Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość gość Ola
Dziewczyny ja też chętnie wysłucham wypowiedzi dziewczyn, które rodziły naturalnie w Gamecie bo rzeczywiście jak na razie same cc :)a u nie już 37tc :) a może któraś z dziewczyn z cc leżała na jednej sali z kimś kto rodził naturalnie i podzieli się opinią/ wrażeniami sąsiadki z sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie Pani powyżej: jakie badania miały dzieciaczki? Chodzi mi np. o przesiewowe badanie słuchu. Super że piszecie takie superlatywy, ja się coraz bardziej skłaniam ku temu szpitalowi, no ale dziecko jest najważniejsze. I czy ktoś się orientuje jaki stopnień referencyjności ma Gameta? Zarówno porodówka jak i oddział noworodkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajusia 80
Kasiu Słowik, ja nie pisałam jako gość:) Przy c-c był dr. Dziatosz i dr. Podciechowski. Jeżeli chodzi o badani i szczepienia. Dzieciątko dostało szczepionki Euvax p/WZW typuB, tbc. Było badanie słuchu, pobrana krew na fenyloketonurie, mukowiscydozę i niedoczynności tarczycy. Acha, ja też od razu po c-c dostałam dzieciątko co faktycznie mnie przeraziło czy dam radę. Jednak położne były na każdy mój dzwonek przy łóżku oraz na noc zabrały maleństwo aby odpocząć. PS. ja po c-c wstałam po 8-9 godzinach, polecam :) Nigdy nie wierzyłam że szybsze uruchomienie pomaga!!!a jednak pomogło:)Chyba dlatego że wiemy czego się spodziewać (gdy jest to 2-gie c-c). Lepiej się czułam niż przy 1-wszym c-c gdzie wstałam po 24 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Kajusia a czy po znieczuleniu jak podali ci dziecko po cc to ręce miałaś sprawne- mogłaś je, przytulić ? Są jakieś dziewczyny, które tak jak ja mają poród w Gamecie w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Kajusia a czy po znieczuleniu gdy podali ci dziecko ręce miałaś sprawne- mogłaś nimi ruszać i przytulic maleństwo? Czy są na forum dziewczyny, które tak jak ja termin porodu mają w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Kajusia czy po Twoim porodzie (znieczuleniu) jak byłaś po cc i podali Ci dzieciątko to miałaś sprawne ręce - mogłaś je przytulić? Ps. Są na forum jeszcze jakieś dziewczyny, które (tak jak ja) rodzą w Gamecie w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajusia 80
KasiuSłowik, no pewnie że ręce są sprawne.Znieczulenie masz od brzucha w dół. Oczywiście miałam wenflon w jednej ręce,ale dzidziusia kładą na klatce piersiowej:)i tylko jedną ręką go przytrzymujesz.Jak coś to masz pod ręką pielęgniarkę,która Ci zawsze pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluś1
Mam pytanie dot. jednorazowego ubrania ochronnego dla osoby towarzyszącej . Gdzie go można kupić? Czy w Gamecie go zapewniają lub sprzedają? Dzięki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 2 pietrze są automaty i można nabyć ubranie, po 5 zł góra i dół a na buty chyba 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluś1
Dziękuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też po cc dostałam synka od razu i nie chcialam go jyz ba noc oddac:) polozne były na "każdy dzwonek" i nie odczułam tej pierwszej nocy dużego dyskomfortu a wrażenie niesamowite:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Czy po przyjeździe na wyznaczony termin cc miałyście robione jakieś badania, np. Usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
otwieram szeroko oczy ze zdziwienia, gdyż osoby które tu piszą zaznaczam niektóre być może po wpisach w ogóle nigdy nie rodziły a na pewno nie w GAMECIE, otóż jest nieprawdą, że osoby na niby recepcji mają jakiekolwiek pojęcie co znajduje się na 2 piętrze szpitala całkowity brak rozeznania /pani stwierdziła w grudniu, że ma informacje że porody będą od 2015r!!!/, po drugie przy jakiejkolwiek komplikacji z dzieciątkiem jest wzywana karetka bodajże z CZMP, położne a jakże są ale chyba dwie na zmianę więc przy więcej niż 4 porodach choćby chciały nie mogą być na każdy dzwonek...... to tak na marginesie. A po cc jest się na sali pooperacyjnej i nie ma położnej tylko pielęgniarka asekuracyjna która zajmuje się odczytem parametrów bo jest się podłączonym pod monitorek, położne są ale przy następnym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa, który ma szeroko oczy (ale chyba zamknięte)...: - Twierdzisz, że Gameta ma porody dopiero od 2015r.?! a co z Antosiem, który urodził się w Gamecie w listopadzie 2014r. (patrz FB)! - Odnośnie odsyłania dziecka do CZMP - to przeczytaj sobie wcześniejsze komentarze bo nie ma sensu tłumaczenia jak krowie na granicy dlaczego Gameta jak i inne szpitale podobne do niej przyjmują tylko kobiety po 36tc. Jeśli nie rodziłaś w Gamecie, a dokładnie wiesz jakie Panie Położne czy Pielęgniarki są po cc to sam fakt twoich "rzeczowych" wiadomości mówi o tobie... Znajdź sobie inne forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoba powyżej wzburzyla sie conajmniej tak jakby byla tą "niedoinformowana pania z recepcji". Widze ze na tym forum mile widziane sa tylko pozytywne opinie na temat Gamety. Wszystkie inne sa natychmiast atakowane. Zaczyna to być podejrzane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Pań na forum rodzące w Gamecie przez okres ciąży brała fraxiparine ? Jeżeli tak to ile przed cc lub porodem sn odstawiłam ww.lek? Dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARoma82
Ja rodziłam w Gamecie naturalnie w listopadzie 2014 (oczywiście, że już od początku listopada działa porodówka). To był sam początek działania oddziału, nie było wiele pacjentek. położne faktycznie były fantastyczne i na każdą prośbę. Być może teraz się coś zmieniło wraz z większą ilością porodów, ale mam nadzieję, że jednak nie. Jak ja rodziłam było rewelacyjnie. Doskonałe warunki, opieka, znieczulenie na życzenie. Co chciałybyście jeszcze wiedzieć o porodzie naturalnym w Gamecie (konkretniej)? Chętnie odpowiem (opisywałam mój poród na początku forum, chyba na 1 stronie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy są na forum dziewczyny, które rodziły w styczniu . Proszę o opinie i wrażenia. Czy jest już dużo pacjentek? Jak wygląda opieka? Jaka atmosfera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
do Aroma82 Witaj, mam pytanie na temat Twojego porodu naturalnego. Brałaś znieczulenie ? (ja będę pierwszy raz rodzić w czerwcu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Ponawiam pytanie- Dziewczyny że stycznia zgłośćcie się ;-)! Czy tylko ja za niedługo rodzę ;-) Termin na 29.01...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.MartynaG.pl - mam blagująca, o ciąży, o wyprawce, o porodzie, o zakupach i wychowaniu małego człowieczka. Zajrzyjcie dla chwili relaksu bo stres w ciąży nie jest wskazany :) Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARoma82
Brałam znieczulenie. Dają bez problemu. Sami proponują i dodają leku w razie potrzeby. :) Nie ma żadnych kosztów z tym związanych. Zupełnie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość gość
Ja mam termin na połowę marca i mam nadzieje ze się uda nam się urodzić w gamecie ! Zastanawiam się tylko co w sytuacji gdy porodowka będzie zajęta z tego co wiem są dwie sale porodowe tylko :( odesla gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja również planuję poród w Gamecie, termin na kwiecień. Jak to może zabraknąć miejsca dla rodzących? Chyba żadna z kobiet nie chciałaby przeżywać horroru, "przykro nam, zajęte, proszę szukać gdzie indziej..". Czy to w ogóle możliwe? Pytanie do pań, które są po porodzie, którzy z lekarzy pracują obecnie na porodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _luty_
Ja mam termin koniec stycznia/ początek lutego, chcę rodzic sn wiec napisze jak już będę po swoja relacje :) Mia skoro są dwie sale porodowe to może się chyba zdarzyć tak że będą zajęte i będą odsyłać, o ile cesarke da się w pewnym stopniu zaplanować to z porodem sn jest trudniej, a też nie wyobrażam sobie czekać aż się sala porodowa zwolni. Zresztą w innych szpitalach prywatnych jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1308
Ja mam termin na 14 lutego - poród naturalny. Chciałam się spytać ARoma, czy dzwoniłaś wcześniej na oddział informując pielęgniarki jak często masz skurcze , czy po prostu jak poczułaś że się zaczyna coś dziać to prosto do Gamety pojechałaś? i na Izbę przyjęc? to mój pierwszy poród i nie wiem czego tak naprawdę się spodziewać, a mój lekarz prowadzący mówił mi że jedna jego pacjentka rodziła w Gamecie ale jeździła aż trzy razy , bo jej się wydawało że ma skurcze, a na ktg nic nie wychodziło. a to trochę stresujące :) ja mam nadzieję że po to są te kwalifikacje, żeby mieli jakąś kontrolę nad liczbą zaplanowanych na dany dzień porodów i ze nie będą odsyłać. jak byłam w zeszłym tyg na ktg to był spokój na oddziale, i chyba 8 pacjentek - przynajmniej dla tylu pielęgniarka zamawiała obiadek ;) pielęgniarki były bardzo miłe, potem miałam konsultacj***adania z dr Podciechowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałam, że Gameta jest gotowa przyjąć 2 500 porodów rocznie, więc gdzieś to trzeba logistycznie rozlokować. Ani mi się śni, szukać w stresie ze skurczami innego szpitala :) Czułabym się mega zawiedziona, nastawiając się na Gametę, a nie mogąc rodzić z powodów organizacyjnych. Piszcie dziewczyny, każda informacja jest cenna, więc czekamy na każdego newsa od nowych mam i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _luty_
Pytałam dr Podciechowskiego czy dzwonić wcześniej, ale powiedział żeby przyjeżdżać. Nie wiem dziewczyny jak wyobrażacie sobie zaplanowanie porodu sn, ja się trochę obawiam o to, żeby jednak miejsce było. Słyszałam że np. w medeorze jak porodowki zajęte to wysyłają na spacer :) natomiast co do szukania innego szpitala to bez obaw, jak się zgłosicie do szpitala a nie ma miejsca to szpital ma obowiązek wysłać Was karetką do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _luty_
Ania a ktg robisz na 1 czy 2 piętrze? Chodzisz na wizyty do gamety już czy tylko tam ktg robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy któraś z was kojarzy jakie badania wykonywane są noworodkom? czy te w gorszym stanie odsyłane są do CZMP, czy Gameta jest w stanie zaopiekować się wszystkimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×