Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość Ania1308
Robiłam ktg na oddziale 2 36 tyg - na 2 piętrze, jutro jadę na kolejne i też pójdę na oddział :) w Gamecie byłam tylko na płatnej wizycie kwalifikacyjnej, a ciążę ma mi do końca prowadzić mój wcześniejszy lekarz i ma mi zrobić w 38 tyg. ostatnie przedporodowe usg i badania (przeciwciała, antygeny, mocz, krew , paciorkowce) a potem to już tylko będę na Ktg jeździć do Gamety (chociaż można robić je gdzie się chce). Podoba mi się takie podejście, ze nie zmuszają pacjentek żeby nagle zmieniały swojego lekarza i u nich wszystkie badania robiły. Ja polecam ktg w Gamecie bo można poznać wcześniej pielęgniarki, zawsze jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, więc po pierwsze jego też trochę poznajesz i dla niego też nie jesteś anonimowa, a po drugie gdyby coś się działo nieprawidłowego to od razu to wychwycą i podejmą odpowiednie działania. koszt to 40 zł więc nie jest wygórowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1308
Acodo odsyłania Noworodków to zależy od ich stanu. Gameta i Medeor mają I stopień referencyjności - mają sprzęt do opieki nad zdrowymi, donoszonymi noworodkami i noworodkami niedonoszonymi, urodzonymi w 35-37 tygodniu ciąży, ale u których nie stwierdza się objawów choroby. Salve o ile się nie mylę ma II stopień referencyjności - zapewniają opiekę noworodkom urodzonym od 32tyg. ciąży i mają pododdział intensywnej opieki dla wcześniaków. w Łodzi tylko Matka Polka i Madurowicz mają III stopień referencyjności, więc gwarantuję najlepszą opiekę dla wcześniaczków urodzonych przed 31 tyg., z poważnymi powikłaniami z masą urodzeniową poniżej 1500g. W takich przypadkach nawet z Salve przewożą do CZZMP. Pewnie dlatego w Gamecie kwalifikacja jest od 36 tyg. ciąży i po przejrzeniu wszystkich badań. ale nie daj Boże coś by się działo poważnego ze zdrowiem Mamy lub Malucha to na pewno przewożą do Matki Polki. Plus,że Gameta jest niedaleko i że w MP mają najlepszy sprzęt dla wcześniaczków i dzidziusiów z powikłaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania a gdzie płacisz za to ktg? W recepcji a pozniej idziesz na 2 piętro? Czy robisz ktg a później płacisz? Tak dopytuje bo robiłam ktg juz kilka razy i nie płaciłam za nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka_33
Dziewczyny, ja rownież planuje rodzic w Gamecie, w lutym. Mam wiec pytanka: 1/jak wyglada kwestia Planu porodu, czy można przedstawić swój plan, jakoś go omówić wcżesniej, czy jest coś takiego praktykowane 2/ czy można szcźepic dziecko swoją szczepionką (tzn. Engerix zamiast euvax). Będę wdzięczna za informacje. 3/ czy każde ktg jest konsultowane z dr (jeśli ciaza jest prowadzona poza Gameta) Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pracuję w GAMECIE
gdyby wykasować wpisy położnych i pań z recepcji zatrudnionych w GAMECIE, pod opisywanym tematem na KAFATERII który właśnie zaistniał z przykrością stwierdzam.........., że zostało by może z 6 wątków tylko ..... .........i do "gość" która oburza się "szeroko otwartymi oczami ze zdziwienia", sugeruję otworzyć szeroko oczy i jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytać wątek to może dotrze ...choć rodzi się i tak wątpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz napisać to bardziej zrozumiale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Ja zakupiłam Engerix i będę chciała by po urodzeniu córka była nim zaszczepiona. Z tego co wiem nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeśli posty piszą "panie z recepcji", nie będą w stanie zbilansować wszystkich złych opinii, które się pojawią. Dla mnie jest to miejsce wymiany informacji, temat świeży, więc zainteresowanych również przybywa. A Gametę poleciła znajoma osoba, która dzięki specjalistom z Gamety ma zdrowe dziecko, na które bardzo długo czekała. PS. Nie jestem "panią z recepcji", mam dużo czasu, uroki L4 w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chciałam sie dowiedzieć jaki jest koszt porodu cc na zyczenie w gamecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Mia15 zgadzam się z Tobą w 100% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1308
Ja najpierw paciam w rejestracji za ktg, ale potem faktycznie nikt nie wołał ode mnie rachunku żeby potwierdzić opłatę. Zobaczę jutro i dam Wam znać na którym piętrze i czy też byłą konsultacja - ja też prowadzę ciążę poza Gametą ale jak dzwoniłam się spytać to w rejestracji mówili że konsultacja lekarska jest zawsze. Mimo wszystko najpierw zapłacę w rejestracji żeby nie było obciachu potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1308
KasiuSłowik, a kto wystawiał Ci receptę na szczepionkę? bo jak czytałam na Internecie to raz piszą dziewczyny że ginekolog, raz że pediatra i ze ogólnie jest właśnie problem z uzyskaniem recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Aniu mi receptę na szczepionkę Engerix wystawiła moja rodzinna Pani dr - pediatra. Ginekolodzy nie chcą wystawiać recepty. Najlepiej udaj się do przychodni gdzie będzie zapisane Twoje dziecko i tam poproś pediatre o receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARoma82
Do Ania 1308 -> Nie dzwoniłam wcześniej do położnych na oddział, choć mówili, że można tak robić w razie wątpliwości. Ok. 22 zaczęły mi się skurcze, a jak stały się regularne co 5 minut pojechaliśmy do Gamety. To była 2 w nocy, pan portier zadzwonił na oddział i lekarz z położną zeszli po nas na dół. Później szybkie badanie i ocena rozwarcia i na salę. Co do przyjęcia w Gamecie 2500 porodów rocznie też mam obawy - chyba, że rozbudują jakoś porodówkę. Są tylko 2 sale porodowe. Może jak będzie więcej rodzących to pierwsza część porodu będzie się odbywała w zwykłej sali. Za ktg płaciłam na dole w recepcji i dopiero później szłam na górę. :) Zawsze po ktg dr Podciechowski zerkał na wynik i tu już nie było dodatkowego kosztu. Ja natomiast nic nie płaciłam za wizytę kwalifikacyjną u dr Podciechowskiego. Na porodówce pracują dr Podciechowski i dr Dziatosz. Innych nie było mi dane poznać. Dzieci po narodzinach mają wykonywane badania przesiewowe na choroby wrodzone, badanie słuchu i ogólnie badane są codziennie przez pediatrę. W razie potrzeby robią różne badania krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avik80
Hej Mam pytanie odnośnie badań prenatalnych i badania usg (11-14 tydz ciązy) u dr Kozarzewskiego Czy po badaniu otrzymam opis, zdjęcia, filmik z usg ? Jaki jest koszt badania ? Słyszałam że to b.dobry specjalista Jakie macie zdanie po wizycie ? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avik80
dodam że chodzi mi o badania u dr Kozarzewskiego w Gamecie w Rzgowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluś1
Ja osobiście robiłam usg u doktora Kozarzewskiego. Trochę sztywny Pan , ale w sumie nie o to chodzi. Ja mam zaufanie do niego i miałam przekonanie, że usg jest zrobione profesjonalne. Koszt usg to z tego co pamiętam 160 zł. Ja polecam tego Pana dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avik80
oluś1 a powiedz czy dostałaś opis zdjęcia dzidzi , jakąś płyte z badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Hej, ja też robiłam usg genetyczne. Dostałam wydruk z informacjami odnośnienie wyniku badania i płytę z obrazem usg ( ok 8 min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1308
KasiaSowik i ARoma - dzięki za odpowiedź. Ja słyszałam, że dr Korzewski to jeden z najlepszych specjalistów od usg, ale osobiście nie jeździłam do niego. Koszt samego usg w Gamecie to tak jak ktoś napisał 160 zł, a konsultacja lekarska 120 zł. Byłam dziś na kolejnym ktg i płaciłam 40 zł w rejestracji, potem poszłam na oddział na 2 piętro i tam po badaniu pielęgniarka zadzwoniła po lekarza i była konsultacja. Pacjentka przede mną też miała konsultację, więc to chyba u nich standard. acha - z rejestracji skierowali mnie na 1 piętro, ale tam trzeba się zapisywać, a mi na oddziale powiedzieli ze po prostu mam się zgłaszać do nich na 2 piętro co tydzień bez zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizytę u dr Kozarzewskiego POLECAM gorąco. Przyjmuje jeszcze w Diasonie na Radwańskiej. Profesjonalny, miły, rzeczowy. Lekarz idealny. W pierwszej ciąży maluszek chorował, byłam załamana, ale lekarz spokojnie przez cały czas zalecał pozytywne myślenie. Koszt wizyty w Gamecie i Diasonie to 180 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest podczas porodu sn z ochroną krocza (czy nacinają rutynowo) i z wyborem pozycji podczas parcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do dziewczyn, które miały cc w Gameta. Jak jest po wykonaniu cc? tzn. - czy dziecko dają matce? - czy na noc zabierają dziecko? - gdzie się leży po cc? czy mąż jest z Tobą? - kiedy dziecko oddawane jest na stałe matce? jak już dojdzie do siebie po cc? dziękuje za opd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprawka dla dziewczynki
Witam Was dziewczyny i wszystkim bardzo mocno gratuluję , sama barrrrdzo długo walczyłam o dziecko , także korzystałam z forum kafeterii, moja walka trwała 7 lat i udało się jestem szczęśliwą mamą półtorarocznej córeczki usmiech.gif . A piszę do Was do dziewczyny ponieważ z racji tak długo wyczekiwanej ciąży i urodzenia się dziewczynki oszalałam na punkcie ubranek oraz całej wyprawki , posstanowiłam napisać do Was bo może któraś z Was ma ochotę zakupić ode mnie ubranka dla dziewczynki od 0 do 1 roku. Mam ich mnóstwo w większośći ani razu nie były zakładane wszystkie oryginalne MEXA , BABALUNO, PRADA, I WIELE INNYCH, POSIADAM buty, śpiochy , sukienki, sliniaki( nigdy nieużywane , czapki , kombinezony( także nisgy w nim nie chodziła ) fotelik samochodowy , łóżeczko drewniane duże .....jednym słowem WSZYSTKO, Naprawde w stanie nowym, Jestem z ŁODZI i chętnie mogę gdzieś podjechać woj. łodzkie i pokazać ubrania i można sobie samemu wybrać. Mam ich naprawdę bardzo dużo i w bardzo niskich cenach średnio 20-30, zł za ubranka te nowe w któryc moja córeczka nigdy nie chodziła a resztę jeszcze taniej. Polecam bo naprawdę warto, posiadam także zabawki fisher price, no po prostu mam wszystko co potrzebne dla dzidzi w tym wieku, co do ceny można się domówić w zależnośći ile i co byście chciały kupić , wszystko można zobaczyć na żywo. Zapraszam. jeśli ktoś będzie zaineteresowany zostawiam swój numer telefonu. Pozdrawiam Was przyszłe mamusie. Ania usmiech.gif 535-534-435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocza nie nacinają rutynowo - ja nie miałam nacinanego. Co do wyboru pozycji, to też jest to możliwe, ja urodziłam maluszka kucając, na leżąco nie mogłam wyprzeć dziecka (pewnie znieczulenie wzięte trochę zbyt późno miało na to wpływ). Grawitacja zadziałała i mała urodziła się szybciutko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a miałyście badanie na cytomegalie ze sobą do szpitala? Bo na stronie wskazują,ze sa obowiązkowe do zabrania, a nie jest to badanie zlecane standardowo kobietom w ciazy i nie wiem, czy powinnam dodatkowo je zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ARoma82 dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ARoma 82 napisz jeszcze proszę czy bez dodatkowych przygotowań udało Ci się uniknąć nacięcia? Czy to był Twój pierwszy poród? Też bardzo chciałabym urodzić naturalnie i bez nacięcia. Mój pierwszy poród zakończył się cc i mimo, że rodziłam w super warunkach w Salve to wolałabym teraz urodzić naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie robiłam badania na cytomegalię, pytałam o nie na wizycie i okazało się że nie jest potrzebne bo jeśli już to powinno być zrobione przed ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile za cc na żądanie w gamecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×