Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

No pewnie, dla mnie też dzieciątko jest najważniejsze i Pani doktor też to podkreślała, że chodzi o dobro dziecka, bo ze mną sobie poradzą ;) a szkoda i trochę bez sensu by było, żeby nas rozdzielać i mnie zostawić w Gamecie a maluszka transportować do Matki Polki. dlatego zostaje mi Bełchatów bo tam najbliżej mam albo Matka Polka. Dobrze, że medycyna idzie do przodu i co do paciorkowca, to chyba nie trzeba się obawiać, bo robią wszystko zeby nie przeszło na dzieciątko i żeby nie było komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościuwa1
dziewczyny to po prostu nonsens , że zastanawiacie się jakby tu wykombinować aby rodzić w Gamecie , czy WAS pog...., to Wasze dziecko , czy dr Dziatosz czy jak mu tam byłby ze złota, g..... by mnie to obchodziło, szpital nie ma nawet własnej karetki, czym zawieziesz dzidziusia-samochodem????, wezwą karetkę na przewóz ile będziesz czekać???? a jak będzie w trasie do innego dziecka???? , mądre jesteście??? Sama piszesz gdybyś nie powiedziała pani Doktor to wszystko byłoby ok......tzn. nie rozumiem - specjalista nie dopytał się , nie przejrzał USG???, zachłysnęłyście się Gametą a gdzie w tym wszystkim Wasze maleństwo, Gameta to 1 stopień, Hotel do rodzenia na NFZ, i tyle, więcej nic. A Wy mam nadzieje , chcecie po porodzie wiedzieć , że Waszym maleństwem zajmuje się sztab specjalistów i jest w dobrych rękach, nie chcecie CZMP ok, ale jest Madurowicz-super specjaliści i położne pełne empatii na oddziale w razie jakiś komplikacji. Pomyślcie o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co te emocje, nawet jak tam pracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościuwa1 czytaj to,co piszemy, że dziecko jest dla nas najwazniejsze, a nie to,czy bedziemy rodzic na wygodnych lozkach. Nie bez potrzeby opisałam przebieg mojej wizyty. A chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem tego co piszemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Syllviaa mój M pamięta ze mówiłam o nerce jeszcze pokazywałam na USG gdzie to jest opisane. Także co lekarz to opinia nie ma jakiś ogólnych wytycznych na cała klinikę. No nic jeszcze raz muszę pogadać z Dr co najwyżej Madurowicz tam pracuje DS Skoczylas do którego mam zaufanie. Do gościa który próbuje zrobić z nas wyrodne matki nikt nie chce rodzic na sile w Gamecie w końcu zostalam zakwalifikowana chce sie tylko upewnić ze wszystko ok nikt nie zamierza oszukiwać lekarzy narażać zdrowia dziecka, piszesz jakby kafeterianka Syllviaa żałowała ze powiedziała o nerkach chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem jakby miała gdzieś zdrowie swojego dziecka to by sprawę przemilczała. Tak samo jak ja niczego nie zatailam, chce mieć 200% pewności. Masz pretensje do kobiet które chcą rodzic w godziwych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze sie jakiś hejter od siedmiu boleści znajdzie. Ja rodziłam piersze dziecko w salve i tez były takie teksty drugie planuje w Gamecie ale mam jeszcze czas na wybór najlepszego rozwiązania dla dziecka i siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się przejmować innymi paniami, ważne, że MY wiemy co i Kto jest dla nas najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a ja z innej beczki miała któraś z was wywoływany poród we Gamecie ? Jak to sie odbywa ?Chyba mnie to czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też pytałam o to ale obyło się bez odpowiedzi.. a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarysiaPysia2
niektóre mamy aż czują się urażone jak ktoś napisze "nie piejąc z zachwytu"....., jakby to dotyczyło jej osobiście?....a rzeczywiście Gameta nie ma nawet własnej karetki w razie odpukać jakiejś sytuacji, nie wiem czy szpital z 1 stopniem może nie mieć takiego zabezpieczenia??? na marginesie fajnie że ktoś dobitnie nazwał pewne zachowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy w Pabianicach w szpitalu kobieta miała problem z łożyskiem i ratowano dziecko po cc na oddziale także została wezwana karetka z CZMP - pewnie neonantologiczna, widać ze tak po prostu działają szpitale i nic w tym dziwnego że zwykły szpital a nie typowo dziecięcy nie ma takiej karetki na zapleczu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszyscy muszą rodzić w szpitalu z 3 st. referencyjności dlatego w Gamecie jak jest ciąza skomplikowana to się nie podejmują i tyle tam rodzą się zdrowe dzieci ze zdrowych ciąż. Ja miałam nadciśnienie cukrzyce leczoną insuliną i mnie odrzucili rodziłam w Piotrtkowie wszystko przebiegło jak powinno nie musiałam w Matce Polce oni chyba dmuchają na zimne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa bo w Matce Polce jest jedna karetka ha ha ha ha ha jebłam do Polki jest 4,5 km od Gamety tez rozważam poród tam w razie czego nie jest daleko choć wolała bym w czasie komplikacji do Nadurowicza 11 km, moja psiapsiuła rodziła w MP miał przodujące łozysko i tendencje do nadciśnienia, kuleczka z niej taka może dlatego pojechała na cesarkę a tam jej zaczeli poród wywoływać oksytocyną i tak wywoływali przez 26 h !!! Jak tenno dziecka zaczeło zanikać to dopiero cieli, jej córeczka urodziła się sina i taka zamulona jakby. Do tej pory się zastanawia co by było gdyby zrobili ktg z pół godziny póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość wczoraj i sylvii nie stawiajcie sobie same diagnozy jak zostałaś zakwalifikowana to znaczy że jest ok a ty szukasz dziury w całym. Po jakie licho porównujecie wyniki lekarzami jesteście, u jednej jedna nerka wieksza u drugiej dwie nie daje wam to do myślenia ? U jednej cukrzyca u drugiej podejrzenie jak to jest podejrzenie w końcówce ciąży to trochę słabo bo znaczy że była nie leczona i nie wiadomo jak wpłyneła na dziecko, poza tym w cukrzycy istotne jest jak się starzeje łożysko im szybciej tym gorzej. Ten szpitalik nie przyjmuje ciąż z komplikacjami jak ktoś taką ma to czemu nie skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy powinni się wrócić do podstawówki bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem chcą sobie poużywać, jakoś nie zauważyłam zeby któraś chciała rodzić na siłe w Gamecie ale tempe didy nie potrafią przeczytać kilku zdań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A był fajny topik ... Zbaczacie z tematu... Pytanie do mam KTÓRE JUŻ RODZIŁY , mam się zgłosić w dzień terminu porodu no właśnie jak to wygląda ? jakie badania będę miała robione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta lista dotyczy stopnia referencyjności oddziałów ginekologicznych, a nie neonatologii- i to też oczywiste, że prywatne szpitale nie bawią się w patologię ciąży bo to mało rentowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ludziska dopiero teraz doczytałam na stronie kliniki o tym ze poród rodzinny powinien być wcześniej zgłoszony, no i właśnie czy mogę telefonicznie czy lekarzowi jak to jest w praktyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam zgłosić się w piątek do Gamety 41tydz. Pytając jak to wygląda nikt nie udzielił info na forum. Dziewczyny przepychacie się poglądami za i przeciw i która ma rację bardziej lub mniej... jak tak dalej będzie, to mamy które już urodziły nie będą odwiedzać kafeterii i guzik z informacji na bieżąco co i jak się dzieje tak naprawdę w szpitalu. Bo i po co mają to robić jak i tak wiecie wszystko lepiej.. a wydaje mi się ,że to dość cenne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co cdo kwalifikacji.......naprawdę radzę dopytać na 100% o wszystko, jesli macie jakies watpliwości......Juz pisałam na tym forum.......mnie zakwalifikowano bez problemu i zaproszono , jak zacznie sie porod......pomimo wielowodzie.....które było widoczne w badaniach,,,,,,a potem z rozwarciem, ale bez wymaganych skurczy.....bez badania....dr Dziatosz odmówił ( nie isobiscie, tylko przez pielęgniarkę) przyjęcia .......wiec z całym szacunkiem......ale bądźcie czujne i pytajcie, żeby uniknąć stresu,mitory ja przeżyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie nieprzyjemnie się tu zrobiło. Przecież możemy wyrażać swoje zdanie (odmienne od innych) nikogo nie obrażając?! Skąd w nas tyle złości? Dziwić się że dzieci są potem niespokojne. Kazda z nas jest inna i normalne jest to ze ma inne oczekiwania. Najlepiej jest to prostu wyrazic swoje zdanie w sposob nikomu nie uwlaczajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
a ja po wizycie kwalifikacyjnej miałam mętlik straszny stąd nie bardzo polecam dr Grzankowską bo niekoniecznie dobrze nami pokierowała. Jestem po cc i drugie dziecię tez tak chcę powitać ale pani doktor, o dziwo powołując się na swojego szefa, kazala miec usg z orzeczeniem cienkiej blizny i dopiero sie umówić na cięcie. Dr Dziatosz uznał, że to zupełnie niepotrzebne i zbędnie wydałam pieniązki, dosłownie. Swoja drogą przemiły człowiek. W poniedziałek idziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My rodzimy za 3 tyg. z Gametą ;) Już zakwalifikowani ;) Ciąża bez żadnych problemów, i co najważniesze nie grozi wczesny poród, którego się tak obawiałam bo tylko 8kg przytylam, do tego sportowy tryb życia i niewyżyty mąż :D:D Opowiem Wam miłe panie jak wrażenia po porodzie. Pozdrawiam wszystkie mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja również wcześniej pytałam jak wygląda wizyta kwalifikacyjna, oraz co według mam zabrać dla siebie i dla dzidziusia do szpitala, biorąc pod uwagę fakt co akurat w tym szpitalu się przydaje - inaczej może byc na stronie i inne rzeczy były potrzebne i przydatne. Jak długo leżałyście po cc bez komplikacji, lub po porodzie sn w szpitalu? Czy tatuś dziecka może towarzyszyć położnej zaraz po porodzie przy ważeniu, mierzeniu i ubieraniu? No i oczywiście jak wygląda wypis ze szpitala, co dostajemy itd.. Prosze o odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marta1706......, proszę cię nie pytaj się ciągle co i jak bo wystarczy poczytać od początku, wszystko masz opisane , .... po co pisać jedno i to samo i powielać opinie już napisane przez inne mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karena_2008
Mam nadzieję, że pomogę w sprawie wywołania porodu. Gościu nic się nie bój bo to nie boli. Mój synek postanowił też nie wychodzić z brzuszka. Ja rodziłam w 41t w szpitalu Pirogowa. Najpierw podłączyli mi kroplówkę z oksytocyną na ok 30 minut i w międzyczasie lekarz przebił mi pęcherz, delikatnie nacisnął na brzuszek i poczułam lecącą wodę. To zupełnie nie bolało. Po przebiciu pęcherza płodowego i odłączeniu kroplówki zeszłam z łóżka, zaczęły się skurcze, a ja chodziłam sobie dookoła wanny (w szpitalu niby były w niej porody w wodzie). Skurcze też nie były bolesne. Przy rozwarciu 5-6 cm podano mi ZZO - wkłucia też nie czułam. Rodziłam 6,5 h i wiem że to śmieszne ale z całego porodu najgorzej wspominam szycie na koniec. Przy znieczuleniu nie czułam w ogóle, że dziecko wychodzi, ale te skurcze parte się czuje i bardzo boli jeśli się nie prze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do marta1706 wizyta kwalifikacyjna jest opisana wcześniej. Koszt 150 zł jedna lekarka przyjmuje na NFZ wtedy nic nie płacisz ale ciężko u niej z terminami. Lekarz bada cię, przegląda wyniki i jak masz ciążę nie powikłaną taką książkową to jesteś zakwalifikowana. Prosi cię o zgłoszenie do szpitala w przewidywanym dniu porodu ( tym z miesiączki nie USG) chyba że dzidzia się pośpieszy no to wiadomo. Wizyta odbywa się jak nasz skończony 37 tydzień ale umówić możesz się wcześniej. Po kwalifikacji raz w tygodniu robisz KTG możesz w Gamecie to 40 zł a jak nie to gdzie Ci wygodniej. To co masz zabrac jest na ich stronie plus koszulka do rodzenia jakaś dziewczyna pisała że jej brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywoływacz porodu
Do gość - odnośnie wywoływania porodu. Odbywa się to w bardzo prosty i sprawdzony sposób. Przychodzi szaman i zaczyna tańczyć wokół łóżka i śpiewać . Z resztą tak samo wywołuje się deszcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×