porodzie CC mój mąż w chwili gdy ja byłam zszywana, on kangurował Maluszka na gołej klatce piersiowej, i w pół godz po porodzie ja tuliłam moje dziecko przez ponad 3 godz. na sali po operacyjnej. Na noc położne zabrały dziecko do siebie bym mogła nabrać sił , od kolejnego dnia mój Maluch był cały czas ze mną, a położne we wszystkim pomagały. Nigdy w życiu nie spotkałam się z opieką w szpitalu na tak wysokim poziomie. Polecam wszystkim rodzącym ten szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolak
Anitaxx ja też rodziłam tydzień temu, w którym dniu rodziłaś i na której sali byłaś.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzę do dr Guzowskiego i on właśnie jest i w Madurowiczu i w Gamecie. Szczerze powiem jestem bardziej za tą Gametą na tę chwilę :) jeszcze może mi się zmienić z resztą jeszcze mam trochę czasu. Lekarz też mi mówi, że jeszcze zdążymy o tym pogadać i za wcześnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ojciec dziecka moze przebywac na salí pooperacyjnej po cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie trafiłam do dr.Guzowskiego po śmierci dr.Podciechowskiego...może mogłybyście mi coś więcej o tym lekarzu powiedzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr. Guzowski jak dla mnie dobry lekarz. Odpowiada na każde pytania konkretnie i na temat, jest sympatyczny, delikatny przy badaniach i ma duży szacunek do pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mialyscie w gamecie przed porodem lewatywe robiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Gość - czy Ty w ogóle rodziłaś w Gamecie? Bo Twoja skrajnie negatywna opinia jest raczej sprzeczna ze wszystkimi, które są umieszczone na tej stronie... Różni się też diametralnie od tego, co sama widziałam podczas wizyt przed porodem i tego jak zostałam potraktowana w trakcie i po porodzie. Szpital działa na nfz, więc musi mieć zagwarantowaną odpowiednią ilość personelu, tak samo jak szpital państwowy. Więc jak jest młyn, to w żadnej placówce na nfz nie będziesz miała przy sobie położnej non stop. A jeśli oczekujesz nie wiadomo czego, to cóż, polecam poród prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OLABED ....ja mam termin 26.03 a jak u ciebie?? (Aga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anitaxx, dzięki za ten komentarz ... nastraja pozytywnie:) (Aga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym przyzwoleniem przez nas same na takie a nie inne traktowanie pacjentek w państwowych szpitalach to w 100% się zgadzam ... niestety wtedy byłam nieobeznana w tym jaką postawę trzeba było przyjąć, do tego depresja i nie byłam w stanie wypowiedzieć słowa do pielęgniarek bo gardło się zaciskało, miałam ogromne bóle pleców i byłam w stanie tylko ryczeć co jeszcze bardziej wkurzało personel także panie zafundowały mi małe piekiełko - zaznaczam że nie wszystkie bo było kilka fajnych młodych dziewczyn ... dla pozostałych, z resztą tak jak i dla pani neonantolog pojęcie depresji poporodowej było wymysłem rodzących ... hitem było zastraszanie że nie wydadzą mi dziecka jak będę płakać :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gamecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno gość1234, a kto tu mówi o położnej nonstop, po to jest forum aby wyrażać wszystkie opinie, jeżeli chcesz czytać same pozytywne /na temat gamety/, załóż swoje forum wpisz z 10 swoich wpisów piejących z zachwytu i nie pozwól aby ktoś komentował je, wtedy będziesz sobie je czytała i widziała same pozytywy/. Uważam że dla przyszłych mam każda informacja jest ważna i nikt tu nie mówi o prywatnym domowym porodzie, przeszło 200 wątków na forum i nikt o tym nie wspomniał, więc może też coś z oczami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia15
ze strony Fundacji Rodzić po ludzku: "Przez ostatnie 9 miesięcy trwały intensywne prace, aby zaktualizować dane, które publikowane są na portalu Fundacji www.GdzieRodzic.info i dostarczyć kobietom wiarygodnych informacji o procedurach i statystykach szpitalnych. Wnioski o udostępnienie informacji publicznej zostały wysłane do wszystkich 400 oddziałów położniczo – ginekologicznych i neonatologicznych w całej Polsce. 191 z nich odpowiedziało na wniosek dopiero po ponagleniu i groźbie rozprawy sądowej. 42 natomiast do tej pory nie udzieliło Fundacji oczekiwanych informacji. Względem tych ostatnich zostanie złożona skarga na bezczynność do sądu administracyjnego." Na liście znajduje się m.in. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. Klinika Położnictwa i Ginekologii w Łodzi. Czyżby mieli coś do ukrycia, czy raczej są tak zapracowani, że nie ma tam ani jednej osoby, która mogłaby odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
forum jest po to aby wyrazac i pozytywne i negatywne opinie!!!!! ale tez mnie smieszy jak ktos zarzuca innym ze kieruja sie plazma na scianie a potem sam piszac negatywna opinie pokazuje ze sie juz kobietom w glowach przewraca. negatywne opinie sa wazne ale na Boga!!! to co zarzucacie szpitalowi nie jest do konca wina personelu czy organizacji. takie uwagi powinno sie zglaszac do nfz i dotyczyc powinny wszystkich szpitali. a nie tylko gamety. ja uwazam ze jak na mozliwosci jakie dal szpitalowi nfz, to gameta funkcjonuje dobrze. wprowadzilabym tylko doinformowania pan z recepcji itp. lekarze sa jedni z lepszych, poloznym nie mozna nic zarzucic, chociaz jak kazdy miewaja lepsze i gorsze dni i humory. w koncu to tylko ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Olabed ma termin na 26.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Ja mam dylemat gdyż wylądowałam znów w ICZMP (36tc) z podejrzeniem hipitrofii synka i z małą ilością wód.Byliśmy w sumie od wtorku,wyszliśmy dziś.Opieka fachowa, dwa razy usg, trzy razy dziennie ktg do tego w nocy słuchanie serca dziecka itd. Mam teraz dylemat gdyż nas synek nie będzie duży i boję się że z racji tego może mieć jakieś problemy i rodząc w Gamecie może się okazać że przewiozą go do ICZMP bo nie będą w stanie mu tutaj pomóc. Hm..wiadomo komfort porodowy inny ale czy nie ważniejsza jest potem opueka nad maluchem? Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabed
Do gość 84 jaj tam u Ciebie są jakieś postępy? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malika789
ja osobiście uważam, że bardzo dobrze że są dobre i te gorsze opinie, na tym polega forum, a jako przyszłe mamy po to mamy rozum aby wyciągnąć z tego jak najwięcej informacji abyśmy byli przynajmniej na 90% pewnymi co do wyboru placówki. Ale nie za bardzo zgadzam się z tezą , że tyle Gameta dostała z NFZ i za tyle my mamy dobra z tego......,bo to samo można powiedzieć i o CZMP i Madurowiczu czy Rydygierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie trafiłam do dr.Guzowskiego po śmierci dr.Podciechowskiego. x Dr Podciechowski nie żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak nie żyje..w środę został pochowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Olabed Od dziś jesteśmy w domku po 3 dniach w Matce Polce i postanowione że rodzimy jednak w ICZMP, może nie ma muzyczki na porodówce i kolor sal porodowych nie taki ale fachowcy i opieka neonatologiczna jedyna w regionie-profesjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w Gamecie znieczulenie zewnątrzoponowe należy wcześniej zgłaszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Przed porodem wypełniasz plan porodu i tam jest pytanie o ZZO a dodatkowo wypełniasz zgodę na zzo świadoma powikłań itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabed
Di gość84 to co takiego się stało,że wylądowaliście w CZMP?i skąd ta zmiana decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabed
Do gość84 Teraz doczytałam Twoje wypowiedzi jestem trochę rozkojarzona,moim zdaniem to dobra decyzja też bym taką podjęła gdyby nagle pojawiły się jakieś komplikacje,po za tym rodziłam w CZMP i byłam zadowolona.No cóż powodzenia i oby wszystko dobrze się skończyło szkoda bo myślałam,że spotkamy się w Gamecie. Jeszcze raz dużo zdrowia i szczęśliwego rozwiązania. Ola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabed
Daj znać jak już będzie po bo jestem ciekawa czy synek zdąży na 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Pań miała poród wywoływany tydzień po terminie? czeka mnie wywołanie w tą niedzielę i nie wiem na czym dokładnie w gamecie ono polega, podobno co szpital to obyczaj ;p słyszałam że stosują cewnik Foleya do szyjki ale jakoś nie wyobrażam sobie chodzić z nim 12h...ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×